Jump to content
panostok

Ηλεκτρικο χειροφρενο

Recommended Posts

Λοιπόν,στο διαγνωστικό έδειξε πως,όντως,ο διακόπτης ήταν το πρόβλημα.Συγκεκριμένα έδειχνε"ασαφές σήμα" ή κάτι τέτοιο στο διακόπτη.Δεν συγκράτησα κωδικό σφάλματος.Και η αντικατάστασή του κόστισε 36¤!!

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΕΜΕΝΑ ΣΤΗΝ ΠΑΡΕΑ VW. PASSAT 1,6 MONT. 2006 ME ΤΟ ΙΔΙΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΣΤΟ ΧΕΙΡΟΦΡΕΝΟ. ΕΧΩ ΗΔΗ ΑΛΛΑΞΕΙ ΤΟ ΚΟΥΜΠΙ ΠΡΙΝ ΑΠΟ ΔΥΟ ΧΡΟΝΙΑ. ΤΩΡΑ ΕΧΩ ΞΕΚΙΝΗΣΕΙ ΜΑΓΙΚΑ ΜΕ ΠΟΛΟΥΣ ΜΠΑΤΑΡΙΑΣ , ΟΝ-OFF , ΚΤΛ. ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΚΑΝΕΝΑ . ΦΤΑΣΑΜΕ ΣΤΟ ΣΗΜΕΙΟ ΝΑ ΒΑΖΩ ΤΑΧΥΤΗΤΑ ΣΤΟ ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΓΙΑ ΝΑ ΜΠΟΡΕΣΩ ΝΑ ΦΥΓΩ ΑΜΕΣΩΣ ΟΤΑΝ ΧΡΕΙΑΣΤΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΠΑΛΕΥΩ ΚΑΜΙΑ ΩΡΑ.

ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΝΑΣ ΦΙΛΟΣ ΝΕΕΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΗΝ ΛΗΣΗ ΤΟΥ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΟΣ ;

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΕΜΕΝΑ ΣΤΗΝ ΠΑΡΕΑ VW. PASSAT 1,6 MONT. 2006 ME ΤΟ ΙΔΙΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΣΤΟ ΧΕΙΡΟΦΡΕΝΟ. ΕΧΩ ΗΔΗ ΑΛΛΑΞΕΙ ΤΟ ΚΟΥΜΠΙ ΠΡΙΝ ΑΠΟ ΔΥΟ ΧΡΟΝΙΑ. ΤΩΡΑ ΕΧΩ ΞΕΚΙΝΗΣΕΙ ΜΑΓΙΚΑ ΜΕ ΠΟΛΟΥΣ ΜΠΑΤΑΡΙΑΣ , ΟΝ-OFF , ΚΤΛ. ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΚΑΝΕΝΑ . ΦΤΑΣΑΜΕ ΣΤΟ ΣΗΜΕΙΟ ΝΑ ΒΑΖΩ ΤΑΧΥΤΗΤΑ ΣΤΟ ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΓΙΑ ΝΑ ΜΠΟΡΕΣΩ ΝΑ ΦΥΓΩ ΑΜΕΣΩΣ ΟΤΑΝ ΧΡΕΙΑΣΤΕΙ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΠΑΛΕΥΩ ΚΑΜΙΑ ΩΡΑ.

ΕΧΕΙ ΚΑΝΕΝΑΣ ΦΙΛΟΣ ΝΕΕΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΗΝ ΛΗΣΗ ΤΟΥ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΟΣ ;

Μάλλον πρέπει να τον ξαναλλάξεις τον διακόπτη του χειροφρένου αφού με τον πόλους της μπαταρίας δεν γίνεται κάτι που να διορθώνει το πρόβλημα.Εξάλλου ότι αλλάζουμε στην αντιπροσωπεία έχει 2 χρόνια εγγύηση.Πήγαινε λοιπόν και ανέφερε το πρόβλημα στην αντιπροσωπεία αν δεν έχεις κλείσει διετία από την προηγούμενη αντικατάσταση. :D

