Jump to content
Black Widow

Ποιούς κεράσατε και ποιοι σας κέρασαν ΤΣΑΪ; ΜΕΡΟΣ 2ο!

Recommended Posts

Tι ακριβώς κάνει σε αυτό το βιντεάκι δλδ και φεύγει έτσι το αυτοκίνητο??

Αν καταλαβαίνω σωστά ανεβάζει στροφές στο Ν και μετά το πετάει στο d!

Προσωπικά δεν θα το κανα ποτέ πάντως εστω και αν δεν εχω lc παρά το οτι έχω dsg6 Δεν νομίζω οτι ευνοεί τη μακροζωία του κιβωτίου κάτι τέτοιο!!! B)

Link to comment
Share on other sites

Αν καταλαβαίνω σωστά ανεβάζει στροφές στο Ν και μετά το πετάει στο d!

Προσωπικά δεν θα το κανα ποτέ πάντως εστω και αν δεν εχω lc παρά το οτι έχω dsg6 Δεν νομίζω οτι ευνοεί τη μακροζωία του κιβωτίου κάτι τέτοιο!!! B)

Δεν πηραζη θα φάει τα δισκάκια και μετά θα βάλει ενισχυμένα..... :yahoo:

Link to comment
Share on other sites

2η φορα με ξεφτιλιζει ενα Fiat Coupe με ενα τερας σαλιγκαρο και ενα external που σε ανατριχιαζει...

Νταξει τον ευχαριστω που παταει και καυλωνουμε!

Link to comment
Share on other sites

Δεν πηραζη θα φάει τα δισκάκια και μετά θα βάλει ενισχυμένα..... :frantics:

Δεν είναι και ότι πιο φθηνό αυτό όμως! Ούτε ειναι ο καλύτερος τρόπος για να φας τα δισκάκια B):yahoo:

2η φορα με ξεφτιλιζει ενα Fiat Coupe με ενα τερας σαλιγκαρο και ενα external που σε ανατριχιαζει...

Νταξει τον ευχαριστω που παταει και καυλωνουμε!

5 κύλινδρο ελπίζω!! Θα ήθελα να παρω ενα τέτοιο καποια στιγμή αλλά μου τη σπάει που πάρα πολλά εχουν body kit κλπ χαλώντας ενα τοσο διαχρονικό σχήμα by pininfarina...

Link to comment
Share on other sites

αυτουνου μαλλον δε θα ναι δικο του το αμαξι για να το κανει αυτο.. :tongue: παντως το νουμερο που κανει 0-100 μου φαινεται το λιγοτερο τρελο

Link to comment
Share on other sites

Πολύ πιθανόν το συγκεκριμένο πόλο να είναι και πειραγμένο,δύσκολα να κατέβει το 0-100 στα 6 δεύτερα από ένα μαμά πολάκι.Πάντως είχα ακούσει για stage 1 ibiza fr dsg που έχει ακριβώς τον ίδιο κινητήρα με το πολάκι απλά με διαφορετική χαρτογράφηση για να βγάζει 150 άλογα,ότι έκανε το 0-100 σε 5.8 δεύτερα.Βέβαια το fr είναι και σχεδόν 70 κιλά ελαφρύτερο από το πόλο

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι και ότι πιο φθηνό αυτό όμως! Ούτε ειναι ο καλύτερος τρόπος για να φας τα δισκάκια :tongue::laugh:

5 κύλινδρο ελπίζω!! Θα ήθελα να παρω ενα τέτοιο καποια στιγμή αλλά μου τη σπάει που πάρα πολλά εχουν body kit κλπ χαλώντας ενα τοσο διαχρονικό σχήμα by pininfarina...

Κατερίνη πουλάει ένας φίλος μου σε μπλε χρώμα μαμά λοοκ και επιδώσεις που εκτελούν κόσμο.

Link to comment
Share on other sites

Κατερίνη πουλάει ένας φίλος μου σε μπλε χρώμα μαμά λοοκ και επιδώσεις που εκτελούν κόσμο.

