Jump to content
Andreas4023

εντυπωσεις απο Passat Cc (test Drive)

Recommended Posts

Λοιπόν οδήγησα κι εγώ σήμερα τo cc και ομολογώ ότι μου άρεσε πολύ. Καλό γκαζάκι, πολύ ωραία συμεριφορά στο δρόμο. Το αυτοκίνητο που οδήγησα είχε DCC και στο sport που το έβαλα έσφιγγε όλο το σύνολο χωρίς όμως να κοπανάει στις λακούβες και με ελάχιστες κλίσεις του αμαξώματος. Οι χώροι του απλά απίστευτοι!! Δίπλα μου καθόταν ο αδερφός μου που είναι 1,83 και το είχε ρυθμίσει για να είναι άνετα. Μετά το test drive λοιπόν πήγα να κάτσω πίσω του χωρίς να πειράξω το κάθισμα και ήμουν κι εγώ άνετα(είμαι 1,82). Το πορτπαγκάζ επίσης τεράστιο!!! Ο εξοπλισμός του αρκετά καλός και όσο για την τιμή ομολογώ ότι με εξέπληξε ευχάριστα!! Με τα εξτρά που ήθελα (δερμάτινο πολυλειτουργικό τιμόνι, park pilot, πίσω πλευρικούς αερόσακους με προεταντήρες, κοτσαδόρο, cd με οθόνη αφής και 6cd-changer, DCC και δερμάτινα καθίσματα) βγήκε 33100 με το κλειδί στο χέρι!! ¶ντε μερικά μηνάκια ακόμα να μαζέψω λεφτά και να πέσει η παραγγελία!!

Link to comment
Share on other sites

Το CC τι σημαινει ρε παιδια???

εγω στο δρομο το ειδα κ πραγματικα ειναι παρα πολυ ωραιο..

comfort coupe. Και αφού πλέον το οδήγησα μπορώ να σου πω ότι ο τίτλος του ισχύει 100%

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια ειμαι στην αναμονη και θα το εχω σε 2,5 μηνες,μην μου ξυνεται πληγες!!!!πειτε κατι να με παρηγορησετε γιατι δεν παιρνανε ετσι 2,5 μηνες!!!SVOURA,R1DER την ιδια εντυπωση εδωσε και σε εμενα αυτο το αμαξι για εμενα ηταν τελειο σε ολα του!του εβαλα και εγω την ρυθμιζομενη αναρτηση και ελπιζω να αξιζει R1DER,δεν το εχω οδηγησει με αναρτηση!εμενα μου εφτασε 34800 με το κλειδι στο χερι..........

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια ειμαι στην αναμονη και θα το εχω σε 2,5 μηνες,μην μου ξυνεται πληγες!!!!πειτε κατι να με παρηγορησετε γιατι δεν παιρνανε ετσι 2,5 μηνες!!!SVOURA,R1DER την ιδια εντυπωση εδωσε και σε εμενα αυτο το αμαξι για εμενα ηταν τελειο σε ολα του!του εβαλα και εγω την ρυθμιζομενη αναρτηση και ελπιζω να αξιζει R1DER,δεν το εχω οδηγησει με αναρτηση!εμενα μου εφτασε 34800 με το κλειδι στο χερι..........

Μονο μην κανεις το λαθος και μετρας τις μερες αντιστροφα γιατι δεν θα περναν με τιποτα! Ασε που μπορει οι 2.5 μηνες να γινουν 3 και 4! tongue.gif

Απολαυσε τις τελευταιες οδηγικες στιγμες που σου προσφερει το Golfάκι σου γιατι συντομα θα ρθει η ωρα να το αποχωριστεις. :)

Σημερα ειδα σε εκθεση της VW το CC στο χρωμα που το παρηγγειλες. Το εσωτερικο σου σε τι χρωματα θα ειναι?

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια ειμαι στην αναμονη και θα το εχω σε 2,5 μηνες,μην μου ξυνεται πληγες!!!!πειτε κατι να με παρηγορησετε γιατι δεν παιρνανε ετσι 2,5 μηνες!!!SVOURA,R1DER την ιδια εντυπωση εδωσε και σε εμενα αυτο το αμαξι για εμενα ηταν τελειο σε ολα του!του εβαλα και εγω την ρυθμιζομενη αναρτηση και ελπιζω να αξιζει R1DER,δεν το εχω οδηγησει με αναρτηση!εμενα μου εφτασε 34800 με το κλειδι στο χερι..........

Επειδή αυτό που οδήγησα είχε σου λέω ότι αξίζει και γι'αυτό το έβαλα παρ'όλο που δεν το είχα σκοπό. Στην αρχή το οδήγησα στο normal και μετά το έβαλα στο sport και η διαφορά ήταν εμφανής!! Το αξίζει το χιλιάρικο!!!!

