Jump to content
Ntin

προβληματα?κάποια ενημερωση απο πιο εμπειρα ατομα

Recommended Posts

γεια σας παιδια.θα ηθελα να ρωτησω για το γολφ 6 160 με dsg,

σκεφτομαι να το παρω και θα ηθελα τη γνωμη σας για το αμαξι.

εχω πολυ καιρο που παρακολουθω τη σελιδα σας.

διαβαζω καποια στανταρ αν μπορουμε να το πουμε ετσι προβληματα.

n75,αισθητηρες,συνχρονιζε,ηλεκτρικα προβληματα

και καποια αλλα που δε τα θυμαμαι.βγαζει ζημιες το αυτοκινητο?

το dsg αξιζει?δεν ειμαι λατρεις στο να παρω το αυτοκινητο

και να το σκισω.μιλαμε για φυσιολογικα πραγματα.θα με

ενδιεφερε πολυ να επικεντρωθειτε στις ζημιες.sorry

για το μεγαλο κειμενο.πιστευω να ποσταρα σωστα.

ευχαριστω για το χρονο σας.

φιλικα Ντινος.

Link to comment
Share on other sites

Απο τις καλυτερες επιλογες.

1.4 160 και με dsg.

Απλα στην κατηγορια του και στα λεφτα του δεν υπαρχει ανταγωνισμος.

Απο προβληματα? Ε αυτοκινητα ειναι ολο και κατι θα συμβει αν εισαι ατυχος.

Παντως τιποτα που να μην αντιμετωπιζεται και κυριως μεσα σε εγγυηση.

Αφου δε ειναι εξελιξη απο το 5αρι, εχοντας δηλ βελτιωθει, θεωρητικα δεν πρεπει να ανησυχεις περισσοτερο απο οτι σε καθε αλλο αυτοκινητο τετοιων δυνατοτητων (και μαλιστα πιστευω πολυ λιγωτερο καθοτι δοκιμασμενο μια ολοκληρη γενια).

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα, εγώ έχω ενα V GTI DSG με πρόγραμμα και το αυτοκίνητο είναι πολύ αξιόπιστο. Ηλεκτρικά προβλήματα δεν είχα πέραν ενός ποτενσιόμετρου που ρυθμίζει τα flaps στην πολλαπλή εισαγωγής και που αντικαταστάθηκε στην εγγύηση. Επίσης, κανα-δυο λάμπες φρένων. Το Golf 6 που βασίζεται στο V πρέπει να είναι ακόμη πιο αξιόπιστο. Από τη στιγμή που παίρνεις και DSG, ξεχνάς το θέμα των συγχρονιζέ του κιβωτίου που ούτως ή άλλως αφορούσε κάποιες παρτίδες V GT. Προχώρα άφοβα.

Link to comment
Share on other sites

Για μενα ειναι αριστη επιλογή!!

Μικροπροβληματα θα υπαρχουν παντα!!!...και σε ολες τις εταιρειες.

Πχ σημερα εμαθα οτι 5000 Golf VI εχουν προβλημα με τους γρυλους(τι πρωτοτυπο) ,και το εργοστασιο καποια στιγμη θα κανει recall (μεμονωμενο)

,αλλα αυτα δεν ειναι λογος για να μην το παρεις. ;)

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου εφοσον μπηκες σε φορουμ προβληματα θα ακουσεις.Τι περιμενες;Ετσι ειναι τα φορουμ οπου και αν κοιταξεις.Μην βγαζεις συμπερασμα απο εδω διοτι δεν αντικατοπτριζει την πραγματικη κατασταση.Προχωρα στην επιλογη που εκανες. ;)

Link to comment
Share on other sites

παιδια ευχαριστω πολυ ολους για τις απαντησεις.ημουν πολυ πιεσμενος.τωρα πολυ καλυτερα.

