Jump to content
Panos277

Vw Polo 6R Gti 2010 - Εντυπώσεις [Γενική Συζήτηση]

Recommended Posts

Παιδια να ρωτησω τελικα μονο το δικο μου polaki καιει σχετικα αρκετο λαδι ? ανα 1500 km περιπου 500 ml ?

Παντως κ εγω σημερα ειπα...ρε δεν κοιταω τα λαδακια του??...κ εμενα εχει καψει...συμπληρωσα μισο λιτρο περιπου ,αφου πηρα τηλεφωνο στην αντιπροσωπεια κ με διαβεβαιωσαν οτι στην αρχη θα καιει λιγο...Αγχωθηκα λιγο να πω την αληθεια..αλλα ειδωμεν!

Link to comment
Share on other sites

Εχω 1100,την προηγουμενη Παρασκευη το πηρα το αυτοκινητο!

καλοριζικο! Καλες βολτες να το χαιρεσαι και ΒΑΛΟΤΥ φιμε οπος και δηποτε πραγματικα κα*λα..!

Link to comment
Share on other sites

καλοριζικο! Καλες βολτες να το χαιρεσαι και ΒΑΛΟΤΥ φιμε οπος και δηποτε πραγματικα κα*λα..!

Ελπιζω να μην του βαλω φιμοτρο για το λαδακι...χαχαχαχαχα! Να σαι καλα αδερφε,επισης! Τα φιμε ειναι στο προγραμμα με το που παρω το δωρο!! new_killother.gif

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα εισαι ομονος που θα του βαλει αν συνεχισουμε ετσι.. εμενα μ ξανα εκαψε και ξανα.. Και τωρα θα αλλαξω τελειως λαδια πηρα σημερα 4 λιτρα 5 30 καστρολ εντσ θα το παω αυριο αντιπροσωπια να μου τα αλλαξουν και να αλλαξουν και φιλτρο λαδιου και βλεπουμε..

Edited by Andreasf2
Link to comment
Share on other sites

Δεν θα εισαι ομονος που θα του βαλει αν συνεχισουμε ετσι.. εμενα μ ξανα εκαψε και ξανα.. Και τωρα θα αλλαξω τελειως λαδια πηρα σημερα 4 λιτρα 5 30 καστρολ εντσ θα το παω αυριο αντιπροσωπια να μου τα αλλαξουν και να αλλαξουν και φιλτρο λαδιου και βλεπουμε..

Παντως μου ειπαν κ γενικα σε συζητησεις που εχω κανει εδω στην δουλεια οτι καινε λιγακι...θα το παρακολουθω κ εγω κ βλεπουμε!

Link to comment
Share on other sites

μπραβω ρε φιλε !!! πολυ καλες οι photo!!

οι βραδινες δε ολα τα ευρο..

να εισαι καλα να το χαρεις οσο μπορεις!!!!! new_iloveyou.gif

πιστευω με 2-3 πραγματακια θα ειναι σουπερ.

α) βαφη καθρεπτες μαυροι

β) βαφη ζαντες μαυρες

γ) αυτοκολλητο μαυρο στον ουρανο

δ) βαφη το πισω μαυρο κομματι του προφυλακτηρα gloss black

:cry::thumbsup: :thumbsup:

Πάνο, μήπως ξέρεις πόσο κοστίζουν τα παραπάνω?

Οι ζάντες όλες μάυρες ή εσωτερικά μόνο?

Αυτοκόλλητο carbon εννοείς?

Αν έχεις καμιά φώτο για τα παραπάνω, βάλτη να πάρουμε καμιά ιδέα!sillyhorse1rb5.gif

Link to comment
Share on other sites

Πάνο, μήπως ξέρεις πόσο κοστίζουν τα παραπάνω?

Οι ζάντες όλες μάυρες ή εσωτερικά μόνο?

Αυτοκόλλητο carbon εννοείς?

Αν έχεις καμιά φώτο για τα παραπάνω, βάλτη να πάρουμε καμιά ιδέα!sillyhorse1rb5.gif

+1000 βάλε φωτό να δούμε.

