Jump to content
Black Widow

Ποιούς κεράσατε και ποιοι σας κέρασαν ΤΣΑΪ; ΜΕΡΟΣ 2ο!

Recommended Posts

Swift SS Ενα αμαξακι πισω στα 400 απο σταση.

2 Bmw 318is e36. Το ενα 2 αμαξια πισω το αλλο 1 αμαξι πισω!

Τωρα σκεφτομαι να βαλω με ενα Pundo 122 ΦΠΕ στα 150 περιπου αλλα παει διαολεμενα!

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι κόντρα αυτό που ήθελα να γράψω ούτε άνοιγμα.Απλά τις τελευταίες εβδομάδες μετακινούμαι με το polo και πραγματικά έχω εκνευριστεί αφάνταστα με την ηλιθιότητα αρκετών στον δρόμο.Προχτές κατεβαίνοντας για Μεσολόγγι από την εγνατία και ενώ πηγαίνω νορμάλ με 120-130 στην μεσαία λωρίδα με προσπερνάει από τα αριστερά mercedes c200 μπαίνει μπροστά μου απότομα και πατάει φρένο!!!Τα είδα όλα τον πλησιάζω από την αριστερή και ο τύπος χαμογελάει και σχολιάζει το κατόρθωμα του με την γυναίκα του.Στον γυρισμό και ενώ είχα και την 6χρόνη κόρη μου στην Άρτα και ενώ πάλι πήγαινα με 110 σε ένα δρόμο επικίνδυνο με πολλές και απότομες στροφές μου κολλάει βδέλλα από πίσω ford fiesta το καινούριο.Ενώ του ανοίγω χώρο να προσπεράσει και μειώνω ταχύτητα αυτός μένει κολλημένος από πίσω σε απόσταση αναπνοής.Σε μια κλειστή δεξιά βγαίνει και βλέπει φορτηγό τριαξονικό από απέναντι και επειδή το αμάξι του έχει ξεμείνει από δύναμη με κολλάει σχεδόν στις μπάρες.Χθες στον περιφερειακό Θεσσαλονίκης slk ξεσκέπαστη προσπερνάει κανονικά από τα αριστερά απότομα φρένα και μπαίνει μπροστά μου.Πραγματικά είναι να τρελαίνεσαι με τα σκηνικά που εκτυλίσσονται στους δρόμους.Δεν ξερω αν τους ερεθίζει το σηματάκι gti ή αν απλά είναι η ηλιθιότητα τους.Πραγματικά όμως σκέφτομαι σοβαρά να το ξηλώσω το gti και από μπροστά και από πίσω να βγάλω την κόκκινη ρίγα μπας και ησυχάσω.

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι κόντρα αυτό που ήθελα να γράψω ούτε άνοιγμα.Απλά τις τελευταίες εβδομάδες μετακινούμαι με το polo και πραγματικά έχω εκνευριστεί αφάνταστα με την ηλιθιότητα αρκετών στον δρόμο.Προχτές κατεβαίνοντας για Μεσολόγγι από την εγνατία και ενώ πηγαίνω νορμάλ με 120-130 στην μεσαία λωρίδα με προσπερνάει από τα αριστερά mercedes c200 μπαίνει μπροστά μου απότομα και πατάει φρένο!!!Τα είδα όλα τον πλησιάζω από την αριστερή και ο τύπος χαμογελάει και σχολιάζει το κατόρθωμα του με την γυναίκα του.Στον γυρισμό και ενώ είχα και την 6χρόνη κόρη μου στην Άρτα και ενώ πάλι πήγαινα με 110 σε ένα δρόμο επικίνδυνο με πολλές και απότομες στροφές μου κολλάει βδέλλα από πίσω ford fiesta το καινούριο.Ενώ του ανοίγω χώρο να προσπεράσει και μειώνω ταχύτητα αυτός μένει κολλημένος από πίσω σε απόσταση αναπνοής.Σε μια κλειστή δεξιά βγαίνει και βλέπει φορτηγό τριαξονικό από απέναντι και επειδή το αμάξι του έχει ξεμείνει από δύναμη με κολλάει σχεδόν στις μπάρες.Χθες στον περιφερειακό Θεσσαλονίκης slk ξεσκέπαστη προσπερνάει κανονικά από τα αριστερά απότομα φρένα και μπαίνει μπροστά μου.Πραγματικά είναι να τρελαίνεσαι με τα σκηνικά που εκτυλίσσονται στους δρόμους.Δεν ξερω αν τους ερεθίζει το σηματάκι gti ή αν απλά είναι η ηλιθιότητα τους.Πραγματικά όμως σκέφτομαι σοβαρά να το ξηλώσω το gti και από μπροστά και από πίσω να βγάλω την κόκκινη ρίγα μπας και ησυχάσω.

