Jump to content
R1der

Εντυπώσεις-πληροφορίες Passat Cc

Recommended Posts

εχω 2 μηνες το cc 1.8 και ακομα δεν το εψαξα για τιποτα.

απλα παμε παρεα :o

ελπιζω να μην εχω κανενα προβλημα

ολοι μου λενε ποσο τελειο ειναι

οταν βρω χρονο θα το τρξω μεχρι αθηνα

Link to comment
Share on other sites

Και γω το προτείνω ανεπιφύλακτα αν και το χω μόλςι 2 βδομάδες. Και γω του χω βάλει κάποια καλούδια παραπάνω (510, πολ. τιμόνι, auto park pilot, καθρέπτες θερμ εξωτ αναδιπλ., media in, interlagos, bluetooth phone) το έχω σε μαύρο πέρλα και είναι unπαίχταble! Μην το σκέφτεσαι!!! Ακόμα διαβάζεις το topic;;; Πήγαινε πάρτο!

:)

Link to comment
Share on other sites

Αχ πέρασα σήμερα από την αντιπροσωπεία και ήταν απ'έξω ένα cc για παράδοση σαν το δικό μου. Λευκό με ηλιοροφή, δέρμα.... άπαιχτο λέμε. Ευτυχώς έρχεται και η σειρά μου, τέλος επόμενης βδομάδας παίζει να είναι τελωνείο.

Link to comment
Share on other sites

Ευτυχώς έρχεται και η σειρά μου, τέλος επόμενης βδομάδας παίζει να είναι τελωνείο.

Τι τέλος επόμενης βδμάδας; Χτες έφτασε τελωνείο!!!!!!! :D

Link to comment
Share on other sites

Καλως να το δεχθεις!ανεβ. καμμια φωτο ε?15 μερες ακομα θες!Τιποτα η ουρα εμεινε αντε :rolleyes: !!!

Τόσο πολύ; Από την αντιπροσωπεία μου είπαν 1 βδομάδα με 10 μέρες.

Link to comment
Share on other sites

Ο νόμος του μέρφι εφαρμόστηκε πολλές φορές στην περίπτωση μου αλλά τελικά κατάφερα να παραλάβω την παρασκευή πριν το 3ήμερο. Έφυγα κατευθείαν για εκδρομή και το καταευχαριστήθηκα αφού του έχω βάλει ήδη 1300 χιλιόμετρα. Το αμάξι είναι σούπερ, τι να πω; Δείτε καναδυό φωτό.

DSC01214.JPG

DSC01216.JPG

Link to comment
Share on other sites

Ο νόμος του μέρφι εφαρμόστηκε πολλές φορές στην περίπτωση μου αλλά τελικά κατάφερα να παραλάβω την παρασκευή πριν το 3ήμερο. Έφυγα κατευθείαν για εκδρομή και το καταευχαριστήθηκα αφού του έχω βάλει ήδη 1300 χιλιόμετρα. Το αμάξι είναι σούπερ, τι να πω; Δείτε καναδυό φωτό.

DSC01214.JPG

DSC01216.JPG

καλοριζικο και απο εμενα και καλα χλμ...το αμαξι ειναι σουπερ,μπραβο σου ευχομαι να το χαρεις!!!

Link to comment
Share on other sites

Ρε μαγκες ξερετε γιατι τα cc μας ενω τα πισω φωτιστικα σωματα διαφημιζονται led,ειναι τελικα απλες λαμπιτσες???? :lol:

δεν νομιζω να το διαφημιζουν με led αλλα για εμενα καλυτερα που ειναι ετσι γιατι αν σου καει ενα led πας για φαναρι μετα...

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας εγω ειμαι κατοχος jetta και θα ηθελα να σας ρωτησω αν καποιος ξερει η διαφορα του 1,8t paasaat cc me to 2,0tsi fainetai απο καποιο σηματακι στο πισω μερος του αυτοκινητου η και τα δυο γραφουν στο πισω μερος passat cc?κΑΙ ΑΝ ΕΙΣΤΕ ΜΕΧΡΙ ΤΩΡΑ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΜΕΝΟΙ ΜΕ ΤΟ ΑΜΑΞΙ ?

Link to comment
Share on other sites

Το 1,8 που έχω εγώ δεν έχει κάποια ένδειξη κυβισμού και νομίζω δεν έχει ούτε το δίλιτρο. Από σηματάκι δλδ δεν πρέπει να ξεχωρίζουν. Όσο για τις εντυπώσεις.... πιο ευχαριστημένος δεν γίνεται!!! :o:D :D

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους,

Είμαι καινούργιος στην κοινότητα και πρόκειται και εγώ να αποκτήσω ένα passat cc σύντομα - ελπίζω (το παράγγειλα 10/3).

Μπορεί να μου πει κάποιος κάτοχος, περίπου πόσο καιρό χρειάζεται για την παράδοση του αυτοκινήτου; Όταν έπαιρνα προσφορές από διάφορες αντιπροσωπίες, άλλοι μου έλεγαν 3 και άλλοι 4 μήνες παράδοση. Πάνω-κάτω τι ισχύει;

Να δω πως θα τη παλέψω τόσο καιρό..... <_<

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους,

Είμαι καινούργιος στην κοινότητα και πρόκειται και εγώ να αποκτήσω ένα passat cc σύντομα - ελπίζω (το παράγγειλα 10/3).