Eγω βρήκα κάποιες ιδέες εδώ:

http://www.vwclub.gr/vwforum/index.php?showtopic=37661 &

http://www.vwclub.gr/vwforum/index.php?showtopic=29093&view=findpost&p=343864

Φίλε tsolia τι μεμβράνες έχεις βάλει? Είχες τα 3 πίσω φυμε απο το εργοστάσιο?

Link to comment
Share on other sites

Φίλε tsolia τι μεμβράνες έχεις βάλει? Είχες τα 3 πίσω φυμε απο το εργοστάσιο?

Ναι εργοστασιακά! Τα μπροστά ελαφρύ φιμέ και καλά για να μην έχω πρόβλημα με την αστυνομία! thumbsdown.gif

Αν του έβαζα δηλαδή λίγο πιο σκούρα θα με γράφανε?

Link to comment
Share on other sites

Ναι εργοστασιακά! Τα μπροστά ελαφρύ φιμέ και καλά για να μην έχω πρόβλημα με την αστυνομία! thumbsdown.gif

Αν του έβαζα δηλαδή λίγο πιο σκούρα θα με γράφανε?

ποια σκάλα έβαλες?

Εγώ στο golf είχα το 35% 3μ και δεν με έχουν γράψει ποτέ...

Αυτά θα βάλω και στην polara....αλλα Lumar...

Link to comment
Share on other sites

μπραβο ρε TSOLIA καλα τους εκανες!

εμενα με πειραν σημερα τηλ και απο 12τη βδομαδα παραγωγης πηγε 4η και μου ειπαν οτι μπορει να πεσει κιαλο.

επιτελους ερχετε το πυροβολο....

Φίλε μου λέγε τέτοια…

Παραγγελία 20 Οκτ. και μου είπαν 13τη εβδομάδα παραγωγής πριν από 2 εβδομάδες.

(άσπρο, 5 door, οροφή, bi-xenon, πακέτο άνεσης)

¶ντε να δουμεεεε…sillyhorse1rb5.gif

Link to comment
Share on other sites

ποια σκάλα έβαλες?

Εγώ στο golf είχα το 35% 3μ και δεν με έχουν γράψει ποτέ...

Αυτά θα βάλω και στην polara....αλλα Lumar...

Πές μας εντυπώσεις και ποια της Llumar θα βάλεις.

Φίλε tsolia τι μάρκα & τύπο εβαλες?

Edited by GEORGETDM
Link to comment
Share on other sites

φιλε tony εκανα την παραγγελεια 22 σεπτεμβρη και στην αρχη μου δωσαν 12 βδομαδα.

οπως το παραγγειλες και εσυ 5θυρο xenon λευκο και πακετο light and sight.

ααα θελω και εγω να κανω τις ζαντες οπως το gti στην φωτο.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως θυμάστε που σας είχα πει για την εξάτμιση, ότι μου έδωσαν το αυτοκίνητο χωρίς επιχρωμιωμένες καταλήξεις?thumbsdown.gif

Ακούστε να δείτε γέλιο!

Τους παίρνω στην αρχή τηλέφωνο στην αντιπροσωπία και μου λένε ότι δεν έγινε κάποιο λάθος και ότι πάει στον εξτρα εξοπλισμό! (150 Ευρώ)machinegun.gif

Μετά τους ξαναπαίρνω και τους λέω ότι εκτός του ότι είναι standard στο κατάλογο του Polo Gti , είναι και κάτι άλλα παλικάρια (και παλικάρισες) από το forum που όλοι το έχουν παραλάβει με επιχρωμιωμένη εξάτμιση.

Φυσικά πρόσθεσα και ότι αν δεν διευθετήσουν το θέμα θα τους κάνω ρόμπα στο forum και βέβαια μετά θα μιλήσουν με το δικηγόρο μου!whistling.gif

Όπως καταλάβατε τους πήγε η φάση "χεσμεντάν" και έγινε αυτομάτως η παραγγελία από Deutschland χωρίς επιβάρυνση βέβαια.

