Jump to content
Dark Angel

Ταμπλό απο Tt σε Polo 6n

Recommended Posts

Βρε παίδια με έχει τρελάνει η σκέψη και η ιδεα ότι μπορει να μπει το εσωτερικό του ΤΤ στο Polo... τι λεει ποιος μπορει να το κάνει κάτι τέτιο μου μπήκε η Ιδεα απο το Ποστ απο το Ολανδικο POLO 6N 1.8T BiTurbo 500-550PS...

u5by2ydj6r7tglzet1cz.jpg

Εχώ βρεί και ένα POLO 6N με ταμπλό απο Α3 και ένα ακόμα απο S3... πώς γίνετε να μπενουν? Ποιο πολύ μου αρέσει να μπεί βέβεα του ΤΤ

Οποιος έχει ιδέες και πρωτάσεις δεκτές!

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

φιλε ειναι τρομερι μοντιφα οντοσ............. αλλα πρεπει να ειναι πολυ δισκολι και ακομα ποιο δαπανιρι δουλια.......... να συνδεθουνε air condision καντραν με αλλα βισματα το σασμαν αν τεριαζει το σημειο κτλ.......... και ειναι και κατι που Ελλαδα δεν εχει ξαναγινει το διακυνδινευεισ???? :D εγω παντως δεν θα το ρισκαρα glare.gif

Edited by Nemo
Link to comment
Share on other sites

ρε φιλε dark angel πιστευεις οτι και να βρεις καποιον να στο κανει θα αξιζει ο κοπος και το ρισκο?

εγω παντως τρεμω στην ιδεα να μου αλλαξουν αεραγωγο, οχι ολοκληρο ταμπλο....

και η φωτο που εβαλες, ωραια φαινεται, απο κοντα ομως οι συναρμογες και ολα αυτα ποσο καλα αραγε θα ειναι?

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω και εγώ σαν ιδέα που το βλέπω ειναι φανταστική, δεν μπορώ να το ρισκάρω εαν δεν το δώ πώς ειναι... εαν κάποιος είχε περισότερες φώτο απο την συγκεκριμένη μετατροπή το πώς έβαλαν το εσωτερικο του ΤΤ και βλέπαμε πώς τεριάζουν γυρο-γυρο απο το σασι... καλό θα ήταν.

Link to comment
Share on other sites

Polo με ταμπλο και μοτέρ απο ΤΤ

Υλικά (για 1 αυτοκινητο):

1 τρακαρισμενο ΤΤ (οχι απαραίτητα)

1 Polo

Εναν τρελο μαστορα

ΠΟΛΛΑ ¤¤¤¤¤¤¤¤¤

Εκτέλεση

1)Γδυνουμε το ΤΤ βγαζουμε μοτερ πλεξούδες κτλπ

2)Γδύνουμε και το Polo

3)Μοντάρουμε οτι εχει το ΤΤ στο Polo

4) Κάνουμε το σταυρό μας

5) Αν δεν πάρει φωτιά, πληρώνουμε και φευγουμε....

6) Καλή σας όρεξη.......

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει και η Γερμανιά μερικά χιλιάδες κμ κεντρικα της ευρώπης... οπότε... πάμε μια δυο ευδομάδες διακοπές και γίνετε τελικα και αυτό και διάφορα αλλα... ;)

Link to comment
Share on other sites

Jaaaaa deutschland uber alles!!!!!! alle zusamen schnell gehen!!!!! (το σκότωσα...εχω ξεχασει κ τα λίγα που ήξερα...)

Πάντως σου πάει το Γερμανικό... B)

Link to comment
Share on other sites

νομίζα πως είχες Polo... εκανα λάθος μαλών... αμα μπορείς να βρείς το Polo 6N 1.6 GTi Limited Edition φοβερό εργαλείο τότε το 1997 είθελα να το πάρω αλλά δεν έωγεναν τα άτοιμα τα χρήματα οι όμορφες δραχμούλες...