Κυκλοφορεί πολύ καφρίλα!! Την προηγούμενη βδομάδα "έσπρωχνα" μια 316 με φουλ m-look απο την Κόρινθο μεχρι την Ελευσίνα περίπου :p

Επειδή ειχε ψιλοκίνηση ο τύπος για να μην τον περάσω μόλις εβλεπε τα led στον καθρέφτη εκανε σαν τρελός (δεν ήμουν με το golf, αλλα με ενα φιλικό a5 2.0tq) βγήκε 4 φορές δεξιά πατώντας λεα-χαντάκι περνώντας διπλα απο φορτηγά για να κάνει σφήνα και να μπει μερικά αυτοκίνητα μπροστά μου!!!!

Η καλύτερη λύση για μένα είναι να ταξιδεύεις βράδυ, οσο πιο αργά τόσο καλύτερα ;) Βέβαια δεν ειναι πάντα εφικτό αυτό αλλά είχα καιρό να ταξιδέψω μέρα και ο τύπος με την bmw μου θύμισε το γιατί!

Edited by and64
Link to comment
Share on other sites

Ρε παίδες μια ερώτηση,κάποιος που να ξέρει απο ιταλικά.

Αλφα ρομεό 33 τετραπεταλουδη,140-150 άλογα,με εξάτμιση μόνο,είναι μπροστά απο Golf tsi 160 ps?

Link to comment
Share on other sites

Χθες το βράδυ περιφεριακός Θεσσαλονίκης προς εύοσμο Ηλιούπολη πετυχένω ένα S2000 με μονή εξάτμιση και 2 πιτσιρίκια που εβραζε το αίμα τους.......

Εδω ήμαστε...........

φτάνουμε φανάρι κητάει πατάει λίγο το γκάζι ξεκινάμε.. πρώτες χαλαρά δευτέρα το σκάω μία χωρίς το esp (κόλαση) και φτάνουμε στο επόμενο φανάρι..

Τώρα όλη την ώρα κοιτάνε και λένε αυτό έκανε έτσι??????

Ξανά πράσσινο φεύγουμε φορτσάτοι και οι δύο και κάνουμε ένα ανοιγμα από τρίτες (εγώ) τον άνοιξα 2 αμαξάκια....

Ρολαριστά τo S2000 τα βρήκε σκούρα.....

Link to comment
Share on other sites

Χθες το βράδυ περιφεριακός Θεσσαλονίκης προς εύοσμο Ηλιούπολη πετυχένω ένα S2000 με μονή εξάτμιση και 2 πιτσιρίκια που εβραζε το αίμα τους.......

Εδω ήμαστε...........

φτάνουμε φανάρι κητάει πατάει λίγο το γκάζι ξεκινάμε.. πρώτες χαλαρά δευτέρα το σκάω μία χωρίς το esp (κόλαση) και φτάνουμε στο επόμενο φανάρι..

Τώρα όλη την ώρα κοιτάνε και λένε αυτό έκανε έτσι??????

Ξανά πράσσινο φεύγουμε φορτσάτοι και οι δύο και κάνουμε ένα ανοιγμα από τρίτες (εγώ) τον άνοιξα 2 αμαξάκια....

Ρολαριστά τo S2000 τα βρήκε σκούρα.....

To S είχε πινακίδες κιλκίς ?

Link to comment
Share on other sites

To S είχε πινακίδες κιλκίς ?

Ητανε σκουρο γκρι (το ποντικι) με μονη εξάτμιση απο δεξιά πολυάκτινες ζαντες προφυλακτηρα μπρος πίσω και πλαινά..

Και δεν ειδα την πινακιδα του.... ΑΥΤΟΣ ΕΒΛΕΠΕ ΤΗΝ ΔΙΚΙΑ ΜΟΥ...............................