Link to comment
Share on other sites

Επειδή αυτό που οδήγησα είχε σου λέω ότι αξίζει και γι'αυτό το έβαλα παρ'όλο που δεν το είχα σκοπό. Στην αρχή το οδήγησα στο normal και μετά το έβαλα στο sport και η διαφορά ήταν εμφανής!! Το αξίζει το χιλιάρικο!!!!

Εκτος της αναρτησης αλλαζει και κατι αλλο στη θεση sport??

Link to comment
Share on other sites

Εκτος της αναρτησης αλλαζει και κατι αλλο στη θεση sport??

Νομιζω χωρις να ειμαι σιγουρος, οτι κατι παιζει με το μοτερ και τις στροφες.

Link to comment
Share on other sites

Μονο μην κανεις το λαθος και μετρας τις μερες αντιστροφα γιατι δεν θα περναν με τιποτα! Ασε που μπορει οι 2.5 μηνες να γινουν 3 και 4! tongue.gif

Απολαυσε τις τελευταιες οδηγικες στιγμες που σου προσφερει το Golfάκι σου γιατι συντομα θα ρθει η ωρα να το αποχωριστεις. :D

Σημερα ειδα σε εκθεση της VW το CC στο χρωμα που το παρηγγειλες. Το εσωτερικο σου σε τι χρωματα θα ειναι?

R1der σε ευχαριστω γιατι μεχρι τελευταια στιγμη ελεγα να μην την βαλω την αναρτηση και δεν ηξερα αν θα εβλεπα διαφορα.το ξερω οτι μπορει να αργησει αλλα δεν θελω ουτε να το σκεφτομαι!!!το golfακι παιδια το εχω δωσει και γυρναω με ενα tdm900!!!!το εσωτερικο το πηρα σε μαυρο δερμα (2300ευρω) και θα εχει κρυφο φωτισμο στις πορτες και στα ποδια.εκτος απο αναρτηση (1020ε)εβαλα parktronic(550ε) ραδιοcd αφης με 6 cd(355ε)cruise control (415ε)αναδιπλουμενους καθρεφτες(175ε)συστημα πιεση ελενχου ελαστικων(175ε)πολυλειτουργικο τιμονι(200ε)αυτα τα ολιγα!τις τιμες τις εγραψα για να δειτε που παιζουν οχι για αλλο λογο!

Edited by black-magic golf
Link to comment
Share on other sites

Εκτος της αναρτησης αλλαζει και κατι αλλο στη θεση sport??

Δεν νομίζω καθώς το σύστημα ονομάζεται DCC=Dynamic Chassis Control. Καθαρά θέμα ανάρτησης δλδ.

R1der σε ευχαριστω γιατι μεχρι τελευταια στιγμη ελεγα να μην την βαλω την αναρτηση και δεν ηξερα αν θα εβλεπα διαφορα.το ξερω οτι μπορει να αργησει αλλα δεν θελω ουτε να το σκεφτομαι!!!το golfακι παιδια το εχω δωσει και γυρναω με ενα tdm900!!!!το εσωτερικο το πηρα σε μαυρο δερμα (2300ευρω) και θα εχει κρυφο φωτισμο στις πορτες και στα ποδια.εκτος απο αναρτηση (1020ε)εβαλα parktronic(550ε) ραδιοcd αφης με 6 cd(355ε)cruise control (415ε)αναδιπλουμενους καθρεφτες(175ε)συστημα πιεση ελενχου ελαστικων(175ε)πολυλειτουργικο τιμονι(200ε)αυτα τα ολιγα!τις τιμες τις εγραψα για να δειτε που παιζουν οχι για αλλο λογο!

Η άποψη μου και μετά απ'όσα είπε ο πωλητής που πήγα είναι: 1)σκέφτηκες το δέρμα να το βάλεις εδω από conoli; Γλυτώνεις 1200 ευρώ 2)τους καθρέφτες τους ήθελα κι εγώ αλλά μου είπε να μην τους βάλω καθώς αν κάποιος τους χτυπήσει-κλείσει πάιζει να την ακούσει το μοτεράκι οπότε κλαις τα λεφτά.

Link to comment
Share on other sites

1)σκέφτηκες το δέρμα να το βάλεις εδω από conoli; Γλυτώνεις 1200 ευρώ

Σε ένα τέτοιο αμάξι, δε νομίζω να θες να γλυτώσεις 1200€ και ο "ελληνάρας μάστορας" να ξηλώσει το ολοκαίνουργιο σαλόνι σου και τις ταπετσαρίες από τις πόρτες για να περάσει δέρματα και μετά να τα ξαναβάλει πίσω (με πιθανότητα να ακούς τριγμούς ή να γίνουν μικροζημιές - λέγε με εκδορές, γρατζουνιές κλπ)...

2)τους καθρέφτες τους ήθελα κι εγώ αλλά μου είπε να μην τους βάλω καθώς αν κάποιος τους χτυπήσει-κλείσει πάιζει να την ακούσει το μοτεράκι οπότε κλαις τα λεφτά.

