Jump to content
antre2

αναρτήσεις Mad Maxx

Recommended Posts

Γεια σας και πάλι,

μετά από επισκεψή μου στον μηχανικό, έμαθα ότι οι αναρτήσεις μου είναι τόσο χάλια που δεν περνάνε από το ΚΤΕΟ.

Έτσι, μετά από αναζήτηση και εξεύρεση πόρων (γονείς), έκανα άλλη μία βόλτα από τα μαγαζιά με σκοπό να ψάξω αμορτισέρ bilstein sprint B8 και ελατήρια H&R (ύστερα από μελέτη στα προηγούμενα topics).

Μαζί με τα περαστικά το σύνολο βγαίνει 850 ευρώ. Μου πρότειναν όμως, για ποιο οικονομικά, τις mad maxx (750 ευρώ το σύνολο) οι οποίες είναι ρυθμιζόμενες καθ'ύψος και έχουν 2 χρόνια εγγύηση.

Θα ήθελα να μου πείτε αν τις γνωρίζει κανένας και γενικότερα πληροφορίες. Τις φοράει κανείς;

Έψαξα στο google και δεν βρίσκω την σελίδα της εταιρείας.Το μόνο που βρήκα ήταν απαντήσεις σε topics από το club της citroen, οι οποίες έχουν σχετικά καλή άποψη για τις συγκεκριμένες αναρτήσεις.

Θα περιμένω με αγωνία τις απαντήσεις σας,

ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

εγώ προτίνω το κλασικό Setup Bilstein - H&R που είναι δοκιμασμένα και δουλεύουν άριστα... υπάρχει και το Βilstein B12 Tuning Kit που είναι αναρτίσεις και ελατήρια μαζί σετάκι πολύ καλό επίσεις... τώρα Mad Maxx μόνο της παλιές ταινίες του Mel Gibson μου θυμίζουν ^_^ τπτ άλλο περί θέματα αναρτίσεων...

Link to comment
Share on other sites

εγώ προτίνω το κλασικό Setup Bilstein - H&R που είναι δοκιμασμένα και δουλεύουν άριστα... υπάρχει και το Βilstein B12 Tuning Kit που είναι αναρτίσεις και ελατήρια μαζί σετάκι πολύ καλό επίσεις... τώρα Mad Maxx μόνο της παλιές ταινίες του Mel Gibson μου θυμίζουν :rolleyes: τπτ άλλο περί θέματα αναρτίσεων...

Θα συμφωνησω με τον αγαπητο Dark. Με αναρτησεις και φρενα μην κανεις συμβιβασμούς γιατι μιλαμε για ασφαλεια. Τα Bistein & H&R ειναι απο τους καλυτερους συνδιασμούς και δουλεύουν αψογα αν και νομιζω πως τα 850 που σου ζητανε ειναι παρα πολλα. Κατι λιγοτερο απο 700 ευρω τα ειχα βρει εγω οταν τα εψαχνα Αθηνα περασμενα και ευθυγραμισμενα.

Link to comment
Share on other sites

εεε μα... mad maxx :rolleyes: το σκεύτωμαι και με πιάνουν τα γέλεια :wub:

Link to comment
Share on other sites

Τις αναρτήσεις αυτές τις φοράει ένας φίλος μου σε audi TT το προηγούμενο και απο ότι μου λέει είναι απόλυτα ικανοποιημένος και ότι κρατάνε πολύ καλά.

Link to comment
Share on other sites

δεν προκιτε ομως ποτε να συγκριθει με Bilstein / KW / Weitech / Κoni!

Link to comment
Share on other sites

γιατί να της δοκιμάσω αφού έχω ίδει κορυφαίες αναρτήσης...

Edited by Dark Angel
Link to comment
Share on other sites

Για bilstein-kw-koni συμφωνώ, τις weitech τί τις έβαλες μέσα?????

Anyway ο άνθρωπος ρώτησε και επειδή τις έχω δεί στην πράξη είπα τί είδα, εκείνος θα κρίνει τί να βάλει.

Link to comment
Share on other sites

H Weitech Hicon GT είναι ακριβός ίδια με KW2/KW3 και πλήρες ρυθμιζόμενη σε σκληρότητα και σε ύψος απόσβεση ανεπανάληπτη

Link to comment
Share on other sites

γιατί να της δοκιμάσω αφού έχω ίδει κορυφαίες αναρτήσης...

Εάν είσαι ικανοποιημένος σαφώς και δεν θα δοκιμάσεις τις Mad Maxx και τις κάθε Mad Maxx. Ομως δεν μπορείς να είσαι απόλυτος για κάτι που δεν έχεις δοκιμάσει.

Πιστεύω ότι κάποιες από τις λεγόμενες no name αξίζουν τα λεφτά τους. Είχα βρεί κάποιες κριτικές σε forum του εξωτερικού αλλά δεν θυμάμαι σε ποιό hmmm.gif

Link to comment
Share on other sites

για να κλεισει το θέμα ότι πληρώνεις πέρνεις! το φτινό θα το πληρώσεις σε βλάβες πού θα κοστίζει όσο το ακριβό που θα το πληρώσεις μια φόρα και θα υσιχάσεις απο βλάβες B)

Link to comment
Share on other sites

H Weitech Hicon GT είναι ακριβός ίδια με KW2/KW3 και πλήρες ρυθμιζόμενη σε σκληρότητα και σε ύψος απόσβεση ανεπανάληπτη

+1000.

