Jump to content
Panos277

Vw Polo 6R Gti 2010 - Εντυπώσεις [Γενική Συζήτηση]

Recommended Posts

Καλημέρες στην παρέα.

Ορμώμενος από το παραπάνω post, ήθελα να ρωτήσω αν παίζει κάποια αναβάθμιση τελευταία για το gti στον εγκέφαλο και στο dsg.

ναι αυτό ακριβώς γράφω στα προηγούμενα ποστς :acute:

Link to comment
Share on other sites

δεν είναι από μέσα το πρόβλημα είναι από τον χώρο τις μηχανής. είναι το σωληνάκι τις βενζίνης . όπως κοιτάς την μηχανή είναι τέρμα πάνω αριστερά ξεκούμπωσετο και κουμπωσέτο δίπλα στην άλλη θέση.ακριβώς αυτό είχα και εγώ και το έκανα εχθές.

σευχαριστω..θα το κοιταξω αυριο το πρωι

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον, να γραψω κατι για το οποιο δεν εχει ξαναγραφτει: ποσο στοιχιζει αν σε χτυπησουν απο πισω... και την κοπανησουν...

Πριν απο μερικες μερες που εβρεξε, ειχα παρκαρισμενο το polακι σε μια κατηφορα και... προφανως γλιστρησε καποιος με μηχανη και καρφωθηκε στον προφυλακτηρα. Ο ΚΑΓΚΟΥΡΑΣ-ΓΑΙΔΟΥΡΙ :crazy: (γιατι την κοπανησε χωρις να αφησει στοιχεια του) τελικα θα μου στοιχισει σχεδον 700€ γιατι ειμαι και τυχερος απο πανω που δεν μου πετυχε και τα εργοστασιακα ρανταρακια. Τι περιλαμβανουν τα 700€? Προφυλακτηρας, σποιλερ (γιατι δεν μπορω να το πω diffuser), βαψιμο, περαστικα... και... περαστικα μου :wacko:

post-18772-0-40678200-1318792638_thumb.j

Link to comment
Share on other sites

αγορινα γτ δεν το πας σε κανενα καλο φαναρτζηδικο για τον προφυλακτηρα. και αγορασε το diffuser απο την αντιπροσωπεια η ψαξτο απο το ebay, μηπως σου βγει πιο φτηνα η ζημια απο το να αλλαξεις ολο τον προφυλακτηρα.. η .. κοιτα για κανενα ανταλλακτικο στο *μη επιτρεπόμενο @ URL* μηπως εχει στουκαρει κανεις και δινει προφυλακτηρες,,, ( αποψη μου μη βιαστεις... να το φτιαξεις ψαξτο λιγο .. )

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον, να γραψω κατι για το οποιο δεν εχει ξαναγραφτει: ποσο στοιχιζει αν σε χτυπησουν απο πισω... και την κοπανησουν...

Πριν απο μερικες μερες που εβρεξε, ειχα παρκαρισμενο το polακι σε μια κατηφορα και... προφανως γλιστρησε καποιος με μηχανη και καρφωθηκε στον προφυλακτηρα. Ο ΚΑΓΚΟΥΡΑΣ-ΓΑΙΔΟΥΡΙ :crazy: (γιατι την κοπανησε χωρις να αφησει στοιχεια του) τελικα θα μου στοιχισει σχεδον 700€ γιατι ειμαι και τυχερος απο πανω που δεν μου πετυχε και τα εργοστασιακα ρανταρακια. Τι περιλαμβανουν τα 700€? Προφυλακτηρας, σποιλερ (γιατι δεν μπορω να το πω diffuser), βαψιμο, περαστικα... και... περαστικα μου :wacko:

Περαστικά και από εμένα! Ψάξε για φανοποιό ... Υπάρχουν μερικοί που κάνουν θαύματα!

Link to comment
Share on other sites

παιδια ηρθε το πολακι μου!!!!!!!τελωνιο τωρα και μετα το περνω!!!!!!!!!!!!!!για οσους περιμενουν αυτοκινητα σημερα ηρθε το καραβι baltic breeze που ειναι vechicle carrier.το αμαξι φορτωθηκε απο ταραγονα και μετα πηγε λιβορνο ιταλιας και μετα πειραια!!αυτο ηταν το δρομολογιο!!!!!τωρα αναμενω τελωνειο να τελειωσουν και οι γαμω απεργιες!!!!