Edited by cjgeorgio
Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι κόντρα αυτό που ήθελα να γράψω ούτε άνοιγμα.Απλά τις τελευταίες εβδομάδες μετακινούμαι με το polo και πραγματικά έχω εκνευριστεί αφάνταστα με την ηλιθιότητα αρκετών στον δρόμο.Προχτές κατεβαίνοντας για Μεσολόγγι από την εγνατία και ενώ πηγαίνω νορμάλ με 120-130 στην μεσαία λωρίδα με προσπερνάει από τα αριστερά mercedes c200 μπαίνει μπροστά μου απότομα και πατάει φρένο!!!Τα είδα όλα τον πλησιάζω από την αριστερή και ο τύπος χαμογελάει και σχολιάζει το κατόρθωμα του με την γυναίκα του.Στον γυρισμό και ενώ είχα και την 6χρόνη κόρη μου στην Άρτα και ενώ πάλι πήγαινα με 110 σε ένα δρόμο επικίνδυνο με πολλές και απότομες στροφές μου κολλάει βδέλλα από πίσω ford fiesta το καινούριο.Ενώ του ανοίγω χώρο να προσπεράσει και μειώνω ταχύτητα αυτός μένει κολλημένος από πίσω σε απόσταση αναπνοής.Σε μια κλειστή δεξιά βγαίνει και βλέπει φορτηγό τριαξονικό από απέναντι και επειδή το αμάξι του έχει ξεμείνει από δύναμη με κολλάει σχεδόν στις μπάρες.Χθες στον περιφερειακό Θεσσαλονίκης slk ξεσκέπαστη προσπερνάει κανονικά από τα αριστερά απότομα φρένα και μπαίνει μπροστά μου.Πραγματικά είναι να τρελαίνεσαι με τα σκηνικά που εκτυλίσσονται στους δρόμους.Δεν ξερω αν τους ερεθίζει το σηματάκι gti ή αν απλά είναι η ηλιθιότητα τους.Πραγματικά όμως σκέφτομαι σοβαρά να το ξηλώσω το gti και από μπροστά και από πίσω να βγάλω την κόκκινη ρίγα μπας και ησυχάσω.

Ας πουμε οτι ειναι το κομπλεξ ορισμενων..... κατι αναλογο τραβαω και'γω εδω και κανα 10μερο που επεστρεψα στα πατρια εδαφη και κυκλοφορω με το δικο μου .

Link to comment
Share on other sites

Εψες επατησα με ενα Α3 Φ.Ε. 2 φορες.

Μια ρολλ 2ες κ 60χλμ για 1000μ π ημουν μπροστα περιιιπου 3 κενα μπροστα.

Κ η δευτερη 0-1000μ π ημουν μπροστα σχεδον 1.5 κενο (στην εκκινηση εφαγα αρκετα στους παλιοδρομους σας παλιοθεσσαλονικης αλητες παλιανθρωποι κοντρακιδες)

Αρκετουτσικα δυνατο το Α3 για Φ.Ε μονο μπορω να πω.

Link to comment
Share on other sites

Ας πουμε οτι ειναι το κομπλεξ ορισμενων..... κατι αναλογο τραβαω και'γω εδω και κανα 10μερο που επεστρεψα στα πατρια εδαφη και κυκλοφορω με το δικο μου .

Εμενα αν μου κάνει κάτι τέτοιο κάποιος του κάνω το ταξίδι του κόλαση.......;)

Link to comment
Share on other sites

Εψες επατησα με ενα Α3 Φ.Ε. 2 φορες.

Μια ρολλ 2ες κ 60χλμ για 1000μ π ημουν μπροστα περιιιπου 3 κενα μπροστα.

Κ η δευτερη 0-1000μ π ημουν μπροστα σχεδον 1.5 κενο (στην εκκινηση εφαγα αρκετα στους παλιοδρομους σας παλιοθεσσαλονικης αλητες παλιανθρωποι κοντρακιδες)

Αρκετουτσικα δυνατο το Α3 για Φ.Ε μονο μπορω να πω.

Αυτό με τα 125 ήταν; Μπράβο ρε συ, είχα ένα τέτοιο Sportback για 6 μήνες και πήγαινε πολύ καλά για το βάρος του.