Edited by Dark Angel
Link to comment
Share on other sites

Αγαπητε Dark επειδη το εχω ψαξει το ζητημα ακου να δεις τι παίζει. Ρωτησα ενα φίλο του Δαννού με το τουμπανο που βλεπεις στην φωτο καθως και εναν αγγλο απο το poloclub.uk που το εχει κανει.

Το ταμπλο και τα καθισματα του ΤΤ χωρανε γιατι το ΤΤ σαν αμαξι ειναι σχετικα μαζεμενο σε μεγεθος, ειδικα στο εσωτερικο του. Απο οτι μου ειπαν το ταμπλο χωραει αλλα παιζει μετα προβλημα με τα πλαινα απο τις πορτες τα οποια θελουν κοψε ραψε για να κλεινουν οι πορτες και να μην βρισκουν στο ταμπλο.

Ενα αλλο θεματακι ειναι η κολωνα απο το τιμονι. Αυτη δεν μπορεις να την ξηλωσεις και να βάλεις του ΤΤ οποτε κρατας του polo και κανεις μια μοντα για να κατσει εκει που πρεπει στο ταμπλο του ΤΤ. Το τι πρεπει να κανεις και ποσο δυσκολο ειναι δεν εχω μαθει ακομα.

Το τελευταιο θεματακι το οποιο ειναι και το δυσκολοτερο ειναι τα ηλεκτρικα. Το polo που βλεπεις στην φωτο εχει το μοτερ και τον εγκεφαλο του ΤΤ οποτε ο τυπος δεν τραβηχτηκε σχεδον καθολου με τα ηλεκτρικα του αυτοκινητου. Εσυ ομως (και εγω) θα θελαμε το polo μας με το εσωτερικο του ΤΤ αλλα με το δικο του κινητηρα πραγμα που σημαινει οτι εχεις ενα σκασμο καλωδια και πλεξουδες να συνδεσεις για να δουλεψουν ολα σωστα. Για μερικα πραγματα μπορεις να βρεις adapters στο ebay και να κανεις την δουλεια (πχ για το κοντερ με 50 ευρω βρίσκεις το καλωδιο για να συνδεσεις το κοντερ του ΤΤ στο polo και να δουλευει).

Εχω μιλήσει με τους S&M bros στην Σαλλονικα και μου εχουν πει οτι εχουν βαλει ταμπλο απο ΤΤ σε golf 3 και εχουν βαλει ταμπλο απο golf 3 σε polo 6n.

Γενικα ειναι κατι που γίνεται και εδω στην ελλαδα αλλα θελει εναν πολυ πολυ καλο ηλεκτρολογο και πολυ υπομονη.

Link to comment
Share on other sites

Απο ηλεκτρολόγο δεν έχω πρόβλημα έχουμε εδώ ένα φανταστικό τυπάκι... παίζει να είναι ποιο βαρύ το ταμπλό του ΤΤ?

Link to comment
Share on other sites

Απο ηλεκτρολόγο δεν έχω πρόβλημα έχουμε εδώ ένα φανταστικό τυπάκι... παίζει να είναι ποιο βαρύ το ταμπλό του ΤΤ?

Καλα ελυσες ολα τα αλλα προβληματα και σκεφτεσαι το βαρος... tongue.gif . Φανταζομαι πως ναι παντως θα ειναι.

Link to comment
Share on other sites

Θα υπάρχουν κενά λες? εκεί που είναι το τζαμί και οι κολώνες του παρμπρίζ?

Link to comment
Share on other sites

Αμα δεν βρουμε ταμπλο απο ΤΤ να το μετρησουμε και να το κανουμε προβα να δουμε πως καθετε δεν γινεται τιποτα. Παντως Dark κριμα να εισαι τοσο μακρια αν εισουν Αθηνα θα σκαλιζαμε ενα σωρο πραγματα tongue.gif , εχεις ακριβως τις ιδιες ιδεες με μενα :o .