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον, να γραψω κατι για το οποιο δεν εχει ξαναγραφτει: ποσο στοιχιζει αν σε χτυπησουν απο πισω... και την κοπανησουν...

Πριν απο μερικες μερες που εβρεξε, ειχα παρκαρισμενο το polακι σε μια κατηφορα και... προφανως γλιστρησε καποιος με μηχανη και καρφωθηκε στον προφυλακτηρα. Ο ΚΑΓΚΟΥΡΑΣ-ΓΑΙΔΟΥΡΙ :crazy: (γιατι την κοπανησε χωρις να αφησει στοιχεια του) τελικα θα μου στοιχισει σχεδον 700€ γιατι ειμαι και τυχερος απο πανω που δεν μου πετυχε και τα εργοστασιακα ρανταρακια. Τι περιλαμβανουν τα 700€? Προφυλακτηρας, σποιλερ (γιατι δεν μπορω να το πω diffuser), βαψιμο, περαστικα... και... περαστικα μου :wacko:

δεν εχεις κανεναν να σου κανει δηλωση???

Link to comment
Share on other sites

με το καλό να το παραλάβης φίλε. και καλά ξεμπερδέματα με τις απεργίες.

σε ευχαριστω !!!!!υπομονη!!!!καποια στιγμη θα εκτελωνιστει που θα παει!!!!!ευχομαι μολλα και απροβληματιστα χιλιομετρα να εχει το αμαξακι μου!!!!!ουφ 3,5 μηνες αναμονη!!!!!

Link to comment
Share on other sites

αγορινα γτ δεν το πας σε κανενα καλο φαναρτζηδικο για τον προφυλακτηρα. και αγορασε το diffuser απο την αντιπροσωπεια η ψαξτο απο το ebay, μηπως σου βγει πιο φτηνα η ζημια απο το να αλλαξεις ολο τον προφυλακτηρα.. η .. κοιτα για κανενα ανταλλακτικο στο *μη επιτρεπόμενο @ URL* μηπως εχει στουκαρει κανεις και δινει προφυλακτηρες,,, ( αποψη μου μη βιαστεις... να το φτιαξεις ψαξτο λιγο .. )

Περαστικά και από εμένα! Ψάξε για φανοποιό ... Υπάρχουν μερικοί που κάνουν θαύματα!

δεν εχεις κανεναν να σου κανει δηλωση???

Κατ' αρχην ευχαριστω ολους για τα μηνυματα σας (και απο τα πμ).

Δυστυχως στην φωτογραφια δεν φαινεται καλα, αλλα ο προφυλακτηρας δεν εχει κοπει, αλλα συνθλιφτει και κανει κυματα (σαν ακορντεον) εκτος απο το σκισιμο, και απο την πλευρα του οδηγου εχει φουσκωσει λιγο...

Εψαξα για ετοιμο ασπρο προφυλακτηρα και στο ebay και γενικα στο google αλλα τιποτα. Ασε που τον χρειαζομαι να εχει ετοιμες τις τρυπες για τα ρανταρακια επειδη ειναι τα εργοστασιακα.

Τωρα, Φανη, οσο αφορα την δηλωση, μου το αναφεραν και καποιοι αλλοι, αλλα υπαρχει κινδυνος και δεν θελω να μπλεξω ουτε γω ουτε και καποιον αλλο με καλη διαθεση..

Χαιρομαι, ομως , που ολοι ψαξατε να μου βρειτε καποια λυση ;)

Κατι ασχετο με τα παραπανω: 1.000 χλμ. μετα την αλλαγη ελατηριων δεν μου εχει καψει σταγονα λαδι. Τουλαχιστον,ετσι ειναι προς το παρον. Για νεοτερα, θα σας ενημερωσω

παιδια ηρθε το πολακι μου!!!!!!!τελωνιο τωρα και μετα το περνω!!!!!!!!!!!!!!για οσους περιμενουν αυτοκινητα σημερα ηρθε το καραβι baltic breeze που ειναι vechicle carrier.το αμαξι φορτωθηκε απο ταραγονα και μετα πηγε λιβορνο ιταλιας και μετα πειραια!!αυτο ηταν το δρομολογιο!!!!!τωρα αναμενω τελωνειο να τελειωσουν και οι γαμω απεργιες!!!!

