Jump to content
Black Widow

Ποιούς κεράσατε και ποιοι σας κέρασαν ΤΣΑΪ; ΜΕΡΟΣ 2ο!

Recommended Posts

MINI Cooper Countryman S......Με πήγαινε προφυλακτήρα,έκανα δεξιά και πάτησα με 2ά και σκάρτα 70,μου έκανε ένα καλό πέταγμα,φόρτωμα 3ής γύρω στα 140 έκανα ένα μάζεμα αλλά η διαφορά   είχε κλειδώσει στα 3 αυτοκίνητα.

Α ρε Χρηστο , ηταν που τα σταματησες αυτα ...............     :frantics:

Link to comment
Share on other sites

Βγαίνω autobahn και πετυχενω ένα λευκό opel insignia opc να πηγαίνει χαλαρά με 100. Κάθομαι του χονομαι μπας και ξυπνήσει. Για καλή μου τύχη ο οδηγός είναι 30αρης φοράει καπελάκι και γυαλιά ηλίου ενώ έχει συννεφιά. Ανταποκρινεται και έρχεται από πίσω μου. Κάνουμε μερικά ανοίγματα 140-250 και τον ρίχνω πολύ ξύλο.Αυτο συνεχίζεται για κάποια χλμ να πηγαίνουμε πάνω από 200χλμ και να τον παίζω. Μπροστά πετυχαίνουμε κίνηση κόβουμε αλλά ποιο πριν μας πήρε πρέφα ενα audi s6 καραβαν 2013model που πήγαινε και αυτό σε sleap mode και μας πήρε από πίσω. Μπροστά εγώ πίσω το opc και από πίσω το s6 (V8T). Ανοίγει ο δρόμος πάτημα από 4η ταχύτητα και 140 5η μέχρι 240 το opc μένει πίσω καμιά νταλίκα και το s6 έχει βγει στην μεσαία λωρίδα περνάει το opc και στα 265 εγώ με φτάνει και με περνάει σαν σταματημένο. Χαλαρά 300 το s6 καραβαν. Ήταν επική μάχη που κρατησε για 10 χλμ να πηγαινουμε ταπα και κρίμα που δεν είχα συνοδηγό με κάμερα

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Βγαίνω autobahn και πετυχενω ένα λευκό opel insignia opc να πηγαίνει χαλαρά με 100. Κάθομαι του χονομαι μπας και ξυπνήσει. Για καλή μου τύχη ο οδηγός είναι 30αρης φοράει καπελάκι και γυαλιά ηλίου ενώ έχει συννεφιά. Ανταποκρινεται και έρχεται από πίσω μου. Κάνουμε μερικά ανοίγματα 140-250 και τον ρίχνω πολύ ξύλο.Αυτο συνεχίζεται για κάποια χλμ να πηγαίνουμε πάνω από 200χλμ και να τον παίζω. Μπροστά πετυχαίνουμε κίνηση κόβουμε αλλά ποιο πριν μας πήρε πρέφα ενα audi s6 καραβαν 2013model που πήγαινε και αυτό σε sleap mode και μας πήρε από πίσω. Μπροστά εγώ πίσω το opc και από πίσω το s6 (V8T). Ανοίγει ο δρόμος πάτημα από 4η ταχύτητα και 140 5η μέχρι 240 το opc μένει πίσω καμιά νταλίκα και το s6 έχει βγει στην μεσαία λωρίδα περνάει το opc και στα 265 εγώ με φτάνει και με περνάει σαν σταματημένο. Χαλαρά 300 το s6 καραβαν. Ήταν επική μάχη που κρατησε για 10 χλμ να πηγαινουμε ταπα και κρίμα που δεν είχα συνοδηγό με κάμερα

καλη συγκριση.....ευγε αγορινα,η προσπαθεια μετραει...καλη παρουσια εστω και με ποιο δυνατους αντιπαλους εστω και ιδιου ομιλου...οικογενειακο σεχ ηταν αυτο...

εχει γουστο να ελεγε ο S6  γατακια κουνιεστε??θα σας πηδη$#$@#$ξω lol....

βρε που πηγαν τα πατηματα με τα type r και τα υπολοιπα japan τουτου....???οεο??δεν πατανε αυτα πλεον με κανεναν vw...

lol εμπειρια σημερα απογευμα ..προς πειραια ,υψος ρεντι...βγαινει ενα οκταβια police χιονουλικο και αυτο με σειρηνες χερια να πηγαινουν πανω κατω ακριβως μπροστα μου...ημουν δεξια λωριδα...ηρεμος..

