Jump to content
tsipsaki

Ladia.polla Akougontai

Recommended Posts

hi paidia.kali douleia pisteuo auto pou ginetai edo.as min makrygoro.thelo na agoraso golf tsi vi 160.akougete oti tha kaiei ladia,mikra kibika-polla aloga.ti ginetai re paidia???me exei kourasei para poli h skepsi ayti.26000 euro den einai liga.min pane etsi adika new_grrrr.gif tosa xrimata.thanks gia to xrono sas.

thanks παιδιά.ε

Edited by tsipsaki
Link to comment
Share on other sites

εγω με το 122 δεν καίω σταγόνα στα 15000 που εκανα πρώτη αλλαγη είχε πέσει ελάχιστα εώς καθόλου το λάδι... τωρα ειμαι στα 22500 και πάω για αλλαγή απο δευτέρα και πάλι δεν εχει κάψει τπτ... τωρα θα μου πεις εχεις 122 αλλα και πάλι δεν έχω ακούσει τσι να καίει λάδι....

Link to comment
Share on other sites

Guest Grouper_8L

Δεν έχει ακουστεί κάτι , μεμονομένα περιστατικά βέβαια μπορεί να υπάρχουν όπως υπήρχαν και στα FSi και είχε βγει τότε παρόμοια φήμη .....

Παίζει ρόλο και η οδήγηση ότι κι αν έχεις όσο πιο ψηλά το δουλεύεις τόσο πιο πολύ θα τσιμπάει λαδάκι.

Δεν νομίζω ότι πρέπει να σε αγχώνει κάτι τέτοιο.

Link to comment
Share on other sites

fsi 1600 29.000χλμ

καλο στρωσιμο, οπως τα βαζω

ετσι τα βγαζω τα λαδια(καθε 8.000 αλαγη)

Link to comment
Share on other sites

Προχωρα αφοβα στην αγορα του αυτοκινητου μην ακους κανενα απο τους......καλοθελητες που λενε οτι σπανε οι TSi και καινε λαδια.....Εδω πριν ακομα βγουν στην παραγωγη τα ελεγαν tongue.gif ομως μεχρι στιμγης εχουν αποδειχτει οι κινητητες διαμαντι :angry:

Link to comment
Share on other sites

Προχωρα αφοβα στην αγορα του αυτοκινητου μην ακους κανενα απο τους......καλοθελητες που λενε οτι σπανε οι TSi και καινε λαδια.....Εδω πριν ακομα βγουν στην παραγωγη τα ελεγαν tongue.gif ομως μεχρι στιμγης εχουν αποδειχτει οι κινητητες διαμαντι :wub:

+1

Δεν υπαρχει ατομο απ'οσο γνωριζω που να εχει προβλημα με καψιμο λαδιου σε επιπεδα που να ανησυχεις.Στις περισσοτερες των περιπτωσεων μαλιστα δεν αξιζει καν να ασχοληθεις.Αγορασε το αυτοκινητο και δε θα το μετανιωσεις.

Link to comment
Share on other sites

Έχω το TSi 140HP. Τσιμπάει λίγο λαδάκι αλλά δε νομίζω ότι είναι κάτι το ανησυχιτικό. Σε μένα έκαψε 400ml στα πρώτα 13500km.

Αλλού είναι τα προβλήματά του (ηλεκτρονικά, βαλβίδες Ν75, συγχρονιζέ 2ας), τα οποία λίγο-πολύ είναι σε όλους γνωστά.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.