Jump to content
ktm25089

Vag-com ερωτηση

Recommended Posts

Μαλλον δεν ειναι το σωστο μερος για να βαλω τυην ερωτηση εδω

Πηρα ενα κινεζικο καλωδιο για το 805.

ειχε μεσα ενα cd με καποια προγραμματα χωρις οδηγιες.Στον ενα φακελλο ηταν 2 προγραμματα απο την DIMSPORT και ο αλλος φακελλος ειχε ενα προγραμμα που λεγοταν Mpcprog.Ξερει κανεις τι κανουν αυτα?

Επειδη δεν καταλαβα πως δουλευουν κατeβασα το VCDS.Υπαρχουν λειτουργιες που ειναι κλειδωμενες?το εβαλα σε υπολογιστη χωρις ιντερνετ και αναγνωρισε το καλωδιο κανονικα και εκανε και τσεκ για τα error.θα δουλευει κανονικα το προγραμμα?

Link to comment
Share on other sites

Μαλλον δεν ειναι το σωστο μερος για να βαλω τυην ερωτηση εδω

Πηρα ενα κινεζικο καλωδιο για το 805.

ειχε μεσα ενα cd με καποια προγραμματα χωρις οδηγιες.Στον ενα φακελλο ηταν 2 προγραμματα απο την DIMSPORT και ο αλλος φακελλος ειχε ενα προγραμμα που λεγοταν Mpcprog.Ξερει κανεις τι κανουν αυτα?

Επειδη δεν καταλαβα πως δουλευουν κατeβασα το VCDS.Υπαρχουν λειτουργιες που ειναι κλειδωμενες?το εβαλα σε υπολογιστη χωρις ιντερνετ και αναγνωρισε το καλωδιο κανονικα και εκανε και τσεκ για τα error.θα δουλευει κανονικα το προγραμμα?

Το πρόγραμμα και το καλώδιο θα δουλεύουν κανονικά.Δεν υπάρχουν κλειδωμένες λειτουργίες,απλά κάποια modules δεν θα τα εχει το αυτοκινητό σου και κάποιες λειτουργίες παρέχονται μόνο σε registered versions (αγορασμένο πρόγραμμα).Προς το παρόν είναι πάρα πολλά αυτα που μπορείς να κάνεις με το υπάρχον καλώδιο και το free προγραμμα.Υπάρχουν πολλά θέματα για vag com εδω μέσα .Ψάξε και κάτι καλό θα βρείς!

Link to comment
Share on other sites

Το οτι μπηκε στον εγκεφαλο του αυτ/του, ειναι καλο.Για να μπορεις ομως να δουλεψεις ολα τα modules,θα πρεπει να υπογραψει και το προγραμμα.

Πηγαινε στο About και κοιτα εαν εχει γινει Fully registered/Activated.

Link to comment
Share on other sites

Χτες δουλευε καλα.

Σημερα χωρις να εχει μπει στο ιντερνετ ποτε το λαπτοπ δεν μπορει να δει το καλωδιο????

Καμια συμβουλη?

Στο τεστ λεει οτι δεν βλεπει το καλωδιο και οταν το συνδεω στην θυρα λεει οτι δεν εχει drivers.

Τα κλασσικα βαλε-βγαλε-επαννεκινηση τα εκανα αλλα τιποτα.

Κατι αλλο???Κανενας με τι ιδιο προβλημα??

Edited by ktm25089
Link to comment
Share on other sites

Καποια στιγμη που ειχα παρει και εγω τετοιο καλωδιο ειχα ακριβως το ιδιο προβλημα μεχρι που απελπιστηκα και το πεταξα...

Link to comment
Share on other sites

Καποια στιγμη που ειχα παρει και εγω τετοιο καλωδιο ειχα ακριβως το ιδιο προβλημα μεχρι που απελπιστηκα και το πεταξα...

Η παλια και σοφη παροιμια λεει οτι πληρωνεις περνεις.180 κανει το γνησιο και εχεις και τεχνικη υποστηριξη και 80 εκανε αυτη η μ@λ@κια.Καλα να παθω.

Αλλα κανεις που να ελυσε το προβλημα και να μην το εχει πεταξει υπαρχει??

Link to comment
Share on other sites

Δεν πρεπει να κανεις full scan ολη την ωρα.Να το αποφευγεις οσο μπορεις.Ειναι καλυτερο να σκαναρεις το καθε τμημα ξεχωριστα.

To τοποθετεις στην ιδια θυρα usb με αυτην που το εγκατεστησες;

Σημασια εχει επισης η σειρα που το συνδεεις και αποσυνδεεις το καλωδιο. Πρωτα στο λαπ-τοπ μετα απο λιγο στο αυτοκινητο , αλλα για να το βγαλεις πρωτα απο το λαπ-τοπ.

Μεσα στο προγραμμα εχει επιλογη να μην κανει ελεγχο για αναβαθμισεις παντως.

Με το που βρω λιγο χρονο θα σου στειλω οδηγιες απο το δικο μου.

