Jump to content
Black Widow

Ποιούς κεράσατε και ποιοι σας κέρασαν ΤΣΑΪ; ΜΕΡΟΣ 2ο!

Recommended Posts

δηλαδη ρε παιδια το συνιστα ο κατασκευαστης υποχρεωτικα και εμεις παμε και τους λεμε καντε οπως ηταν ?

Αρε ΕΛΛΑΔΑΡΑΑΑΑΑ....!!!!

Οτι κανουν ειναι για το καλο πιστευω αλλα οντως το αμαξι χανει αποδοση αλλα το ρισκαρεις ?closedeyes.gif

Link to comment
Share on other sites

Το μεσημέρι έκανα ένα πολύ μικρό ανοιγματακι με Astra GTC (180 ps), από τα 80 μέχρι περίπου τα 140 και νομίζω ότι μου άνοιγε ελαφρώς, αν και δεν πατήσαμε την ίδια στιγμή.

Πήρα το αίμα μου πίσω με ένα πάναργο BMW 3 coupe 325 (2008 model) και με ένα...TSi 140 GT edition.

Πάντως πανε καλά αυτά τα Astra, πολλή δύναμη. sillyhorse1rb5.gif

Link to comment
Share on other sites

Το μεσημέρι έκανα ένα πολύ μικρό ανοιγματακι με Astra GTC (180 ps), από τα 80 μέχρι περίπου τα 140 και νομίζω ότι μου άνοιγε ελαφρώς, αν και δεν πατήσαμε την ίδια στιγμή.

Πήρα το αίμα μου πίσω με ένα πάναργο BMW 3 coupe 325 (2008 model) και με ένα...TSi 140 GT edition.

Πάντως πανε καλά αυτά τα Astra, πολλή δύναμη. sillyhorse1rb5.gif

αμα βαλεις προγραμμα τα εχεις για Breakfast.

και τα GT απο οτι εχω δει παντως τα εχουν.

Link to comment
Share on other sites

Το μεσημέρι έκανα ένα πολύ μικρό ανοιγματακι με Astra GTC (180 ps), από τα 80 μέχρι περίπου τα 140 και νομίζω ότι μου άνοιγε ελαφρώς, αν και δεν πατήσαμε την ίδια στιγμή.

Πήρα το αίμα μου πίσω με ένα πάναργο BMW 3 coupe 325 (2008 model) και με ένα...TSi 140 GT edition.

Πάντως πανε καλά αυτά τα Astra, πολλή δύναμη. sillyhorse1rb5.gif

γαι το bmw μην παιρνεις ορκο οτι το πατησε....

Link to comment
Share on other sites

Το 325 το bmw παει καλαααααααααα.... μπραβο σου που το πατησες!

Ειμουν μπροστα σε πατημα 325 vs gti μαμα και τα 2 και βγηκαν μαζι..

Link to comment
Share on other sites

γαι το bmw μην παιρνεις ορκο οτι το πατησε....

Μωρέ το πάτησε...Αφού στο φανάρι με ρώτησε τι πρόγραμμα φοράω... sillyhorse1rb5.gif

Να πω όμως ότι στο άνοιγμα με το Astra ηταν μεσημέρι και γενικά δεν ''πηγαινε'' και πολύ το Golf μου, ενώ χθες και προχθές το βράδι που είχε κάμποση υγρασία και καλή θερμοκρασία αέρα (22C), γάζωνε. Είναι αισθητή η διαφορά, δυστυχώς ή ευτυχώς.

Link to comment
Share on other sites

Μωρέ το πάτησε...Αφού στο φανάρι με ρώτησε τι πρόγραμμα φοράω... sillyhorse1rb5.gif

Να πω όμως ότι στο άνοιγμα με το Astra ηταν μεσημέρι και γενικά δεν ''πηγαινε'' και πολύ το Golf μου, ενώ χθες και προχθές το βράδι που είχε κάμποση υγρασία και καλή θερμοκρασία αέρα (22C), γάζωνε. Είναι αισθητή η διαφορά, δυστυχώς ή ευτυχώς.

Δεν έχεις i/c?

Link to comment
Share on other sites

Το εργοστασιακό...Ακόμη δεν έχω ευκαιρήσει για να βάλω του S3.

