Jump to content
Kostas kostopoulos

Best Value For Money

Recommended Posts

Ρε σε ποιό ύψος είναι αυτό???

Κοντά στο Βερόπουλο ή πιό κάτω προς Χαλάνδρι???

Ειναι στο ρευμα που κατεβαινεις,αφου περασεις τη διαστευρωησ με αναληψεως,στο υψος της 28ης Οκτωβριου :)

Εκει που ειναι το Elephant, η Pizza Domino...

Ελπιζω να καταλαβες :);):)

PS : Ωραια η υπογραφη...Συμφωνω απολυτα :)

Link to comment
Share on other sites

Ειναι στο ρευμα που κατεβαινεις,αφου περασεις τη διαστευρωησ με αναληψεως,στο υψος της 28ης Οκτωβριου :)

Εκει που ειναι το Elephant, η Pizza Domino...

Ελπιζω να καταλαβες :);):)

PS : Ωραια η υπογραφη...Συμφωνω απολυτα :)

Ρε φίλε είσαι 100% σίγουρος για αυτό το πρατήριο???

Παρακάτω προς Χαλάνδρι είναι μια άλλη BP (δίπλα στο εστιατόριο Gastone) που πέφτει τρελλή νοθεία...Μακριά...

Το κακό είναι ότι η BP που λες παλιότερα ανήκε στο ίδιο άτομο με αυτή που λέω. Οπότε καταλαβαίνεις γιατί την φοβάμαι... :D

Y.Γ. Οι περισσότεροι δεν καταλαβαίνουν τι σημαίνει η υπογραφή...

Χαίρομαι που ένας το κατάλαβε! :thumbsup:

Edited by Spy
Link to comment
Share on other sites

Χμ...Ναι εχεις δικιο οτι ανηκε στον ιδιο τυπο,γιατι τα παιδια που μου επλεναν το αμαξι ηταν μια στο ενα και μια στο αλλο...

Τωρα πλεον ομως βλεπω μονο τα ιδια παιδια στο βενζιναδικο που ειναι Βριλησσια...Δεν ξερω..Ειμαι πολυ ικανοποιημενος απο την κατοσταρα τους..Αν και ειναι τσιμπημενη...Αλλιως Βριλησσια που αλλου να βλαω..Εχεις καπου να προτεινεις...?

Ολη η οικογενεια απο εδω βαζουμε μια ζωη παντως...

PS : Η υπογραφη ετσι ειναι ωραια..Να την καταλαβαινουν λιγοι...Χεχε.. tongue.gif

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς δεν έχω στο νου μου κάποιο πρατήριο εδώ κοντά που να είμαι 100% σίγουρος για την ποιότητα των καυσίμων...

Συνήθως βάζουμε όλη η οικογένεια στη Shell στη Λεωφόρο Πεντέλης, δίπλα από το L'Artigiano, αλλά κι εκεί δε με έχουν πείσει ότι έναι σίγουρα καλό...

Αλλά τι να κάνεις... :blush::blush::blush:

Link to comment
Share on other sites

BP Ultimate στην Δεκελείας πριν το Praktiker. Έχω και μια Alfa Romeo 156 η οποία έχει μεγάλη ευαισθησία στις βενζίνες. Μ' αυτήν σκοτώνε (σε ροπές φυσικά).

Edited by Menios
Link to comment
Share on other sites

Αυτη που λεει ο μενιος μια φορα την ειχα δοκιμασει και εγω και ειχα παθει πλακα! ! πεταγε το αμαξι μαλλον τσιπουρο εχουνε στις δεξαμενες!!!

Link to comment
Share on other sites

Μαγκες το bp που ειναι στη Δεκελειας πριν το Ρraktiker ειναι εγγυηση, τον τυπο που το εχει τον ξερει ο πατερας μου 20 χρονια και ειναι πολυ ενταξει. ( πριν την Βp ειχε ΜΟΒΙL )

Link to comment
Share on other sites

Στο Ηράκλειο Κρήτης πρατήριο Shell στον Μασταμπά λίγο πιο κάτω από το super market του Μαρινόπουλου.

