Jump to content
solaris2k7

Ποιό φίλτρο?

Recommended Posts

φιλε δεν ξερω μαγαζια αθηνα εγω σαλονικα ειμαι :D απλα να ξερεις η τιμη που σου ειπανε ειναι λιγο τσιμπημενη

Link to comment
Share on other sites

φιλε δεν ξερω μαγαζια αθηνα εγω σαλονικα ειμαι :D απλα να ξερεις η τιμη που σου ειπανε ειναι λιγο τσιμπημενη

Το συγκεκριμένο μαγαζί είναι δίπλα στο σπίτι μου... αν είναι να τρέχω να το ψάχνω αλλού για να το βρω και για να γλιτώσω 45ευρώ...

Εσύ γνωρίζεις από θέμα ήχου αν είναι πολύ δυνατό? σκεπτόμενος ότι έχω μαμά εξατμίσεις και τα πάντα...

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον μολις μπηκε και το φιλτρο!!!. :lol: Ειχα να επιλεξω αναμεσα σε Green, KN, BMC. Διαλεξα το τελευταιο γιατι υποτιθεται οτι θεωρειται ενα απο τα καλυτερα. Τωρα εντυπωσεις, εν καιρω. Το δε εργοστασιακο, χαρτονι σκετο thumbsdown.gif Το κρατησα ομως γκαβατζα για 2 λογους. 1. Σε περιπτωση καθαρισμου μεχρι να στεγνωσει το ξαναβαζω, 2. σε περιπτωση πωλησης του golf το βαζω στο jetta :lol: .

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον μολις μπηκε και το φιλτρο!!!. :lol: Ειχα να επιλεξω αναμεσα σε Green, KN, BMC. Διαλεξα το τελευταιο γιατι υποτιθεται οτι θεωρειται ενα απο τα καλυτερα. Τωρα εντυπωσεις, εν καιρω. Το δε εργοστασιακο, χαρτονι σκετο thumbsdown.gif Το κρατησα ομως γκαβατζα για 2 λογους. 1. Σε περιπτωση καθαρισμου μεχρι να στεγνωσει το ξαναβαζω, 2. σε περιπτωση πωλησης του golf το βαζω στο jetta :lol: .

φιλε που το εβαλες?ποσο?μπορεις να βγαλεις μια photo να δουμε τοποθετηση...

Link to comment
Share on other sites

Για φωτο δεν νομιζω γιατι την ωρα που το τοποθετουσε ειχα ξεχασει το κινητο μου thumbsdown.gif . Το αγορασα απο το ιδιο μαγαζι που ειχα αγορασει την φιλτροχοανη για το πολο (9Ν). Θα σου στειλω π.μ. με τηλ. και διευθυνση και απο εκει και περα may the force be with you tongue.gif . Μπορω να σου πω, που και για μενα φαινοταν δυσκολο, η τοποθετηση πηρε 10 λεπτα( και πολυ σου εβαλα :lol. Πιο κατω ανεβασα φωτο του εργοστασιακου φιλτρου μεα απο 8500 χλμ αφου μου το αλλαξαν σο 1ο service thumbsdown.gif

Edited by svouras
Link to comment
Share on other sites

Για φωτο δεν νομιζω γιατι την ωρα που το τοποθετουσε ειχα ξεχασει το κινητο μου thumbsdown.gif . Το αγορασα απο το ιδιο μαγαζι που ειχα αγορασει την φιλτροχοανη για το πολο (9Ν). Θα σου στειλω π.μ. με τηλ. και διευθυνση και απο εκει και περα may the force be with you tongue.gif . Μπορω να σου πω, που και για μενα φαινοταν δυσκολο, η τοποθετηση πηρε 10 λεπτα( και πολυ σου εβαλα :lol.

βγαλε τωρα :lol:

Link to comment
Share on other sites

Τελικά αποφάσισα να βάλω ένα βαρελάκι (το μεγάλο αναγκαστικά) της BMC CDA.... μιας και μου είπαν... ότι δεν πρόκειται να έχει πολύ θόρυβο... μιας και δεν έχω αλλάξει εξατμίσεις κλπ... Αυτό που ακούω στα SAXO, RALLYE κλπ είναι οι εξατμίσεις GROUP N κλπ

Μου είπαν από το κατάστημα ότι έχει το μεγάλο βαρελάκι 325ευρώ και με τις σωληνώσεις θα μου έρθει 350... Είναι καλή τιμή???? γιατί δεν γνωρίζω

Τσιμπημένο το βρήκες.

Όσο για το δίπλα και λοιπά, αυτά ανήκουν στο παρελθόν.

Το παίρνεις από Internet και το περνάς μόνος σου.

Edited by nikdev
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πριν 4 μέρες έχω αλλάξει το φίλτρο αέρα με το κλασσικό K&N 33-2865 που είναι για τα TSi μας. Εντυπώσεις ........ ΚΑΜΜΙΑ ΔΙΑΦΟΡΑ.

Η τοποθέτηση μου πήρε γύρω στα 3λεπτά (ξεβιδώνω γρήγορα τις 8 βίδες). Το θέμα είναι αν όντως κάνει δουλειά !

Link to comment
Share on other sites

Και'γω απο'κει απο ebay ομως..

Αυτα τα golfakia μας ρουφανε τα ευρωωω............. δε μπωρεις να κανεις κ αλλιως ρεγαμοτο γιατι μετα θα μας βλεπει με το ενα φαναρι :lol:

Link to comment
Share on other sites

Και'γω απο'κει απο ebay ομως..

Αυτα τα golfakia μας ρουφανε τα ευρωωω............. δε μπωρεις να κανεις κ αλλιως ρεγαμοτο γιατι μετα θα μας βλεπει με το ενα φαναρι :lol:

:lol: :lol: :lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.