To χω δει στο car, τούμπανο φαίνεται αλλά τώρα δεν είναι ο καιρός για να πάρω coupe... :tongue::laugh:

Edited by and64
Link to comment
Share on other sites

Πολύ πιθανόν το συγκεκριμένο πόλο να είναι και πειραγμένο,δύσκολα να κατέβει το 0-100 στα 6 δεύτερα από ένα μαμά πολάκι.Πάντως είχα ακούσει για stage 1 ibiza fr dsg που έχει ακριβώς τον ίδιο κινητήρα με το πολάκι απλά με διαφορετική χαρτογράφηση για να βγάζει 150 άλογα,ότι έκανε το 0-100 σε 5.8 δεύτερα.Βέβαια το fr είναι και σχεδόν 70 κιλά ελαφρύτερο από το πόλο

το video αυτο ομως ειναι κατi σαν review σε πιστα οποτε δε νομιζω να ειναι πειραγμενο..μηπως εχει τοσο ευνοικες συνθηκες οπως καιρος,οδοστρωμα κτλ που το κανουν και αποδιδει ετσι..τι να πω :whistling:

Link to comment
Share on other sites

To χω δει στο car, τούμπανο φαίνεται αλλά τώρα δεν είναι ο καιρός για να πάρω coupe... :whistling::tongue:

Ο ιδιοκτήτης ξέχασα να πω έχει ένα porsche 911-996 turbo λίγο κάτω από 800ps στην ρόδα έδωσε το M3 E46 στο ίδιο μαγαζί και πήρε ένα Μ3 Ε92. Άτιμη ζωή........

Link to comment
Share on other sites

Αν εννοεις τον Κωστα, απο οτι εχω ακουσει γιατι δν τον ξερω προσωπικα το πορσικο παει τετραψηφιο.. Το Ε92 το ειδα τις προαλλες στην παραλια και απλα εκλαιγα.....

Edited by diMake
Link to comment
Share on other sites

Αν εννοεις τον Κωστα, απο οτι εχω ακουσει γιατι δν τον ξερω προσωπικα το πορσικο παει τετραψηφιο.. Το Ε92 το ειδα τις προαλλες στην παραλια και απλα εκλαιγα.....

που ολα αυτα ρε παιδια?το fiat το χει για μικρο?:whistling:

Link to comment
Share on other sites

Ο ιδιοκτήτης ξέχασα να πω έχει ένα porsche 911-996 turbo λίγο κάτω από 800ps στην ρόδα έδωσε το M3 E46 στο ίδιο μαγαζί και πήρε ένα Μ3 Ε92. Άτιμη ζωή........

Καταραμενη φτωχεια!! Κατι μου λεει οτι και το Ε92 δεν θα μεινει μανισιο..... :whistling: ! Αυτοι σ' εμπλεξαν Γιωργακη και σκεφτεσε για Garrett; χαχαχαχα

Αν εννοεις τον Κωστα, απο οτι εχω ακουσει γιατι δν τον ξερω προσωπικα το πορσικο παει τετραψηφιο.. Το Ε92 το ειδα τις προαλλες στην παραλια και απλα εκλαιγα.....

Κολλουσε για ενα φεγγαρι και το πολυφημισμενο evo της Ευρωπης εδω στη Βεροια... Το αποτελεσμα, απο την γνωστη τοτε κοντρα, ας μας το πει ο Γιωργος.. :whistling:

που ολα αυτα ρε παιδια?το fiat το χει για μικρο?:tongue:

Εμ.. δεν ανεβαινεις καμια φορα εδω να τα δεις.... Εχουμε και ωραιες ειδικες!! :tongue:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, πριν λίγο πέρασε μπροστά από τη γειτονιά μου στη Καλαμάτα ένα μαύρο παλιό Golf III πολύ "τούμπανο" με μεγάλο turbo (δεν μπορώ να καταλάβω βέβαια αν είχε μέσα 20VT ή είχε τουρμπίσει το υπάρχον μοτέρ της γενιάς του) αλλά είχε "κολασμένο" ήχο (external w.g)και φαινόταν να έχει πάνω από 300ΗΡ. Όμως, όπως φρέναρε από τη Τριών Ναυάρχων την οποία πέρασε σχεδόν...γ@μ...ντας[!] :startle: για να ανέβει αριστερά προς Θεμιστοκλέους για κέντρο, άφησε μπόλικους άσπρους καπνούς (πολύ "ένδοξο" αλλά ταλαιπωρημένο!) Το ξέρει κάποιος συντοπίτης μου Καλαματιανός;;;

Edited by G.PET.VF34
Link to comment
Share on other sites

Ναι ο Κώστας είναι.

