Jump to content
Black Widow

Ποιούς κεράσατε και ποιοι σας κέρασαν ΤΣΑΪ; ΜΕΡΟΣ 2ο!

Recommended Posts

Ωραία, κατανοητός. Να σου κάνω μία ερώτηση λοιπόν. Εσένα συγκεκριμένα που το χεις 600+ άλογα μαζί με όλα τα υπόλοιπα που έχεις φτιάξει στο αμάξι σου γιατί δεν έχεις φτιάξει μόνο μοτέρ, πες σου δίνουν r8 v8 αλλά με την προϋπόθεση να το έχεις για πάντα μαμά το κάνεις? Και το δικό σου στο παίρνουν.

Εγώ δεν υπάρχει περίπτωση, ούτε το δικό σου ούτε του dims3. Εδώ ούτε το δικό μου όπως είναι δεν νομίζω να έδινα. Αλλά αν η πρόταση είναι για αμάξι της κατηγορίας zonda, agera, reventon κτλ., τότε βεβαίως πού να υπογράψω. 'Η αν μου επιτρέπεται να βελτιώσω το r8, επίσης δέχομαι. Απάντησέ μου εσύ για το r8. Το δίνεις το δικό σου με την προϋπόθεση να το χεις μαμά? Πες ειλικρινά, τις απόψεις μας εκθέτουμε. Και αναγκαστικά είναι υποθετική η συζήτηση, δεν γίνεται διαφορετικά.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

κοιτα αμα κερδιζα το λαχειο πχ το γκολφ παει γκαραζ....δεν το πουλαγα γιατι ιδρωσα για να το φτιαξω ....και λεω αυτο το ειχα μεχρι τοτε που μπορουσα να εχω αυτο και απτην στιγμη που μπορω να υποστηριξω καλυτερη ζωη αναβαθμιζω και το αυτοκινητο μου ειτε αυτο ειναι ενα ρ8 η μια 911 τουρμπο η κατι αλλο.πραγματκα αμα ειχα αρκετα χρηματα με το γκολφακι νομιζες οτι θα ημουν....εννοειται πως οχι...σο υ ξαναλεω για αληθινες ζωες...αμα εχεις τα χρημτα να υποστηριξεις τετοια ζωη δεν υπαρχουν περιορισμοι....παπαδες κανεις....και προσωπικα θα ειχα και το ρ8 τουμπανο...γιατι θα μπορουσα...τοσο απλα...

Edited by quicksilver
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Ναι ή πάει γκαράζ εντάξει το ίδιο είναι, εννοώ όπως και να χει πάντως παύεις να το οδηγείς και μένεις με το r8 ή την 911 turbo μαμά.

Μάλιστα, εντάξει είμαστε διαφορετικοί άνθρωποι τι να κάνουμε. Εγώ για αμάξι στο επίπεδο που έχεις φτάσει το δικό σου και ο dims3 το δικό του, και παρόμοια, ο πήχης ανεβαίνει πολύ για το supercar που θα διάλεγα. Σου είπα θα το έκανα, αλλά μόνο για κάτι ακόμα καλύτερο από ένα r8. Thanks για την ειλικρίνία σου.

Edited by DarkX
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Passatoukos said:

θθΑληθεια,νομιζεται οτι αυτοι με τα ενα supercar ειναι 0-400 παραλιακη?

Η νομιζετε οτι αυτοι με τα σουπερκαρ,τα πηραν για φαναρια.

Επειδη εχω αρκετους καλους φιλους,με σουπερκαρ,911 turbo,ferrari f430 skuderia,m6,corvette...

 

Εχετε παει βολτα με τετοιο πραγμα?

Να πω για το skuderia στον αγιο ιωαννη που σε καθε ανεβασμα ανατριχιαζες?

Να πω για το 911 σε στροφες με οδηγο χερα,που πρωτη φορα ειπα σε ανθρωπο σταματα φοβαμαι?

 

Μ6 με 300+ και μιλουσαμε λες και πηγαιναμε σουπερ μαρκετ?

 

Και κατι σημαντικο...

Συγκρινεται rs3 με προγραμμα 2016 μοντελα....ολα αυτα τα σουπερκαρ ειναι 10 χρονιαα πισω...τα σημερινα σουπερκαρ...με ενα προγραμμα,ξερετε τι κανουν στο rs3?