Link to comment
Share on other sites

Dark συμφωνώ μαζί σου για το ότι πληρώσεις παίρνεις, αλλά, σε όλες τις περιπτώσεις, σε όλων των ειδών τα προιόντα υπάρχει το θέμα τις μάρκας. Δηλαδή πολλά προιόντα τα πληρώνεις ακριβότερα μόνο και μόνο για τη μάρκα και το λογότυπο τους.

Σαφώς και κάθε εταιρεία που έχει φτιάξει το όνομα της (και είναι ακριβή) το έχει φτιάξει γιατί έμειναν ικανοποιημένοι οι καταναλωτές της.

Αυτό όμως δεν σημαίνει ότι όλες οι καινούργιες εταιρείες που δεν είναι γνώστες δεν είναι και καλές. Μπορεί βέβαια και να μην είναι.. tongue.gif

Για αυτό και ρώτησα να μάθω πληροφορίες για τις mad maxx, αν γνωρίζει κανείς αν είναι καλές η όχι, μπας και γλυτώσω κανά φράγκο γιατί οι καιροί είναι δύσκολοι!

Πάντως, εκτός από τον phantom διάβασα και αλλού καλά λόγια για τις mad maxx. Phantom ο φίλος σου πόσο καιρό τις φοράει?

Link to comment
Share on other sites

Dark συμφωνώ μαζί σου για το ότι πληρώσεις παίρνεις, αλλά, σε όλες τις περιπτώσεις, σε όλων των ειδών τα προιόντα υπάρχει το θέμα τις μάρκας. Δηλαδή πολλά προιόντα τα πληρώνεις ακριβότερα μόνο και μόνο για τη μάρκα και το λογότυπο τους.

Σαφώς και κάθε εταιρεία που έχει φτιάξει το όνομα της (και είναι ακριβή) το έχει φτιάξει γιατί έμειναν ικανοποιημένοι οι καταναλωτές της.

Αυτό όμως δεν σημαίνει ότι όλες οι καινούργιες εταιρείες που δεν είναι γνώστες δεν είναι και καλές. Μπορεί βέβαια και να μην είναι.. tongue.gif

Για αυτό και ρώτησα να μάθω πληροφορίες για τις mad maxx, αν γνωρίζει κανείς αν είναι καλές η όχι, μπας και γλυτώσω κανά φράγκο γιατί οι καιροί είναι δύσκολοι!

Πάντως, εκτός από τον phantom διάβασα και αλλού καλά λόγια για τις mad maxx. Phantom ο φίλος σου πόσο καιρό τις φοράει?

Περίπου αυτό ήθελα να πω. Ίσως οι συγκεκριμένες να αξίζουν τα λεφτά τους. Φίλε μου ψάξε και σε φόρουμ του εξωτερικού, ίσως βρείς κάτι περισσότερο.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και πάλι,

σήμερα παράγγειλα τα bilstein sprint με τα h&r ελατήρια. Να ναι καλά το σόι που χρηματοδότησε... Δεν πήρα τις mad maxx τελικά γιατί ναι μεν είχα διαβάσει καλά λόγια αλλά πουθενά δεν μιλούσαν για το αν έχουν αντοχή στο χρόνο. Όλοι τις είχαν φρεσκοφορεμένες. Οπότε δε θέλησα να το ρισκάρω μια που βρήκα και τα χρήματα.

Ευχαριστώ όλους σας για τις προτάσεις και τις συμβουλές που μου δώσατε!

Μέχρι να ολοκληρωθεί το project που έχω φτιάξει στο μυαλό μου για το αμάξι θα τα λέμε συχνά!

;):excl::huh:

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και πάλι,

μετά από επισκεψή μου στον μηχανικό, έμαθα ότι οι αναρτήσεις μου είναι τόσο χάλια που δεν περνάνε από το ΚΤΕΟ.

Έτσι, μετά από αναζήτηση και εξεύρεση πόρων (γονείς), έκανα άλλη μία βόλτα από τα μαγαζιά με σκοπό να ψάξω αμορτισέρ bilstein sprint B8 και ελατήρια H&R (ύστερα από μελέτη στα προηγούμενα topics).

Μαζί με τα περαστικά το σύνολο βγαίνει 850 ευρώ. Μου πρότειναν όμως, για ποιο οικονομικά, τις mad maxx (750 ευρώ το σύνολο) οι οποίες είναι ρυθμιζόμενες καθ'ύψος και έχουν 2 χρόνια εγγύηση.

Θα ήθελα να μου πείτε αν τις γνωρίζει κανένας και γενικότερα πληροφορίες. Τις φοράει κανείς;

Έψαξα στο google και δεν βρίσκω την σελίδα της εταιρείας.Το μόνο που βρήκα ήταν απαντήσεις σε topics από το club της citroen, οι οποίες έχουν σχετικά καλή άποψη για τις συγκεκριμένες αναρτήσεις.

Θα περιμένω με αγωνία τις απαντήσεις σας,

ευχαριστώ

kalispera file.tis anarthseis aytes tis exw egw sto polo mou kai mporw na pw pws me exoun afhsei arketa eyxaristhmeno.exoun dikio ta paidia pou lene kw,koni,bilstein kaluteres alla kai aytes einai mia kalh epilogh.epishs egw den synistw to pantrema amortiser me elathria allwn etairiwn.poso mallon na tis sygkrinw me anarthsh,estw mad!h timh pou les omws(750)einai arketa pshlh.mporw na stis vrw pio xamhla.

Link to comment
Share on other sites

και όμως μερικές φορές κάποια δοκιμασμένα "παντρέματα" έχουνε δώσει πολύ καλές κριτικές...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.