Link to comment
Share on other sites

Εμενα αν μου κάνει κάτι τέτοιο κάποιος του κάνω το ταξίδι του κόλαση....... ;)

Με αυτα που φοραει το αμαξι σου λογικο μου φαινεται....... :whistling:

Link to comment
Share on other sites

Εψες επατησα με ενα Α3 Φ.Ε. 2 φορες.

Μια ρολλ 2ες κ 60χλμ για 1000μ π ημουν μπροστα περιιιπου 3 κενα μπροστα.

Κ η δευτερη 0-1000μ π ημουν μπροστα σχεδον 1.5 κενο (στην εκκινηση εφαγα αρκετα στους παλιοδρομους σας παλιοθεσσαλονικης αλητες παλιανθρωποι κοντρακιδες)

Αρκετουτσικα δυνατο το Α3 για Φ.Ε μονο μπορω να πω.

Εσύ νόμιζα τα είχες κόψει κάτι πατήματα!! :) Τι έγινε μόλις σκάει Κατερίνη το 4motion δεν βγαίνετε όλοι;;; :):p

Link to comment
Share on other sites

Προχτές με την δροσούλα είπαμε με τον αδερφό μου να δοκιμάσουμε λίγο τα αμάξια μας.Ο αδερφός μου έχει το καινούριο Ibiza fr dsg full stage 1 από ότι έχει δει στο δυναμόμετρο είναι κοντά στα 235.Εγώ το polo gti τελείως μαμά.Πατήσαμε μόνο από roll 40 και 60 km/h και στα 2 πατήματα ήμουν πίσω 4-5 αυτοκίνητα περίπου το αξιοσημείωτο ότι η θερμοκρασία εισαγωγής στο ιμπιζάκι στο δεύτερο πάτημα έφτασε 67 βαθμούς παρότι έχει αναβαθμισμένο i/c,φαντάζομαι πόσο είχε φτάσει στο δικό μου με μαμά i/c.Στο γυρισμό πετυχαίνουμε ένα suzuki swift sport μας ρίχνει λίγο στην εκκίνηση αλλά μετα τα πρώτα 30-40 μέτρα του φεύγουμε αρκετά.Εντάξει λογικό μιας και το ατμοσφαιρικό suzuki είναι μετά βίας 130 άλογα.Στο πάτημα με το suzuki μας ακολουθούσε στα πρώτα 100 μέτρα και ένα mazda mx5 αλλά σύντομα παράτησε την προσπάθεια....

Link to comment
Share on other sites

Με αυτα που φοραει το αμαξι σου λογικο μου φαινεται....... :whistling:

Ιδικα Θεσσαλονικη που εχει αρκετους τα τσαγια πεφτουν το ενα μετα το αλλο.....

Link to comment
Share on other sites

Ιδικα Θεσσαλονικη που εχει αρκετους τα τσαγια πεφτουν το ενα μετα το αλλο.....

Ε για να το λες κατι ξερεις :p !!!

Link to comment
Share on other sites

Φίλε cjgeorgio φιλικά και χωρίς ίχνος παρεξήγησης επειδή η Θεσσαλονίκη είναι μεγάλη κυκλοφορούν και κάτι starletakia glanza κάτι rallye κάτι vts που μοιράζουν πόνο.Μπορεί να τα θεωρούμε κουβαδάκια αλλά μέχρι τα 200 αυτά τα αυτοκίνητα τα βλέπουμε με το κυάλι.Για να μην μιλήσω για κάτι honda s2000 ''σαλίγκαρο'' που αγγίζουν τα 600 ή κάποιες cayman s κομπρεσοράτες στα 450+++.Εκεί να δεις liptonaki που παίζει.Διότι όλοι γρήγοροι είμαστε αλλά πάντα υπάρχει κάποιος γρηγορότερος! :acute:

Link to comment
Share on other sites

Μαλλον δν ξερεις τι δυναμη εχει το ΠΡΩΤΟ PASSAT CC K04 γιαυτο τα λες αυτα..