Καημένο μου πολάκι σε λίγες μέρες θα είσαι πλήρες!hearts.gif

πάντως φαίνεται και στις φωτό σου ότι η εξάτμιση είχε ένα θεματάκι. Θα το ξαναερωτευτείς love.gif τώρα το polaki με την επιχρωμιωμένη εξάτμιση θα δείχνει πολύ πιο ωραίο από πίσω. Αυτό που αναρωτιέμαι είναι τι κέρδισαν αυτα τα λαμόγια στην αντιπροσωπία και προφανώς έβγαλαν την στανταρντ εξάτμιση και σου την άλλαξαν με μια άλλη??? δεν υποτίθεται ότι το polaki έρχεται έτοιμο από έξω με την χρωμιωμένη εξάτμιση του?? :o

Link to comment
Share on other sites

πάντως φαίνεται και στις φωτό σου ότι η εξάτμιση είχε ένα θεματάκι. Θα το ξαναερωτευτείς love.gif τώρα το polaki με την επιχρωμιωμένη εξάτμιση θα δείχνει πολύ πιο ωραίο από πίσω. Αυτό που αναρωτιέμαι είναι τι κέρδισαν αυτα τα λαμόγια στην αντιπροσωπία και προφανώς έβγαλαν την στανταρντ εξάτμιση και σου την άλλαξαν με μια άλλη??? δεν υποτίθεται ότι το polaki έρχεται έτοιμο από έξω με την χρωμιωμένη εξάτμιση του?? :o

Ελπίζω να μην μου λείπει και εμένα κανένα part από το αμάξι....

ο συμπλέκτης πχ...... withstupid.gif

πλάλα πλάκα......

Link to comment
Share on other sites

Πάνο, μήπως ξέρεις πόσο κοστίζουν τα παραπάνω?

Οι ζάντες όλες μάυρες ή εσωτερικά μόνο?

Αυτοκόλλητο carbon εννοείς?

Αν έχεις καμιά φώτο για τα παραπάνω, βάλτη να πάρουμε καμιά ιδέα!sillyhorse1rb5.gif

το αυτοκολλητο πρεπει να εχει κανα 100αρι πιστευω..

και λεω παντα για μαυρο gloss.

η ζαντες βαφη ηλεκτροστατικη ολοκληρες εμενα μου πηγε 150 ευρο.

μαυρο ματ στον Παυλο πεττα στην Αθηνα...

μπηκαν σε αμοβολη και μετα σε φουρνο για βαφη ηλεκτροστατικη που καθεται πανω σαν πουδρα.

φοβερο αποτελεσμα εργοστασιακο τολμω να πω.

οι καθρεπτες και το πισω defuser πιστευω κανα... 160-200αρι MAX.

αυταααααααα :o

Link to comment
Share on other sites

ποια σκάλα έβαλες?

Εγώ στο golf είχα το 35% 3μ και δεν με έχουν γράψει ποτέ...

Αυτά θα βάλω και στην polara....αλλα Lumar...

Πές μας εντυπώσεις και ποια της Llumar θα βάλεις.

Φίλε tsolia τι μάρκα & τύπο εβαλες?

Ρε παιδιά να σας πω την αλήθεια δεν ξέρω την μάρκα...Εργοστασιακά μου είπαν και δεν ασχολήθηκα ...thumbsdown.gif

Όπως σας είχα πει και παλιότερα, ήταν να παραγγείλω εντελώς απλό το αμάξι και μου έκατσε αυτό όπως το ήθελα από ακύρωση...

Και ήταν μόνο 15 μέρες για παράδοση , εφόσον ήδη ερχόταν στην Ελλάδα. Το επιπλέον που είχε ήταν τα φιμέ, οπότε είπα γιατί όχι?

Πάντως από ποιότητα είναι άριστα!!!

πάντως φαίνεται και στις φωτό σου ότι η εξάτμιση είχε ένα θεματάκι. Θα το ξαναερωτευτείς love.gif τώρα το polaki με την επιχρωμιωμένη εξάτμιση θα δείχνει πολύ πιο ωραίο από πίσω. Αυτό που αναρωτιέμαι είναι τι κέρδισαν αυτα τα λαμόγια στην αντιπροσωπία και προφανώς έβγαλαν την στανταρντ εξάτμιση και σου την άλλαξαν με μια άλλη??? δεν υποτίθεται ότι το polaki έρχεται έτοιμο από έξω με την χρωμιωμένη εξάτμιση του?? :unsure:

Τι να πω ρε emerald και με έχει στεναχωρήσει πολύ αυτό το θέμα...thumbsdown.gif

Ρε παιδιά κάντε μου μια χάρη... Ρίξτε για μένα μια ματιά από κάτω, όσοι το έχετε παραλάβει και πείτε μου, είναι όλη η εξάτμιση από χρώμιο ή απλά έχουν βάλει δύο χρωμιομένες θήκες στις μπούκες??