Θα διαφωνησω μαζι σου φιλε μου σιγουρα δεν υπαρχει καμια συγκριση αναμεσα στα supercars με τα δικα μας σε εμφανιση-στησιμο-ποιοτητα-κοστος εννοείται δεν εθελοτυφλούμε,μιλαμε για αυτοκίνητα πανάκριβα από κορυφαιες αντιπροσωπειες.ΑΛΛΑ εάν παμε σε επιδοσεις στο δρομο όλα αυτά τα αυτοκίνητα φιλων σου που αναφέρεις παραπανω πιστεψε με σε πατημα με ένα πολύ βελτιωμενο αυτοκινητο μηχανικα σα τα δικα μας θα φυγει με την ουρα στα σκελια με ολο το σεβασμο μαζι με την αυτοκινηταρα του και τη γκλαμουρια του.Μιλας για ανατριχιλα και φοβο σε βολτα με τετοια αυτοκίνητα,μπες στο δικο μου χωρις ιχνος αλαζονείας το λεω 600+ αλογα η των παιδιων που σου γραφουν παραπανω με 2.4 bar over και 2+ στο κοφτη με ροπη 60+ από 5000 στροφες και πες μου μετα για φοβο.Δεν ισοπεδώνουμε τα supercars προς θεου αλλα στο δρομο με δυνατα βελτιωμένα φουλ πιεσμενα δεν εχουν καμια τυχη διοτι συνδυασμος τούρμπο-ροπης παντα θα υπερισχυει από τα ατμοσφαιρικα.Δες ένα τρομερο ttrs στη ρωσια στο youtube με μια loba500 στοκ μοτερ 530 αλογα να ριχνει 3 καροτσες σε corvette 750 αλογα και ελα πες μου μετα,φιλικα.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Αν παμε σε επιδοσεις στο δρομο ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ θα ελεγα οτι οι δρόμοι δεν ειναι για κόντρες , ειναι για να πηγαινουμε οπου θελουμε με ΑΣΦΑΛΕΙΑ.

Προτιμω αυτον με το σουπερκαρ που παει σαν ανθρωπος απ αυτον με το opc που το χει δει ραλυ μεσα στην αθηνα.

Θεωρω πολυ πιο υπεύθυνο το οτι πηγαινουν και τα τρεχουν σε πίστες απ το να νιωθω οτι κινδυνεύω οταν βγαινω για μια βολτα.

Ξερω οτι ειμαι σε θεμα για κόντρες και θίγω την...κακη τους πλευρα , ομως καποιοι πρεπει να μαζευτούν.

Και δε μιλαω για φαση πατημα σε έρημο δρομο νυχτα ξερω γω που δεν υπαρχει ψυχη.

Μιλαω γι αυτους που τρεχουν μεσα σε κεντρικούς δρομους και ωρες που ακομα υπαρχει κοσμος.

Sent from my iPhone using Tapatalk

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago , dims3tfsi said:

Θα διαφωνησω μαζι σου φιλε μου σιγουρα δεν υπαρχει καμια συγκριση αναμεσα στα supercars με τα δικα μας σε εμφανιση-στησιμο-ποιοτητα-κοστος εννοείται δεν εθελοτυφλούμε,μιλαμε για αυτοκίνητα πανάκριβα από κορυφαιες αντιπροσωπειες.ΑΛΛΑ εάν παμε σε επιδοσεις στο δρομο όλα αυτά τα αυτοκίνητα φιλων σου που αναφέρεις παραπανω πιστεψε με σε πατημα με ένα πολύ βελτιωμενο αυτοκινητο μηχανικα σα τα δικα μας θα φυγει με την ουρα στα σκελια με ολο το σεβασμο μαζι με την αυτοκινηταρα του και τη γκλαμουρια του.Μιλας για ανατριχιλα και φοβο σε βολτα με τετοια αυτοκίνητα,μπες στο δικο μου χωρις ιχνος αλαζονείας το λεω 600+ αλογα η των παιδιων που σου γραφουν παραπανω με 2.4 bar over και 2+ στο κοφτη με ροπη 60+ από 5000 στροφες και πες μου μετα για φοβο.Δεν ισοπεδώνουμε τα supercars προς θεου αλλα στο δρομο με δυνατα βελτιωμένα φουλ πιεσμενα δεν εχουν καμια τυχη διοτι συνδυασμος τούρμπο-ροπης παντα θα υπερισχυει από τα ατμοσφαιρικα.Δες ένα τρομερο ttrs στη ρωσια στο youtube με μια loba500 στοκ μοτερ 530 αλογα να ριχνει 3 καροτσες σε corvette 750 αλογα και ελα πες μου μετα,φιλικα.

