Jump to content
Black Widow

Ποιούς κεράσατε και ποιοι σας κέρασαν ΤΣΑΪ; ΜΕΡΟΣ 2ο!

Recommended Posts

αυτο ειναι για το κιβωτιο σου.http://quaife.co.uk/shop/products/qdf19r-1

με το μπλοκε δεν αποτρεπεις τη μεταφορα βαρους απλα κλειδωνεις κ τους 2 μπροστινους τροχους να γυριζουν ταυτοχρονα κατα την επιταχυνση κ οχι ο ενας να καιει λαστιχο κ ο αλλος να προσπαθει να ξεκινησει το αμαξι. μολις το δοκιμασεις σε μπροστοκινητο απλα.......ΠΑΘΑΙΝΕΙΣ!!!

σε αυτο πιστευω και εγω οτι κανει αλλα με μια μικρη καχυποψια οτι λεει για jetta.αλλα το σασμαν ιδιο δεν ειναι βρε παιδια το dsg 6speed ?ενα δεν ειναι και εχει μπει σε ολα η υπαρχουν εκδοσεςι και εδω?? μη τη πατησω....το φερω και το κοιταμε...

Link to comment
Share on other sites

 

Άντε γιατί είμαι σίγουρος πως πολλοί ακόμα μαζί μου βαρεθήκανε να διαβάζουν ιστορίες για αγρίους όπως οι παραπάνω αλλά και οι κόντρες με αυτοκίνητα 104 ή 121,3 αλόγων..

Δηλ αυτο το θεμα το εχουμε για να μιλαμε για κοντρες με μοτερ ανω των 500 ιππων?

Αν καποιος που εχει ενα πολακι 67ps τα ριξει με τον κολιτο του που εχει ενα αντιστοιχο νισαν μικρα,θα πρεπει να νιωθει ντροπη που εχουνε λιγα αλογα και  να μην το αναφερει εδω σε ολους μας?

Νομιζω οτι ο τιτλος αυτο του θεματος,λεει ξεκαθαρα για ''κοντρες'' χωρις να προσδιοριζονται τα κυβικα και τα αλογα.

Αν αυριο μεθαυριο σας ανεβασω ενα βιντεακι απο κοντρα του ξαδερφου μου(polo 1.4cc, 75 ps, 16v του 2002 τουμπανιασμενο ατμοσφαιρικα με 118ps και στησιμο αντε γεια) θα πειτε οτι δεν αξιζει???

Αυτο το αμαξι εχει με αυτο κανει την κ@βλα του!!!!!!!!!

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

βασικα αυτοι που γραφουμε εδω ειναι στα δακτυλα ενος χεριου πλεον...που λεει ο λογος

Edited by quicksilver
Link to comment
Share on other sites

σε αυτο πιστευω και εγω οτι κανει αλλα με μια μικρη καχυποψια οτι λεει για jetta.αλλα το σασμαν ιδιο δεν ειναι βρε παιδια το dsg 6speed ?ενα δεν ειναι και εχει μπει σε ολα η υπαρχουν εκδοσεςι και εδω?? μη τη πατησω....το φερω και το κοιταμε...

Βρε αφου υπαρχει κ το 7αρι dsg για τα καινουρια 2λιτρα γ αυτο. οχι απ οσο ξερω ειναι ακριβως ιδιο με το jetta το δικο σου (αν δεις στο Αμερικα οταν μιλανε για προγραμμα για το gti v εχουν παντα κ το jetta μεσα στην ιδια κατηγορια) βεβαια ρωτα κ τον Μαμο πριν για σιγουρια η στειλε σε αυτους κατευθειαν τον αριθμο πλαισιου. κ θα σου πουν ακριβως ποιο κανει για σενα ετσι ειχα κανει κ εγω αλλα ηθελαν 1000 και και ηταν απαγορευτικο το ποσο.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

βασικα αυτοι που γραφουμε εδω ειναι στα δακτυλα ενος χεριου πλεον...που λεει ο λογος

E τοτε εχετε εναν παραπανω απο σημερα,αφου μπορω να γνωριζω απο ''μεσα'' για καλες κοντρες στην ευρητερη περιοχη του θεσσαλικου καμπου.

Και με την σειρα μου να πω οτι πριν απο 3 χρονια εφαγα καλη ''ταπα'' απο ενα clio ii 1,4 16v (100ps).Ουτε που μπορουσα να το φανταστω οτι θα εχανα απο το ταπινο αυτο αμαξακι με τα τασια.Τα λιγα του κιλα φυσικα κανανε την μεγαλη διαφορα.

