Jump to content
Black Widow

Ποιούς κεράσατε και ποιοι σας κέρασαν ΤΣΑΪ; ΜΕΡΟΣ 2ο!

Recommended Posts

Φανταστικέ Speedy :sweat: έχεις απόλυτο δίκιο. :wub:

Ζητώ ταπεινά συγνώμη για τα off topic. :wub:

Αλλά ξέφυγα μιας και είχαμε να τα πούμε καιρό. :cry:

Ελπίζω να μας συγχωρέσεις. :lol:

@quicksilver & spiros23 : ευχαριστώ για τα καλά σας λόγια.

δεν θα πω άλλα γιατί θα φωνάζει ο speedy και θα έχει δίκιο. :whistling:

Καλά να περνάτε! :lol:

Πάντα φιλικά και καλοπροαίρετα :flowers:

Edited by Tsilis_Corfu
Link to comment
Share on other sites

μαρεσει το φανταστικε...!!βρε τι γινεται... τουλαχιστον περναμε καλα..λοιπον mgf 1.8 ατμοσφαιρα με γτι 5 ...η κοντρα εγινε φαναρι με φαναρι...απο το στρατοπεδο μπροστα μεχρι το επομενο φαναρι...πρωτη πεταξε κ@#λο το μgf και αναγκαστικα να στριψω προς στο στρατοπεδο για να σωσω το αμαξι εγω ειχα το γκολφ.ηταν οικογενειακη κοντρα...ναι ειμασταν μονοι μας!!! ναι δεν υπηρχε ψυχη!!! το mgf οταν καρφωσε δευτερα ξαναπεταξε πισω μουρη και παλι αναποδο τιμονι...

συμπερασμα αποτυχια εχει βρεξει και γλυστραει πολυ..γκολφ-mgf =0-1

Edited by quicksilver
Link to comment
Share on other sites

το κολωνα???κοκκινο ειναι αλλα ειναι μονο αυτος εκει σε αυτα τα μερη??ποιος ξερει....

Link to comment
Share on other sites

Αυτο ειναι πριν απο κανα 1-2 βδομαδες που εγινε και σχολιαστηκε σε αλλο φορουμ???

Αν ειναι αυτο να πω απο εδω μπραβο στον Scirocco για το "ξεκαρφωτο" πατημα που εκανε ακομπλεξαριστα

Link to comment
Share on other sites

μαζευτηκαμε η παρεα αποψε και καναμε 2 πατηματακια..το δικο μου polo tsi μαμα με 17αρες εναντιον clio tce (φιλτρο) kαι του παλιου μου top gun (φπε εκκεντροφορους και ροικη)...με το clio 2 καροτσες μπροστα το polo στα 400 εκκινηση αλλα με το ibiza πολυυυυυ πισω στα 800(στα 400 ημουν μισο αμαξι πισω,μετα τα ειδα ολα)...το πρωτο το περιμενα,το δευτερο οχι τοσο μεγαλη διαφορα στα 800...:drinks:..καμια τυχη με παλιο μου 14αρι το polaki..

Link to comment
Share on other sites

μαζευτηκαμε η παρεα αποψε και καναμε 2 πατηματακια..το δικο μου polo tsi μαμα με 17αρες εναντιον clio tce (φιλτρο) kαι του παλιου μου top gun (φπε εκκεντροφορους και ροικη)...με το clio 2 καροτσες μπροστα το polo στα 400 εκκινηση αλλα με το ibiza πολυυυυυ πισω στα 800(στα 400 ημουν μισο αμαξι πισω,μετα τα ειδα ολα)...το πρωτο το περιμενα,το δευτερο οχι τοσο μεγαλη διαφορα στα 800...:p..καμια τυχη με παλιο μου 14αρι το polaki..

ποιο ηταν μπροστ δεν πολυ καταλαβα?

αν το top gun ειναι εκκεντροφορατο ειναι λιγο δυσκολο να ειναι πισω.....