Link to comment
Share on other sites

το προβλημα ειναι το εξης,

εβγαλα και ξαναεγκατεστησα το VCDS 850.3

οταν συνδεω το καλωδιο μου λεει οτι δεν εχει καταλληλους drivers.To στελνω στον φακελλο που ειναι το προγραμμα αλλα δεν τους βρισκει.Με αποτελεσμα να μην αναγνωριζει το καλωδιο στο τεστ που θελει στην αρχη οταν θα πρωτοβαλεις το προγραμμα.

Εχει τιποτα εξτρα drivers το καλωδιο?Το παλικαρι που μου το εδωσε μου εστειλε λαθος cd.Το περιεργο παντως ειναι οτι χτες δουλευε.Μηπως να βαλω το 850.1???Απο που να το βρω?Κανενα λινκ?

Link to comment
Share on other sites

το προβλημα ειναι το εξης,

εβγαλα και ξαναεγκατεστησα το VCDS 850.3

οταν συνδεω το καλωδιο μου λεει οτι δεν εχει καταλληλους drivers.To στελνω στον φακελλο που ειναι το προγραμμα αλλα δεν τους βρισκει.Με αποτελεσμα να μην αναγνωριζει το καλωδιο στο τεστ που θελει στην αρχη οταν θα πρωτοβαλεις το προγραμμα.

Εχει τιποτα εξτρα drivers το καλωδιο?Το παλικαρι που μου το εδωσε μου εστειλε λαθος cd.Το περιεργο παντως ειναι οτι χτες δουλευε.Μηπως να βαλω το 850.1???Απο που να το βρω?Κανενα λινκ?

Δεν φταίει το CD ούτε οι drivers. Το καλώδιο έχει κλειδώσει για αυτό και δεν αναγνωρίζεται ως καλώδιο vagcom.

Κοινώς πάει για πέταμα... Οι εκδόσεις 805 δεν υποστηρίζονται καλά από τους κινέζους ακόμα. Όλο κλειδώνουν και κάνουν βλακείες τα καλώδιά τους.

Link to comment
Share on other sites

στα καλα καθουμενα??

αφου δεν εκανα τιποτα!!!!

δηλαδη τα 704.1 καλα ειναι?

Edited by ktm25089
Link to comment
Share on other sites

στα καλα καθουμενα??

αφου δεν εκανα τιποτα!!!!

δηλαδη τα 704.1 καλα ειναι?

Δεν χρειάζεται να κάνεις κάτι. Το ίδιο το πρόγραμμα κλειδώνει τα καλώδια που εντοπίζει ότι είναι μαιμού! ;)

Εσύ αρκεί να το χρησιμοποιήσεις. Την πρώτη φορά είναι όλα καλά, τη δεύτερη κλειδώνει και game over.

Με τα κινέζικα καλώδια-αντιγραφές δεν μπορεί να είναι κανείς ποτέ σίγουρος. Αγόρασε ένα γνήσιο να βρεις την υγειά σου!

Link to comment
Share on other sites

Η παλια και σοφη παροιμια λεει οτι πληρωνεις περνεις.180 κανει το γνησιο και εχεις και τεχνικη υποστηριξη και 80 εκανε αυτη η μ@λ@κια.Καλα να παθω.

Αλλα κανεις που να ελυσε το προβλημα και να μην το εχει πεταξει υπαρχει??

Κάνεις λάθος οτι κάνει 180¤ το original.Κάνει 350 δολλάρια.Εκτός αν το βρήκες καμιά τρελή προσφορά.Για δώσε κανένα λίνκ......

Δεν χρειάζεται να κάνεις κάτι. Το ίδιο το πρόγραμμα κλειδώνει τα καλώδια που εντοπίζει ότι είναι μαιμού! :D

Εσύ αρκεί να το χρησιμοποιήσεις. Την πρώτη φορά είναι όλα καλά, τη δεύτερη κλειδώνει και game over.

Με τα κινέζικα καλώδια-αντιγραφές δεν μπορεί να είναι κανείς ποτέ σίγουρος. Αγόρασε ένα γνήσιο να βρεις την υγειά σου!

Εχω αγοράσει κι εγώ τέτοιο καλώδιο και δουλευει μια χαρά με την 805.1

Αν δεν την βρείς ,πες μου να στο ανεβάσω κάπου να το κατεβάσεις.

Υ.Γ. http://rapidshare.com/files/218786836/VCDS...taller.exe.html

805.1

704.1

Edited by rallakias
Link to comment
Share on other sites

σωστα τα λεω και δεν κανω λαθος

Δες......

http://www.ross-tech.com/Merchant2/merchan...ory_Code=VAGCOM

249$=188 euro και θελουν και αλλα 45 ευρω με την FEDEX.Συνολο 233 ευρα.Και σκεφτομαι 70 πεταξα ειδη.Εαν πεταξω και αλλα 80-90 θα φτασω 150-160.Συμφερει?Και μην μπεις στο ιντερνετ,μην κανεις αυτο,μην κανεις εκεινο.Ασε που εχεις την τεχνικη υποστηριξη σε οτι θες μηπως και κανεις και καμια μ@λ@κια και εχεις και το κεφαλι σου ησυχο

Τελικα οτι πληρωνεις περνεις.