Μπορεί να μου πει κάποιος κάτοχος, περίπου πόσο καιρό χρειάζεται για την παράδοση του αυτοκινήτου; Όταν έπαιρνα προσφορές από διάφορες αντιπροσωπίες, άλλοι μου έλεγαν 3 και άλλοι 4 μήνες παράδοση. Πάνω-κάτω τι ισχύει;

Να δω πως θα τη παλέψω τόσο καιρό..... :thumbsup:

Το δικο πριν απο 6μηνες που το εκλεισα εκανε 3,5μηνακια!Τωρα δεν ξερω μπορει και ποιο γρηγορα λογω της καταστασης που εχει δημιουργηθει!Πανω-κατω εκει ειναι!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους,

Είμαι καινούργιος στην κοινότητα και πρόκειται και εγώ να αποκτήσω ένα passat cc σύντομα - ελπίζω (το παράγγειλα 10/3).

Μπορεί να μου πει κάποιος κάτοχος, περίπου πόσο καιρό χρειάζεται για την παράδοση του αυτοκινήτου; Όταν έπαιρνα προσφορές από διάφορες αντιπροσωπίες, άλλοι μου έλεγαν 3 και άλλοι 4 μήνες παράδοση. Πάνω-κάτω τι ισχύει;

Να δω πως θα τη παλέψω τόσο καιρό..... :thumbsup:

Το δικό μου το παρήγγειλα 20κάτι Νοέμβρη και το περίμενα τέλη Μαρτίου. Τελικά παρέλαβα τέλη Φλεβάρη κι αυτό λόγω καθυστερήσεων με το τελωνείο κλπ. Είχε έρθει Ελλάδα από 5 Φλεβάρη. Με το καλό να παραλάβεις και υπομονή, όλοι τα περάσαμε, δεν κυλάνε εύκολα αυτές οι μέρες.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και απο εμένα,

Θα ήθελα να ρωτήσω του κατόχους CC 1)αν στα πίσω καθίσματα στο κέντρο μπορεί να κάτσει 3 άτομο πάνω στη θήκη που έχει και 2)Αν αλλάζει η θήκη και μπορεί να γίνει κανονικό κάθισμα για 3 άτομο.

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Αν και δεν προτείνεται λόγω του οτι δεν έχει ζώνη...Έχω βάλει κάποιες φορές 3ο άτομο στη μέση με ένα μαξιλαράκι πάνω στο ντουλαπάκι. Όμως max 40 κιλά άτομο βάζω να κάτσει εκεί...Δεν ξέρω αν σε βοηθάει αυτό...

Link to comment
Share on other sites

Αν και δεν προτείνεται λόγω του οτι δεν έχει ζώνη...Έχω βάλει κάποιες φορές 3ο άτομο στη μέση με ένα μαξιλαράκι πάνω στο ντουλαπάκι. Όμως max 40 κιλά άτομο βάζω να κάτσει εκεί...Δεν ξέρω αν σε βοηθάει αυτό...

Σε ευχαριστώ για την απάντηση.

Με βοηθάει η απάντηση αλλά ακόμα έχω την απορία αν μπορεί να γίνει κανονικό κάθισμα μέσω αντιπροσωπείας...Βέβαια με μια ερώτηση στην αντιπροσωπεία λύνεται,απλώς σκέφτηκα αν το ήξερε κανείς.

Πάντως είναι κρίμα ένα τόσο μεγάλο αμάξι να μην έχει την δυνατοτητα για 3 άτομα πίσω. Και πιστέυω ότι έχει αρκετό χώρο πίσω για 3 άτομα.

Είναι η μόνη λεπτομέρεια που με σταματάει στην επιλογή του αυτοκίνητου.

Υπάρχει και το απλό Passat αλλά μου αρέσει καλυτερα αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομιζω να υπαρχει 'λυση' για να γινει θεση ο αποθηκευτικος χωρος.Η επιλογη της Vw να ειναι 4θεσιο το cc εγινε για να μην καταργησει το passat limousine αλλα και για ενισχυση της εικονας του coupe.

Edited by passatempos
Link to comment
Share on other sites

Είναι η μόνη λεπτομέρεια που με σταματάει στην επιλογή του αυτοκίνητου.

Υπάρχει και το απλό Passat αλλά μου αρέσει καλυτερα αυτό.

Μπορεί να σου φανεί εγωιστικό αυτό που θα σου πω αλλά ο μόνος λόγος για να μην αγοράσεις το CC εξαιτίας των θέσεων είναι αν έχεις (ή σκοπεύεις να κάνεις) πάνω από 2 παιδιά που είναι και η μόνη περίπτωση που πρέπει να πάρεις 5θέσιο. Κατά τ'άλλα παίρνεις αυτό που γουστάρεις και αν περισσεύει ο πέμπτος, ε ας μοιραστείτε σε 2 αυτοκίνητα. Εμένα μου έχουν πει ήδη μια δυο φορές να πάρω πέμπτο άτομο αλλά το αμάξι είναι 4θέσιο και τέλος. Μόνο στην απόλυτη ανάγκη θα κάνω παραχώρηση να κάτσει κάποιος στο κέντρο.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.