¶ντε γιατί έχω ξενερώσει άσχημα με τα λαμόγια γ_ _ώ τον ανίχριστό τους.fire.gif

το αυτοκολλητο πρεπει να εχει κανα 100αρι πιστευω..

και λεω παντα για μαυρο gloss.

η ζαντες βαφη ηλεκτροστατικη ολοκληρες εμενα μου πηγε 150 ευρο.

μαυρο ματ στον Παυλο πεττα στην Αθηνα...

μπηκαν σε αμοβολη και μετα σε φουρνο για βαφη ηλεκτροστατικη που καθεται πανω σαν πουδρα.

φοβερο αποτελεσμα εργοστασιακο τολμω να πω.

οι καθρεπτες και το πισω defuser πιστευω κανα... 160-200αρι MAX.

αυταααααααα :)

Ευχαριστώ ρε φίλε! Να σου πω την αλήθεια , μου αρέσει πολύ το στυλ στις ζάντες που έχουν τα καινούρια Golf Gti. Είναι σκέτη αρρώστια ρε παιδί μου έτσι όπως φαίνονται σαν λεπίδες. Για όλα τα άλλα συμφωνώ απόλυτα...good.gif

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά να σας πω την αλήθεια δεν ξέρω την μάρκα...Εργοστασιακά μου είπαν και δεν ασχολήθηκα ...thumbsdown.gif

Όπως σας είχα πει και παλιότερα, ήταν να παραγγείλω εντελώς απλό το αμάξι και μου έκατσε αυτό όπως το ήθελα από ακύρωση...

Και ήταν μόνο 15 μέρες για παράδοση , εφόσον ήδη ερχόταν στην Ελλάδα. Το επιπλέον που είχε ήταν τα φιμέ, οπότε είπα γιατί όχι?

Πάντως από ποιότητα είναι άριστα!!!

Τι να πω ρε emerald και με έχει στεναχωρήσει πολύ αυτό το θέμα...thumbsdown.gif

Ρε παιδιά κάντε μου μια χάρη... Ρίξτε για μένα μια ματιά από κάτω, όσοι το έχετε παραλάβει και πείτε μου, είναι όλη η εξάτμιση από χρώμιο ή απλά έχουν βάλει δύο χρωμιομένες θήκες στις μπούκες??

¶ντε γιατί έχω ξενερώσει άσχημα με τα λαμόγια γ_ _ώ τον ανίχριστό τους.fire.gif

Ευχαριστώ ρε φίλε! Να σου πω την αλήθεια , μου αρέσει πολύ το στυλ στις ζάντες που έχουν τα καινούρια Golf Gti. Είναι σκέτη αρρώστια ρε παιδί μου έτσι όπως φαίνονται σαν λεπίδες. Για όλα τα άλλα συμφωνώ απόλυτα...good.gif

Μόνο οι απολήξεις είναι....

Link to comment
Share on other sites

Ισχυει αυτο θελω να κανω και εγω αλλα δεν γινεται γαμωτο μονο την στεφανη μπορεις να βαψεις μαυρη αλλα τα υπολοιπα θελουν διαμαντοκοπη κριμαααα

Link to comment
Share on other sites

Ισχυει αυτο θελω να κανω και εγω αλλα δεν γινεται γαμωτο μονο την στεφανη μπορεις να βαψεις μαυρη αλλα τα υπολοιπα θελουν διαμαντοκοπη κριμαααα

Οχι

=========

http://www.vwclub.gr/vwforum/index.php?showtopic=35560&view=findpost&p=418728

Edited by Dynamite
Link to comment
Share on other sites

ε καλα δες το λινκ που εβαλα.

εκει μπορει να μην το κανουν.

Αλλου το κανουν.

και ο Πεττας Αθηνα το κανει. και εγω ετσι ελεγα να τις κανω αλλα τελικα καλυτερα μαυρες.

Edited by Dynamite
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.