Link to comment
Share on other sites

polo tsi vs clio tse: 1-0

polo tsi vs ibiza top gun: 0-1

το top gun φοραει σχεδον τα παντα απο περιφερειακα το μονο που εγινε στο εσωτερικο του μοτερ ηταν εκκεντροφοροι κ ροικη στο καπακι...

Edited by thodorispolo
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα στο club :clapping: !!!Λοιπον εχουμε και λεμε:Focus ST με ΦΠΕ στα 285 ps vs Scirocco R σημειωσατε Χ !!! Πατησαμε 2 φορες για 400 μετρα απο ρολλαριστες πρωτες απο τα 30 km/h και στο δευτερο απο ρολλαριστες δευτερες στα 60 km/h.Στο πρωτο πατημα το focus πεταχτηκε περιπου μιση καροτσα μπροστα με λαθος δικο μου με μια ταση να το μαζευω οταν κουμπωσα τεταρτη.Στο δευτερο πεταχτηκε το scirocco μου μπροστα μιση καροτσα με μια ταση να του φευγω στο γεμισμα της τεταρτης :D !!!!Τα 2 πατηματα εγιναν σε πολυ φιλικο κλιμα οπου φυσικα δοκιμασαμε ο ενας το αυτοκινητο του αλλου.Αυτο που μπορω να πω για το ST ειναι η τρομερη δυναμη που εχει στις χαμηλομεσαιες RPM καθαρα λογω κυβισμου και μικρης τουρμπινας αλλα σημειωνω και το σφιξιμο του κινητηρα στις υψηλες RPM οπου το scirocco μου εκει ειναι αισθητα ποιο δυνατο :D !!!

Link to comment
Share on other sites

Κυμης - Βεικου γυρω στις 7 παρα 10. Λευκο κουπρα λεον κολλησε απο πισω..Ηθελε τσαγακι.. Το ηπιε..Δεν ακολουθησε ποτε..Μετα εστριψε για Μall να δει την ταινια "Ποτε ανυποψιαστος οταν συναντας Gti No2" Eπεται συνεχεια..Φιλακια..

Link to comment
Share on other sites

ανδαιν στα ποσα εισαι.??

Δεν εχω κανει ποτε δυναμομετρηση. Εχω Turboback Miltek, Downpipe 76αρι, Προγραμμα Abt, intercooler S3 και Kw 2. Καποιος εμπειρος μπορει να κανει ενα προχειρο υπολογισμο. Να πω 260-270?? Καπου εκει το υπολογιζω! Και παιζω και με 19αρες αυτη τη στιγμη που κοβουν αρκετα...Μεγααααλη διαφορα με τις 18αρες..

Link to comment
Share on other sites

loipon σημερα περιφερειακο με skoda octavia abt δεν ηταν η 5 αλλα ενα μοντελο πισω.πρωτη-δευτερα-τριτη κοπιες τεταρτη υπερ του μεχρι τα 180 μπορω να πω οτι ψηλα τον εχανα ειχε καλητερη ροπη...και ψαχνομαι μιας και δεν μιλησαμε απλα απτα διακριτικα που ειχε ειδα το προγραμμα αβτ με εξατμιση αυτος απο εξωτερικα.3 ανοιγματα και τα τρια ιδιες καταστασεις,ντοπιος χρωματος μαυρο με μαυρο παλστικο στα φαναρια τα πισω για προφυλαξη...με γιαννωτικες πινακιδες...τσαγακι??ναι χαλαρα σε 0-100 παρεα αλλα μετα υπερ του αρα τσαι..ηπιαμε...

Link to comment
Share on other sites

ειχε και φημε ελαφρυ δικαβαλο αυτος απλα παιζανε μαζι μου...οχι ηλικια δεν καταλαβα...αλλα 30+υποθετω...

Link to comment
Share on other sites

Κριμα..

