Jump to content
FSI V

Μετατροπή απλού V σε Sport Gt

Recommended Posts

Παιδιά καλημέρα!!Πριν μερικές μέρες βγήκε μια Μερσεντές από ένα στοπ και μου χάλασε οοοοοολλληηηη την μούρη.Μα όλη.....

Έχω απλό fsi v και σκέφτηκα πάνω στην μα....κια που μου έτυχε να επωφεληθώ.Ρώτησα λοιπόν την Καρέντα να κάνω την αλλαγή με μπροστά μέρος με το Sport Gt που μου αρέσει αρκετά.Ένας πωλητής μου είπε πως φυσικά και μπορώ ενώ ένας άλλος πως δεν μπορώ λόγο της βάσης του ψυγείου μου.

Ξέρετε αν μπορώ να κάνω κάτι τέτοιο ή αν το έχει κάνει κάποιος

Link to comment
Share on other sites

απ`οτι γνωριζω οντως δεν μπορεις να βαλεις τη μασκα του gt ή και του gti χωρις καποια μετατροπη ;)

ωστοσο, υπαρχουν στο ebay και μπορεις να παραγγειλεις μασκα τυπου gt ή gti που κουμπωνει κουτι πανω στο απλο golf απλα ειναι συνηθως αβαφες .

ψαξε λιγο στο forum και θα δεις οτι καποιος το εκανε αυτο που σου λεω .

Link to comment
Share on other sites

απ`οτι γνωριζω οντως δεν μπορεις να βαλεις τη μασκα του gt ή και του gti χωρις καποια μετατροπη ;)

ωστοσο, υπαρχουν στο ebay και μπορεις να παραγγειλεις μασκα τυπου gt ή gti που κουμπωνει κουτι πανω στο απλο golf απλα ειναι συνηθως αβαφες .

ψαξε λιγο στο forum και θα δεις οτι καποιος το εκανε αυτο που σου λεω .

kai φυσικα μπορείσ !!!

θελεισ αλλη μετοπη μονο και τον προφηλαχτηρα του gt η του gti α!!!!!!! ξεχασα αλλαζουν και τα προβολακια!!!

ολα γινονται........

Link to comment
Share on other sites

Καποια εταιρεια αν δεν κανω λαθος εχει βγαλει προφυλακτηρες "ημιτασιον" ας πουμε που κουμπωνουν ακριβως πανω στην μετοπη σου...Αν θες τους original σιγουρα θελει αλλαγη η μετοπη σου!

Link to comment
Share on other sites

Καποια εταιρεια αν δεν κανω λαθος εχει βγαλει προφυλακτηρες "ημιτασιον" ας πουμε που κουμπωνουν ακριβως πανω στην μετοπη σου...Αν θες τους original σιγουρα θελει αλλαγη η μετοπη σου!

Ξερει κανείς τιμή για την μετώπη????

Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανείς τιμή για την μετώπη????

Δεν χρειάζεσαι ούτε μετώπη ούτε μετατροπή υπάρχουν ειδικοί προφυλακτηρες imitation που κουμπωνουν πάνω στην μετώπη σου. παρολαυτά το κόστος ανέρχεται γύρω στα 800 ευρώ καμια 350αρα ο προφυλακτήρας 200 ευρώ σιτες, 150 βαψιμο-τοποθετηση, 100 προβολακια που θέλουν αλλαγη γιατι δεν κάνουν για μασκα gti-gt. τηλεφωνο για να μαθεις λεπτομέρεις είναι το 2109949765 και διευθυνση Γραβιας 7 Αργυρούπολη.

Link to comment
Share on other sites

Δεν χρειάζεσαι ούτε μετώπη ούτε μετατροπή υπάρχουν ειδικοί προφυλακτηρες imitation που κουμπωνουν πάνω στην μετώπη σου. παρολαυτά το κόστος ανέρχεται γύρω στα 800 ευρώ καμια 350αρα ο προφυλακτήρας 200 ευρώ σιτες, 150 βαψιμο-τοποθετηση, 100 προβολακια που θέλουν αλλαγη γιατι δεν κάνουν για μασκα gti-gt. τηλεφωνο για να μαθεις λεπτομέρεις είναι το 2109949765 και διευθυνση Γραβιας 7 Αργυρούπολη.