Δεν ντρεπομαι να το πω σε ολους,εξαλου τι νοημα θα ειχε να το κρατησω κρυφο?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

7 το πρωί πήγαινα για δουλειά,φραπεδάκι,και ξεκινάω χαλαρά στο φανάρι,δεν έχω μέσα καν 20xlm και ξεκινάει ένας με ml mercedes να παίζει επίμονα τα φώτα....

Με περνάει απο δεξιά,σταματάει διπλα στο επομενο φανάρι και με κοιτάει....

Κατεβάζω παράθυρο.

 

-Να βγάλω φτερά απο το φανάρι?

-Καλή καρδιά ρε φιλαράκι,απλά είσαι λίγο αργός.

 

:laugh:  :laugh:  :laugh:  :laugh:  :laugh:  :laugh:  :laugh:  :laugh:  :laugh:  :laugh:  :laugh:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

καλα τοσο αργο ειναι το polo blue gt (140αλογα με act)!?

 

ετριβε τα ματια του οταν ειδε οτι του ανοιγω σε ενα χαζοανοιγμα επι τις ιδιας λοριδας.

εγω με 3η και 40 χλμ ανοιξα γιατι ο "γληγορακης" θα επεφτε πισω μου απ τιν κουλαμαρα του αλλα ο 122αρις με εβγαλε ασπροπρωσοπο σε ενα ανοιγμα μεχρι τις 4500 rpms=120km/h

Link to comment
Share on other sites

Guest hellenic vanagon

μου αρεσεις για τι τα λες λιτα.....

Aν λάβεις υπ΄όψη σου ότι διαθέτω δύο πλήρη dvd, (αντιστοιχούν σε...σαραντάτομη εγκυκλοπαίδεια +, και σε εργασία 5 ετών, (PhD+), τουλάχιστον), με, πρωτογενές και μη, υλικό για το Τ3, το οποίο οδηγώ, (2wd + 4wd), και μελετάω τα τελευταία...τριάντα χρόνια, υπήρξα, αδιανόητα, λακωνικός...

 

:acute:

Edited by hellenic vanagon
Link to comment
Share on other sites

Guest hellenic vanagon

Bασιζόμενος στα παραπάνω, σας αποκαλύπτω και ένα μυστικό:

 

αν θέλετε επιτυχία στις κόντρες, θα πρέπει να διαθέτετε λευκό αυτοκίνητο!

 

"Why white cars are the best"

http://forums.vwvortex.com/showthread.php?3665376-Why-white-cars-are-the-best

 

:frantics:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Aν λάβεις υπ΄όψη σου ότι διαθέτω δύο πλήρη dvd, (αντιστοιχούν σε...σαραντάτομη εγκυκλοπαίδεια +, και σε εργασία 5 ετών, (PhD+), τουλάχιστον), με, πρωτογενές και μη, υλικό για το Τ3, το οποίο οδηγώ, (2wd + 4wd), και μελετάω τα τελευταία...τριάντα χρόνια, υπήρξα, αδιανόητα, λακωνικός...

 

:acute:

α ρε παπυρε λαρους....κινητη μου εγκυκλοπεδια εσυ......θελω αναλυσεις,διαγραμματα,παρουσιασεις,ιστορικες αναδρομες και τα συναφη..σε επικιμενο καφε...θα σου πω οταν κατεβω αθηνα να βρεθουμε..

Link to comment
Share on other sites

Κοροιδεύεις κοροιδεύεις καπετάνιο αλλά τουλάχιστον ο Ελληνικός Βαναγκόνιος το χει ψάξει τρελά το θέμα με το πασσατ του και το syncro.

Link to comment
Share on other sites

Guest hellenic vanagon

Κοροιδεύεις κοροιδεύεις καπετάνιο αλλά τουλάχιστον ο Ελληνικός Βαναγκόνιος το χει ψάξει τρελά το θέμα με το πασσατ του και το syncro.

Νταξ... Φταίει που είχα και...τριάντα χρόνια στην διάθεση μου...

