Jump to content
Sarul

φοτισμος στο ταβλο

Recommended Posts

καλισπερα παιδια εχο εδο και μια βδομαδα το μκ6 γκολφ τσι 122 ιπους και εχο ενα προβλιμα/απορια...οταν μπενο και βαζο μπροσ το αμαξι νομιζο ι ετσι φενετε τουλαχιστον εκει στα οργανα στροφομετρο και ταχιτιτα ειναι φοτιζομενα παρολο που δεν εχο ανιξι τα φοτα της νυχτας τπτ..... αλλα αλλες φορες που παλι δεν τα εχο ανιξι ειναι σβιστα και μεσα το στροφομετρο και το κοντερ ταχιτιτας.......και εχτες το προι μπικε ενα φιλαρακι μου για βολτα και δεν ειχε βαλι ζονι και ειχα φτασι 50 χιλιομετρα και δεν βαραγε ο ιχος τις ζονις.... αφου μετα εσβισα το αμαξι και επιτα απο τρις ορες πιγα βολτα τιν κοπελα μου και δεν εβαλε δοκιμαστικα τι ζονι του σινοδιγου να δο αν δουλευι ο ιχος, δουλευε κανονικοτατα..... τι να πο???? εχει τιχι κατι παρομιο σε κανεναν τπτ να δοσι καποια εξιγηση?

Link to comment
Share on other sites

Φιλε τα φοτα στο καντραν οταν δεν εχις ανειξει τα φωτα νιχτας εινε σαν φοσφοριζε, φενοντε σαν να φοτιζοντε κατω απο τον ειλιο αλλα αν μπις στο σκωταδι δεν φεγγουν δυνατα, ινε φισυολογικω αυτο. Αυτο το αλο που λες με τον ιχο τοις ζονοις δεν εινε φισιολογικω πρεπει να χιπαει πανο απω τα 15 χειλοιομαιτρα την ορα, να πας να το κιτακσουν στην αντειπρωσοπεια.

Link to comment
Share on other sites

Επίσης να κοιτάξεις και το κάθισμα μιας και από εκεί πρωτοδίνεται το σήμα ότι κάθεται κάποιος στο κάθισμα και μετά πρέπει να βαράει το κουδουνάκι!!!

Link to comment
Share on other sites

λοιγα λωγια γοια τα αιλεινυκα μου. Εδω Μπαμπεινοιοτης

Καλο ειναι να αντιλαμβανομαστε καποια σχολια που ειναι καυστικα, και φυσικα, συμφωνω απολυτα, καλο ειναι καποιοι να κοιταξουν και λιγο τα Ελληνικα τους.

Edited by vwwv74
Link to comment
Share on other sites

Επιστρέφοντας στο θέμα, στην αρχή με είχε ανησυχήσει και μένα ο φωτισμός στο καντράν:χωρίς να έχω ανοικτά τα φώτα και ιδιαίτερα κατα την διάρκεια της μέρας, ο φωτισμός αυξομειώνεται ανάλογα με το φως του ήλιου.π.χ. όταν μπαίνω στο γκαράζ (μέρα) σκοτεινιάζει εντελώς το καντράν. Όσο για την ζώνη, μου έτυχε να κάθεται κάποιος και να μήν χτυπάει ο βομβητής. Το σήμα δίνεται απο έναν αισθητήρα στο κάθισμα του συνοδηγού,άρα εξαρτάται το πως θα βάλει το κωλ@ρ@κι του ο συνοδηγός...

Υ.Γ.Μου την σπάει η ανορθογραφία!

Link to comment
Share on other sites

λοιγα λωγια γοια τα αιλεινυκα μου. Εδω Μπαμπεινοιοτης

Καλο ειναι να αντιλαμβανομαστε καποια σχολια που ειναι καυστικα, και φυσικα, συμφωνω απολυτα, καλο ειναι καποιοι να κοιταξουν και λιγο τα Ελληνικα τους.

Φίλε έγραψες για το προηγούμενο πόστ σου .Ετσι πρέπει να απαντάς για να καταλάβει ο Χ εξόφθαλμα ανορθόγραφος και (στην παρούσα περίπτωση) τόπικ στάρτερ ,ότι πρέπει να βγάλει τα μάτια του για να διαβάσει ενα ανορθόγραφο ποστ.δυστυχώς οι επόμενοι δεν το πιάσανε το θέμα να συνεχίσουν στο ίδιο μοτίβο..... tongue.gif

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον σουπερ οροθογραφοι ολοι σας κοιταξτε να δειτε τι παιζει..

ο φιλος που αρχισε το θεμα

οπως και εγω γενικα μπορει να μη γραφει στα ελληνικα και να γραφει μονο Greekenglish

γενικα συνιθιζεται σε αλλους διαδιακτιακους χορους και αν δεν κανει χριση του ελληνικου keyboard συχνα ειναι απολυτα λογικο.

οποτε αφηστε κατα μερους στα σχολια τα αρνητικα και το ιφακι γιατι στην τελικη μπορει καποιος να μην ξερει κιολας ορθογραφια.

ΑΥΤΟ εχει να παει κατι?

ιστερει σε γνωσεις κριση η οτιδηποτε αλλο?

τεσπα.. και μην ακουω ιστοριες δεν μπορω να διαβασω κλπ κλπ γιατι νοημα βγαινει μια χαρα..

αυτα απο εμενα και χαλαρωστε μερικοι :(

Edited by poenstar
Link to comment
Share on other sites

αυτο με την ζωνη πως μπορουμε να το απενεργοποιησουμε? καποιες φορες ειναι πολυ σπαστικο, ειδικα για κοντινες αποστασεις...

Μέσω vag com!!Ξετικάρεις κάτι και είσαι κομπλέ!!Τώρα,αν δεν έχεις ούτε vag com είναι κάτι μεταλλικά που κουμπώνουν στην υποδοχή της ζώνης και πάλι είσαι κομπλέ!!Ελπίζω να βοήθησα!!! :)

Link to comment
Share on other sites

off τοπικ Ετσι ενα φιλαρακι μου ...μεσα στη ποληδ εν φορουσε ζωνη ....Ξαφνικα πεταγεται μια Ηλιθια γκομενα και την χτυπαει με μολις 40 Χιλ.....εσπασε 6 δοντια και το χερι του σε 2 σημεια.....

Εαν φορουσε ζωνη....δεν θα ποαθαινε τιποτα ....

Ηταν καια υτος απο τους πολεμιους τουσ παστικου ηχου!!!

Link to comment
Share on other sites

Φίλε έγραψες για το προηγούμενο πόστ σου .Ετσι πρέπει να απαντάς για να καταλάβει ο Χ εξόφθαλμα ανορθόγραφος και (στην παρούσα περίπτωση) τόπικ στάρτερ ,ότι πρέπει να βγάλει τα μάτια του για να διαβάσει ενα ανορθόγραφο ποστ.δυστυχώς οι επόμενοι δεν το πιάσανε το θέμα να συνεχίσουν στο ίδιο μοτίβο..... tongue.gif

συμφωνω

Link to comment
Share on other sites

hehe σας ευχαριστο ολους παιδια για τιν βοιθηα σας ;) απο τοτε δεν ειχα παλι προβλημα με τιν ζονι μαλον δεν θα ειχε κατσει καλα ο τσολιας ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.