Jump to content
diMake

Golf6 Tsi 122

Recommended Posts

Εγώ πάλι με το Golf Variant με 195ps είμαι καθαρά μπροστά από Saxo ΦΠΕ φίλου που έχει φέρει πολλά καλά αποτελέσματα, και θεωρείται από τα καλά της πιάτσας. Από στάση στην μαύρη τρωγόμαστε 1ες-2ες, και μετά πέφτει ξύλο, με αποτέλεσμα 3 καρότσια μπροστά το Golf στην γεμάτη τετάρτη. Στα 400 έχει ήδη καθαρίσει άνετα η κόντρα.

Αν βέβαια το Saxo ψαχτεί με semislick κλπ, αλλάζει το πράμα.

Nαι οταν ημουνα σε μαμα κατασταση μιλαω..μολις εβαλλα φιλτρο εξατμιση.ημασταν μαζι λιγο μπροστα το ραλλυ με σκουπα εξατμιση 13αρι μετατροπη σε 16αρι που ειναι ακομα πιο ελαφρυ..οταν εγινα 1το σταδιο ημουνα μπροστα απο οτι φπε φλατζα ξερω..απο σταση γτ απο ρολλ ημουν ηδη μπροστα..

Link to comment
Share on other sites

Βασικα.. το 122 απο οσο εχω ψαξει ειναι 139-140.. οποτε τα εχει παλι τα γκαζια του..

Ρωτησα για προγραμμα και μου ειπαν για 30-35hp με 650 γιουρα..

Εαν οντως ειναι 140+35 παμε στα 175 αλογα... Ε δεν πιστευω ΠΑΛΙ να με κερασει.. μιλαμε για 25 Περιπου αν θυμαμαι καλα κιλα ροπης!

Τα 140 που αναφερεις ειναι στο στροφαλο.Τροχο δεν φτανεις τοσα.

Link to comment
Share on other sites

Αν θες να κερδίσεις σε 'πάτημα' ξέχνα το στήσιμο από στάση.

Είχα Rallye και περνάει τη δύναμη πολύ καλά κάτω.

Πες του να τα πάτε 'εν κινήση' από 130+

Εκεί κάπου κρεμάει αυτός την 3η στις 6.500 και τον αναγκάζεις σε αλλαγή 4ης

Η ροπή σου εκεί θα φανεί, καθώς και το μάζεμα της όποιας διαφοράς θα είναι καθοριστικό, λόγο και αεροδυναμικής... new_rtfm.gif

Edited by Ringo106R
Link to comment
Share on other sites

φιλε οσο και αν σε χαλασε μην το παλευεις το αμαξι που πηρες δεν ειναι κοντραμαξο και δεν μπορω να καταλαβω γιατι πηρες γκολφ για να τρεχεις 400αρια με σαξοραλλα? επηδει ειχα σαξο 16v ψιλοφτιαγμενο σου λεω οτι 0 - 235 τα ειχα για πλακα μονοπεταλουδο ειδικα 0-190 ουτε gt δε μου εφευγαν αλλα τι να το κανεις κουβας . επησεις διαφωνω πληρως με τα τσιπακια και τα cooler που βαζετε και εισαγωγες σε γκολφακια θα το ξαναπω ΜΗΝ ΨΑΧΝΕΤΕ ΤΗΝ ΣΗΜΕΡΩΝ ΗΜΕΡΑ ΑΛΟΓΑ ΑΠΟ ΤΕΤΟΙΑ ΑΜΑΞΙΑ (FULL ELECTRO ) οποιος προλαβε τον κυριο ειδε και ημουν ενας ευτιχισμενως κατοχος σαξο και punro Gt αλλα σε λιγο θα ειμαι ποιο χαρουμενος αφου θα μου ερθει το 122 .

οι καιροι αλλαξαν ο μιστερ παπανδρεου και τα φιλαρακια του μας εχουν σκισει εγω πρωσοπικα θελω κατι οικονομικο με καλο ρεπριζ - ασφαλεια - χαμηλα τελη και κορυφαια εργονομια -ανεση - πατημα -ανεξαρτητη αναρτηση και αυτο ειναι το ΓΚΟΛΦ .

Τωρα αμα εχεις τα μαρουλια παρε κανενα s2000 αλλα αμα σε ψωλιασει παλι κανενα ραλλυ διολου απιθανο μην το βρεις :) τετοια αμαξια δεν ξαναβγαινουν φιλε.

