Jump to content
R1der

Εντυπώσεις-πληροφορίες Passat Cc

Recommended Posts

παιδια και εγω το περιμενω τωρα σχεδον 3 μηνες!μου ειπαν οτι θα το εχω τελος του μηνα,εχω βαλει καποια εξτρα και μεσα σε αυτα ειναι και η αναρτηση,μολις το εχω στα χερια μου θα σας πω εντυπωσεις!!

Link to comment
Share on other sites

Ο πεθερός μου το πήρε και δυστυχώς σήμερα το πήγε συνεργείο.

Δεν έπαιρνε λέει τις ταχύτητες και το πήγε με δευτέρα.

Κατα τα άλλα πολύ όμορφο. Οντως όλοι σε κοιτάνε.

Αλλα ρε γ@μ@το ας είχε μια θέση ακόμη.....

ΣΚ πήγαμε Αθήνα 5 άτομα και 1100 χλμ τα έφαγε το golf μου ;)

Ακόμη δεν είχα την ευκαιρία να το οδηγήσω tongue.gif

Το έχω 3,5μήνες με 9000 km και δυστυχώς προχθές μου παρουσίασε πρόβλημα με το συμπλέκτη. Το χω συνεργείο (αλλαγή δίσκο-πλατό). Δεν ξέρω αν οφείλεται σε ελαττωματικό υλικό. Μόνο μια φορά το είχα ζορίσει πριν ένα μήνα σε μια πολύ δύσκολη ανηφόρα με αποτέλεσμα να μυρίσει έντονα ο συμπλέκτης. Τέσπα. Το αυτοκίνητο πάντως σπέρνει (1,8 ΤSI). Μην την ψάχνετε για δίλιτρο διότι imho ο 1.8 κινεί άψογα το αμάξωμα του CC. Και κατανάλωση πολύ λογική. Με normal οδήγηση κάτω από 8lt/km.

Link to comment
Share on other sites

Αρχίζει να φάινεται η πρώτη του αδυναμία ή μου φαίνεται;

Έτσι μου μυρίζει..... εκτός αν είναι ο συμπλέκτης tongue.gif

Αυτό είναι το τίμημα όταν θέλεις να χαρείς ένα αμάξι μόλις πρωτοβγεί.

Ρισκάρεις να γίνεις "πειραματόζωο" με ότι αυτό συνεπάγεται...

ΥΓ.Ακόμη δεν είδα το χαρτί με τις εργασίες που του έκαναν.

Link to comment
Share on other sites

εντάξει ρε παιδιά δεν τρέχει και τίποτα! στην τελική, οποιοδήποτε μοντέλο μπορεί να σου βγάλει πρόβλημα. και εν πάσει περιπτώσει ό,τι κι αν συμβεί λογικά καλύπτεται από την εγγύηση. όταν το πάρω (την Πέμπτη υπολογίζω) θα σας ενημερώσω-για όσους τυχόν ενδιαφέρονται.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.

Με ενδιαφέρει και μένα το CC, το έκανα test drive (1.:D. Σε γενικές γραμμές μια χαρά, αν και θα το ήθελα πιο νευρικό στο γκάζι.

Τι έξτρα θα λέγατε οτι χρειάζετε με την παραγγελία? (για όσους το έχουν & κάτι τους λείπει)

Αναφέρω ορισμένα με τιμές, καθώς η vw εδώ δεν τις ανακοινώνει όπως κάνουν τόσες άλλες εταιρίες (γιατί άραγε)...

Alcadara + θερμαινόμενα 1.635 ¤

Crouise control 415 ¤

Park Pilot 550 ¤ (μαμά), 250 ¤ (εδώ)

DCC 1.020 ¤

RCD 510 355 ¤

Συναγερμό 385 ¤ (μαμά), 300 ¤ (εδώ)

Ηλιοροφή 1.175 ¤

Ζάντες 18 510 ¤

Εσωτερικός φωτισμός 180 ¤

Ξύλο 475 ¤

Σίγουρα τα RCD 510, DCC, PP, συναγερμό & cruise control.