Από τα φθηνά πρατήρια του Ηρακλείου με αρκετά καλή ποιότητα βενζίνης αφού από τότε που ξεκίνησα να βάζω από εκεί ούτε πυράκια ξανάκουσα ούτε τίποτα.

Πολύ καλός αυτός. Κι εγώ όποτε κατεβαίνω Ηράκλειο, από αυτόν βάζω.

BP Ultimate στην Δεκελείας πριν το Praktiker. Έχω και μια Alfa Romeo 156 η οποία έχει μεγάλη ευαισθησία στις βενζίνες. Μ' αυτήν σκοτώνε (σε ροπές φυσικά).

Τον ξέρω κι εγώ αυτόν. Πολύ καλή βενζίνη μάγκες

Link to comment
Share on other sites

Κωστάκη το ξέρεις  ότι όλες οι εταιρείες προμηθεύονται την βενζίνη απο τα ίδια διυλυστήρια? ΕΛ.ΠΕ στου σκαραμαγκά. Από εκεί και πέρα τί να πεις? Μόνο η Ultimate και η Vpower έρχονται αυτούσιες απ' έξω

ΦΙΛΕ ΚΑΝΕΙΣ ΛΑΘΟΣ,ΟΥΤΕ Η ULTIMATE,ΟΥΤΕ Η VPOWER ΕΡΧΟΝΤΑΙ ΑΠΟ ΕΞΩ,ΜΗΝ ΠΙΣΤΕΥΕΙΣ ΟΤΙ ΑΚΟΥΣ.ΕΧΩ ΒΕΝΖΙΝΑΔΙΚΟ Κ ΤΑ ΞΕΡΩ ΚΑΛΑ.ΟΛΕΣ ΟΙ ΒΕΝΖΙΝΕΣ ΕΙΝΑΙ ΙΔΙΕΣ.ΤΟ ΘΕΜΑ ΕΙΝΑΙ ΤΙ ΚΑΝΕΙ Ο ΠΡΑΤΗΡΙΟΥΧΟΣ(ΝΟΘΕΙΕΣ π.χ.)ΥΠΑΡΧΟΥΝ 3 ΔΙΥΛΙΣΤΗΡΙΑ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ,ΕΝΑ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ(ΚΡΑΤΙΚΟ),ΚΟΡΙΝΘΟΣ(ΚΡΑΤΙΚΟ) ΚΑΙ ΜΟΤΟROIL ΣΤΟΝ ΑΣΠΡΟΠΥΡΓΟ.Η ΜΟΤΟROIL ΕΧΕΙ ΘΥΓΑΤΡΙΚΗ ΤΗΝ ΑVIN ΟΙ ΥΠΟΛΟΙΠΕΣ ΕΤΑΙΡΙΕΣ ΕΙΝΑΙ ΑΠΛΑ ΠΕΛΑΤΕΣ!ΓΙ'ΑΥΤΟ Κ ΕΙΝΑΙ ΑΚΡΙΒΕΣ ΟΙ ΒΕΝΖΙΝΕΣ ΤΟΥΣ.ΣΤΟ ΜΑΓΑΖΙ ΜΟΥ ΠΟΥ ΗΡΘΑΝ Κ ΜΕΤΡΗΣΑΝ ΤΗ SUPER ΑΜΟΛΥΒΔΗ ΤΗ ΒΡΗΚΑΝ 101.4 ΟΚΤΑΝΙΑ(Κ ΤΗΝ ΠΟΥΛΑΜΕ 0.795).