 

 

:hyper:

Αφιερωμένο εξαιρετικά στον Πασσατούκο:

 

Γηριατρικό Τ3 vs AUDI A3

 

Γηριατρικό Τ3 ντριφτάρει

 

:hyper:

Edited by hellenic vanagon
Link to comment
Share on other sites

εγω παντως μιστ του το εχω αναγνωρισει απο ποιο παλια οτι ειναι διαβασμενος ο ανθρωπος..τωρα πως εσυ παρερμηνευεις τις προθεσεις μου....ο θεος και η ψυχη σου..εγω του λεω να παμε για καφε που σημαινει οτι με ενδιαφερει να γνωρισω αυτον τον ανθρωπο απο κοντα και να μου πει και 5 πραγματα παραπανω κατι ιδιαν απο οτι εδω που μας δειχνει δειγμα γνωσης περι του αντικειμενου.το μονο που μπορω να πω ειναι οτι γραπτος ΄λογος παρεξηγειιται ποιο ευκολα.τωρα οσοι με εχουν γνωρισει στις συγκεντρωσεις που παω οταν ειμαι ελλαδα καταλαβαινουν.


Bασιζόμενος στα παραπάνω, σας αποκαλύπτω και ένα μυστικό:

 

αν θέλετε επιτυχία στις κόντρες, θα πρέπει να διαθέτετε λευκό αυτοκίνητο!

 

"Why white cars are the best"

http://forums.vwvortex.com/showthread.php?3665376-Why-white-cars-are-the-best

 

:frantics:

κοντα ειμαστε!!!το ασπρο χρωμα το χουμε.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

πατησα porshe boxter!

το 280αρι ε; λογικο το εχω ξεφτηλισει ουκ ολιγες φορες! κοιτα αμα βρεις κ carrera s του 2000 (996 με τα 320) μην κολωσεις ειδικα απο roll θα της πιεις το αιμα! ειδικα αμα εχει κ γκομενα μεσα θα τον ξενερωσεις ΑΣΧΗΜΑΑΑΑΑΑ TRUST ME!!!!!! ;)

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

το 280αρι ε; λογικο το εχω ξεφτηλισει ουκ ολιγες φορες! κοιτα αμα βρεις κ carrera s του 2000 (996 με τα 320) μην κολωσεις ειδικα απο roll θα της πιεις το αιμα! ειδικα αμα εχει κ γκομενα μεσα θα τον ξενερωσεις ΑΣΧΗΜΑΑΑΑΑΑ TRUST ME!!!!!! ;)

ποιο golf ειναι αυτο που λες οτι ταπωνει την πορσε?Το 5αρι gti η καποιο μικροτερο με πολυ φτιαγμενο μοτερ?

Link to comment
Share on other sites

Εκτελεστές των πάντων βάλτε και μια τελικές με τα εν λόγω αυτοκίνητα... ααααα ξέχασα οτι μας συμφέρει ;p

Link to comment
Share on other sites

Βρε mist που ξερεις τι κριβει ο καθενας;

Κ εγω εχω πατησει porche!

Link to comment
Share on other sites

ποιο golf ειναι αυτο που λες οτι ταπωνει την πορσε?Το 5αρι gti η καποιο μικροτερο με πολυ φτιαγμενο μοτερ?

μπορει να εχει νιτρα απαν...

Βρε mist που ξερεις τι κριβει ο καθενας;

Κ εγω εχω πατησει porche!

Εγω παντως χωρις πλακα εχω πατησει, μεσα το πατακι της.....δεν οδηγησα, αλλα μολις κατεβεις εχεις ενα χαμογελο σαν 10χρονο που του πηρανε καινουριο παιχνιδι.

Link to comment
Share on other sites

Απο ειρωνεια παντως εδω μεσα μια χαρα τα πατε βλεπω

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

καποιο απο 250 κ πανω μπορει να πατησει τα boxster κ καποιο απο 280 κ πανω παταει το carrera που λεω.σε τελικη;;;;; 250 σταματανε αυτα.συγνωμη αλλα το δικο μου κατεβαινει και κατω απο τα 260.ολοι εξυπνοι εδω μεσα.εχετε δει τι ροπη εχουν αυτα τα porsche που λεμε;;;;επιδοσεις;;; ενα ονομα μονο δε κανει το αμαξι πυραυλο.


Απο ειρωνεια παντως εδω μεσα μια χαρα τα πατε βλεπω

πεστα οσα δε πιανει η αλεπου...!

 

 

http://en.wikipedia.org/wiki/Porsche_Boxster    http://en.wikipedia.org/wiki/Porsche_996     κ εδω του λογου το αληθες.

Edited by Συριωτης Νικος
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.