Με το καλο να το παραλαβεις! Τελικα, για σενα, ο αι Βασιλης θα ερθει νωριτερα :xmas:

Link to comment
Share on other sites

τα περαστικα και απο μενα για τη πολαρα σου :console: σου ευχομαι να βρεις τη λυση οσο πιο γρηγορα και ανωδυνα-απο αποψη χρηματων-μπορεις.μ χει τυχει ακριβως το ιδιο περιστατικο με το golfaki μου που ειχα πριν το πολο αλλα τον ειδαν απο μαγαζια αυτον που επεσε πανω και αναγκαστικα μου αφησε τα στοιχεια του..

Link to comment
Share on other sites

οι ασφαλιστικές δεν τρώνε μαρούλια.... έχουν εκατομμυρία αποζημιώσεις..και οι περισσότερες τεράστιο πρόβλημα στα αποθεματικά τους... την απάτη την μυρίζονται στο λεπτό... προφανώς λοιπόν δεν χαρίζουν λεφτά έτσι

Link to comment
Share on other sites

Το πιο ευκολο πραγμα που υπαρχει ειναι να κανει καποιος δηλωση σε εσενα οτι σε χτυπησε απο πισω , οι πιο πολλοι το εχουν κανει καποια στιγμη

Link to comment
Share on other sites

μα ειναι παρα πολυ ευκολο...κ παρα πολυ απλο....στην μονη περιπτωση που θα υπαρξει προβλημα ειναι αν σου κανει δηλωση ο αδερφος σου πχ.....

κ το λεω επειδη το χω κανει πολλες φορες σε φιλους που εχουν χτυπησει....

Link to comment
Share on other sites

εύκολο είναι ναι αν παίρνεις εύθυνη ότι χτύπησες άλλα αμάξια ενώ δεν το έκανες... και μετά βαρύνεσαι εσύ στα ασφάλιστρα αν δηλώνεις ότι κάνεις συνέχεια ατυχήματα... εκτός αν αναλαμβάνουν αυτοί που βοηθάς να σου πληρώνουν τη διαφορά στα ασφάλιστρα μετά... δηλώνεις λοιπόν ότι χτύπησες κάποιον στην ασφαλιστική σου... πραγματογμώνας δε θα ελεγξει το αμάξι σου?και το άλλο αμάξι? δε θα δει τη γωνία πρόσκρουσης κτλ? θα βασιστεί μόνο στο ότι λες ότι χτύπησες τον άλλο και θα αποζημιώσει τον άλλο??? ή θα χτύπησεις και το δικό σου αμάξι για να αποδείξεις ότι έγινε όντως? μου το εξηγείτε λίγο αυτό?

Link to comment
Share on other sites

εύκολο είναι ναι αν παίρνεις εύθυνη ότι χτύπησες άλλα αμάξια ενώ δεν το έκανες... και μετά βαρύνεσαι εσύ στα ασφάλιστρα αν δηλώνεις ότι κάνεις συνέχεια ατυχήματα... εκτός αν αναλαμβάνουν αυτοί που βοηθάς να σου πληρώνουν τη διαφορά στα ασφάλιστρα μετά... δηλώνεις λοιπόν ότι χτύπησες κάποιον στην ασφαλιστική σου... πραγματογμώνας δε θα ελεγξει το αμάξι σου?και το άλλο αμάξι? δε θα δει τη γωνία πρόσκρουσης κτλ? θα βασιστεί μόνο στο ότι λες ότι χτύπησες τον άλλο και θα αποζημιώσει τον άλλο??? ή θα χτύπησεις και το δικό σου αμάξι για να αποδείξεις ότι έγινε όντως? μου το εξηγείτε λίγο αυτό?

σωστος...+1

Link to comment
Share on other sites

εύκολο είναι ναι αν παίρνεις εύθυνη ότι χτύπησες άλλα αμάξια ενώ δεν το έκανες... και μετά βαρύνεσαι εσύ στα ασφάλιστρα αν δηλώνεις ότι κάνεις συνέχεια ατυχήματα... εκτός αν αναλαμβάνουν αυτοί που βοηθάς να σου πληρώνουν τη διαφορά στα ασφάλιστρα μετά... δηλώνεις λοιπόν ότι χτύπησες κάποιον στην ασφαλιστική σου... πραγματογμώνας δε θα ελεγξει το αμάξι σου?και το άλλο αμάξι? δε θα δει τη γωνία πρόσκρουσης κτλ? θα βασιστεί μόνο στο ότι λες ότι χτύπησες τον άλλο και θα αποζημιώσει τον άλλο??? ή θα χτύπησεις και το δικό σου αμάξι για να αποδείξεις ότι έγινε όντως? μου το εξηγείτε λίγο αυτό?