Στο δικό μου το Passat που κλείνουν ηλεκτρικά, και με το χέρι έχει τύχει να μου τους κλείσουν και μια θεία με ένα Meriva μου τον χτύπησε με τον δικό της καθρέφτη, αλλά είναι αθάνατο (στο Meriva εξαϋλώθηκε ο καθρέφτης και ο δικός μου έχει απλά ένα σημάδι στο χρώμα). Το μόνο που δεν πρέπει να κάνεις, είναι να σου τον κλείσουν με το χέρι και να πας να τον ανοίξεις ηλεκτρικά. Εκεί ακούς κάτι "περίεργους" θορύβους, γιατί το μοτέρ είναι στην θέση ανοιχτό ενώ ο καθρέφτης είναι κλειστός. Το προτείνω ανεπιφύλακτα. Εγώ το έχω χρησιμοποιήσει ουκ ολίγες φορές. Χρήσιμο gadget...

Link to comment
Share on other sites

Σε ένα τέτοιο αμάξι, δε νομίζω να θες να γλυτώσεις 1200¤ και ο "ελληνάρας μάστορας" να ξηλώσει το ολοκαίνουργιο σαλόνι σου και τις ταπετσαρίες από τις πόρτες για να περάσει δέρματα και μετά να τα ξαναβάλει πίσω (με πιθανότητα να ακούς τριγμούς ή να γίνουν μικροζημιές - λέγε με εκδορές, γρατζουνιές κλπ)...

Συμφωνώ με τους προβληματισμούς σου αλλά την συγκεκριμένη την έχω ακούσει από πολλούς και έχω μπει και σε αμάξι που έχει βάλει δέρματα από κει και δεν είδα τίποτα τέτοιο. Από κει και πέρα δεν μπορώ να πω κάτι 100% σίγουρο.

Edited by R1der
Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα δεν είναι ο κανόνας! Προς Θεού! Αλλά έχεις σκάσει και 40Κ ¤¤¤, το διακινδυνεύεις αν είσαι η εξαίρεση? :D

Δεν το συζητάμε οικονομικά, προς Θεού. Θα σκάσω 33000, στο +1000 ευρώ θα κολλήσω;

Link to comment
Share on other sites

και εγω για αυτο το λογο προτιμησα το εργοστασιο,δεν γουσταρω να μου το ξηλωσουν και να το ξαναδεσουν,ισως να μην υπαρχει καμια διαφορα και τριγμος αλλα αν υπαρχει θα χτυπαω το κεφαλι μου που δεν το ειχα βαλει απο εργοστασιο!εμενα μου ειπαν 1700 ευρω να το εβαζα εδω οπωτε ηταν 600ευρω διαφορα,δεν ηταν και παρα πολυ μεγαλη να σε βαζει σε πειρασμο.οσο για τους καθρεφτες δεν εχω ιδεα,ισως να εχεις δικιο αλλα και ο Νικος ειδα οτι δεν ειχε ποτε προβλημα!

Link to comment
Share on other sites

ότι έξτρα είναι και θες να τα βάλεις το έχω ξανά πει βέβαια όλα να πάνε καταπαραγγελία και να το περιμένεις γιατί άμα είναι να τα βάλεις εδώ μετά... θα στο βιάσουν το αυτοκίνητο...

Link to comment
Share on other sites

συμφωνω dark καλυτερα απο εργοστασιο και καλοπληρωμενα παρα απο ελλαδα να χτυπαω το κεφαλι μου και καμια φορα διπλοπληρωμενα γιατι κατι δεν κουμπωσε καλα,δεν εκατσε οπως επρεπε κ.α......... :o

Link to comment
Share on other sites

δεν ξέρω ακόμα σκέφτομαι σοβαρά το CC αλλά από την άλλη το δύστυχο 1.8Τ τι θα γίνει? δεν μου πάει η καρδια να το δώσω μου αρέσει ακόμα το σχήμα του ;)

Link to comment
Share on other sites

σε καταλαβαινω απολυτα,και εγω απο τοτε που το εδωσα ειμαι καπως........κρατα το και οταν δεις οτι ηρθε η ωρα να το αποχωριστεις καντο τοτε αλλα σκεψου το!!!

Link to comment
Share on other sites

δεν ξέρω ακόμα σκέφτομαι σοβαρά το CC αλλά από την άλλη το δύστυχο 1.8Τ τι θα γίνει? δεν μου πάει η καρδια να το δώσω μου αρέσει ακόμα το σχήμα του :huh:

Αστα να πανε. Το ιδιο ενιωθα και εγω οταν εδωσα το πολακι. ;)

Link to comment
Share on other sites

10 χρόνια τώρα με έχει συντροφεύσει και αυτό σε όμορφες δύσκολες και ιδιαίτερες στιγμές μου έχει προσφέρει άπειρες ώρες και χιλιόμετρα διασκέδασης

Link to comment
Share on other sites

οσα ποιο πολλα εχεις ζησει με κατι τοσο ποιο πολυ σε ποναει!!!!αχ δεν περναει ο καιρος να ερθει το new car,εχω πηξει!!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.