Πιστεύεις ότι ο κάτοχος Ferrari, Labo, 911S4, θα κάτσει να κάνει κόντρα με οποιοδήποτε αμάξι στο δρόμο; Μπράβο που τον πέρασες, αλλά Ferrari, LAbo, 911 S4 δε θα γίνουμε ΠΟΤΕ!!!

Και γω έχω βελτιώσει το αυτοκίνητό μου αλλά δεν έχω αυταπάτες....

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, redchampion said:

Πιστεύεις ότι ο κάτοχος Ferrari, Labo, 911S4, θα κάτσει να κάνει κόντρα με οποιοδήποτε αμάξι στο δρόμο; Μπράβο που τον πέρασες, αλλά Ferrari, LAbo, 911 S4 δε θα γίνουμε ΠΟΤΕ!!!

Και γω έχω βελτιώσει το αυτοκίνητό μου αλλά δεν έχω αυταπάτες....

Αυτό δε γραφω παραπανω;Μιλησε ο φιλος παραπανω για τετοια αυτοκίνητα φιλων του που μπηκε μεσα και ενιωσε φοβο και ανατριχιλα,ανατριχιλα το καταλαβαινω όταν μπαινεις σε ένα super car φοβο γιατι;Εγω μιλησα για επιδοσεις στο δρομο όχι για τη ποιοτητα του αυτικινητου,εννοειται ότι υπαρχει τεραστια διαφορα με αυτά τα αυτοκίνητα παντου σε ολους τους τομεις εκτος απο την ωμη δυναμη που βγαζουν τα δικα μας λογω τούρμπο σε αντιθεση με την ομαλη δυναμη που βγαζουν τα δικα τους.Τι αυταπάτες εχω;Μιλησα ξεκάθαρα για επιδοσεις στο δρομο άλλη η χαρη εχει το ένα σιγουρα γκλαμουρια ποιοτητα κτλ άλλη χαρη το βελτιωμενο κοπος ιδρωτας για να το χτισεις σιγά-σιγά και να σου πω ότι σα κοστος το δικο μου συνολο με τη βελτιωση θα μπορουσα να παρω ένα gtr η ρ8 μεταχειρισμενο αλλα σου μιλαω ειλικρινα δε το εχω μετανιωσει γιατι με αποζημειωνει στο δρομο.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Εγώ αν είχαμε πίστα της προκοπής στην Αττική, το λέω μετά λόγου γνώσεως δεν θα ξαναπάταγα στους δρόμους, ούτε στις 3 τη νύχτα καθημερινή με τους δρόμους άδειους. Μάλιστα θα είχα και ένα λόγο παραπάνω να κάτσω να βελτιώσω το αμάξι και σε άλλους τομείς εκτός από βάσεις που έχω στο πρόγραμμα, γιατί η πίστα είναι απείρως πιό απαιτητική. Πάντως όχι μόνο σφήνες δεν κάνω, εδώ καλά καλά σε άδειο δρόμο έτσι και υπάρχει προπορευόμενο όχημα ακόμα και στο τέλος του πατήματος που θα περάσω, φροντίζω να έχω κόψει το πάτημα πιό μπροστά για να μην περάσω με 5η από δίπλα και δεν προλάβω να φρενάρω αν αλλάξει απότομα πορεία, που μπορεί αυτός να φταίει χωρίς φλάς κιόλας που δεν βγάζουν πολλοί αλλά το θέμα είναι να αποφύγουμε το ατύχημα. Ή ακόμα και να τον τρομάξω, γιατί να το κάνω? Μιας και είπα για φλας, δεν ξέρω πόσοι από εσάς το κάνετε, αλλά ακόμα και σε πάτημα βγάζω φλας, πηγαίνοντας με 5η βγάζω φλας, ακριβώς το ίδιο κάνει και η queen.