οκ λεω ειναι επι της υποδοχης... τελικα επιταχυνει και παει και καθεται στην μεσαια λωριδα και σταματαει ολες τις λωριδες κυκλοφοριας!!!!παλι καλα που φτασαμε την εξοδο την β για ρεντι μεχρι να παρουν χαμπαρι ολοι τι θελει να κανουμε το περιπολικο.....και την εκανα λουης δεν ξερω τι εγινε μετα....

Link to comment
Share on other sites

καλη συγκριση.....ευγε αγορινα,η προσπαθεια μετραει...καλη παρουσια εστω και με ποιο δυνατους αντιπαλους εστω και ιδιου ομιλου...οικογενειακο σεχ ηταν αυτο...

εχει γουστο να ελεγε ο S6  γατακια κουνιεστε??θα σας πηδη$#$@#$ξω lol....βρε που πηγαν τα πατηματα με τα type r και τα υπολοιπα japan τουτου....???οεο??δεν πατανε αυτα πλεον με κανεναν vw...

lol εμπειρια σημερα απογευμα ..προς πειραια ,υψος ρεντι...βγαινει ενα οκταβια police χιονουλικο και αυτο με σειρηνες χερια να πηγαινουν πανω κατω ακριβως μπροστα μου...ημουν δεξια λωριδα...ηρεμος..

οκ λεω ειναι επι της υποδοχης... τελικα επιταχυνει και παει και καθεται στην μεσαια λωριδα και σταματαει ολες τις λωριδες κυκλοφοριας!!!!παλι καλα που φτασαμε την εξοδο την β για ρεντι μεχρι να παρουν χαμπαρι ολοι τι θελει να κανουμε το περιπολικο.....και την εκανα λουης δεν ξερω τι εγινε μετα....

Το s6 βγήκε 3 φορές να περάσει απο από δεξιά το opc αλλά λόγο κίνησης δεν μπόρεσε.την 4η τον πέρασε οπω1 και εμένα τόσο άνετα. Ο οδηγός του s6 ήταν ποιο μεγάλος σε ηλικία στην ματιά που τον έριξα ενώ με κερνάγε τσάι. Το μοτέρ που φοράει αυτό το αμάξι είναι τέλειο πιστεύω δεν θα αργήσει να το δούμε να το φοράνε και super cars (όπως με τον παλιό V8 και V10 στην συνέχεια). Ιαπωνικό αμάξι εδώ δεν το βλέπεις ούτε στο μικροσκόπιο.

Link to comment
Share on other sites

Χθές τα μεσάνυχτα περίπου ένα μαύρο Chrysler Sebring cabrio επιχειρεί να με περάσει επιδεικτικά από δεξιά με σφήνα στην αρχή της Λαρίσης.Αφού τον κλείνω κάνω 50 μέτρα και μπαίνω δεξιά και ενώ είναι δίπλα μου ανοίγω με 3η από 60-70 περίπου.Κουμπώνω 4η και είναι ένα αμάξι μπροστά και μέχρι τα 140 που κόψαμε λόγω φαναριού του έχω κάνει μια καρότσα.Ημουν όμως δικάβαλος. Κρίμα γιατί θα του κατέβαζα κι άλλο τα μούτρα.Αμερικάνικες ψαροκασέλες!

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Γιατί να του κλείσεις το δρόμο ;

Πήγε να περάσει αντικανονικά ενώ μπροστά και δεξιά μου ήταν λεωφορείο.Δεν τον άκλεισα ακριβώς, απλά πάτησα γκάζι και έμεινε από πίσω μου