δεν ειμαι προκατελημενος.απλα το ψαχνω λιγο το θεμα.θα ηθελα τη γνωμη σας και στο χρωμα.αν το εχει δει καποιος.εγω μαυρο το ειδα και δεν μου αρεσε πολυ.ειμαι αναμεσα στο ασπρο και

στο κοκκινο.στο 5 πηγαιναν και τα δυο παρα πολυ.τωρα στο 6 δεν ξερω αν θα πηγαινουν

αυτα τα 2 χρωματα.οποιος θελει μπορει να μου απαντησει και για το χρωμα

και για ζημιες-αξιοπιστια.

ευχαριστω για το χρονο σας και τα φωτα σας

Link to comment
Share on other sites

παιδια ευχαριστω πολυ ολους για τις απαντησεις.ημουν πολυ πιεσμενος.τωρα πολυ καλυτερα.

δεν ειμαι προκατελημενος.απλα το ψαχνω λιγο το θεμα.θα ηθελα τη γνωμη σας και στο χρωμα.αν το εχει δει καποιος.εγω μαυρο το ειδα και δεν μου αρεσε πολυ.ειμαι αναμεσα στο ασπρο και

στο κοκκινο.στο 5 πηγαιναν και τα δυο παρα πολυ.τωρα στο 6 δεν ξερω αν θα πηγαινουν

αυτα τα 2 χρωματα.οποιος θελει μπορει να μου απαντησει και για το χρωμα

και για ζημιες-αξιοπιστια.

ευχαριστω για το χρονο σας και τα φωτα σας

Το Golf 6 αν και δεν μου αρέσει τόσο όσο το 5 (προσωπική μου άποψη μόνο) θα το προτιμούσα σε γκρι-ποντικί ή ασημί χρώμα

http://www.salon-auto.ch/multimedia/images...1/golf6_big.jpg

http://www.hybridcars.com/files/images/Gol...l_0.gallery.JPG

το ανοιχτό γαλάζιο είναι πολύ ωραίο όμως.

http://www.ausmotive.com/images/VW-Golf6-r...r-review-01.jpg

http://vagfans.com/site/wp-content/uploads...09/image-32.jpg

Δες αυτά και σκέψου το καλά. Αν θελήσεις να πουλήσεις μετά ένα κόκκινο ή άσπρο golf 6 θα δυσκολευτείς γιατί δεν είναι "κινήσιμα" χρώματα.

Το κόκκινο είναι δύσκολο στη συντήρηση εδώ στην Ελλάδα λόγο ήλιου και στο άσπρο φαίνονται ακόμα και οι "τρίχες" που μπορεί να πέσουν επάνω.

Αυτή ειναι η γνώμη μου χωρίς να επημένω οτι είναι και η σωστή.

Link to comment
Share on other sites

παιδια ευχαριστω πολυ ολους για τις απαντησεις.ημουν πολυ πιεσμενος.τωρα πολυ καλυτερα.

δεν ειμαι προκατελημενος.απλα το ψαχνω λιγο το θεμα.θα ηθελα τη γνωμη σας και στο χρωμα.αν το εχει δει καποιος.εγω μαυρο το ειδα και δεν μου αρεσε πολυ.ειμαι αναμεσα στο ασπρο και

στο κοκκινο.στο 5 πηγαιναν και τα δυο παρα πολυ.τωρα στο 6 δεν ξερω αν θα πηγαινουν

αυτα τα 2 χρωματα.οποιος θελει μπορει να μου απαντησει και για το χρωμα

και για ζημιες-αξιοπιστια.

ευχαριστω για το χρονο σας και τα φωτα σας

Τσέκαρε λίγο και τις επιπλέον χρεώσεις όσον αφορά τα χρώματα. Συνηθίζεται το κόκκινο να είναι ακριβότερο ειδικά σε σύγκριση με το άσπρο.

...........

Δες αυτά και σκέψου το καλά. Αν θελήσεις να πουλήσεις μετά ένα κόκκινο ή άσπρο golf 6 θα δυσκολευτείς γιατί δεν είναι "κινήσιμα" χρώματα.