Από κει και πέρα στο θέμα supercars είναι ξεκάθαρο ότι είμαστε διαφορετικοί χαρακτήρες με διαφορετικά γούστα και προτεραιότητες. Εγώ σαν συμπέρασμα από αυτή την ενδιαφέρουσα συζήτηση εκεί έχω καταλήξει. Να πω ότι ακριβώς στην ίδια συζήτηση έχω συμετάσχει πριν πολλά χρόνια και στο Αμερικάνικο golfmkv και εκεί οι γνώμες ήταν πολλές και διαφορετικές. Να πω την αλήθεια ένας λόγος που ξεκίνησα την κουβέντα ήταν αυτός ήθελα να δω και εδώ τι παίζει. Μόνο λάθος μου που δεν άνοιξα ξεχωριστό θέμα. Τέλος πάντων, για μένα λοιπόν με τα χίλια supercar αλλά με την προϋπόθεση που έβαλα στα προηγούμενα πόστ. Απλά για χλιδή και prestige ή το στήσιμο, όχι, I want moar! B)

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Εσυ καλα το βλεπεις, κι εγω να πω οτι δεν αναφερθηκα σε καποιον συγκεκριμενα εδω μεσα αφου δε σας γνωριζω κιολας.

Ομως αυτα τα χρονια που οδηγω εχω δει ασχημα σκηνικα , με τελευταιο ενα λευκο polo καινουριο που βραδυ κατα τις 11:30 στο ρευμα προς Αθηνα στη Βουλιαγμενης , αν δεν αλλαζα λωριδα εγκαιρα παιζει να περναγε και απο πανω μου..

Ή αρκετες φορες στις στροφες, στα γνωστα λιμανακια, εχω φοβηθει βλεποντας τον αλλον να μπαινει με τα οσα στη στροφη του, λεω τωρα θα του φυγει και θα ρθει πανω μου. Προσεχεις οσο μπορεις , εγω για παραδειγμα εκει παω παντα δεξια ή περναω μεσα απο Καλυβια κι αποφευγω το δρομο αυρον αν ειναι αργα, αλλα αν ο αλλος δεν υπολογιζει πως δεν ειναι μονος στο δρομο, υπαρχει προβλημα.

Οσο για τη συγκριση με τα σουπερκαρ θελω να ρωτησω κατι... Περα απο το θεμα ποιος περναει ποιον, ενα σουπερκαρ κι ενα φτιαγμενο "καθημερινο" αμαξι εχουν τα ιδια κρατηματα? Με ιδιες ταχυτητες σε ιδιους δρομους, οι οδηγοι τους βιωθουν το ιδιο ανετοι και ασφαλεις?

Παντως δε ξερω, κρινοντας απ τον εαυτο μου μαλλον δεν εχω ξεκαθαρες απαντησεις. Και εξηγουμαι: καποιες φορες οταν βλεπω "κατωτερο" αμαξι να με περναει εκνευριζομαι και θελω να το περασω (αν μπορω με ασφαλεια φυσικα) και αλλες δε με νοιαζει καν και το χλευαζω.

Μαλλον ειμαι διπλη προσωπικοτητα :p

Sent from my iPad using Tapatalk

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Το προβλημα ειναι οτι αυτοι με τα supercars δεν ειναι αρρωστοι και δεν εχουν αναγκη να αποδειξουν τιποτα σε κανενα...Εσεις με τα "σειρας" εχετε ενα θεματακι και ψαχνετε επιβεβαιωση στο δρομο κι αυτο εκτος απο η****ο ειναι κι επικινδυνο

Edited by activious
προσεχουμε πως εκφραζομαστε
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, economist said:

Το προβλημα ειναι οτι αυτοι με τα supercars δεν ειναι αρρωστοι και δεν εχουν αναγκη να αποδειξουν τιποτα σε κανενα...Εσεις με τα "σειρας" εχετε ενα θεματακι και ψαχνετε επιβεβαιωση στο δρομο κι αυτο εκτος απο ηλιθιο ειναι κι επικινδυνο