ΤΟ ΒΥΤΙΟ ΜΑΣ ΦΟΡΤΩΣΕ ΑΠΟ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΦΟΡΩΣΕ ΤΟ ΒΥΤΙΟ ΤΗΣ SHELL ΤΗΣ ΒΡ ΚΛΠ. Η SHELL K H BP ΕΙΝΑΙ ΟΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟΙ ΠΕΛΑΤΕΣ ΤΗΣ ΜΟΤΟROIL,ΔΕΝ ΤΟΥΣ ΔΙΝΕΙ ΚΑΛΕΣ ΕΚΠΤΩΣΕΙΣ Κ ΕΤΣΙ ΑΝΑΓΚΑΖΟΝΤΑΙ ΝΑ ΠΟΥΛΑΝΕ ΑΚΡΙΒΑ.ΣΤΗΡΙΖΟΝΤΑΙ ΣΤΙΣ ΔΙΑΦΗΜΙΣΕΙΣ Κ ΣΤΗΝ ΠΑΡΑΠΛΗΡΟΦΟΡΗΣΗ,ΕΧΕΙΣ ΔΕΙ ΚΑΜΙΑ ΔΙΑΦΗΜΙΣΗ ΤΗΣ AVIN?ΤΙ ΝΑΤΗΝ ΚΑΝΕΙ?ΕΙΔΕΣ ΟΜΩΣ ΤΗ SHELL,FERRARI K ΜΑΛΑΚΙΕΣ,Η ΒΡ ΤΑ ΙΔΙΑ. ΠΡΟΣΟΧΗ ΔΕ ΛΕΩ ΟΤΙ ΤΑ ΑVIN ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΒΕΝΖΙΝΑΔΙΚΑ,ΑΠΛΑ ΜΗΝ ΠΛΗΡΩΝΕΤΑΙ ΤΣΑΜΠΑ ΛΕΦΤΑ.ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΠΟΛΛΑ ΚΑΛΑ ΠΡΑΤΗΡΙΑ ΟΠΩΣ ΤΟ ΕΛΙΝ ΣΤΗΝ ΑΓ.ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ(ΔΕ ΛΕΩ ΤΟ ΔΙΚΟ ΜΟΥ ΠΡΩΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΑ?ΑVΙΝ ΣΤΗ Λ.ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑΣ 9η ΣΤΑΣΗ ΠΡΙΝ ΤΗΝ ΑΤΤΙΚΗ ΟΔΟ ΟΠΩΣ ΠΑΣ ΓΙΑ ΜΕΝΙΔΙ)ΣΤΟ ΓΑΛΑΤΣΙ ΕΝΑ ΒΡ ΕΠΙ ΤΗΣ ΑΓ.ΓΛΥΚΕΡΙΑΣ ΣΥΝΟΡΑ ΜΕ ΚΥΨΕΛΗ Κ ΑΛΛΑ.ΣΥΜΦΩΝΩ ΟΤΙ ΤΑ ΒΡ Κ ΤΑ SHELL ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΠΙΟ ΠΡΟΣΕΓΜΕΝΑ,ΑΛΛΑ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΟΜΟΡΦΙΑ.ΕΙΝΑΙ ΦΑΡΜΑΚΕΙΑ.Κ ΝΑ ΣΟΥ ΠΩ Κ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ ΓΙΑ ΝΑ ΠΕΙΣΤΕΙΣ.ΠΙΟ ΠΑΛΙΑ ΔΕΝ ΥΠΗΡΧΕ SUPER ΑΜΟΛΥΒΔΗ,ΠΕΡΝΑΜΕ ΤΗΝ ΑΠΛΗ ΑΜΟΛΥΒΔΗ Κ ΡΙΧΝΑΜΕ ΜΕΣΑ ΣΤΗ ΔΕΞΑΜΕΝΗ ΕΝΑ ΒΕΛΤΙΩΤΙΚΟ ΟΚΤΑΝΙΩΝ ΑΣ ΠΟΥΜΕ ΜΕ ΑΠΛΑ ΛΟΓΙΑ.