Link to comment
Share on other sites

το προβλημα ειναι το εξης,

εβγαλα και ξαναεγκατεστησα το VCDS 850.3

οταν συνδεω το καλωδιο μου λεει οτι δεν εχει καταλληλους drivers.To στελνω στον φακελλο που ειναι το προγραμμα αλλα δεν τους βρισκει.Με αποτελεσμα να μην αναγνωριζει το καλωδιο στο τεστ που θελει στην αρχη οταν θα πρωτοβαλεις το προγραμμα.

Εχει τιποτα εξτρα drivers το καλωδιο?Το παλικαρι που μου το εδωσε μου εστειλε λαθος cd.Το περιεργο παντως ειναι οτι χτες δουλευε.Μηπως να βαλω το 850.1???Απο που να το βρω?Κανενα λινκ?

Πηγαινε στον "υπολογιστη μου-ιδιοτητες-υλικο" και δες πως το "διαβαζει" το computer.

Εαν το διαβαζει σαν usb-serial,εχει χασει την υπογραφη του.

Θελει να φορτωθει παλι η υπογραφη.

Εαν το διαβαζει σαν αγνωστη συσκευη,ειναι κατεστραμενο.

Εαν παλι το διαβαζει σαν Ross tech,εισαι τυχερος.Πηγαινε στην αναβαθμιση των drivers και δωσε εντολη να τους παρει μεσα απο το ιδιο το προγραμμα.Ειναι στο C:Ross tech.

Link to comment
Share on other sites

Τα 704 καλωδια δεν κλειδωνουν?Εχει σημαντικες διαφορες το προγραμμα?Δεν με ενδιαφερει εαν μπορει να κανει μερικες μετρησεις παραπανω.Υπαρχει το long code helper??

Link to comment
Share on other sites

Τα 704 καλωδια δεν κλειδωνουν?Εχει σημαντικες διαφορες το προγραμμα?Δεν με ενδιαφερει εαν μπορει να κανει μερικες μετρησεις παραπανω.Υπαρχει το long code helper??

Κατέβασε την 704.1 έκδοση και εγκατέστησε αυτή στο laptop σου αφού έχεις αφαιρέσει με ένα καλό καθαριστικό (ccleaner) ότι έχει σχέση με το Vag-Com. Το πρόβλημα που αναφέρεις το συνηθίζει η 850.03 και .01 machinegun.gif

Πολλοί βρήκαν την υγειά τους βάζοντας την παλαιότερη έκδοση.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ξαφνικά από χθες που ήθελα να ελέγξω κάτι στο αυτοκίνητο μου βγάζει το παρακάτω μήνυμα:

th_vag-com.jpg

Επισημαίνω ότι το καλώδιο είναι αγορασμένο από εδώ σε παλαιότερη παραγγελία για την έκδοση 704.1

Καμμιά βοήθεια κανείς;;;

Link to comment
Share on other sites

απο οτι καταλαβα,φερε και το δικο σου να τα βαλουμε να κανουν μαζι παρεα!!!!!!!!αι εμενα το ιδιο βγαζει.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ξαφνικά από χθες που ήθελα να ελέγξω κάτι στο αυτοκίνητο μου βγάζει το παρακάτω μήνυμα:

th_vag-com.jpg

Επισημαίνω ότι το καλώδιο είναι αγορασμένο από εδώ σε παλαιότερη παραγγελία για την έκδοση 704.1

Καμμιά βοήθεια κανείς;;;

Ξανακάνε εγκατάσταση το πρόγραμμα στο κομπιούτερ.Πιθανα θα λυθεί το πρόβλημα.Τουλάχιστον σε εμένα ετσι λυθηκε οταν μου εβγαζε το ιδιο μηνυμα χωρίς να φταιει το καλωδιο.

Edited by rallakias
Link to comment
Share on other sites

Tο δοκίμασα αλλά τζίφος...

Καμμιά άλλη ιδέα;

Μήπως χάσαμε τζάμπα τα λεφτά μας; Το παληκάρι που τ'αγοράσαμε από το club δεν μπορεί να μας πει κάτι;;;

Link to comment
Share on other sites

Τελικά ότι δοκίμασα τζίφος...

Δεν δουλεύει. Μου λέει να κάνω test usb και μόλις πατάω το test μου γράφει ότι δεν αναγνωρίζει το Interface της Ross tech στον υπολογιστη.

Link to comment
Share on other sites

Tο δοκίμασα αλλά τζίφος...

Καμμιά άλλη ιδέα;

Μήπως χάσαμε τζάμπα τα λεφτά μας; Το παληκάρι που τ'αγοράσαμε από το club δεν μπορεί να μας πει κάτι;;;

Εγκατέστησε το σε κάποιον αλλο υπολογιστή που πότε δεν εχει περαστεί το Vag-Com. Αν και εκεί κάνει τα ίδια πέτα το

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.