Μιλας πολύ υποτιμητικα για ανθρώπους που δε γνωρίζεις,το να ασχολείσαι με τη βελτιωση δεν είναι αρρωστια χομπι είναι.Οταν δουλεύουμε 12 ωρες τη μερα και το σαββατοκυριακο κανουμε καμια βραδυνη εξοδο που είναι η ηλιθιοτητα;Επισης ποια αυτοκίνητα είναι της σειρας;Ένα s3 tfsi καινουριο στη δικη μου περιπτωση κοστιζει με φουλ εξοπλισμο 62 χιλιαρικα και με τη βελτιωση αγγιζει τα 90 χιλιαρικα,αναλογα και τα παραπανω παιδια darkx,queen.quicksilver ανηκουμεσε μια κατηγορια ανθρωπων που αγαπάμε τη βελτιωση και ξεδινουμε εκει ουτε στηνουμε αγωνες ουτε τιποτε που είναι το κακο και μιλας τοσο υποτιμητικα;Επειδή προφανως εισαι εντελως ασχετος με το αντικειμενο να προσεχεις πρωτα πριν προσβαλεις ανθρώπους που δε γνωρίζεις κατσε σπιτι σου και πιες το τσαι σου και να πρωτα να σκέφτεσαι και μετα να μιλας,Ζηταω συγνωμη από τους moderators αλλα θεωρω προκλητικη συμπεριφορα με τη λεξη αρρωστοι γι αυτό υπαρχει αυτή η εννοητα στο φορουμ για να γινονται υγιεις τεκμηριομενοι διαλογοι,τωρα χαρακτηρισμοι από χαλβαδες σα το φιλο που εγραψε εδώ είναι για γελια.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

44 minutes ago, economist said:

Το προβλημα ειναι οτι αυτοι με τα supercars δεν ειναι αρρωστοι και δεν εχουν αναγκη να αποδειξουν τιποτα σε κανενα...Εσεις με τα "σειρας" εχετε ενα θεματακι και ψαχνετε επιβεβαιωση στο δρομο κι αυτο εκτος απο ηλιθιο ειναι κι επικινδυνο

Εδώ και χρόνια γίνεται αυτό..... 

Link to comment
Share on other sites

Τα σωστα που διαβασα:

- ενα σουπερκαρ ειναι σταση ζωης. Δεν ειναι daily , ειναι συνηθως τριτο αμαξι , σε γκαραζ σπιτιων εκατομμυριων και αυτος που το χει το υποστηριζει τοσο ενδυματικα οσο και εργασιακα.

- ενα σουπερκαρ ειναι συνολο. Ειναι επιταχυνση , ειναι ασφαλεια , ειναι φρενα , ειναι κρατημα

- αν θελετε να συγκρινετε βελτιωμενα νεα hot hatches , καντε το με νεα σουπερκαρς

Εγω εχω να πω τα εξης! Μου αρεσει πολυ ή βελτιωση και την κοιταζω σε καθε αυτοκινητο, γι αυτο και βρισκω εκπληκτικο οταν ενα σ3 πχ "παταει" μια φεραρι και κατανοω και την ικανοποιηση του οδηγου που χει ριξει μελετη,χρημα και μερακι απο τον αλλον που εριξε μονο χρημα για αγορα! Η βελτιωση δεν εχει τελος, γιατι ειναι τρελα και ή τρελα δε σταματα, ετσι εγω δεχομαι οτι με πολυ μελετη το σ3 μπορει να γινει ανταγωνιστικο σε ολους τους τομεις με μια φεραρι.. Τροφη για σκεψη ομως.. Α) ποσα λεφτα τελικα ξοδευτηκαν στο σ3;

Β) παρεμειναν συγκρισιμα απο σκοπια αξιοπιστιας;

Υ.Γ.1) ο σωστος carguy εχει σεβασμο για καθε συνολο και κανει σωστες συγκρισεις αλλα το σημαντικοτερο, ξερει που σταματαει η λογικη και αρχιζει το κομπλεξ

Υ.Γ.2) οσο περναει ο καιρος και η επιστημη της αυτοκινητοβιομηχανιας εξελισσεται παρατηρουμε πολυ δυνατα συνολα με μεγαλη δυνατοτητα βελτιωσης. Βλεπουμε διλιτρα καθημερινα χατσμπακ αυτοκινητα με 360+ αλογα απο το εργοστασιο( α45 πχ) , βλεπουμε οικογενειακα αμαξια με 560++ αλογα (μ5) , αλλα πλεον υπαρχουν και τα hyper (λαφερραρι-αγκερα κλπ)! Γι αυτο κ ενα σουπερκαρ του '10 ειναι πιο αργο απο ενα δυνατο οικογενειακο( f430 vs new m3)

