Jump to content
pireas2009

Λειτουργια Dsg

Recommended Posts

Δεν πιστεύω πως το συγκεκριμένο κιβώτιο θα έχει κάποιο πρόβλημα εκτός αν βγει ελαττωματικό από τη μάνα του, πράγμα πολύ σπάνιο! Αλλά ακόμα και αν βγει ελαττωματικό θα είσαι μέσα στην εγγύηση οπότε δεν πειράζει.

Για να σου δώσω να καταλάβεις το νέο ibiza cupra που φοράει το ίδιο σασμάν και μάλιστα είναι με +20ps και +1 κιλό ροπής το πήγανε 850.000 χλμ και δεν έβγαλε το παραμικρό! Πάντως για να είσαι σίγουρος μετά το στρώσιμο του κινητήρα μέχρι και τα 2000 με 2500 χλμ σκίστο λίγο ώστε άμα είναι να σου βγάλει κάτι να το βγάλει νωρίς....

Για μένα το κιβώτιο είναι ΚΟΡΥΦΗ και αν άντεχε ροπές 30-35 κιλά θα το είχα παραγγείλει με DSG το golfάκι μου!!!

Αυτά.

ποιος το πηγε????

Link to comment
Share on other sites

ποιος το πηγε????

Δεν θυμάμαι ποιοι το είχανε πάει. Το είχα διαβάσει σε ένα περιοδικό αμαξιών, οπότε λογικά οι συντάκτες του άρθρου...

Link to comment
Share on other sites

Δεν θυμάμαι ποιοι το είχανε πάει. Το είχα διαβάσει σε ένα περιοδικό αμαξιών, οπότε λογικά οι συντάκτες του άρθρου...

Αυτο δεν παιζει καθολου.

Αν ηταν ετσι ακομα θα πηγαινανε και θα πηγαινανε και τελειωμο δεν θα ειχανε.

Οι μονοι που μπορει να το εκαναν θα ηταν απο την μαμα εταιρεια αν και παλι αυτο το νουμερο ειναι υπερβολικα αισιοδοξο (αν οχι απιθανο) ειδικα για το 7αρι dsg.

Εδω υποτιθεται οτι ο κινητηρας που ειναι η ψυχη του αυτοκινητου (για τον tsi 140/170 λεω) και διαφημιστηκε οτι εκανε 300.000 χλμ χωρις προβλημα και να αναλογιστει κανεις οτι ολα τα διαφημιστικα ειναι φυσιολογικα αρκετα

παραφουσκωμενα.

Αλλα και παλι ποτε μην λες ποτε.

Link to comment
Share on other sites

Ρίξτε μια ματιά εδώ: http://img6.imageshack.us/img6/461/78305993.jpg

και εδώ: http://img23.imageshack.us/img23/909/66516420.jpg

Επίσης να σας ενημερώσω πως η επέκταση εγγύησης γίνεται μέσω ασφαλιστικής εταιρίας και όχι μέσω της ίδια της VW

11η εντολή: Ου μπλέξεις με ασφαλιστικές

Τι διαβάζω?Τα ανταλλακτικά που θα σου βάλουν θα ειναι ''ανταλλαγής''?

Δηλαδή θα τα εχουν βγάλει απο κάποιον άλλο πιο πριν?????

Link to comment
Share on other sites

Γιατι αγχωνεστε ολοι σας? Μπορει να ειναι χαλι το 7αρι για οσους γουσταρουν σπορ οδηγηση, αλλα δεν θα σπασει ρε παιδια. Ηρεμηστε λιγο. Το δικο μου το εχω ξεσκισει σε 50 ημερες και κραταει :D Και με το 6αρι στα 60000 χλμ που κρατησα τη Golfara δεν μου ειχε βγαλει το παραμικρο προβλημα. Αυριο παω για προγραμμα στην ABT και ειμαι περιεργος να δω πως θα συμπεριφερθει. Υποτιθεται οτι σηκωνει 25Kg ροπης kai h ABT θα το παει στα 29. Αντε να δουμε.

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια ηρεμηστε.μη τρελενεστε ετυχεσε μερικους δε σημαινει οτι θα τυχει σε ολους.εχω το γκολφ 6 160 με ντιεστζι κ κανενα προωλημα.απλα τελειο.αν χαλασει ,πραγμα εξαιρετικα σπανιο,θα στο αλλαξουν στην εγγυηση.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.