Jump to content
Panos277

Vw Polo 6R Gti 2010 - Εντυπώσεις [Γενική Συζήτηση]

Recommended Posts

ελεος ρε παιδια.

οποιος εχει τετοια προδιαθεση για ασχημα και καταστροφικες βλαβες ας μην το παρει.

ας μην παρει καν vw. τι να λεμε τωρα. το μοτερ υπαρχει απο το 2006 και εχει μπει σε απειρα αμαξια.

υπαρχουν και απο το 2009 ibiza cupra dsg που ειναι το ιδιο αμαξι χωρις να εχουν πει τπτ σοβαρο απο βλαβες.

δεν ειναι εξωγηινη τεχνολογια o tsi Ουτε το dsg..

τελος σε ενα φορουμ θα διαβασεις τα χειροτερα και σιγουρα ακραια περιστατικα.. αφου το 70% αυτων που κανουν εγγραφη το κανουν μετα απο search στο google για καποιο προβλημα που ειχαν η κατι αναλογο.

ας πουμε το θεμα με τον 1.2tsi του polo που εσβηνε στο ρελαντι πραγματικα ηταν προβλημα και αξιο λογου αλλα βγηκε το update και ολα οκ. γνωστο οτι τα πρωτα car ειναι "demo" cars. στην περιπτωση του polo gti αυτο δεν θα γινει καθως και το μοτερ και το σασμαν ειναι τεσταρισμενα απο αλλα μοντελα και ολο το συνολο πανω στο ibiza cupra dsg.

Edited by poen
Link to comment
Share on other sites

Εμενα το πρωτο προβλημα που εβγαλε ειναι οτι μου αδειασε την τσεπη :) (πανε τα 20 χιλιαρικα)

*Μαλλον το περνω την αλλη εβδομαδα εαν και μονον εαν οι φορτηγατζηδες το ληξουν!!

Link to comment
Share on other sites

δεν ειναι ακριβως ετσι τα πραγματα..............

κ το παλικαρι πιο πανω ακομα δεν το πηρε το πολο κ παει δευτερη φορα συνεργειο μεσα σε 1 μηνα.......

η vw εχει ριξει πολυ την ποιοτητα κατασκευης......

φιλος μου με σιροκο μου ειπε οτι εδωσα 26χιλιαρικα περιμενα παραδοση 4μιση μηνες κ στο πορτ παγκαζ σκουριασανε οι βιδες.....

δεν τα βγαζω απ το μυαλο μου αυτα......

Link to comment
Share on other sites

πηγε για ποιο λογο? για μηχανικο προβλημα? δεν νομοιζω.

μα εγω δεν ειπα οτι βγαζουνε μηχανικα προβληματα στο μοτερ κ κλπ

εγω ειπα οτι βγαζουνε μικροπροβληματα που σε αναγκαζουν να πας στο συνεργειο να δεις τι γινεται.....

Link to comment
Share on other sites

φιλος μου με σιροκο μου ειπε οτι εδωσα 26χιλιαρικα περιμενα παραδοση 4μιση μηνες κ στο πορτ παγκαζ σκουριασανε οι βιδες.....

Ενταξη εκαναν ενα λαθος οι Γερμανοι.Ασ του βαλει λιγο μινιο :)

Περα απο την πλακα οποιος φοβαται περνει ενα datsun και υσυχαζει.

Link to comment
Share on other sites

δεν ειναι ακριβως ετσι τα πραγματα..............

κ το παλικαρι πιο πανω ακομα δεν το πηρε το πολο κ παει δευτερη φορα συνεργειο μεσα σε 1 μηνα.......

η vw εχει ριξει πολυ την ποιοτητα κατασκευης......

φιλος μου με σιροκο μου ειπε οτι εδωσα 26χιλιαρικα περιμενα παραδοση 4μιση μηνες κ στο πορτ παγκαζ σκουριασανε οι βιδες.....

δεν τα βγαζω απ το μυαλο μου αυτα......