Link to comment
Share on other sites

Βγαίνω autobahn και πετυχενω ένα λευκό opel insignia opc να πηγαίνει χαλαρά με 100. Κάθομαι του χονομαι μπας και ξυπνήσει. Για καλή μου τύχη ο οδηγός είναι 30αρης φοράει καπελάκι και γυαλιά ηλίου ενώ έχει συννεφιά. Ανταποκρινεται και έρχεται από πίσω μου. Κάνουμε μερικά ανοίγματα 140-250 και τον ρίχνω πολύ ξύλο.Αυτο συνεχίζεται για κάποια χλμ να πηγαίνουμε πάνω από 200χλμ και να τον παίζω. Μπροστά πετυχαίνουμε κίνηση κόβουμε αλλά ποιο πριν μας πήρε πρέφα ενα audi s6 καραβαν 2013model που πήγαινε και αυτό σε sleap mode και μας πήρε από πίσω. Μπροστά εγώ πίσω το opc και από πίσω το s6 (V8T). Ανοίγει ο δρόμος πάτημα από 4η ταχύτητα και 140 5η μέχρι 240 το opc μένει πίσω καμιά νταλίκα και το s6 έχει βγει στην μεσαία λωρίδα περνάει το opc και στα 265 εγώ με φτάνει και με περνάει σαν σταματημένο. Χαλαρά 300 το s6 καραβαν. Ήταν επική μάχη που κρατησε για 10 χλμ να πηγαινουμε ταπα και κρίμα που δεν είχα συνοδηγό με κάμερα

 

ζήτα απο τον αι βασίλη 2 καμερούλες για το cc για να αποτιπόνονται τέτοιου είδους στιγμές.. μια στην κολώνα του συνοδυγού ή κάτω απο το προσκέφαλο του συνοδηγού και μια στο πίσω αριστερό προσκέφαλο.. θα γεμίσεις το youtube σε χρόνο dt..

Link to comment
Share on other sites

ζήτα απο τον αι βασίλη 2 καμερούλες για το cc για να αποτιπόνονται τέτοιου είδους στιγμές.. μια στην κολώνα του συνοδυγού ή κάτω απο το προσκέφαλο του συνοδηγού και μια στο πίσω αριστερό προσκέφαλο.. θα γεμίσεις το youtube σε χρόνο dt..

 

http://www.youtube.com/watch?v=X16kiyDtTms&feature=c4-overview-vl&list=PLFB79814F24001328

 

http://www.ebay.co.uk/sch/items/?_nkw=Mini+Car+reversing+Dual&_sacat=&_ex_kw=&_mPrRngCbx=1&_udlo=&_udhi=&_sop=12&_fpos=&_fspt=1&_sadis=&LH_CAds=&clk_rvr_id=532174277089

 

Για αυτό είμαι. Θα το παραγγείλω σε λίγες μέρες.

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

χαχα έτσι !! δώσε βίντεΑ( :p) στο λαό !!

 

Το παρέγγειλα από Αγγλία. Κόστος με μεταφορική 90 ευρώ. 22 του μηνός θα είναι σπίτι μου...

Θα πέσουν τρελά Upload στο κανάλι μου στο youtube παιδιά...

Link to comment
Share on other sites

επιστροφη πατρια εδαφη....

1 μερσεντες 3.0 κομπρεσσορ 3 αμαξια υπερ χιονουλη με 30 χλμ συγκριτικα πορειας...σε ευθεια απο 200 εως πολλα ειχαμε 3 αυτοκινητα ανετα στο ανοιγμα μετα δεν κοιταζα...

ενα 3.2 αudi  α5 sta 240 σταματησε γιατι ο χιονουλης ειχε φυγει πολυ μπροστα ηδη

και κατι απλα compressor μερσεντες των 2.0 κυββικων που ειχαν εξαψεις μεσημεριατικα γειωθηκαν...

αυτα τα ολιγα πλεον κυκλοφορουν μονο τα μεγαλα στις εθνικες οδους...

 

και να προσθεσω σας εχει τυχει να σας κλωτσαει το γκαζι..να το πατας και αυτο αντι να παει προς τα κατω να ερχεται προς τα πανω?μου το κανε 3-4 φορες με πολλα σε στροφη και στη αρχη πιστευα για esp αλλα αυτο επιδρα στο φρενο απο οτι ξερω.

Edited by quicksilver
Link to comment
Share on other sites

 

 

και να προσθεσω σας εχει τυχει να σας κλωτσαει το γκαζι..να το πατας και αυτο αντι να παει προς τα κατω να ερχεται προς τα πανω?μου το κανε 3-4 φορες με πολλα σε στροφη και στη αρχη πιστευα για esp αλλα αυτο επιδρα στο φρενο απο οτι ξερω.

εχεις βαλει sprint booster?????????????????

Link to comment
Share on other sites

Aπο Κιφισσιά μέχρι σπάτα το πιό γρήγορο που πέτυχα ήταν η επετειακή έκδοση 30yeas#paparo#huyndai#accent# με τα Extreme 88 κορεάτικα άλογα.....