Tnx, Soc

Link to comment
Share on other sites

Δεματινα καθισματα ΝΑΙ θερμαινομενα ΟΧΙ (ελλαδα ζουμε)

παρκ πιλοτ NAI

DCC και ναι και οχι

Συναγερμο μου εβαλε ο παζαροπουλος 150 ευρω δωρο

Ηλιοροφη ναι αμα εισαι μερακλης!

RCD 510 NΑΙ αν δεν εχεις μεγαλες ηχητικες απαιτησεις και αμα εισαι και μερακλης βαλε το navigation(RNS 510)

Zαντες αν δεν σου κανουν οι 17' που εχει πηγαινε και βαλε κατι εκτος VW υπαρχουν για ολα τα γουστα,ολα τα κομποδεματα και σε ολες τις διαστασεις

Εσωτερικος φωτισμος ναι αμα εισαι μερακλης

crouise control ειναι στον βασικο εξοπλισμο εκτος και αν εννοεις το 'Front assist' που σου δειχνει την αποσταση απο το προπορευομενο αυτοκινητο ΟΧΙ

Ξυλο αμα εισαι μεραλκης ΝΑΙ αλλα αμα εισαι τοσο μερακλης δεν πας να δεις για κανα Mercedes?

Mια πολυ ωραια επιλογη στα extras ειναι το sport πακετο (bi xenon με ενεργο φωτισμος στροφων,πλυστικα προβολεων,διακοσμητικα αλουμινιου και επιχρωμιομενα σε θυρολαβες,διακοπτες κλπ και φιμε τζαμια).Επισης το πολυλειτουργικο τιμονι πρεπει να το βαλεις και καλο θα ειναι να βαλεις και τους ηλεκτρικα αναδιπλωμενους καθρεπτες.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε passatempos.

Ίσως το αυτοκίνητο που έχω (από το 2002 μέχρι και τώρα) με έχει κακομάθει (εσύ το λες μερακλής): Astra 1,6 selection: bucket δερμάτινα θερμαινόμενα καθίσματα, ηλεκτρικοί θερμαινόμενοι καθρέπτες, 8 αερόσακοι, ξύλινο ταμπλό & λεβιές, δερμάτινο πολυλειτουργικό τιμόνι, radio CD/MP3 με ενισχυτή, ζάντες αλουμινίου, περλέ χρώμα (mirage), ηλεκτρονικός κλιματισμός, ABS, immobilizer, trip computer, κ.λπ. Σκέψου ότι όλα είναι μαμά (εκτός ήχου).

Θερμαινόμενα θέλω πολύ (μόνο αν τα έχει κανείς τα εκτιμά, σε 2 λεπτά είσαι jet) αλλά πάνε μόνο σετ με δερμάτινα (2300) ή alcantara (1650).

PP το μαμά σίγουρα, είναι εμπρός/πίσω, είναι & οπτικό, δεν σου χαλάνε προφυλακτήρες (χρώμα) εδώ.

Συναγερμό μαμά επίσης (ας μου κάνει άλλα δώρα)

RCD 510 & αν μπαίνει ο ενισχυτής με το sub που έχω ήδη θάμαι οκ. Για καλό ήχο θέλω κάπου 2000, προτιμώ αν είναι να τα δώσω για το 2.0cc

Ζάντες δεν έχω καταλήξει σε αλλαγή (18 σε Ελληνικούς δρόμους, χμμμ, κόστος ελαστικών 18 χμμμμμ), οπτικά πάντως οι Interlagos που δίνουν με μόνο +510 είναι καταπληκτικές!

Cruise control ΔΕΝ είναι στάνταρ στο cc, τόχει το corsa της κοπέλας μου, είναι must για μένα που κάνω δρόμους στην εθνική

Το ξύλο σε συνδυασμό με τα μαύρα/μπεζ (έστω τα υφασμάτινα) είναι γλύκα, δεν τόχω αποφασίσει ακόμα

Το sport πακέτο δίνεται στο cc? Δεν είμαι σίγουρος…

Το πολυλειτουργικό, εκτός από ήχο τι άλλο ρυθμίζει?

Φοβάμαι ότι αν μου πάρουν σβάρνα τον ηλεκτρικά αναδιπλούμενο καθρέπτη θα πληρώνω περισσότερα.

Tnx, Soc

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά.

