Jump to content
kajo

Δεν μηδενίζει τα χλμ

Recommended Posts

Καλημέρα παιδιά σήμερα αντιμετώπισα το εξης πρόβλημα δεν μηδενίζονται τα χλμ στο polo 6n

Και δεν φαίνεται να έχει σπάσει κάτι

Υπάρχει κάποια λύση

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά σήμερα αντιμετώπισα το εξης πρόβλημα δεν μηδενίζονται τα χλμ στο polo 6n

Και δεν φαίνεται να έχει σπάσει κάτι

Υπάρχει κάποια λύση

To λεβιεδακι που πατας για να μηδενισουν τα χιλιομετρα στην ακρη του εχει καθετα ενα μικρο πλαστικο κομματι. Αυτο βρισκεται μεσα στο κοντερ και δεν φαινεται. Οταν το πατας αυτό το κομματακι παταει εναν μικρο διακόπτη που εν τέλη μηδενιζει τα χιλιομετρα. Αυτο το μικρό κομματι εχει σπασει και λογικα δεν το βλεπεις. Αν το πας σε εναν κοντεραντζη θα στο φτιαξει σχετικα ευκολα. Αν θες βοηθεια για να το φτιαξεις μονος σου πεσμου να σου βάλω φωτογραφίες. Εχω δευτερο κοντερ σπιτι με αυτη ακριβως την βλαβη <_< .

Link to comment
Share on other sites

To λεβιεδακι που πατας για να μηδενισουν τα χιλιομετρα στην ακρη του εχει καθετα ενα μικρο πλαστικο κομματι. Αυτο βρισκεται μεσα στο κοντερ και δεν φαινεται. Οταν το πατας αυτό το κομματακι παταει εναν μικρο διακόπτη που εν τέλη μηδενιζει τα χιλιομετρα. Αυτο το μικρό κομματι εχει σπασει και λογικα δεν το βλεπεις. Αν το πας σε εναν κοντεραντζη θα στο φτιαξει σχετικα ευκολα. Αν θες βοηθεια για να το φτιαξεις μονος σου πεσμου να σου βάλω φωτογραφίες. Εχω δευτερο κοντερ σπιτι με αυτη ακριβως την βλαβη :lol: .

αν θες φιλε μου βαλε φωτο θα με βοηθησεις

Link to comment
Share on other sites

αν θες φιλε μου βαλε φωτο θα με βοηθησεις

Φιλε το Σαββατοκυριακο που θα εχω χρονο θα σου βγάλω μερικες φωτογραφίες :xmas: . Σκοπεύεις να το σκαλίσεις μονος σου?

Link to comment
Share on other sites

αν μπορεί κάποιος ρε παιδιά και ξέρει κάτι να βοηθήσει γιατί έχω το ίδιο πρόβλημα και σκέφτομαι να το κάνω μονος μου μήπως και φτιάξει. θέλει κάποιο ανταλλακτικό μήπως;;

Link to comment
Share on other sites

αν μπορεί κάποιος ρε παιδιά και ξέρει κάτι να βοηθήσει γιατί έχω το ίδιο πρόβλημα και σκέφτομαι να το κάνω μονος μου μήπως και φτιάξει. θέλει κάποιο ανταλλακτικό μήπως;;

μήπως θες και κοντέρ :):lol:;):lol: :lol:

Link to comment
Share on other sites

μήπως θες και κοντέρ :lol:;):lol: :lol: :lol:

πίστεψε με είναι το τελευταίο που πρέπει να αλλάξω! εδώ δεν έχω κλειδαριά και ανοίγω από του συνοδηγού κοντέρ θα ψάχνω? tongue.gif ένα ένα στη σειρά τους :)

ξέρει κανεις αλήθεια τι γίνεται με αυτό για τα χιλιόμετρα γιατί ανά 2 μέρες εδώ και ποσα....... χρονια μου βγάζει και αυτό για τα service λάδια και ούτε και εγώ τι άλλο γραφει

Link to comment
Share on other sites

πως και δεν μου το εχει βγαλει κι εμενα απορω αυτο το προβλημα με το κοντερ.....

πίστεψε με είναι το τελευταίο που πρέπει να αλλάξω! εδώ δεν έχω κλειδαριά και ανοίγω από του συνοδηγού κοντέρ θα ψάχνω? tongue.gif ένα ένα στη σειρά τους :lol:

ξέρει κανεις αλήθεια τι γίνεται με αυτό για τα χιλιόμετρα γιατί ανά 2 μέρες εδώ και ποσα....... χρονια μου βγάζει και αυτό για τα service λάδια και ούτε και εγώ τι άλλο γραφει

η κλειδαρια σου εχει βγει OFF λογω της "φουρκας" που εχει απο μεσα και γυριζει τις ηλεκτρομαγνητικες?

την πρωτη φορα που το επαθα εκανα "τραμπα" αυτην που ειχε σπασει (μερια οδηγου) με του συνοδηγου...Οταν φιλοτιμηθηκα και ειπα να το φτιαξω να ειναι και οι δυο πλευρες κομπλε,καθως πηρα ανταλλακτικο (16 ευρω περιπου) μου ηρθε στο μυαλο μια πατεντα δυνατη κι ετσι,οταν το ξαναπαθα δουλεψε κανονικα η πατεντια που εκανε το συγκεκριμενο σημειο εντελως αθραυστο σε σχεση με οτι ηταν απο το γνησιο.

την ενδειξη για τα λαδια την μηδενιζεις και μονος σου χειροκινητα ,το γραφει και στο μανουαλ αν θυμαμαι καλα,ΑΛΛΑ με την προυποθεση πως εχουν "ξεκλειδωσει" την εντολη απο το διαγνωστικο

Link to comment
Share on other sites

την εντολή για το σβήσιμο του σέρβις γίνεται αλλα πρέπει να λειτουργεί και το κουμπί αυτό που μηδενίζει τα χιλιόμετρα.

όντως γίνεται τράμπα με την κλειδαριά του συνοδηγού γιατί μου είχαν πει ότι δεν γίνεται. για πες αρχικά πως γίνεται γιατί είχα κάνει λαμάκια και έχει χαλαρώσει και το ελατήριο του χερουλιού τώρα :lol:

Οταν φιλοτιμηθηκα και ειπα να το φτιαξω να ειναι και οι δυο πλευρες κομπλε,καθως πηρα ανταλλακτικο (16 ευρω περιπου) μου ηρθε στο μυαλο μια πατεντα δυνατη κι ετσι,οταν το ξαναπαθα δουλεψε κανονικα η πατεντια που εκανε το συγκεκριμενο σημειο εντελως αθραυστο σε σχεση με οτι ηταν απο το γνησιο.

εξήγησε μου λίγο σε παρακαλώ αυτό.. η πατέντα τελικά ποια ήταν;

Link to comment
Share on other sites

εξήγησε μου λίγο σε παρακαλώ αυτό.. η πατέντα τελικά ποια ήταν;

αν τυχει να το βγαλω καμια μερα φωτο θα το ποσταρω να το δεις γιατι μονο ετσι μπορω να σου εξηγησω

Link to comment
Share on other sites

αν τυχει να το βγαλω καμια μερα φωτο θα το ποσταρω να το δεις γιατι μονο ετσι μπορω να σου εξηγησω

έγινε φιλε οποτε μπορέσεις βάλε καμια φωτό, δεν μου δουλεύει εδώ και χρονια...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.