Link to comment
Share on other sites

Ταμπλό απο ΤΤ (κάπου το έχω έτοιμο) :o μην ρωτήσεις απο πού... αλλα υπάρχει έτοιμο διαθέσιμο μαζι με την υποκονσολα που παει μπένει το στερεοφονικό και η βαση με τον λεβιε ταχιτίτων... :baby:

Link to comment
Share on other sites

Παντως οσο μαζεμενο και να ειναι το ΤΤ, σιγουρα εχει αισθητα μεγαλυτερο πλατος το ταμπλο του απο του πολο.Θα χρειαστει σιγουρα κοψιμο το ταμπλο.

Link to comment
Share on other sites

Θα την φτιάξουμε την δουλεία αμα ειναι να γίνει...

Link to comment
Share on other sites

Ταμπλό απο ΤΤ (κάπου το έχω έτοιμο) ;) μην ρωτήσεις απο πού... αλλα υπάρχει έτοιμο διαθέσιμο μαζι με την υποκονσολα που παει μπένει το στερεοφονικό και η βαση με τον λεβιε ταχιτίτων... ;)

σιγα μην και το ειχες :lol::lol::lol:

Παντως οσο μαζεμενο και να ειναι το ΤΤ, σιγουρα εχει αισθητα μεγαλυτερο πλατος το ταμπλο του απο του πολο.Θα χρειαστει σιγουρα κοψιμο το ταμπλο.

εχει γνωση αυτου ;)tongue.gif;)

Θα την φτιάξουμε την δουλεία αμα ειναι να γίνει...

:lol::lol::lol:

αυτο ειναι σιγουρο ;):lol:

Link to comment
Share on other sites

Επειδη σας βλεπω να την κανετε την δουλεια, ωεεεο ;) να το βαλουμε στο Α :lol:;);) ΤS!!!!! E ρε κοσμος που θα μαζευτει!!!

Link to comment
Share on other sites

Εδω παντως στον Πυργο κυκλοφορει audi 80 με ταμπλο και κινητηρα ΤΤ.Το ταμπλο παντως του χωραει γαντι.Παντως πριν κανετε οτιδηποτε ψαχτειτε λιγο για προβληματα του ταμπλο διοτι με λιγο ψαξιμο στο κλαμπ της audi θα δειτε οτι εβγαζε καποια προβληματακια που μαλιστα ηταν ευρεως γνωστα και σε ξενα φορουμ.

Link to comment
Share on other sites

το έχω ψάξει ειναι οι τριγμοι και τα προβληματα των αεραγωγών στην κεντρική κονσώλα... :lol: θέλει πολύ δουλεία συζήταγα με τον ηλεκτροόγο Δ. Παπουτση που έκανε την πλεξούδα του RS4 σε Passat και μου είπε γίνετ ειναι δουλεια 3 ημερων να δουλεύουν ολα τα ηλεκτρωνικα του ταμπλο... δεν είναι τα ηλεκτρικα το πλέον δισκολό, αλλα όσο η στερέωση ατό ειναι το μόνο που τον προβληματίζει... ;)

Edited by Dark Angel
Link to comment
Share on other sites

Παντως λευτερη αν το σκεφτεσαι σοβαρα αυτο το πραγμα,

το μονο που εχω να σου πω ειναι καλη επιτυχια και καλες πατεντες!!!

το πολυ-πολυ να ξαναβαλεις μετα το παλιο ταμπλο!!!

Link to comment
Share on other sites

Παντως λευτερη αν το σκεφτεσαι σοβαρα αυτο το πραγμα,

το μονο που εχω να σου πω ειναι καλη επιτυχια και καλες πατεντες!!!

το πολυ-πολυ να ξαναβαλεις μετα το παλιο ταμπλο!!!

Θα δούμε είναι και αυτό στο πρόγραμμα αλλα τώρα προέχουν αλλα ;) αλλα αυτό ειναι μια απο τις ποιο όμορφες πατέντες να έχει το ταμπλό του ΤΤ θα ανανεοσει κατα πολύ το εσωτιρκό του αυτοκινήτου και το ίδιο το αυτοκίνητο... :lol:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.