Egω φιλε αν 8ες σου πουλαω τη μασκα απο Gt που ηταν πανω στο δικο μου..αν ενδιαφερεσαι στειλε μου ενα π.μ.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν το πήρα το αυτοκίνητο από την Καρέντα στα Πατήσια όπου κάνανε την μετατροπή σε sport GT.Όλα γνήσια, καινούργια με πάρα πολύ καλό κούμπωμα.Οφείλω να πω τα καλύτερα μα τα καλύτερα!!!!!Αναμένεται και φωτογραφιες.Ευχαριστώ όλους για τις συμβουλές!!!

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν το πήρα το αυτοκίνητο από την Καρέντα στα Πατήσια όπου κάνανε την μετατροπή σε sport GT.Όλα γνήσια, καινούργια με πάρα πολύ καλό κούμπωμα.Οφείλω να πω τα καλύτερα μα τα καλύτερα!!!!!Αναμένεται και φωτογραφιες.Ευχαριστώ όλους για τις συμβουλές!!!

Κόστος? <_<

Link to comment
Share on other sites

Κόστος? <_<

κόστος αρκετό γιατί άλλαξα από ψυγείο μέχρι ότι τραβάει η όρεξη σου....όλα αναλώσιμα πάντως, ευτυχώς στο αμάξωμα δεν είχα πρόβλημα με την στούκα.Είναι στο τιμολόγιο όλα μάζι και δεν βγάζω ιδιαίτερη άκρη.όλα 3900 είναι.

Link to comment
Share on other sites

Το παραθέτω παιδιά.Πρώην fsi trendline!!!!Μπράβο στην Καρέντα!!! Και να ευχή να αλλάζουμε εξαρτήματα όποτε θέλουμε και όχι αναγκαστικά....

ΠΟΣΟΟΟΟΟ 3900?? :lol::lol: ??? δεν παμε καλα .Με τα μισα λεφτα στο εκανα r32 μπρος πισω κ με τα φωτα ομιχλης π βλεπω πως δεν εβαλες τεσπα καλοταξιδο κ αλλη ατυχια να μην σ τυχει

Link to comment
Share on other sites

ΠΟΣΟΟΟΟΟ 3900?? :lol::blink: ??? δεν παμε καλα .Με τα μισα λεφτα στο εκανα r32 μπρος πισω κ με τα φωτα ομιχλης π βλεπω πως δεν εβαλες τεσπα καλοταξιδο κ αλλη ατυχια να μην σ τυχει

αφου ξέρεις τις τιμές των αντιπροσωπειών...βαράνε αλλά έχεις το κεφάλι σου ήσυχο...εξάλλου άλλως πέρασε το stop...

Link to comment
Share on other sites

Πάντως ρε φίλε του ξέσκισες την ασφάλεια.

Στην αντιπροσωπεία αν έμαθα ότι ήταν από ασφάλεια θα τα έσωσαν χοντρα.

ΥΓ.Θα πουλήσουν και τα παλιά τα δικά σου...

Link to comment
Share on other sites

αφου ξέρεις τις τιμές των αντιπροσωπειών...βαράνε αλλά έχεις το κεφάλι σου ήσυχο...εξάλλου άλλως πέρασε το stop...

¶ντε και την επόμενη φορά σε R32! tongue.gif

Απο τις λίγες περιπτώσεις που βγαίνεις "κερδισμένος" απο τρακάρισμα. Διότι όταν κάποιος σε χτυπήσει, μπορεί να πάρεις λεφτά για τη ζημιά, όμως ποτέ δεν αποζημιώνεσαι για την μεταπωλητική αξία που χάνει το αυτοκίνητο.

Μια χαρά ξηγήθηκες φίλε. :blink:

Link to comment
Share on other sites

Επειδή και εγώ είμαι στην ίδια κατάσταση (τράκαρα +μου έκαναν δήλωση), τελικά τι χρειάζεται για να μπει ο προφυλακτήρας του gt sport σε απλό tsi?

Θέλεις άλλη μετώπη και άλλη τραβέρσα. Αυτά είναι τα χοντρά....!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.