Υ.Γ.3) Η Ελλαδα δεν ειναι χωρα για τετοιου ειδους συγκρισεις, κυκλοφορουν ελαχιστα σουπερκαρς, και αυτα που φαινονται σε στεκια ή πατανε στο δρομο ειναι αμαξια λεζαντας, τουπε και ποζεριας, που στο κατω κατω πλεον ειναι προσιτα(αγοραζεις φεραρι με 50κ)

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

μην χαλασετε ενα τοσο ωραιο θεμα...κατανοω οτι οι σκεψεις ειναι διαφορετικες,πραγμα που εμενα προσωπικα μου αρεσει,αν ομως γινεται με ωραιο και ομορφο τροπο..

 

παρακαλω μην προσβαλετε καποιον επειδη εχει διαφορετικη αποψη απο εσας...

 

οσο για το θεμα ,

πιστευω οτι αν "φτιαξεις" ενα αμαξι οπως πραγματικα πρεπει να το φτιαξεις,αυτοματα μπορει να γινει εκτος απο πιο γρηγορο,αλλα και το ιδιο αξιοπιστο με καποιο supercar...αλλα ποτε δεν θα γινει supercar...

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, activious said:

μην χαλασετε ενα τοσο ωραιο θεμα...κατανοω οτι οι σκεψεις ειναι διαφορετικες,πραγμα που εμενα προσωπικα μου αρεσει,αν ομως γινεται με ωραιο και ομορφο τροπο..

 

παρακαλω μην προσβαλετε καποιον επειδη εχει διαφορετικη αποψη απο εσας...

 

οσο για το θεμα ,

πιστευω οτι αν "φτιαξεις" ενα αμαξι οπως πραγματικα πρεπει να το φτιαξεις,αυτοματα μπορει να γινει εκτος απο πιο γρηγορο,αλλα και το ιδιο αξιοπιστο με καποιο supercar...αλλα ποτε δεν θα γινει supercar...

 

Ο φιλος darkx ανοιξε πραγματικα μια πολύ ωραια συζητηση,εννοειται ποτε ένα s3 tfsi ena golf δε θα γινει supercar που να το μακρύνεις να το φαρδύνεις,αλλα είναι πραγματικα πολύ ωραιο να χτιζεις κατι σιγά-σιγά όπως η βελτιωση να περνας απ'ολα τα σταδια και στο τελος να καταφερεις να το ολοκληρώσεις όπως το ειχες φανταστεί.Ειναι πραγματικα πολύ ωραιο συναισθημα που δυστυχως καποιοι δε μπορουν το κατανοησουν το θεωρουν αρρωστια και το κατακρινουν,αν δε το ζησεις δε μπορεις να το καταλάβεις.Ολοι οσοι εχουν ασχοληθεί με τη βελτιωση εχουν στερηθεί πραγματα εχουν περασει από χαρες πικρες και το βλεπουν από διαφορετικη οπτικη γωνια από καποιον που τα εσκασε και αγορασε ένα supercar.Από την αρχη ξεκαθαρίσαμε ποτε δε θα γινουμε supercar αλλα στις επιδοσεις δρομου δικαιούμαστε να ονειρευόμαστε διοτι πολύ απλα μεσα από παρα πολλα παραδείγματα εχει αποδειχθεί ότι ένα αρτια βελτιωμενο αυτοκινητο μπορει να περασει ένα supercar με μεγαλη διαφορα το youtube είναι γεματο με δεκάδες τετοια βιντεο.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, quicksilver said:

γιατι ειναι αναλογα....και εγω εχω περασει στο επομενο...απλα οχι ολα ροδες...εβαλα μπροστα σπιτι κατασταση και  για μενα πχ που ηρεμησα πλεον με καλυπτει αυτο που εχω ,προχωραω στο να βελτιωνω το σπιτι μου...και αυτο παζλε ειναι και ποιο μεγαλο ακομη....χρονια το βλεπω...