Με ενδιαφέρει και μένα το CC, το έκανα test drive (1.:D. Σε γενικές γραμμές μια χαρά, αν και θα το ήθελα πιο νευρικό στο γκάζι.

Τι έξτρα θα λέγατε οτι χρειάζετε με την παραγγελία? (για όσους το έχουν & κάτι τους λείπει)

Αναφέρω ορισμένα με τιμές, καθώς η vw εδώ δεν τις ανακοινώνει όπως κάνουν τόσες άλλες εταιρίες (γιατί άραγε)...

Alcadara + θερμαινόμενα 1.635 ¤

Crouise control 415 ¤

Park Pilot 550 ¤ (μαμά), 250 ¤ (εδώ)

DCC 1.020 ¤

RCD 510 355 ¤

Συναγερμό 385 ¤ (μαμά), 300 ¤ (εδώ)

Ηλιοροφή 1.175 ¤

Ζάντες 18 510 ¤

Εσωτερικός φωτισμός 180 ¤

Ξύλο 475 ¤

Σίγουρα τα RCD 510, DCC, PP, συναγερμό & cruise control.

Tnx, Soc

Δέρμα ναι (αν κι εγώ πάω για φουλ δέρμα)

Cruise control δε θα βάλω αλλα δεν το χρειάζομαι κιόλας

PP ναι

DCC ΝΑΙ

510 ανάλογα όρεξης

συναγερμό ναι

ηλιοροφή είναι θέμα γούστου

18άρες ΟΧΙ (κόστος ελαστικών και μείωση άνεσης με τους δρόμους που έχουμε)

εσωτερικό φωτισμό θα ήθελα αλλά δε βάζω γιατί πάω με το ξύλο και δεν το θέλω το ξύλο με τίποτα!!!

υ.γ. Γιατί λες ότι η VW δεν ανακοινώνει τις τιμές των εξτρά; Έχω χαρτί στα χέρια μου με όλες τις τιμές.

Edited by R1der
Link to comment
Share on other sites

R1der, τα ψάχνω στο διαδίκτυο αλλά δεν τα βρίσκω (όπως βρίσκω άλλων εταιριών).

Αλήθεια, τι δώρα κάνουν για το CC? Λίγα (διότι το μοντέλο έχει πολλές παραγγλείες) ή πολλά (διότι η αγορά έχει πάρει την κάτω βόλτα)?

Αν π.χ. κάνουν μεταξύ άλλων το συναγερμό, μπορούν να κάνουν έκπτωση στον μαμά ή κάνουν δώρο μόνο αυτό που βάζουν εδώ? Το αυτό με το park pilot (δεν θέλω το εδώ δώρο αλλά το μαμά).

Soc

Link to comment
Share on other sites

Εμένα χωρίς καν να πω κάτι, μου κάνουν σκόντο 500 ευρώ. Βέβαια όταν πάω για την παραγγελία θα κοιτάξω μπας και καταφέρω τίποτα καλύτερο.

Όσο για τα εξτρά, ναι δεν παίζουν στο site. Τα πήρα όταν πήγα για test drive και μιλήσαμε για το πακέτο που θέλω.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα χωρίς καν να πω κάτι, μου κάνουν σκόντο 500 ευρώ. Βέβαια όταν πάω για την παραγγελία θα κοιτάξω μπας και καταφέρω τίποτα καλύτερο.

Όσο για τα εξτρά, ναι δεν παίζουν στο site. Τα πήρα όταν πήγα για test drive και μιλήσαμε για το πακέτο που θέλω.

Σκόντο σε χρήμα? Ή σε εξοπλισμό που σου βάζουν εδώ?

Link to comment
Share on other sites

Σκόντο σε χρήμα? Ή σε εξοπλισμό που σου βάζουν εδώ?

Έκπτωση επί της αξίας του αυτοκινήτου. Όλα τα εξτρά από το εργοστάσιο θα μπουν.