Link to comment
Share on other sites

Να μπω και εγω στην κουβεντα μια και εχω το ιδιο προβλημα αλλα να προσθεσω κατι που -νομιζω- οτι ειναι

σημαντικο :

ακομα και αν το κουμπι εχει "χαλασει" αν κατσεις στη θεση του οδηγου, βαλεις τη ζωνη σου και βαλεις μπροστα,

μολις βαλεις πρωτη στο κιβωτικο και γκαζωσεις λιγο το χειροφρενο λυνεται αυτοματα (ολοι το ξερουμε αυτο).

Την εντολη του την δινει ο "εγκεφαλος" (ή τελος παντωςν καποιο υποσυστημα με ενανα μικροπροσεσσορα) ο οποιος δεν πρεπει να νοιαζεται για το αν το κουμπι κανει καλη επαφη ή οχι ετσι ?

Σε εμενα το προβλημα εμφανιζεται καθε 15 μερες (!!!) αλλοτε στο δεσιμο και αλλοτε στο λυσιμο.

Μια φορα ειχε γινει οταν πηγα μια βολτα φορτωμενος με ενα ποδηλατο στο πορτ μπαγκαζ το οποιο ειχα

αφησει ανοιχτο και υπεθεσα οτι ο Γερμανος σκεφτηκε κατι για την ασφαλεια μου που δεν ειχα σκεφτει εγω ....

Την δευτερη φορα ειχα ανοιχτο το καπω και πηγα να το μετακινησω ενα μετρο πισω και παλι υπεθεσα οτι ο Γερμανος δεν ηθελε να με βλεπει να οδηγω ετσι .... αλλα τις αλλες 4-5 φορες ημουν κυριος !

Τελος παντων το θεμα ειναι οτι τα συνεργεια πανε στην γρηγορη και ευκολη λυση ....

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχει το ιδιο προβλημα και το αμαξι του πατερα μου... Το πηγαμε στην αντιπροσωπια και μας ειπαν οτι εχει χαλασει η πλακετα του εγκεφαλου του χειροφρενου, και οτι για να μας το φτιαξουν θελουν λεει 500+ ευρω.. Το αμαξι ειναι μοντελο του 2005 το κουμπι εχει φθαρει παντως, δεν εχει γινει αλλαγη... Να κανω μονο αλλαγη στο κουμπι?? Πιστευω οτι αυτο θα ειναι το προβλημα, αλλα η αντιπροσωπεια για να τα τσεποση θα λεει οτι ο εγκεφαλος εχει προβλημα.. Επισης πριν 1 χρονο περιπου ειχε χτυπησει πλακετα τιμονιου, και μαζι με την πλακετα αλλαξανε και την κολονα αλλα ως τωρα δεν μου εχει εμφανισει τιποτα...

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχει το ιδιο προβλημα και το αμαξι του πατερα μου... Το πηγαμε στην αντιπροσωπια και μας ειπαν οτι εχει χαλασει η πλακετα του εγκεφαλου του χειροφρενου, και οτι για να μας το φτιαξουν θελουν λεει 500+ ευρω.. Το αμαξι ειναι μοντελο του 2005 το κουμπι εχει φθαρει παντως, δεν εχει γινει αλλαγη... Να κανω μονο αλλαγη στο κουμπι?? Πιστευω οτι αυτο θα ειναι το προβλημα, αλλα η αντιπροσωπεια για να τα τσεποση θα λεει οτι ο εγκεφαλος εχει προβλημα.. Επισης πριν 1 χρονο περιπου ειχε χτυπησει πλακετα τιμονιου, και μαζι με την πλακετα αλλαξανε και την κολονα αλλα ως τωρα δεν μου εχει εμφανισει τιποτα...