Του έδωσα το αμάξι μου πριν λίγη ώρα για να κάνει καλούς χρόνους να τους μετρίση με το οργανάκι που έχει. Του είπα κάνε ότι καλύτερο :roadrage:

0-100=5,5

0-400=13,6

100-200=12,7

Αν εννοεις τον Κωστα, απο οτι εχω ακουσει γιατι δν τον ξερω προσωπικα το πορσικο παει τετραψηφιο.. Το Ε92 το ειδα τις προαλλες στην παραλια και απλα εκλαιγα.....

Το πορσικό είναι στο exelixis Θεσσαλονίκη.

Που να μπεις και μέσα εκει να δεις κλάμα...:tongue:

που ολα αυτα ρε παιδια?το fiat το χει για μικρο?:bye:

Άλλοι έχουν smart. :hyper: άλλοι πεντακύλινδρα..... :whistling:

Καταραμενη φτωχεια!! Κατι μου λεει οτι και το Ε92 δεν θα μεινει μανισιο..... :whistling: ! Αυτοι σ' εμπλεξαν Γιωργακη και σκεφτεσε για Garrett; χαχαχαχα

Το Μ3 ψάχνετε για compressor. Εμπλεξα εμπλεξα... :hyper:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, πριν λίγο πέρασε μπροστά από τη γειτονιά μου στη Καλαμάτα ένα μαύρο παλιό Golf III πολύ "τούμπανο" με μεγάλο turbo (δεν μπορώ να καταλάβω βέβαια αν είχε μέσα 20VT ή είχε τουρμπίσει το υπάρχον μοτέρ της γενιάς του) αλλά είχε "κολασμένο" ήχο (external w.g)και φαινόταν να έχει πάνω από 300ΗΡ. Όμως, όπως φρέναρε από τη Τριών Ναυάρχων την οποία πέρασε σχεδόν...γ@μ...ντας[!] :thumbsup: για να ανέβει αριστερά προς Θεμιστοκλέους για κέντρο, άφησε μπόλικους άσπρους καπνούς (πολύ "ένδοξο" αλλά ταλαιπωρημένο!) Το ξέρει κάποιος συντοπίτης μου Καλαματιανός;;;

Φιλτατε το συγκεκριμενο γκολφακι για το οποιο μιλας ειναι με τουρμπατο μοτερ VR6 :o στα φημολογουμενα οπως ανεφερες 300+ ps!!!

Link to comment
Share on other sites

Ας μιλησω και'γω με τη σειρα μου για τη "ληστεια μιας εκλησιας" που εκανα προ ημερων ερχομενος προς Καλαματα απο Αθηνα.....συγκεκριμενα στην ευθεια της Τριπολης εγινε το show κατεβαινα με 180 περιπου πλησιαζοντας 50αρι με SLK 200 με ζαντες 19αρες AMG(τρομαρα του :o !!!!)με βλεπει απο τον καθρεφτη του και θα νομισε οτι θα ηταν ενα 14αρι scirocco και αρχισε να το πλακωνει.Εγω αλλο που δεν ηθελα απλα σανιδωσα το γκαζι με 6η σχεση του κολλαω απο πισω, του παιζω λιγο τα φωτα κανει δεξια και συνεχισα την πορεια μου περνωντας τον με χαρακτηριστικη ανεση και οσο μου αρεσε η φατσα του που ειχε γινει κοκκινος σαν πατζαρι με παγωμενο προσωπο :thumbsup: !!!! Φυσικα τελικιασα το ροκκο στα 262 km/h.Λογικα κατι παραπανω θα μπορεσει να μου δωσει μιας και το εκοψα λογω κινησης που βρηκα ποιο κατω.