Εσυ ετοιμασου γιατι ο στρατης μας περιμενει αυριο πρωι στο dynojet ετοιμοπολεμους

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago , dims3tfsi said:

Μιλας πολύ υποτιμητικα για ανθρώπους που δε γνωρίζεις,το να ασχολείσαι με τη βελτιωση δεν είναι αρρωστια χομπι είναι.Οταν δουλεύουμε 12 ωρες τη μερα και το σαββατοκυριακο κανουμε καμια βραδυνη εξοδο που είναι η ηλιθιοτητα;Επισης ποια αυτοκίνητα είναι της σειρας;Ένα s3 tfsi καινουριο στη δικη μου περιπτωση κοστιζει με φουλ εξοπλισμο 62 χιλιαρικα και με τη βελτιωση αγγιζει τα 90 χιλιαρικα,αναλογα και τα παραπανω παιδια darkx,queen.quicksilver ανηκουμεσε μια κατηγορια ανθρωπων που αγαπάμε τη βελτιωση και ξεδινουμε εκει ουτε στηνουμε αγωνες ουτε τιποτε που είναι το κακο και μιλας τοσο υποτιμητικα;Επειδή προφανως εισαι εντελως ασχετος με το αντικειμενο να προσεχεις πρωτα πριν προσβαλεις ανθρώπους που δε γνωρίζεις κατσε σπιτι σου και πιες το τσαι σου και να πρωτα να σκέφτεσαι και μετα να μιλας,Ζηταω συγνωμη από τους moderators αλλα θεωρω προκλητικη συμπεριφορα με τη λεξη αρρωστοι γι αυτό υπαρχει αυτή η εννοητα στο φορουμ για να γινονται υγιεις τεκμηριομενοι διαλογοι,τωρα χαρακτηρισμοι από χαλβαδες σα το φιλο που εγραψε εδώ είναι για γελια.

Πολύ σωστά. :thumbsu:

Μπορεί να είμαστε πολλές σκάλες κάτω από supercar και όλο το πακέτο που προσφέρει συνολικά, αλλά της σειράς? Βάλε και κάτι, κάτι τις ρε αδερφε :lol: Παρεπιπτόντως το δικό μου στο βασικό εξοπλισμό τον οποίο έχω αναλυτικά στο θέμα μου και στο γκαράζ, κόστιζε 36.000 και με έξτρα μόνο συναγερμό, gps και ειδική παραγγελία στο χρώμα πήγε 40, μείον ενα χιλιάρικο έκπτωση που μου έκαναν (ξεπαραδιάστηκαν ξέρω), τελικά 39.000. Με τέρμα εξοπλισμό έφτανα πιθανώς τα 50, δεν τα έχω υπολογίσει, στο περίπου. Αλλά δεν μ'αρέσει ο χαρακτηρισμός "της σειράς" έτσι κι αλλιώς γιατί ακούγεται υποτιμητικός, για οποιοδήποτε αυτοκίνητο. Αν ο φίλος economist τον χρησιμποίησε καλοπροαίρετα για να διαχωρίσει το supercar από ένα για μας τους κοινούς θνητούς, τότε εν μέρει το δέχομαι αν και εξακολουθεί να μου χτυπάει κάπως. :huh: Τώρα δεν θα σχολιάσω τα άλλα που είπε περί επιβεβαίωσης στο δρόμο και το πόσο επικίνδυνο είναι κτλ., γιατί πρώτον είμαστε στην ενότητα lipton και δεύτερον, απαντώνται στο προηγούμενο ποστ μου.

Κατά τ' άλλα είναι τι βάζει καθένας πιό ψηλά στις προτιμήσεις ανάμεσα σε πάρα πολλά κριτήρια, άλλωστε αυτό δεν κάνουμε όλοι όταν ψάχνουμε για αμάξι, καθένας βάζει τις προτεραιότητες και τις προτιμήσεις του. Και θα δώσω ένα ακόμη παράδειγμα, αφήστε τα δικά μας, ας πάρουμε 2 supercars. Ανάμεσα στην Gallardo και στην GT2 μαντέψτε τι θα διάλεγα. Μαμά και τα δύο έτσι? Sorry lambo, τα περισσότερα κεφάλια εσύ θα τα γυρίσεις, αλλά μια GT2 παρακαλώ, και γρήγορα. ^_^