:huh::D;):rolleyes: Επιτέλους έλεος!!!!!Δεν έχουν βαρεθεί πια να κοροιδεύουν και να κλέβουν τους ανυποψίαστους καταναλωτές με κάθε τρόπο!!!!!! protest.gifprotest.gifprotest.gif

Αλλαγή στον διακόπτη και ένα reset μεσω vagcom και είναι έτοιμο.Κόστος 70-80 ευρώ σε αντιπροσωπεία της Θεσ/νίκης. ;)

Link to comment
Share on other sites

παιδιά καλημέρα

είμαι καινούργιος σχετικά και στο club αλλά και στο passat 1.6 μοντέλο 2006 FSI

μπορεί και να μην είναι το σωστό σημείο για την ερώτηση μου και για αυτό ζητώ προκαταβολικά συγνώμη.

Η ερώτηση είναι υπάρχει καταγεγραμένη διαδικασία αλλαγής του button του χειρόφρενου και του υπόλοιπου συστήματος όταν αυτό κάποιες φορές δεν ξεμπλοκάρει αυτόματα (όταν π.χ. είμαι παρακαρισμένος σε κατηφόρα με τη μούρη του αυτοκινήτου και μπροστά υπάρχει αμάξι. Νομίζω ότι στο εξωτερικό είναι θέμα ανάκλισης από τη μαμά εταιρεία, εδώ τί γίνεται ???

Οποιος ξέρει και μπορεί ας βοηθήσει γιατί θέλω να έχω γνώμες πριν πάω να ρωτήσω στο service του pazaropoulou.

Σας ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και χρόνια πολλά!!!!:DΈφτασε το πλήρωμα του χρόνου και όπως όλοι έτσι και γω είχα το σύνηθες πρόβλημα με το ηλεκτρικό χειρόφρενο.:(Κόστος 24 ευρώ ο διακόπτης και η αλλαγή από μένα σε 2'.;)Κάτι μου έλεγαν για αναβάθμιση εγκεφάλου χειροφρένου και πράσινα άλογα και συνολικό κόστος 75 ευρώ.:nea:Του έκανα ένα άμπρα κατάμπρα στα γρήγορα και ένα φτου για ξεμάτιασμα και όλα καλά.:pΜετά από καμιά 10αριά δοκιμές και αφού σβήστηκαν τα λάθη με το vag δεν ξαναπαρουσιάστηκε το πρόβλημα.B)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Εχω και εγω το ιδιο προβλημα με το χειροφρενο (δεν ελυνε το χειροφρενο) αλλα μετα απο αρκετο πεδεμα ξεκολησε και ολα καλα. Εχω προγραματισει σερβις την πεμπτη και φυσικα τους εχω πει τηλεφωνικα για το προβλημα που αντιμετωπισα για να το ελεγξουν. Αυτο που θελω να ρωτησω ειναι οτι το αυτοκινητο το εχω 3 χρονια αλλα εχω κανει επεκταση εγγυησης με καλυπτει ή οχι. Ρωτω αν ξερει καποιος κατι μην με πιασουν κοροιδο.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Εχω και εγω το ιδιο προβλημα με το χειροφρενο (δεν ελυνε το χειροφρενο) αλλα μετα απο αρκετο πεδεμα ξεκολησε και ολα καλα. Εχω προγραματισει σερβις την πεμπτη και φυσικα τους εχω πει τηλεφωνικα για το προβλημα που αντιμετωπισα για να το ελεγξουν. Αυτο που θελω να ρωτησω ειναι οτι το αυτοκινητο το εχω 3 χρονια αλλα εχω κανει επεκταση εγγυησης με καλυπτει ή οχι. Ρωτω αν ξερει καποιος κατι μην με πιασουν κοροιδο.

Και εμένα στα τρία χρόνια το έβγαλε το πρόβλημα και δεν έχω επέκταση εγγύησης...