ετσι οπως περιγραφεις το αμαξι παιζει να ειναι ενας καθηγητης που κανει μαθημα στο ΤΕΙ λαρισας (εκει σπουδαζω)

ειναι ακριβως ετσι και το δικο του!!! ωταν το ξαναδω θα τσεκαρω πινακιδες να σου πω.

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα είχε τουρμπόκαιρο στην Αθήνα και παίξαμε λιγάκι!

Mini Cooper S Works έφαγε τον άμπακο από 3ες και άνοιγε και άλλο, Integra Type-R (δήλωσε μαμά) επίσης έφαγε άσχημα από 2ες μέχρι 180 όπου και κόψαμε γιατί μαζεύτηκαν μπατσικά...

Link to comment
Share on other sites

mini cooper s works 0-100 6.8 sec......211 PS/6000 rpm.....1600 KUBBIKA ...ΡΟΠΗ 26,5 ΣΤΙς 1850 στροφες.

value 32600 ευρο....

βρε αλεξανδρε εσυ πρεπει να το πατας κατω σε ροπη αυτο...χαχαχα καλα του εκανες να μαθει να σεβεται τη vw

may the force be with you :thumbsup: .

το λινκ

/www.auto24.gr/html/ent/353/ent.36353.asp

Edited by quicksilver
Link to comment
Share on other sites

εριξες σε works????

Ατσσσσσσς νατος ο Αλεξανδρος ο κοντρερ!!!!

ΟΧ πηγες;;;

Mπα, είπα να κάνω οικονομία στην 100άρα, χαχα. Πήγα Παραλιακή. Το Cooperάκι συγκεκριμένα ήπιε κοντά στο ΣΕΦ. Είχα 3 βδομάδες να οδηγήσω το αμάξι και έπρεπε να το ξεκαπνίσω! :thumbsup:

mini cooper s works 0-100 6.8 sec......211 PS/6000 rpm.....1600 KUBBIKA ...ΡΟΠΗ 26,5 ΣΤΙς 1850 στροφες.

value 32600 ευρο....

βρε αλεξανδρε εσυ πρεπει να το πατας κατω σε ροπη αυτο...χαχαχα καλα του εκανες να μαθει να σεβεται τη vw

may the force be with you :thumbsup: .

το λινκ

/www.auto24.gr/html/ent/353/ent.36353.asp

Ε, ας πούμε πως έχω 9 κιλά ροπής παραπάνω, χαχα. Βασικά αυτός κόλλαγε, οπότε πήρε το μαθηματάκι του. :good:

Link to comment
Share on other sites

Leon cupra 1 η 2??

λογικα μαμα ηταν. μπραβω παντως για το αποτελεσμα!!!!!! ;)

Cupra 2. Μαμα δεν ηταν σιγουρα γιατι οταν ανοιξα με μαμα λεον κουπρα 2 στην εθνικη ενα πρωινο πριν απο κανα χρονο δεν υπηρχε καν αντιπαλος. Βεβαια τοτε ημουν με 18αρες και 100 αρα και ψιλοζεστος..Προχτες προσπαθουσε να ακολουθησει αλλα ανοιγε αργα και σταθερα η αποσταση. Παντως απο λεον κουπρα ποτε δεν εχω κεραστει τσαγακι..Παρολα αυτα εχω κεραστει απο αυτοκινητα που δεν τα περιμενεις κυριως πριν βαλω προγραμμα. Μια bmw 3 παλιο μοντελο που πηγαινε τον κωλο της, πολυ δυνατο ibizaki cupra, s3 που μετα τα 200 εξαφανιστηκε (εκει το περιμενεις αν ειναι πειραγμενο και πραγματι ο τυπος που το οδηγουσε μου ειπε για 2ο σταδιο) μεχρι και διαβολικο σταρλετ και ενα daihatsu charade (καραπειραγμενο) μεσα σε κινηση ομως..Τα αλογα δεν κανουν τη διαφορα..Η ροπη ομως και που τη δινει το εκαστοτε αυτοκινητο την κανει..;)

Edited by andain
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.