Με αυτή τη λογική λοιπόν, πώς θα διάλεγα πιό αργό αμάξι έστω και αν ήταν supercar αν είχα το gti του Λευτέρη ή το s3 του Δημήτρη (Θοδωρής εδώ). Εφ' όσον οι προτιμήσεις μου έχουν άλλη σειρά, δεν θα μπορούσα να διαλέξω μια Gallardo (και να την έχω για πάντα μαμά). Άνετα όμως θα προτιμούσα hypercar όπως agera. Αυτό που είπα και σε προηγούμενο ποστ δηλαδή, με τα δικά σας αμάξια ο πήχης ανεβαίνει και γιατί ανεβαίνει? Γιατί το prestige του να οδηγείς supercar αν και ψηλά, δεν είναι στην κορυφή της δικής μου λίστας.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago , dims3tfsi said:

Μιλας πολύ υποτιμητικα για ανθρώπους που δε γνωρίζεις,το να ασχολείσαι με τη βελτιωση δεν είναι αρρωστια χομπι είναι.Οταν δουλεύουμε 12 ωρες τη μερα και το σαββατοκυριακο κανουμε καμια βραδυνη εξοδο που είναι η ηλιθιοτητα;Επισης ποια αυτοκίνητα είναι της σειρας;Ένα s3 tfsi καινουριο στη δικη μου περιπτωση κοστιζει με φουλ εξοπλισμο 62 χιλιαρικα και με τη βελτιωση αγγιζει τα 90 χιλιαρικα,αναλογα και τα παραπανω παιδια darkx,queen.quicksilver ανηκουμεσε μια κατηγορια ανθρωπων που αγαπάμε τη βελτιωση και ξεδινουμε εκει ουτε στηνουμε αγωνες ουτε τιποτε που είναι το κακο και μιλας τοσο υποτιμητικα;Επειδή προφανως εισαι εντελως ασχετος με το αντικειμενο να προσεχεις πρωτα πριν προσβαλεις ανθρώπους που δε γνωρίζεις κατσε σπιτι σου και πιες το τσαι σου και να πρωτα να σκέφτεσαι και μετα να μιλας,Ζηταω συγνωμη από τους moderators αλλα θεωρω προκλητικη συμπεριφορα με τη λεξη αρρωστοι γι αυτό υπαρχει αυτή η εννοητα στο φορουμ για να γινονται υγιεις τεκμηριομενοι διαλογοι,τωρα χαρακτηρισμοι από χαλβαδες σα το φιλο που εγραψε εδώ είναι για γελια.

Δημητρη, δεν σε γνωριζω προσωπικα και το πηρες πολυ στραβα αυτο που ειπα αν και δεν θα επρεπε

Για να τα παρουμε απ την αρχη, τη λεξη "σειρας¨τη χρησιμοποιησα λαμβανοντας υποψη αυτο που ειπε ο quicksilver, οτι δηλαδη δεν εχετε supercars αλλα καθημερινα αυτοκινητα..Δεν ηταν προσβλητικο, απλα για να κανω διαχωρισμο στις κατηγοριες

Δευτερον, η βελτιωση πραγματι ειναι πολυ ωραιο χομπυ, μακαρι να ειχα κι εγω αμαξι που να σηκωνε βελτιωση, αλλα οταν το κανεις εχοντας ως απωτερο στοχο να πατας τα ferrari,lambo,r8 καπου χανει το νοημα του...Δηλαδη ειναι σα να μη το κανεις για σενα, σαν να το κανεις για τους αλλους, για να πουν "ουαου ειδα σημερα στην παραλιακη ενα s3 που ξεφτιλισε μια λαμπο" και αυτο για μενα δεν ειναι υγιες.

Θελω να πω οτι ενταξει cool, τι κι αν ο αλλος σταματησε την κοντρα στα 130 και ηταν μισο αμαξι μπροστα απ το cupra ρε darkx?Και τι εγινε δηλαδη κι αν λεει στους φιλους του οτι σε "πατησε"?

Κι επειδη προετρεξες, τα δικα σας αμαξια ειναι αυτα που θα ηθελα να εχω φωτο στο κινητο μου παρα τα ferrari, γιατι ξερω τι αιμα εχετε σταξει για να τα φερετε σε αυτο το επιπεδο

Να ειστε καλα παιδες και προσοχη στους δρομους

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.