Στην αντιπροσωπεία το πήγα και μου είπαν ότι είναι στην εγγύηση και μου το άλλαξαν χωρίς να πληρώσω τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

ενταξει μου αλλαξανε το μπουτον χωρις καμια χρεωση και μαλιστα χωρις να με ρωτησουνε για την επεκταση εγγυησης, εκτος αν κανανε κατι αυτοι χωρις να το γνωριζω.τωρα για το αν δουλευει σωστα θα το δειξει στην πορεια.

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ.ΤΟ ΙΔΙΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΜΕ ΤΟ ΚΟΥΜΠΙ ΑΠ'ΤΟ ΧΕΙΡΟΦΡΕΝΟ ΕΙΧΑ ΚΑΙ ΕΓΩ.ΠΗΓΑ ΣΤΗΝ ΑΝΤΙΠ/ΠΙΑ ΚΑΙ ΤΟ ΑΛΛΑΞΑΝ ΔΩΡΕΑΝ,ΗΤΑΝ ΜΕΣΑ ΣΤΗΝ ΕΓΓΥΗΣΗ.

Link to comment
Share on other sites

ΧΑΙΡΕΤΩ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΦΙΛΟΥΣ ΤΟΥ CLYB. ΠΑΙΔΙΑ ΕΧΩ ΕΔΩ ΚΑΙ ΤΡΕΙΣ ΜΗΝΕΣ ΠΕΡΙΠΟΥ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΚΑΙ ΕΓΩ ΜΕ ΤΟ ΧΕΙΡΟΦΡΕΝΟ. ΤΟ ΑΜΑΞΙ ΕΙΝΑΙ ΑΓΟΡΑΣΜΕΝΟ ΤΟΝ ΑΥΓΟΥΣΤΟ ΤΟΥ 2008 Η ΕΓΓΥΗΣΗ ΕΧΕΙ ΛΗΞΕΙ. ΤΟ ΕΨΑΞΑ ΣΕ ΕΝΑΝ ΦΙΛΟ ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΟ ΑΛΑΞΕ ΔΙΑΚΟΠΤΗ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ Ο ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ ΘΕΛΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ ΣΕ ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΕΙΑ. ΠΗΓΑ ΜΟΥ ΤΗΝ ΚΑΝΑΝΕ ΜΕ 30EΥΡΟ ΑΛΛΑ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝΕ ΟΤΙ ΦΤΑΙΕΙ Η ΜΠΑΤΑΡΙΑ ΜΟΥ(Ο ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΟΣ ΤΗΣ ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΕΙΕΣ ΕΙΠΕ ΣΕ ΑΛΛΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΠΑΕΙ ΑΛΛΑ 3-4 ΧΡΟΝΙΑ) ΕΧΕΙ ΛΕΕΙ ΧΑΜΗΛΑ ΑΜΠΕΡ ΕΚΚΙΝΗΣΗΣ ΚΑΙ ΤΗΝ ΩΡΑ ΠΟΥ ΠΑΤΑΩ ΜΙΖΑ ΤΑ ΟΡΓΑΝΑ ΕΠΕΙΔΗ ΕΙΝΑΙ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΑ ΠΕΦΤΕΙ Η ΤΑΣΗ ΜΕ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΝΑ ΜΠΛΟΚΑΡΟΥΝ ΚΑΠΟΙΑ ΟΡΓΑΝΑ ΠΙΟ ΕΥΑΙΣΘΗΤΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΧΕΙΡΟΦΡΕΝΟ.ΣΑΝ ΛΥΣΗ ΤΟΥ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΟΣ ΕΓΩ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΒΑΛΩ ΜΠΑΤΑΡΙΑ ΜΕ 200ΕΥΡΩ 2ΧΡΟΝΙΑ ΕΓΓΥΗΣΗ. ΑΛΛΑ ΣΤΗΝ ΕΡΩΤΗΣΗ ΜΟΥ ΟΤΙ ΤΟ ΑΜΑΞΙ ΕΙΝΑΙ ΔΥΟΜΙΣΗ ΕΤΩΝ ΚΑΙ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΒΓΗΚΕ ΤΩΡΑ Η ΕΓΓΗΥΣΗ ΤΗΣ ΜΠΑΤΑΡΙΑΣ ΣΤΑ ΔΥΟ ΧΡΟΝΙΑ ΑΡΑ ΚΑΘΕ ΔΥΟ ΜΕ ΔΥΟΜΙΣΗ ΧΡΟΝΙΑ ΠΑΛΙ ΜΠΑΤΑΡΙΑ 200ΕΥΡΩ ΔΗΛΑΔΗ. ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΞΕΚΑΘΑΡΗ ΔΕΝ ΠΗΡΑ. ΤΩΡΑ ΤΟ ΚΥΚΛΟΦΟΡΩ ΕΤΣΙ ΨΑΧΝΩΝΤΑΣ ΓΙΑ ΛΥΣΗ. ΚΑΠΟΙΑ ΙΔΕΑ ΓΙΑ ΤΟ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ.