Link to comment
Share on other sites

Soch to δικο μου cc 1.8 εφτανε τα 30 333(τελικη τιμη με πινακιδες+χρωμα) και μου το "αφησε" στα 29 830 + τον συναγερμο που μου ειπε οτι κοστιζει 150.Nαι το cruise control ειναι extra.Θεωρω οτι πιο ευκολα "ξεχαρβαλωνεις"τους καθρεπτες με ανοιξε-κλεισε χειροκινητα,αν στους κτυπησουν ναι τους πληρωνεις ακριβοτερα.Το sport paketo το διαβασα απο το prospectus( το εντυπο και οχι απο το pdf της cosmocar),ακομα και αν δεν το δινουν σαν πακετο αξιζουν τα bi-xenon.Η ηλιοροφη σε αυτο το αυτοκινητο ειναι για μενα ολα τα λεφτα γιατι ειναι γυαλινη πανοραμικη και οχι μια τρυπα πανω στην οροφη.Οι interlagos οι ζαντες που δινουν οptional ειναι 18" νομιζω με 235/40 ενω οι 17" φορανε 235/45.Το πολυλειτουργικο τιμονι χειριζεται το radio-cd,τις οθονες ενδειξεων,το συστημα κινητου τηλεφωνου.Αν κανεις πολλα km σε εθνικα δικτυα ισως να βαλεις και το lane assist.

Edited by passatempos
Link to comment
Share on other sites

παιδια μου ειπαν οτι σημερα ξεφορτωθηκε το δικο μου και θα μας παρει 3-4 μερες στο τελωνειο οπωτε θα το εχω απο βδομαδα.θα ηθελα να πω κατι σε αυτους που ισως δεν το ξερουν,στο αμαξι εγω εχω βαλει μεταλικες πεταλιερες και σκαφη στο πορτ παγκαζ (εκτος των αλλων) για να μην λερωνετε.αυτα τα δυο ειχαν 125-πεταλιερες και 55 η σκαφη.

Link to comment
Share on other sites

Με το καλό να το δεχτείς. Οι πεταλιέρες είναι πραγματικά τέλειες ενώ η σκάφη πίσω ιδιαίτερα λειτουργική. Τα έχω και ΄γω και τα χαίρομαι .Το ίδιο εύχομαι και σε σένα. ;)

Link to comment
Share on other sites

Με μεγάλη χαρά πλέον ανήκω κι εγώ στην παρέα της αναμονής. Σήμερα έκανα την παραγγελία για το 1,8. 4 μηνάκια λοιπόν μετράνε από σήμερα!!

παιδια μου ειπαν οτι σημερα ξεφορτωθηκε το δικο μου και θα μας παρει 3-4 μερες στο τελωνειο οπωτε θα το εχω απο βδομαδα.θα ηθελα να πω κατι σε αυτους που ισως δεν το ξερουν,στο αμαξι εγω εχω βαλει μεταλικες πεταλιερες και σκαφη στο πορτ παγκαζ (εκτος των αλλων) για να μην λερωνετε.αυτα τα δυο ειχαν 125-πεταλιερες και 55 η σκαφη.

Με το καλό να το παραλάβεις!!! Τις πεταλιέρες τις έχω κι εγώ υπόψη. Θα είναι το πρώτο που θα μπει!!

Link to comment
Share on other sites

σας ευχαριστω πολυ παιδια,R1der καλοριζικο και καλοταξιδο.αντε να τα παρουμε και θα βρεθουμε σε καμια συναντηση να τα πουμε απο κοντα.τι χρωμα το πηρες,απο εξτρα?

Link to comment
Share on other sites

Σε λευκό το παρήγγειλα. Από εξτρά έχει δέρματα, ηλεκτρονική ανάρτηση, πίσω πλευρικούς αερόσακους, ηλιοροφή, κοτσαδόρο, πολυλειτουργικό τιμόνι, park pilot και το radio-cd 510.

Link to comment
Share on other sites

Το λευκό είναι ιδιαίτερο χρώμα, και πολύ της μόδας τώρα τελευταία. Για το CC στην Ελλάδα είναι και πιο οικονομικό καθώς δεν είναι μεταλλικό. Έχω δει προσπέκτους αμερικής που το δίνουν και ως μεταλλικό (white gold metallic).

http://www.vw.com/cc/360view/en/us/

http://www.forbesautos.com/options/2009/vo...agen/passat_cc/

Μακάρι να έβαλες το καφέ δέρμα, είναι φανταστική απόχρωση.

Soc

Ps. Με δέρμα/DCC/ηλιοροφή θάναι super (& αρκετά ακριβό βέβαια)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.