Edited by apostolos D
Link to comment
Share on other sites

φιλε οσο και αν σε χαλασε μην το παλευεις το αμαξι που πηρες δεν ειναι κοντραμαξο και δεν μπορω να καταλαβω γιατι πηρες γκολφ για να τρεχεις 400αρια με σαξοραλλα? επηδει ειχα σαξο 16v ψιλοφτιαγμενο σου λεω οτι 0 - 235 τα ειχα για πλακα μονοπεταλουδο ειδικα 0-190 ουτε gt δε μου εφευγαν αλλα τι να το κανεις κουβας . επησεις διαφωνω πληρως με τα τσιπακια και τα cooler που βαζετε και εισαγωγες σε γκολφακια θα το ξαναπω ΜΗΝ ΨΑΧΝΕΤΕ ΤΗΝ ΣΗΜΕΡΩΝ ΗΜΕΡΑ ΑΛΟΓΑ ΑΠΟ ΤΕΤΟΙΑ ΑΜΑΞΙΑ (FULL ELECTRO ) οποιος προλαβε τον κυριο ειδε και ημουν ενας ευτιχισμενως κατοχος σαξο και punro Gt αλλα σε λιγο θα ειμαι ποιο χαρουμενος αφου θα μου ερθει το 122 .

οι καιροι αλλαξαν ο μιστερ παπανδρεου και τα φιλαρακια του μας εχουν σκισει εγω πρωσοπικα θελω κατι οικονομικο με καλο ρεπριζ - ασφαλεια - χαμηλα τελη και κορυφαια εργονομια -ανεση - πατημα -ανεξαρτητη αναρτηση και αυτο ειναι το ΓΚΟΛΦ .

Τωρα αμα εχεις τα μαρουλια παρε κανενα s2000 αλλα αμα σε ψωλιασει παλι κανενα ραλλυ διολου απιθανο μην το βρεις :D τετοια αμαξια δεν ξαναβγαινουν φιλε.

Η κάνα golf 1 η golf 2???Σαν αυτό του 0-400 ας πούμε... :):p

Link to comment
Share on other sites

ημουν ενας ευτιχισμενως κατοχος σαξο και punro Gt αλλα σε λιγο θα ειμαι ποιο χαρουμενος αφου θα μου ερθει το 122 .

Εφοσον προερχεσαι απο τετοιο "αμαρτωλο" παρελθον δε θα βρεις ησυχια παω στοιχημα...ενταξει τον πρωτο καιρο θα ειναι ολα καλα και ωραια αλλα μολις το συνηθισεις λιγο να δεις οτι θα τρωγεσαι με τα ρουχα σου και θα θες να το γαργαλησεις!! Θυμισου τα λογια μου..

Link to comment
Share on other sites

Εφοσον προερχεσαι απο τετοιο "αμαρτωλο" παρελθον δε θα βρεις ησυχια παω στοιχημα...ενταξει τον πρωτο καιρο θα ειναι ολα καλα και ωραια αλλα μολις το συνηθισεις λιγο να δεις οτι θα τρωγεσαι με τα ρουχα σου και θα θες να το γαργαλησεις!! Θυμισου τα λογια μου..

χαχαχα καλα το τριπακι υπαρχει αλλα δεν νομιζω να κανω τιποτα πραγματικα εξαλλου σου ειπα οτι δεν ψαχνω αλογα πλεων δεν ειναι αμαξια αυτα ειναι καραβια , ασε που μεγαλωσαμε πλεων παω πασσο στο tuning :thumbsup:

3231_1154588423925_1204119895_423826_4208882_n.jpg

τουλαχιστο αυτο ζει ακομη ενω ενα ιταλικο που ειχα ...

.

.

.

.

..

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.

.3231_1154587183894_1204119895_423825_4882642_n.jpg

upyours.gifupyours.gifupyours.gif

ηρωικο αμαξι , σας παρουσιαζω την αξιοπιστια τις Fiat στην Α.Ο στο υψος της ασπροβαλτας πριν καποια χρόνια upyours.gifupyours.gif:D

Edited by apostolos D
Link to comment
Share on other sites

.3231_1154587183894_1204119895_423825_4882642_n.jpg

upyours.gifupyours.gifupyours.gif

ηρωικο αμαξι , σας παρουσιαζω την αξιοπιστια τις Fiat στην Α.Ο στο υψος της ασπροβαλτας πριν καποια χρόνια upyours.gifupyours.gif:thumbsup:

Το ότι έπιασε φωτιά από μέσα το κατάλαβα!Σαν φουγάρο είναι!Το άσπρο γύρο γύρο τι είναι???Χιόνι???Και ποτε πρόλαβε και το κάλυψε ενώ ήταν ήδη σε φωτιά???Μήπως είναι κάτι άλλο??? :D

Link to comment
Share on other sites

Το ότι έπιασε φωτιά από μέσα το κατάλαβα!Σαν φουγάρο είναι!Το άσπρο γύρο γύρο τι είναι???Χιόνι???Και ποτε πρόλαβε και το κάλυψε ενώ ήταν ήδη σε φωτιά???Μήπως είναι κάτι άλλο??? :D

Μηπως αφρος απο τον πυροσβεστηρα;; :thumbsup:

Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως μια φορα το στησα με rallye [δεν ξερω αν ηταν 8v ή 16v] ρολαριστα με 2 και 40χλμ εως τα 170 και εμεινε αρκετα πισω μου. Ιδιως μετα τα 120....

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.