Το κόκκινο είναι δύσκολο στη συντήρηση εδώ στην Ελλάδα λόγο ήλιου και στο άσπρο φαίνονται ακόμα και οι "τρίχες" που μπορεί να πέσουν επάνω.

Αυτή ειναι η γνώμη μου χωρίς να επημένω οτι είναι και η σωστή.

Το κόκκινο έχει βελτιωθεί, το έχουν ενισχύσει απέναντι στην φθορά του ήλιου. Δεν είναι όπως παλιά που δεν μπορούσαν να το πετύχουν με τίποτα οι λαμαρινάδες και ξεχώριζε από μακρυά το σημείο που ήτανε βαμμένο. Ίσως γι αυτό πλέον να είναι και ακριβότερο ως χρώμα.

Edited by Christos4mot
Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω ολους για το χρονο σας.η γνωμη μου ειναι να το αφησω

λιγο να περπατησει μπας και το δω σε αυτα τα χρωματα.το γρι ποντικι μου αρεσε,

ευχαριστω ολους.

Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια.θα ηθελα να ρωτησω για το γολφ 6 160 με dsg,

σκεφτομαι να το παρω και θα ηθελα τη γνωμη σας για το αμαξι.

εχω πολυ καιρο που παρακολουθω τη σελιδα σας.

διαβαζω καποια στανταρ αν μπορουμε να το πουμε ετσι προβληματα.

n75,αισθητηρες,συνχρονιζε,ηλεκτρικα προβληματα

και καποια αλλα που δε τα θυμαμαι.βγαζει ζημιες το αυτοκινητο?

το dsg αξιζει?δεν ειμαι λατρεις στο να παρω το αυτοκινητο

και να το σκισω.μιλαμε για φυσιολογικα πραγματα.θα με

ενδιεφερε πολυ να επικεντρωθειτε στις ζημιες.sorry

για το μεγαλο κειμενο.πιστευω να ποσταρα σωστα.

ευχαριστω για το χρονο σας.

φιλικα Ντινος.

Έχω να σου προτείνω κάτι για να γλιτώσεις χρήματα μια και εγώ τώρα αυτό θα έκανα αν ήξερα. Λοιπόν μην βάλεις κλίμα στο αυτοκίνητο βάλε ένα απλό Α/C. Προσωπική άποψη πάντα. Δεν εχει κάτι παραπάνω για που να αξίζει τα χρήματά του.

.

Link to comment
Share on other sites

¶σε, έχω air-condition στο Astra και κλιματισμό στο Golf και είναι η μέρα με τη νύχτα. Στο Astra το καλοκαιράκι έχεις το ένα χέρι στο τιμόνι και το άλλο στον ρυθμιστή του αέρα γιατί μια ζεσταίνεσαι και μια πουντιάζεις. Στο Golf όλα ρυθμίζονται αυτόματα. Ο αυτόματος κλιματισμός είναι σαν τα inverter στο σπίτι. Αξίζει κάθε ευρώ.

Link to comment
Share on other sites

Έχω να σου προτείνω κάτι για να γλιτώσεις χρήματα μια και εγώ τώρα αυτό θα έκανα αν ήξερα. Λοιπόν μην βάλεις κλίμα στο αυτοκίνητο βάλε ένα απλό Α/C. Προσωπική άποψη πάντα. Δεν εχει κάτι παραπάνω για που να αξίζει τα χρήματά του.

ναι βρε nikoskalithea το ποιο χρησιμο αξεσουαρ του λες να μην βαλει? το κλιμα πετας μια θερμοκρασια και σε 1000 χιλιομετρα δεν την πειραζεις καθολου....

με το αλλο εισαι μονιμα πανω κατω, μια κρυωνεις μια ζεσταινεσαι.... το ειπαμε στο αλλο τοπικ, οκ δεν εδει διαφορα αποδοσης αλλα διαφορα αισθησης και σε απαλασει απο κινησεις.... ασε που...δεν λεει να μην εχεις κλιμα σε καινουργιο αμαξι....