τι να σου πω!!μπραβο σου..δλδ αν με πετυχεις πουθενα να φοβαμαι γιατι αν πατησες το 325 εμενα θα με ξεκολιασεις...και παλυ μπραβο!!εχω μεινει εκπληκτος!!(μηπως ηταν κανενα 320 και ειχε βαλει αυτοκολητακι 325 γιατι το καινουριο 325 δεν ειναι 2500 κιβικα οπως νομιζεις αλλα 3000 και ειναι πολυ δυνατο..τοσο που αδυνατο να πιστεψω οτι με ενα πρωτο σταδιο του φευγεις εσυ και δεν μπορω να του φυγω εγω με gti!!!)

Link to comment
Share on other sites

τι να σου πω!!μπραβο σου..δλδ αν με πετυχεις πουθενα να φοβαμαι γιατι αν πατησες το 325 εμενα θα με ξεκολιασεις...και παλυ μπραβο!!εχω μεινει εκπληκτος!!(μηπως ηταν κανενα 320 και ειχε βαλει αυτοκολητακι 325 γιατι το καινουριο 325 δεν ειναι 2500 κιβικα οπως νομιζεις αλλα 3000 και ειναι πολυ δυνατο..τοσο που αδυνατο να πιστεψω οτι με ενα πρωτο σταδιο του φευγεις εσυ και δεν μπορω να του φυγω εγω με gti!!!)

Eίσαι τουρμπο-καμμένος και δεν διαβάζεις καλά, χαχαχα. new_iloveyou.gif

Είπα πως ήταν το μοντέλο 2008 ή 2007, δηλαδή αυτό με τα 192 άλογα (όταν είχαν αρχίσει να κυκλοφορούν και τα πρώτα Ε92, με τα 218 άλογα-3000cc), ένα από τα τελευταία facelift E46 . Το τωρινό 325 είναι πολύ δυνατό, δεν το συζητάμε.

Edit: Πάντως προσωπικά δε με ενδιαφέρουν τα BMW, με ενδιαφέρει γιατί εξακολουθώ να μην μπορώ να πιάσω τα Astra. Τόσο δυνατά είναι πια?

Edited by Katana
Link to comment
Share on other sites

Eίσαι τουρμπο-καμμένος και δεν διαβάζεις καλά, χαχαχα. new_iloveyou.gif

Είπα πως ήταν το μοντέλο 2008 ή 2007, δηλαδή αυτό με τα 192 άλογα (όταν είχαν αρχίσει να κυκλοφορούν και τα πρώτα Ε92, με τα 218 άλογα-3000cc), ένα από τα τελευταία facelift E46 . Το τωρινό 325 είναι πολύ δυνατό, δεν το συζητάμε.

Edit: Πάντως προσωπικά δε με ενδιαφέρουν τα BMW, με ενδιαφέρει γιατί εξακολουθώ να μην μπορώ να πιάσω τα Astra. Τόσο δυνατά είναι πια?

εγω γιαυτο φωναζα να βγουνε 1.6TSI πραγματικα κανει διαφορα αυτη η διαφορα στα κυβικα κατα την γνωμη μου αν και με προγραμμα (και τα 2)πιστευω πανε μαζι αρκει το TSI να εχει η τερματισμενο custom η να εχει αυτα τα "περιεργα" REVO που δεν ειναι ολα τα ιδια αλλα βγαλανε 200++ και αλλα 230.

Link to comment
Share on other sites

Θα συμφωνήσω.Οποτε έχω ανοίξει με Astra, δείχνει να έχει το κάτι παραπάνω, ειδικά στις ψηλές.Εκεί κάνει την διαφορά...

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει είναι και θέμα οδηγού. Κανένα πάτημα δεν είναι το ίδιο.

Πάντως στο πάτημα με το BMW VS GTi το παλικάρι με το GTi πρέπει να άλλαζε με τους εγγόνες.