αυτό λέγεται "αυτοεκπληρούμενη προφητεία" δηλαδή ότι φοβάσαι πολύ και το μελετάς συνέχεια στο τέλος το λούζεσαι..

υπομονή λίγο και όταν με το καλό μπορέσουμε και παραλάβουμε (από τους φορτηγατζήδες εξαρτάται) και κάνουμε το original test drive όχι των 10 λεπτών ούτε των 3 ημερών αλλά των 3 μηνών εδώ θα είμαστε και θα γράψουμε πάλι.. αν μπορείς να περιμένεις μέχρι τότε καλώς .. αλλιώς μην το αγοράσεις καθόλου!δεν έχει νόημα να λες ότι θα σου βγάλει ζημιά και από την άλλη να θες να το αγοράσεις

Link to comment
Share on other sites

http://www.autoblog.gr/2010/02/17/vw-polo-gti-first-photos-details-revealed/

ρε παιδες δειτε τις φωτος που εχει με την ηλιοροφη...........

ανοιγει τοσο πολυ????γιατι εγω ξερω οτι ανοιγει ισα ισα να μπαινει λιγος αερας!

Link to comment
Share on other sites

http://www.autoblog.gr/2010/02/17/vw-polo-gti-first-photos-details-revealed/

ρε παιδες δειτε τις φωτος που εχει με την ηλιοροφη...........

ανοιγει τοσο πολυ????γιατι εγω ξερω οτι ανοιγει ισα ισα να μπαινει λιγος αερας!

για να την έχουν τόσο ανοιχτή σε official φωτογραφίες παρουσίασης του αυτοκινήτου λογικά τόσο πρέπει να ανοίγει . Αλλά επειδή αλλάζουν από μέρα σε μέρα καλύτερα ρώτησε στην αντιπροσωπεία ....

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον μολις γυρισα απο αντιπροσωπεια vw...

αν θελω ηλιοροφη ή xenon μου ειπε ο πωλητης να υπολογιζω 5-6 μηνες.......

αυτο ειναι σιγουρο?

δηλαδη για εμας που το εχουμε παραγειλει εδω και 40 ημερες το ιδιο ισχυει?

Link to comment
Share on other sites

αυτο ειναι σιγουρο?

δηλαδη για εμας που το εχουμε παραγειλει εδω και 40 ημερες το ιδιο ισχυει?

μαλλον ο πωλητης σου σου είπε μουφες για να το κλεισεις.......

καλυτερα παρ'τον ενα τηλεφωνο γιατι αν σου ειπε οτι θα το εχεις σε 3μηνες κ το αμαξι σου ερθει στους 5-6 τοτε θελει κρεμάλα....

Edited by karne
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον πηγα σε αλλες 2 αντιπροσωπειες για να δω τι γινεται με το πολο.........

συνολικα εχω παει σε 3 αντιπροσωπειες εχω παρει 3 διαφορετικες τιμες (50-100 ευρω διαφορά) κ εχω ακουσει εντελως διαφορετικα πραγματα!

ο ενας πωλητης μου ειπε να κλεισω το ετοιμοπαραδοτο μαυρο πολο που υπαρχει με ξενον γιατι συντομα απο 2 Ιαν θα αυξηθει η τιμη του αυτοκινητου!Εδω βαρανε μυγες στις αντιπροσωπειες κ θα αυξησουν κ την τιμη ελεος!Εγω προσωπικα δεν το πιστευω!

Του ειπα οτι θελω να βαλω οπωσδηποτε ηλιοροφη.......κ τι μου λεει?????

Η ηλιοροφη σε 2 εβδομαδες θα αποσυρθει απο τα εξτρα γιατι δεν ξερουν ποτε θα ξεκινησει καλα καλα η παραγωγη απο το εργοστασιο κλπ

κ εχουν προβλημα κ διαφορες @@.......

τεσπα οι τυποι ειναι απαραδεκτοι.......παντως απο εκπτωση δεν παιζει τιποτα μονο συναγερμο και αισθητητρες ή επεκταση εγγυησης!