Link to comment
Share on other sites

...ακριβώς, μια χαρά θα δάκρυζε και από το 14άρι!!

Τα 14άρια 1ο στάδιο, έχουμε τελική πάνω από 250 km/h...

Επεισης το κοντερ σε αυτες τις ταχυτητες κλεβει και καμια 25ρια χιλιομετρα..

Και για να σας προλαβω.. το ψηφιακο θα κλεβει 20χλμ!

Εχω δει εγω στο κοντεεερ... και μετα ειδα στο gps :rolleyes:

Στα 100χλμ κοντερ εχω 94χλμ gps (επαιζε και 95χλμ μερικες φορες)

Στα 245-7χλμ κοντερ εχω 221-2χλμ gps.

Δεν εχω αλλαξει καμια διασταση στις ροδες. (Ισως απο το προγραμμα να κλεβει τοσο)

Link to comment
Share on other sites

το slk το 200αρι μαμα δε μπορει να στα8ει διπλα σε ενα 160,170 η 180.εχω δσκιμασει 2 φορες,και οι 2 εδειξαν το ιδιο που εχω polo gti.γνωμη μου φιλε samaniko85 με το εργαλειο σου να δοκιμασεις με 350.θα χει πιο πολυ ενδιαφερον :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

το slk το 200αρι μαμα δε μπορει να στα8ει διπλα σε ενα 160,170 η 180.εχω δσκιμασει 2 φορες,και οι 2 εδειξαν το ιδιο που εχω polo gti.γνωμη μου φιλε samaniko85 με το εργαλειο σου να δοκιμασεις με 350.θα χει πιο πολυ ενδιαφερον :rolleyes:

Απλά λόγω κυβικών μετά τα 180-190 το slk μαζεύει και σε περνάει στα 200 αρκετά άνετα.Πόλο έχω και εγώ και προχτές με μία Ζ4 έφαγα τρελή ήττα μετά τα 190 όπου και με πέρασε σαν να ημουν σταματημένος.Μην ξεχνάμε ότι σε αυτές τις ταχύτητες ο καημένος 1400 twincharged ξεψυχάει ενώ οι δίλιτροι ατμοσφαιρικοί έχουν να δώσουν.Βέβαια το νέο POLO R στα 1600 μάλλον θα έχει διαφορετική άποψη επί του θέματος. :whistling:

Link to comment
Share on other sites

Απλά λόγω κυβικών μετά τα 180-190 το slk μαζεύει και σε περνάει στα 200 αρκετά άνετα.Πόλο έχω και εγώ και προχτές με μία Ζ4 έφαγα τρελή ήττα μετά τα 190 όπου και με πέρασε σαν να ημουν σταματημένος.Μην ξεχνάμε ότι σε αυτές τις ταχύτητες ο καημένος 1400 twincharged ξεψυχάει ενώ οι δίλιτροι ατμοσφαιρικοί έχουν να δώσουν.

+1 To 2λιτρο (ειδικά το r που είναι s3 και οχι ο απλός tfsi) ανεβάζει για πλάκα στα πολλά ενω ο 1.4 ζορίζεται...

Link to comment
Share on other sites

Απλά λόγω κυβικών μετά τα 180-190 το slk μαζεύει και σε περνάει στα 200 αρκετά άνετα.Πόλο έχω και εγώ και προχτές με μία Ζ4 έφαγα τρελή ήττα μετά τα 190 όπου και με πέρασε σαν να ημουν σταματημένος.Μην ξεχνάμε ότι σε αυτές τις ταχύτητες ο καημένος 1400 twincharged ξεψυχάει ενώ οι δίλιτροι ατμοσφαιρικοί έχουν να δώσουν.Βέβαια το νέο POLO R στα 1600 μάλλον θα έχει διαφορετική άποψη επί του θέματος. :rolleyes:

εισαι πολυ ψημενος για R σε κοβω απο τους πρωτους για ανταλλαγη :whistling:

εγω παντως μεχρι τα 210 ημουν μπροστα και μετα κοψαμε με το σλκ..ειναι ενα αμαξι 160 αλογα με 1800 κυβικα κ 1700 κιλα βαρος!που να παει!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.