Link to comment
Share on other sites

Παλια στο αγριο Τεξας που λεμε...

:):blink::blink::blink::blink: Sorry mods για το off-topic αλλά λύθηκα στο γέλιο!! :lol::thumbsup::thumbsup::thumbsup::D

Μπράβο ρε Κωστόπουλε, μ' έκανες και γέλασα νυχτιάτικα :thumbsup::D:D:D:thumbsup:

Link to comment
Share on other sites

Τιποτα θα συνεχισω να πεταω κι αλλα τετοια αν ειναι!!! νομιζα δεν εχω

!!

ΧΟΥΜΟΡΡΡΡ

Link to comment
Share on other sites

1) SHELL στο Ν. Ηράκλειο, στην Λ. Ηρακλείου, όπως ανεβαίνουμε για Μαρούσι, στο αριστερό μας χέρι, λίγο πρίν από την διασταύρωση της Αττικής οδού βρίσκεται το πρατήριο (Είναι η 1η SHELL όχι η 2η που είναι λίγο πιο πάνω και δεξιά)

Από εκεί βάζω σχεδόν πάντα...

Αλλά δεν έχεις δίκιο για το 2ο βενζινάδικο...

Μία φορά βέβαια έχω βάλει από εκεί, αλλά έχω ρωτήσει και είναι η ίδια Shell...

Μαγκες το bp που ειναι στη Δεκελειας πριν το Ρraktiker ειναι εγγυηση, τον τυπο που το εχει τον ξερει ο πατερας μου 20 χρονια και ειναι πολυ ενταξει. ( πριν την Βp ειχε ΜΟΒΙL )

Επίσης πολύ καλός...

Φθηνά πολύ όπως ανεβαίνει ο δρόμος από Λυκόβρυση προς Κηφισσιά ένα μέσα στο Βερόπουλο, προμιθεύεται από Shell (έχει όμως μόνο απλή όχι V-power) και έχει στάνταρ την πιο φθηνή τιμή της περιοχής...

Link to comment
Share on other sites

1) Κλεισθένους 55 στον Γέρακα ΤΗΛ:210/6081979 ΠΟΛΥ ΦΤΗΝΟ ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΕΧΕΙ 100ΑΡΑ

2) Φορμίωνος 132 Βύρωνας ΤΗΛ: 210/7666506

3) Αλλαγή Μεσσηνίας (πάνω στην Ε.Ο. Τρίπολης Καλαματας, 28 Χλμ. πριν την Καλαμάτα)

ΤΗΛ: 27240/41294

4) Κορινος Πάνω στην Ε.Ο. Κατερίνης - Θεσσαλονίκης (Λίγο πρίν την Κατερίνη)

5) Ζαφειρίου 4 Νέα Σμύρνη ΤΗΛ: 210/9427002

ΟΛΑ ΤΑ ΠΡΑΤΗΡΙΑ ΕΙΝΑΙ SHELL

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν έχουμε και λεμε...

Για Χαλκιδική, οσοι πάνε πρώτο πόδι υπάρχει ενα Jet-oil (όπως κατεβαινετε γιατι ανοιξε κι αλλο)- με πολυ καλο πλυσιμο!-

Για όσους γυρίζουν απο πρώτο πόδι λιγο πιο κάτω ενα ΕΚΟ (πολυ καλο!)

και εξω απο την ποτίδαια ενα SHELL.

Για όσους πάνε 2ο πόδι στον Αγιο Μαμα δίπλα στον υποσταθμό της ΔΕΗ ένα SHELL

Και αν βρεθείτε στα Μουδανιά επισκεφθείτε το μοναδικό ΒΡ!

Όλοι τους είναι πελάτες μου και ξέρω πολυ καλά τι βενζίνη έχουν!!!

Βάζω απο όλους χρόνια, και στο παλιο datsun στο caddy και στο toledo!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.