Katana φοράς εξάτμιση ;

Πάντως μην στεναχωριέσαι για το i/c ,τα Astra σχεδόν δεν έχουν new_killother.gif

Link to comment
Share on other sites

σε ψιλοανοιγμα που ειχα κανει με το GT με astra gtc 180ps μπορω να πω οτι αρκετα δυσκολος αντιπαλος..παει πολυ καλα ειδικα στα ψηλα και οπου ειχα διαβασει συγκριση σε περιοδικο το GT 170 ηταν πιο γρηγορο απο gtc!!!

Link to comment
Share on other sites

Ήθελες να ρωτήσεις κάτι ;

Hθελα να μου επιβεβαιώσεις ότι πράγματι πάτε τόσο καλά με τα Opel. Βέβαια και κάπου αλλού έχεις ξαναγράψει ότι ράβει το αμαξάκι σου! new_iloveyou.gif

Link to comment
Share on other sites

AStra χανει απο Ibiza Cupra..

Οποτε αν φτασεις σε σημειο να περασεις το αστρα μετα κοντραρε τα κουπρακια :D

Link to comment
Share on other sites

Το καινούριο Cupra εννοείς? Αυτό πάλι πρέπει να είναι πολύυυ δυνατό, ίσως και ελαφρύ, σε συνδυασμό με DSG. Απλά μην ξεχνάμε, φοράει το μοτεράκι μας! new_killother.gif

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει είναι και θέμα οδηγού. Κανένα πάτημα δεν είναι το ίδιο.

Πάντως στο πάτημα με το BMW VS GTi το παλικάρι με το GTi πρέπει να άλλαζε με τους εγγόνες.

Katana φοράς εξάτμιση ;

Πάντως μην στεναχωριέσαι για το i/c ,τα Astra σχεδόν δεν έχουν new_killother.gif

dsg εχει φιλτατε το παλικαρι..και ξερει να κανει αλλαγες εκει που πρεπει οπως ξερει και το αυτοκινητο του οπως ξερει και το 325 πολυ καλα.

Link to comment
Share on other sites

Hθελα να μου επιβεβαιώσεις ότι πράγματι πάτε τόσο καλά με τα Opel. ! new_iloveyou.gif

Επαναλαμβάνω οι διαφορές είναι μικρές. ¶λλοι είναι μπροστά με τα GT και άλλοι με τα GTC. Είναι καθαρά θέμα οδηγού σε μαμά καταστάσεις. new_iloveyou.gif

Link to comment
Share on other sites

πριν λιγο ανοιξα με το νεο ibiza bocanegra...ξεκιναμε απο φαναρι,αυτος κολλητα απο πισω μου,κουμπωνω πρωτη χαλαρα,και στην δευτερα αρχιζω και τον ανοιγω. εχουμε και λεμε: 2ες να παλευω να κρατησω τα μουτρα ευθεια,και να του κανω γυρω στο μισο με ενα αμαξι,και μολις βαζω 3ες μεχρι και τεταρτες μισες ημουν 3-4 αμαξια μπροστα.εγω εχω το tsi 140 με προγραμμα 100αρας.δυστυχως με το παλικαρι δεν μιλησαμε γιατι στο επομενο φαναρι εκανε τα στραβα ματια!

Edited by nick_1987
Link to comment
Share on other sites

πριν λιγο ανοιξα με το νεο ibiza bocanegra...ξεκιναμε απο φαναρι,αυτος κολλητα απο πισω μου,κουμπωνω πρωτη χαλαρα,και στην δευτερα αρχιζω και τον ανοιγω. εχουμε και λεμε: 2ες να παλευω να κρατησω τα μουτρα ευθεια,και να του κανω γυρω στο μισο με ενα αμαξι,και μολις βαζω 3ες μεχρι και τεταρτες μισες ημουν 3-4 αμαξια μπροστα.εγω εχω το tsi 140 με προγραμμα 100αρας.δυστυχως με το παλικαρι δεν μιλησαμε γιατι στο επομενο φαναρι εκανε τα στραβα ματια!

fr ηταν ή cupra? γιατι το bocanegra βγαινει και για τα δυο και εμφανισιακα δεν εχουν καμμια διαφορα μονο το cupra εχει πιο χαμηλη αναρτηση :pardon: ?τι προγραμμα εβαλες θυμαμαι ψαχνοσουν?

Edited by GazofGT
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.