Link to comment
Share on other sites

μαλλον ο πωλητης σου σου είπε μουφες για να το κλεισεις.......

καλυτερα παρ'τον ενα τηλεφωνο γιατι αν σου ειπε οτι θα το εχεις σε 3μηνες κ το αμαξι σου ερθει στους 5-6 τοτε θελει κρεμάλα....

γινεται να τα αφαιρεσω τα ξενον?η επειδη δωθηκε η παραγγελια δεν γινεται?

οταν το παραγγειλα δεν ειχε διαθεσιμο ασπρο, ειχε μονο κοκκινο η μαυρο..αν το επερνα ενα απο τα δυο χρωματα με ξενον μου ειπε θα το ειχα αρχη οκτωβριου..

Link to comment
Share on other sites

περιμενω τηλ απο τον πωλητη που μου ειχε δωσει προσφορα το καλοκαιρι για το polo Να δω τι θα μου πει τωρα... θα σας πω σε λιγο (απο φιλοσιδη)

Link to comment
Share on other sites

γινεται να τα αφαιρεσω τα ξενον?η επειδη δωθηκε η παραγγελια δεν γινεται?

οταν το παραγγειλα δεν ειχε διαθεσιμο ασπρο, ειχε μονο κοκκινο η μαυρο..αν το επερνα ενα απο τα δυο χρωματα με ξενον μου ειπε θα το ειχα αρχη οκτωβριου..

Τα πάντα γίνονται ΕΣΥ ΠΛΗΡΩΝΕΙΣ μην το ξεχνας!!!

Οσο για χρόνους Παράδοσης οσοι τα παρηγγειλαν οπως τα ήθελαν 6-7 μήνες.

Link to comment
Share on other sites

καλα εγω που δεν βιαζομαι ΚΑΘΟΛΟΥ αν τελικα το παρω αποφαση και αποφασισω αν θα κρατησω το γκολφ η αν θα παρω το πολο η το οπισι θα το παρω οπως θελω...

λευκο ,οροφη, ξενον, ρνς310 :thumbsup:

Link to comment
Share on other sites

γινεται να τα αφαιρεσω τα ξενον?η επειδη δωθηκε η παραγγελια δεν γινεται?

οταν το παραγγειλα δεν ειχε διαθεσιμο ασπρο, ειχε μονο κοκκινο η μαυρο..αν το επερνα ενα απο τα δυο χρωματα με ξενον μου ειπε θα το ειχα αρχη οκτωβριου..

αρα το αμαξι ειναι τελωνειο γι αυτο σου ειπε ετσι.........

αν το ακυρωσεις τωρα κ κανεις αλλη παραγγελια θα καθυστερησεις ακομα πιο πολυ....οποτε ασ το ετσι οπως εχει!!

Link to comment
Share on other sites

με πηραν απο φιλοσιδη...

- ερχεται ενα κοκκινο 3θρυο με ξενον να στο κρατησω?

- ουτε καν θελω λευκο με οροφη ,ξενον και ρνς ποσο θα περιμενω?

- ΑΓΝΩΣΤΟ!!!!

Link to comment
Share on other sites

αρα το αμαξι ειναι τελωνειο γι αυτο σου ειπε ετσι.........

αν το ακυρωσεις τωρα κ κανεις αλλη παραγγελια θα καθυστερησεις ακομα πιο πολυ....οποτε ασ το ετσι οπως εχει!!

οχι θα ηταν τελωνειο αν δεν το επερνα ασπρο..

εγω το πηρα ασπρο και δεν υπηρχαν αλλα διαθεσιμα με την πρωτη παρτιδα και με εβαλε απο τους πρωτους ειπε για την επομενη παραλαβη...

τον ρωτησα ποτε ειναι αυτη και μου ειπε σε 3 μηνες απο τοτε που το παραγγειλα(19 Αυγουστου)!

μεσα Νοεμβριου μου ειπε οτι θα το εχω..!!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.