Link to comment
Share on other sites

Έχω να σου προτείνω κάτι για να γλιτώσεις χρήματα μια και εγώ τώρα αυτό θα έκανα αν ήξερα. Λοιπόν μην βάλεις κλίμα στο αυτοκίνητο βάλε ένα απλό Α/C. Προσωπική άποψη πάντα. Δεν εχει κάτι παραπάνω για που να αξίζει τα χρήματά του.

.

καλιτερα να μην βαλεις πχ πολυλειτουργικο τιμονι, θυρα usb ακομα και bi-xenon και διαφορα αλλα εξτρα που δεχεται το τουτου σου και να ΒΑΛΕΙΣ ΟΠΩΣ ΚΑΙ ΔΗΠΟΤΕ ΟΠΩΣΔΗΠΟΤΕ Clima.

παρτο χωρις ζαντολαστιχα αλλα βαλε Clima.

;):ninja::blink::angry2::angry::wacko:

Edited by gazofonias
Link to comment
Share on other sites

¶σε, έχω air-condition στο Astra και κλιματισμό στο Golf και είναι η μέρα με τη νύχτα. Στο Astra το καλοκαιράκι έχεις το ένα χέρι στο τιμόνι και το άλλο στον ρυθμιστή του αέρα γιατί μια ζεσταίνεσαι και μια πουντιάζεις. Στο Golf όλα ρυθμίζονται αυτόματα. Ο αυτόματος κλιματισμός είναι σαν τα inverter στο σπίτι. Αξίζει κάθε ευρώ.

Και φυσικα δουλευει εξισου αψογα και τον Χειμωνα, διατηρωντας την επιθυμητη θερμοκρασια χωρις να ψηνεσαι η να ανοιγεις παραθυρα συνεχως η να παιζεις συνεχεια με τα κουμπια.

Και φυσικα ΔΕΝ μπαινει εκ των υστερων.

Link to comment
Share on other sites

thanksπαιδια.κλεινω μαλλον προς το κλιμα.νομιζω καλυτερο.

αυτο με το πολυλειτουργικο τιμονι τι εννοει ο φιλος που μου

το εγραψε?οταν πηγα αντιπροσωπεια ειδα το αυτοκινητο

οτι ειχε πανω στο τιμονι καποια κουμπια.δεν το βγαζει απο μαμα

ετσι?παει εξτρα?π.χ ειχε για αυξηση και μειωση εντασης μουσικης,

και κατι αλλα κουμπια που δε θυμαμαι τι εκαναν.το πολυλειτουργικο

που μου εγραψε ο φιλος εχει κατι παραπανω ή αυτα εχει?

ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

thanksπαιδια.κλεινω μαλλον προς το κλιμα.νομιζω καλυτερο.

αυτο με το πολυλειτουργικο τιμονι τι εννοει ο φιλος που μου

το εγραψε?οταν πηγα αντιπροσωπεια ειδα το αυτοκινητο

οτι ειχε πανω στο τιμονι καποια κουμπια.δεν το βγαζει απο μαμα

ετσι?παει εξτρα?π.χ ειχε για αυξηση και μειωση εντασης μουσικης,

και κατι αλλα κουμπια που δε θυμαμαι τι εκαναν.το πολυλειτουργικο

που μου εγραψε ο φιλος εχει κατι παραπανω ή αυτα εχει?

ευχαριστω.

για το πολυλειτουργικο τιμονι αν παρεις την εκδοση comfortline ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΚΟΥΜΠΙΑ ΠΑΝΩ ενω αν παρεις την εκδοση highline ΕΧΕΙ ΧΕΙΡΙΣΤΗΡΙΑ στο τιμονι

προσοχη

ειναι δυο διαφορτικες εκδοσεις

comfortline highline

3Θ 5Θ 3Θ 5Θ

22.400 ¤ 23.250 ¤ 23.550 ¤ 24.400 ¤

h**p://w*w.vw.gr/site/pricelist/golf160dsg.pdf

Link to comment
Share on other sites

Αυτη η μουρη του VI ρε παιδι μου..