Link to comment
Share on other sites

ΧΑΙΡΕΤΩ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΦΙΛΟΥΣ ΤΟΥ CLYB. ΠΑΙΔΙΑ ΕΧΩ ΕΔΩ ΚΑΙ ΤΡΕΙΣ ΜΗΝΕΣ ΠΕΡΙΠΟΥ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΚΑΙ ΕΓΩ ΜΕ ΤΟ ΧΕΙΡΟΦΡΕΝΟ. ΤΟ ΑΜΑΞΙ ΕΙΝΑΙ ΑΓΟΡΑΣΜΕΝΟ ΤΟΝ ΑΥΓΟΥΣΤΟ ΤΟΥ 2008 Η ΕΓΓΥΗΣΗ ΕΧΕΙ ΛΗΞΕΙ. ΤΟ ΕΨΑΞΑ ΣΕ ΕΝΑΝ ΦΙΛΟ ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΟ ΑΛΑΞΕ ΔΙΑΚΟΠΤΗ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ Ο ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ ΘΕΛΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ ΣΕ ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΕΙΑ. ΠΗΓΑ ΜΟΥ ΤΗΝ ΚΑΝΑΝΕ ΜΕ 30EΥΡΟ ΑΛΛΑ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝΕ ΟΤΙ ΦΤΑΙΕΙ Η ΜΠΑΤΑΡΙΑ ΜΟΥ(Ο ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΟΣ ΤΗΣ ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΕΙΕΣ ΕΙΠΕ ΣΕ ΑΛΛΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΠΑΕΙ ΑΛΛΑ 3-4 ΧΡΟΝΙΑ) ΕΧΕΙ ΛΕΕΙ ΧΑΜΗΛΑ ΑΜΠΕΡ ΕΚΚΙΝΗΣΗΣ ΚΑΙ ΤΗΝ ΩΡΑ ΠΟΥ ΠΑΤΑΩ ΜΙΖΑ ΤΑ ΟΡΓΑΝΑ ΕΠΕΙΔΗ ΕΙΝΑΙ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΑ ΠΕΦΤΕΙ Η ΤΑΣΗ ΜΕ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΝΑ ΜΠΛΟΚΑΡΟΥΝ ΚΑΠΟΙΑ ΟΡΓΑΝΑ ΠΙΟ ΕΥΑΙΣΘΗΤΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΧΕΙΡΟΦΡΕΝΟ.ΣΑΝ ΛΥΣΗ ΤΟΥ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΟΣ ΕΓΩ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΒΑΛΩ ΜΠΑΤΑΡΙΑ ΜΕ 200ΕΥΡΩ 2ΧΡΟΝΙΑ ΕΓΓΥΗΣΗ. ΑΛΛΑ ΣΤΗΝ ΕΡΩΤΗΣΗ ΜΟΥ ΟΤΙ ΤΟ ΑΜΑΞΙ ΕΙΝΑΙ ΔΥΟΜΙΣΗ ΕΤΩΝ ΚΑΙ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΒΓΗΚΕ ΤΩΡΑ Η ΕΓΓΗΥΣΗ ΤΗΣ ΜΠΑΤΑΡΙΑΣ ΣΤΑ ΔΥΟ ΧΡΟΝΙΑ ΑΡΑ ΚΑΘΕ ΔΥΟ ΜΕ ΔΥΟΜΙΣΗ ΧΡΟΝΙΑ ΠΑΛΙ ΜΠΑΤΑΡΙΑ 200ΕΥΡΩ ΔΗΛΑΔΗ. ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΞΕΚΑΘΑΡΗ ΔΕΝ ΠΗΡΑ. ΤΩΡΑ ΤΟ ΚΥΚΛΟΦΟΡΩ ΕΤΣΙ ΨΑΧΝΩΝΤΑΣ ΓΙΑ ΛΥΣΗ. ΚΑΠΟΙΑ ΙΔΕΑ ΓΙΑ ΤΟ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ.