ποια ακριβως ειναι η ευθυνη???εχεις κ ενα bonus malus στην ασφαλεια..αναλογα με την καθε ασφαλεια σου δικαιολογει καποια ατυχηματα...οποτε δεν υπαρχει καμια διαφορα στα ασφαλιστρα...

γωνια προσκρουσης???αποδειξεις??? εχεις δει πως ειναι οι πραγματογνωμονες??? θα βγαλει φωτογραφιες..θα του πεις πως εγινε..θα το γραψει..κ γεια σας...

ολα ειναι αναλογα την ζημια...γι αυτο ειπα στον φιλο αν εχει καποιον με φορτηγο να του κανει δηλωση..γιατι οτι κ να τρακαρει δεν θα παθει τιποτα....

Link to comment
Share on other sites

γωνια προσκρουσης???αποδειξεις??? εχεις δει πως ειναι οι πραγματογνωμονες??? θα βγαλει φωτογραφιες..θα του πεις πως εγινε..θα το γραψει..κ γεια σας...

ολα ειναι αναλογα την ζημια...γι αυτο ειπα στον φιλο αν εχει καποιον με φορτηγο να του κανει δηλωση..γιατι οτι κ να τρακαρει δεν θα παθει τιποτα....

δηλαδή αυτό που μου λες είναι ότι εγώ αύριο παίρνω τηλέφωνο την ασφαλιστική μου λέω ότι σε χτύπησα πάνε βγάζουν φωτό το αμάξι σου...δεν κοιτάζουν το δικό μου αμάξι καθόλου και έρχονται και σε πληρώνουν...ότι τιμή δώσει το συνεργείο σου... αν ήταν έτσι θα είχαν φαληρήσει όλες οι ασφαλιστικές.. μπορείς να μου πεις με πμ τη ασφαλιστικη έχεις? που το έχεις κάνει και τόσες φορές αυτό? είμαι πέρίεργη :xmas:

και οκ το φορτηγό ότι και να τρακάρει δε θα πάθει τίποτα μια γρατζουνίτσα όμως θα την πάθει....

Link to comment
Share on other sites

δηλαδή αυτό που μου λες είναι ότι εγώ αύριο παίρνω τηλέφωνο την ασφαλιστική μου λέω ότι σε χτύπησα πάνε βγάζουν φωτό το αμάξι σου...δεν κοιτάζουν το δικό μου αμάξι καθόλου και έρχονται και σε πληρώνουν...ότι τιμή δώσει το συνεργείο σου... αν ήταν έτσι θα είχαν φαληρήσει όλες οι ασφαλιστικές.. μπορείς να μου πεις με πμ τη ασφαλιστικη έχεις? που το έχεις κάνει και τόσες φορές αυτό? είμαι πέρίεργη :xmas:

και οκ το φορτηγό ότι και να τρακάρει δε θα πάθει τίποτα μια γρατζουνίτσα όμως θα την πάθει....

αντιδραστικη πολυ εισαι....διαβασε καλα αυτα που λεω γιατι δεν το κανες....

φορτηγο εχω....κ μαλιστα προχθες εκανα δηλωση σ εναν φιλο οτι εκανα πισω κ τον βρηκα...

οταν λεμε οτι γινεται..γινεται...οπως επισης οτι μπορεις να βγαλεις κ λεφτα αμα εχεις εναν φιλο φαναρτζη....

Link to comment
Share on other sites

αντιδραστικη πολυ εισαι....διαβασε καλα αυτα που λεω γιατι δεν το κανες....

φορτηγο εχω....κ μαλιστα προχθες εκανα δηλωση σ εναν φιλο οτι εκανα πισω κ τον βρηκα...

οταν λεμε οτι γινεται..γινεται...οπως επισης οτι μπορεις να βγαλεις κ λεφτα αμα εχεις εναν φιλο φαναρτζη....

δεν είμαι αντιδραστική απλά περίεργη και έχω απορίες... να μη ρωτάω να μαθαίνω??? ... θα σε έχω υπόψη μου πάντως αν σε χρειαστώ για καμιά δήλωση.. :laugh:

Link to comment
Share on other sites

Ρώτησα αντιπΡοσωπία εδώ στην ηγουμενίτσα για γενικό σέΡβις στα 30000 χιλιόμετΡα και μου είπαν 230 € κομπλέ! :good:

βασικά εμένα μου βγαίνει 200 € γιατί δεν θα αλλάξω φίλτΡο!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.