Link to comment
Share on other sites

Σωστός ο dimake...αλλά πόσα μπορεί να φτάσει ένα vw passat cc με μία ko4;Ποιός κινητήρας είναι 1.8 20vt ή 1.8tsi;;Όπως και να έχει γύρω στα 350 νομίζω πρέπει να είναι με όλα αυτά που φοράει.Πολύ καλές επιδόσεις γρήγορα αλλά πάντα υπάρχουν και γρηγορότεροι.Ιδιαίτερα σε μια πόλη του 1.5 μυρίου κατοίκων.Το θέμα είναι να χαίρετε το παλικάρι το αμάξι του και να μοιράζει τσάγια όλα τα άλλα είναι δευτερεύοντα...

Link to comment
Share on other sites

Φίλε cjgeorgio φιλικά και χωρίς ίχνος παρεξήγησης επειδή η Θεσσαλονίκη είναι μεγάλη κυκλοφορούν και κάτι starletakia glanza κάτι rallye κάτι vts που μοιράζουν πόνο.Μπορεί να τα θεωρούμε κουβαδάκια αλλά μέχρι τα 200 αυτά τα αυτοκίνητα τα βλέπουμε με το κυάλι.Για να μην μιλήσω για κάτι honda s2000 ''σαλίγκαρο'' που αγγίζουν τα 600 ή κάποιες cayman s κομπρεσοράτες στα 450+++.Εκεί να δεις liptonaki που παίζει.Διότι όλοι γρήγοροι είμαστε αλλά πάντα υπάρχει κάποιος γρηγορότερος! :acute:

Σύμφωνο μαζί σου σε αυτα που λες. Πάντα θα υπάρχουν ποιο γρήγορα αμαξια από αυτό που έχουμε. Αλλά αναφέρες αμαξια με πολύ λίγα κιλά που είναι εκτός σηναγονισμου. Αν διαβάσεις με τι αμαξια εχω πατηση και εχω κερασι lipton είναι αμαξια στα κιλά μου και στα άλογα μου. Πόσα s2000 με σαλιγκαρο κυκλοφορούν;

Edited by cjgeorgio
Link to comment
Share on other sites

Σύμφωνο μαζί σου σε αυτα που λες. Πάντα θα υπάρχουν ποιο γρήγορα αμαξια από αυτό που έχουμε. Αλλά αναφέρες αμαξια με πολύ λίγα κιλά που είναι εκτός σηναγονισμου. Αν διαβάσεις με τι αμαξια εχω πατηση και εχω κερασι lipton είναι αμαξια στα κιλά μου και στα άλογα μου. Πίσσα s2000 με σαλιγκαρο κυκλοφορούν;

Το θέμα φίλε μου είναι να γουστάρεις το αμάξι σου να χαίρεσαι τις βόλτες σου και την πολύ καλή βελτίωση που έχεις κάνει.Όλα τα άλλα έρχονται σε δεύτερη μοίρα.Τα μικρά που ανέφερα πάντα πατάνε στα μέτρα τους.Στάση και 400άρι.Άλλωστε από τα 160km/h και μετά δεν έχει δύναμη να βγάλει το μικρό και το θηρίο σου,φεύγει για πλάκα.Όταν λες πίσσα s2000 τι ακριβώς εννοείς;;Αυτό που είδα να πατάει με μία Μ3 κομπρεσοράτη ήταν ένα κατάμαυρο με πινακίδες γερμανικές.

Link to comment
Share on other sites

Εγραφα από το κινήτο και δεν το προσεξα.Ενοουσα πόσα S2000 turbo θα πετύχεις στον δρόμο? Οντως το αμάξι μου το χέρομαι στα πολλά χιλιόμετρα και όχι σε 0-100 χλμ η 0-400 μέτρα. Τα μικρά δεν έχουν βάρος γιαυτό. Βάλε το μοτέρ που φοράω σε ένα αμάξι 1 τόνου και θα σκοτώνει στα φανάρια και αυτό... 8)

Link to comment
Share on other sites

Εχθες με σιροκο 160ρι πηγαμε φαναρια μεχρι 3ες τερμα.. 1+ κενο ημουν πισω αλλα κοψαμε λογο κινησης..

Απο πισω ακολουθουσε ενα 122αρι Δυνατουτσικο π επεισης ειχε την ταση να πλησιαζει...Με λιγα λογια ψιλοπαρτουζιαστικα χθες! :D

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.