Εγω θα σου προτεινα να παρεις το highline, γιατι στο χιλιαρικο δε πρεπει να συμερειλαμβανεται μονο το πολυλειτουργικο τιμονι, πρεπει να εχει κ αλλα εξτρα σιγα, αντι 23 θα δωσεις 24.000, δεν ειναι matiz που κανει 9.000 για να σκεφτεσαι τα 1.000 που θα δωσεις παραπανω.

Τωρα για το χρωμα, το ειδα χτες σε μαυρο κ δ μ'αρεσε ουτε κ'εμενα ασε που λερωνεται συνεχια, θα σου προτεινα ΑΣΠΡΟ μιας κ ειναι το χρωμα που επελεξα για το δικο μου κ ειναι κουκλα κ δ φενεται καμια τριχα πανω οπως ειπε ενας φιλος εδω, ισα ισα κ μια βδωμαδα να μηνει απλητο δ φενεται οπως στα σκουρα.(ασε που φενεται κ πιο large το αμαξι)

Κ για ζυμιες μην το σκεφτεσαι καν, κυκλοφωρουν 1 εκ golf στο δρομο απο τα οποια τα 200 εχουμε εδω στο φορουμ που βγαζουνε προβληματα κ αλλα 2.000 σε συνεργια σε ολο το ελλαντισταν, αυτο ομως δ ειναι λογως να μην το παρεις. Οπως σου κατσει.

Το δικο μου ας πουμε 7.000 χλμ κ δεν εβγαλε το παραμικρο, ενος φιλου μου εχει 35.000 χλμ κ πριν 3 μερες του εβγαλε πρωτη ζυμια Ν429(αντικατασταση στην εγγυησει)

Και offcorse CLIMA! :D

Link to comment
Share on other sites

την τελευταια εκδοση σκεφτομαι να παρω.πιστευω οτι

δεν θα εχει το πολυλειτουργικο τιμονι ως εξτρα μονο.μαλλον και αλλα.

φιλε μου αttnos στο δικο σου το 5αρι πηγαινε το ασπρο.ηταν καλο.

τωρα στο 6αρι δεν ξερω αν θα πηγαινει.δεν το εχω δει ομως.

και παλι thanks

Link to comment
Share on other sites

την τελευταια εκδοση σκεφτομαι να παρω.πιστευω οτι

δεν θα εχει το πολυλειτουργικο τιμονι ως εξτρα μονο.μαλλον και αλλα.

φιλε μου αttnos στο δικο σου το 5αρι πηγαινε το ασπρο.ηταν καλο.

τωρα στο 6αρι δεν ξερω αν θα πηγαινει.δεν το εχω δει ομως.

και παλι thanks

το εχω δει σε ασπρο διπλα σε 5αρα ασπρο και μπυ αρεσε περισσοτερο απο το 5αρι το ειχα δει στον φιλιππαιο στο ποταμι πηγαινε απο εκει να το δεις απο κοντα δεν ξερω φυσικα εαν το εχουν ακομα

Link to comment
Share on other sites

την τελευταια εκδοση σκεφτομαι να παρω.πιστευω οτι

δεν θα εχει το πολυλειτουργικο τιμονι ως εξτρα μονο.μαλλον και αλλα.

φιλε μου αttnos στο δικο σου το 5αρι πηγαινε το ασπρο.ηταν καλο.

τωρα στο 6αρι δεν ξερω αν θα πηγαινει.δεν το εχω δει ομως.

και παλι thanks

Βαλε στο google>search>golf VI κ θα σου τα βγαλει σε ολα τα χρωματα

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.