χαχαχαχαχαχαχ  :crazy:  αυτο και αν ειναι τυχη....προσεχε μη βρεις κανα ασφαλιτικο γρηγορο και ειναι αργα οταν το βρεις.....

ε βαλε vcds να δεις τι παιχτηκε..!παραξενο...

:huh:

σε αυτο εχει δικιο το ξεχασα αυτο...θα το τσεκαρω το πρωι...

Link to comment
Share on other sites

Guest TASOS HN

Ε  και  να  το  βρει  τι  έγινε.
Θα  έχει  κάποια  ταχύτητα  άξια  απορίας;
Το  ασφαλίτικο  το  πολύ—πολύ  να  δείξει  κατανόηση,  στοργή  και  προδέρμ    και  να  τον  αφήσει  να  ζήσει  το  μύθο του


Χρήστο  την  αγάπη μου. :good:
 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Δεν νομίζω να τους νοιάζει και ιδιαίτερα και με 20χλμ να πηγαίνουν την πινακίδα σου να δουν ρίχνουν σύρμα στην Τροχαία και από εκεί και έπειτα λαμβάνει δράση αυτή.

Link to comment
Share on other sites

Μην τους μελετάτε,δυστυχώς τα σπίρτα της ΕΛΆ.Σ σταματάει το Passat τουλάχιστον 2 φορές τον μήνα νομίζωντας οτι θα βρεί μέσα την μαφία,με αποκορύφωμα 6 το πρωί να προσπαθω να πείσω 2 κλαρινό-ασφαλίτες με φράντζα ότι οι μπαλακλάβες και τα γάντια στην τσάντα μαζί με ένα μποξεράκι και κάτι μπλούζες,είναι γιατί πάω αράχωβα για σκί.......

Link to comment
Share on other sites

Μην τους μελετάτε,δυστυχώς τα σπίρτα της ΕΛΆ.Σ σταματάει το Passat τουλάχιστον 2 φορές τον μήνα νομίζωντας οτι θα βρεί μέσα την μαφία,με αποκορύφωμα 6 το πρωί να προσπαθω να πείσω 2 κλαρινό-ασφαλίτες με φράντζα ότι οι μπαλακλάβες και τα γάντια στην τσάντα μαζί με ένα μποξεράκι και κάτι μπλούζες,είναι γιατί πάω αράχωβα για σκί.......

:) χαχαχα,τους επεισες;

Φιλικο ανοιγματακι με s3 φπε 3ες 4ες , 3ες ενα αμαξι και στην τεταρτη αρχισε νανοιγει η διαφορα.

Μεγαλο τουρμπο το κ04-064 το εχει το lag του αλλα μετα την 5η θα ηθελα τηλεσκοπιο.

Edited by nikdev
Link to comment
Share on other sites

εκανα και εγω ενα πατημα μετα απο πολυ καιρο με ενα φιεστα mk7 1.6

αφου γνωριστηκα με τα παιδια απο το fiestamaniacs,εξαιρετικα παιδια και περασα παρα πολυ καλα θυμιζοντας παλιες καλες εποχες,ξεκινησαμε τα ψευτοπατηματα.

το φιεστα ειναι το 16αρη και ειναι το MR155.δυστυχως δεν εχει βγαλει αυτα που πρεπει να βγαλει απο αλογα μαλλον απο λαθος προγραμμα.

πρωτα πατησαν τα φιεστακια.το ενα ηταν το MR155 και το αλλο του Πανου(panosd) που ειναι φπε με αποτελεσμα να πανε τα ιδια ακριβως.ο Πανος βρηκε τελικα τον καταλληλο προγραμματιστη και το φιεστακι του παει μπαλα.ευχομαι ο Μπαμπης(MR155)να βρει την λυση και να δειξει το αυτοκινητο αυτα που μπορει να αποδωσει.

 

εγω πατησα με το MR155 απλα να δουμε πως καθεται με το δικο μου το εκκεντροφορατο.πατησαμε απο 2ες και 60,λογω προβληματων που εχω με το σασμαν,και τελικα ημουν πολυ μπροστα

Link to comment
Share on other sites

Γιωργο ησουν γεφυρα παρασκευη?γυρνούσα σπιτι και είδα τα φιεστία να πατάνε,είπα και στο παιδι με το 7ρι μηπως πατουσαμε γτ ο πόνος εστριψε αλλα πήγαινε επανω λεει.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.