καλησπερα φιλε και καλως ηρθες στην παρεα μας! για την μπαταρια μαλλον σου ειπαν πολλα χρηματα! εχω βαλει στο φσι μου 74ρα αν θυμαμαι ακριβως επωνυμη στα 85 ευρω πριν 1 χρονο αντε να εχει παει 100 αλλα σε καμια 200!!! παντως προσεχε γιατι αν οντος πεφτει αρκετα η ταση ωστε να μπλοκαρουν στιγμιαια τα οργανα προσεξε μην καψεις καντραν και κανεναν εγκεφαλο...!!!αν πιστευεις οτι ειναι μπαταρια πηγαινε σε ενα καταστημα επιλογης σου και βαλε μια καλη κλειστου τυπου.δεν ξερω καλα αν μετα το βαλε βγαλε την μπαταρια μηπως χρειαζονται να γινουν βασικες ρυθμισεις στον κινητηρα??? εγω οταν την αλλαξα του εκανα λογο που εχω διαγνωστικο ... οποιος γνωριζει επι του θεματος ...

Link to comment
Share on other sites

ΧΑΙΡΕΤΩ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΦΙΛΟΥΣ ΤΟΥ CLYB. ΠΑΙΔΙΑ ΕΧΩ ΕΔΩ ΚΑΙ ΤΡΕΙΣ ΜΗΝΕΣ ΠΕΡΙΠΟΥ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΚΑΙ ΕΓΩ ΜΕ ΤΟ ΧΕΙΡΟΦΡΕΝΟ. ΤΟ ΑΜΑΞΙ ΕΙΝΑΙ ΑΓΟΡΑΣΜΕΝΟ ΤΟΝ ΑΥΓΟΥΣΤΟ ΤΟΥ 2008 Η ΕΓΓΥΗΣΗ ΕΧΕΙ ΛΗΞΕΙ. ΤΟ ΕΨΑΞΑ ΣΕ ΕΝΑΝ ΦΙΛΟ ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΟ ΑΛΑΞΕ ΔΙΑΚΟΠΤΗ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ Ο ΕΓΚΕΦΑΛΟΣ ΘΕΛΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΑΝΑΒΑΘΜΙΣΗ ΣΕ ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΕΙΑ. ΠΗΓΑ ΜΟΥ ΤΗΝ ΚΑΝΑΝΕ ΜΕ 30EΥΡΟ ΑΛΛΑ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝΕ ΟΤΙ ΦΤΑΙΕΙ Η ΜΠΑΤΑΡΙΑ ΜΟΥ(Ο ΗΛΕΚΤΡΟΛΟΓΟΣ ΤΗΣ ΑΝΤΙΠΡΟΣΩΠΕΙΕΣ ΕΙΠΕ ΣΕ ΑΛΛΟ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΠΑΕΙ ΑΛΛΑ 3-4 ΧΡΟΝΙΑ) ΕΧΕΙ ΛΕΕΙ ΧΑΜΗΛΑ ΑΜΠΕΡ ΕΚΚΙΝΗΣΗΣ ΚΑΙ ΤΗΝ ΩΡΑ ΠΟΥ ΠΑΤΑΩ ΜΙΖΑ ΤΑ ΟΡΓΑΝΑ ΕΠΕΙΔΗ ΕΙΝΑΙ ΗΛΕΚΤΡΟΝΙΚΑ ΠΕΦΤΕΙ Η ΤΑΣΗ ΜΕ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΝΑ ΜΠΛΟΚΑΡΟΥΝ ΚΑΠΟΙΑ ΟΡΓΑΝΑ ΠΙΟ ΕΥΑΙΣΘΗΤΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΧΕΙΡΟΦΡΕΝΟ.ΣΑΝ ΛΥΣΗ ΤΟΥ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΟΣ ΕΓΩ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΒΑΛΩ ΜΠΑΤΑΡΙΑ ΜΕ 200ΕΥΡΩ 2ΧΡΟΝΙΑ ΕΓΓΥΗΣΗ. ΑΛΛΑ ΣΤΗΝ ΕΡΩΤΗΣΗ ΜΟΥ ΟΤΙ ΤΟ ΑΜΑΞΙ ΕΙΝΑΙ ΔΥΟΜΙΣΗ ΕΤΩΝ ΚΑΙ ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΒΓΗΚΕ ΤΩΡΑ Η ΕΓΓΗΥΣΗ ΤΗΣ ΜΠΑΤΑΡΙΑΣ ΣΤΑ ΔΥΟ ΧΡΟΝΙΑ ΑΡΑ ΚΑΘΕ ΔΥΟ ΜΕ ΔΥΟΜΙΣΗ ΧΡΟΝΙΑ ΠΑΛΙ ΜΠΑΤΑΡΙΑ 200ΕΥΡΩ ΔΗΛΑΔΗ. ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΞΕΚΑΘΑΡΗ ΔΕΝ ΠΗΡΑ. ΤΩΡΑ ΤΟ ΚΥΚΛΟΦΟΡΩ ΕΤΣΙ ΨΑΧΝΩΝΤΑΣ ΓΙΑ ΛΥΣΗ. ΚΑΠΟΙΑ ΙΔΕΑ ΓΙΑ ΤΟ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ.

Γειά σου φίλε.Αν θέλεις μην γράφεις με κεφαλαία γιατί είναι σαν να φωνάζεις.Τι μπαταρία φοράει το αυτοκίνητό σου??44άρα??

Αν ναι είναι πολύ μικρή.Την ίδια είχα και γω και τα τίναξε στα 2,5 χρόνια.Πήγα λοιπόν στην αντιπροσωπεία και αφού έριξα τα συνήθη μπινελίκια μου πέρασαν γνήσια varta 61άρα με έκπτωση και τελική τιμή 105 ευρώ πριν από 1,5 χρόνο.Τα 200 πιάνει η 92άρα που είναι για το 3.6.Yπερβολικό το θεωρώ το ποσό εκτός και αν μέσα στην τιμή χρεώνουν και την τοποθέτηση 20-30 ευρώ πράγμα πολύ πιθανό.

Link to comment
Share on other sites

περιπου 2 χρονια εχουνε οι μπαταριες ζωη.

το κοστος ειναι κανα 80 αρι και οχι 200 που σου ειπανε.

Εντάξει,μην είμαστε και υπερ του δέοντος υπερβολικοί.4 χρόνια αν έλεγες θα συμφωνούσα.Όσο για τα 80 ευρώ τιμή 72άρας μπαταρίας από αντιπροσωπεία πες μου που να πάρω 1 να την έχω καβάτζα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.