Jump to content
Panos277

Vw Polo 6R Gti 2010 - Εντυπώσεις [Γενική Συζήτηση]

Recommended Posts

Ναι όντως το είχα ξεχάσει αυτό... Οπότε τέρμα το trip από υαλοκαθαριστήρες... Τώρα έχω κάποιο πρόβλημα με την κόρνα... Δεν δουλεύει ... Ρώτησα Θανάση και μου είπε ότι δεν παίζει θέμα κωδικοποίησης για την κόρνα, παρόλο που λέει στο τοπικ ότι σε 1.2 TSI θέλει για να ενεργοποιηθεί... Μάλλον μου είπε θα βγήκε η φύσα της κόρνας από τον αερόσακο και του έχει ξανατύχει κάτι τέτοιο...

ναι κατι τετοιο θα χει παιχτει με τη κορνα..

σήμερα έβαψα και εγώ τα καπάκια από τους καθρέπτες μαύρο γυαλιστερό

όντως του ταιριάζουν πολύ.... κόστος 20 ευρώ

κι αλλος στη παρεα!με γεια πανο :clapping:

Link to comment
Share on other sites

σήμερα έβαψα και εγώ τα καπάκια από τους καθρέπτες μαύρο γυαλιστερό

όντως του ταιριάζουν πολύ.... κόστος 20 ευρώ

Ωραίος ... Περιμένουμε και φώτο!!!

Εχω βρει κάτι ωραία foot rest που θα κάνουν πολύ ωραία στο εσωτερικό... Ενδιαφέρεται κανείς για group buy??

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν μερικές φώτο για να μας τρέξουν τα σάλια!!

footrest3.jpg

και άλλη μία τοποθετημένο:

footrest1.jpg

και τα έχει εδώ:

http://www.ebay.co.uk/itm/VW-POLO-GTI-9N-FABIA-VRS-2005-UP-FOOTREST-FREE-P-P-/290662143801?pt=UK_CarsParts_Vehicles_CarParts_SM&hash=item43acd05739#ht_1454wt_1265

καλή τιμή έχει πάντως!!! Ψήνεστε??

Link to comment
Share on other sites

ψημενο γιωργο.αλλα υπαρχει ενα κακο νομιζω..

διαβασα καπου οτι αυτα τα κατασκευαζουν αγγλοι και τα βγαζουν μονο για δεξιοτιμονα :sad:

θα κανει για μας?

Edited by δημ.gti
Link to comment
Share on other sites

αυτό που έχει στο e bay είναι για το 9n όχι για το 6r. θα ταιριάζει για το δικό μας η θα ανέβει η γωνία κλήσεις στο αριστερό μας πόδι?

Link to comment
Share on other sites

Ναι όντως υπάρχει αυτό το θέμα με τα δεξιοτίμονα. Του έστειλα πάντως ένα μαιλ για να δώ τι θα απαντήσει...

Αν το βγάζει Πανο και για αριστεροτίμονα δεν υπάρχει πρόβλημα... Ο τύπος στην φώτο σε GTI το έχει βάλει...

Link to comment
Share on other sites

ναι βρε θηρίο κοίτα την 2 φώτο που έχεις βάλει στο ποστ σου ο foot rest είναι σχεδόν 90 μοίρες.....από foot rest θα είναι foot tired...... :crazy: :crazy: :crazy:

Link to comment
Share on other sites

ναι βρε θηρίο κοίτα την 2 φώτο που έχεις βάλει στο ποστ σου ο foot rest είναι σχεδόν 90 μοίρες.....από foot rest θα είναι foot tired...... :crazy: :crazy: :crazy:

xaxaxaxxaxaax!!!

Link to comment
Share on other sites

παιδιά πήρε ένας φίλος μου gti και πηγαίναμε μαζί βόλτα σήμερα

μου κάνει για πατα να δω πως ακούγεται από πίσω τέλος πάντων πατάω και μου λέει ρε δεν μπορείς να φανταστείς σαν να ναι 500 άλογα κάνει

άντε ρε λέω για πατα να δω,πατάει παιδιά και το αμάξι άμα το ακολουθεις και το ακούσεις κάνει σαν m6 πραγματικά ΔΕΝ ΤΟ ΠΙΣΤΕΥΑ !!!!!αξίζει να το δοκιμάσετε την επομενη θα το βγάλω video

Link to comment
Share on other sites

οντως ακουγεται πολυ ωραια απεξω ιωνα.τουμπανο :super: εχω ανταλλαξει αρκετες φορες αμαξι με εναν κολλητο μου με mini works και κανει ωραιο ηχο.αλλα οχι και σαν μ6!

αυτο το χλουπ απ το dsg στην αλλαγη ολα τα λεφτα.ανοιγω το παραθυρο για να το ακουω μονος μου να γουσταρω.και οι γυρω γυρω κοιτανε σα χαζοι!

γενικα το αμαξι δε το αλλαζω με κανενα.και ας καιει λαδια.θα φτιαχτει.το χαιρομαι σα να το πηρα χθες :wub:

Link to comment
Share on other sites

Λογικα σε εσας που ακουγεται εντονα γενικως το αμαξι θα ακουγετε και το ΘΕΙΚΟ σκασιμο του DSG στην αλλαγη κοντα στις 5800 ,ειδικα στο manual

Κανει ενα τελειο σκασιμο σαν πορδακι(σορρυ κιολας) ΕΙΝΑΙ ΟΛΑ ΤΑ ΛΕΦΤΑ

Link to comment
Share on other sites

νάιι εγώ πατάω τέρμα γκάζι για 1 sec χωρίς kick down για να ακούω το pouf :p

ρε απ έξω καμια σχέση ο θόρυβος με αυτόν στην καμπίνα και επειδή έχουμε και οι 2 gti ήμασταν και διπλα διπλα και δεν το πίστευα ότι κάνει έτσι

αυτο το scirocco κανει ετσι απ τη μανα του?

Link to comment
Share on other sites

νάιι εγώ πατάω τέρμα γκάζι για 1 sec χωρίς kick down για να ακούω το pouf :p

ρε απ έξω καμια σχέση ο θόρυβος με αυτόν στην καμπίνα και επειδή έχουμε και οι 2 gti ήμασταν και διπλα διπλα και δεν το πίστευα ότι κάνει έτσι

αυτο το scirocco κανει ετσι απ τη μανα του?

Αν εννοείς για το βίντεο που παρέθεσε ο Γιάννης το αμάξι φοράει εξάτμιση εξού και η δυνατή κλανιά :crazy:

Εργοστασιακό κάνει όπως και το polo gti

Link to comment
Share on other sites

Aυτο στο βιντεο μαμα 160αρι ειναι με τελικο rieger . Βαλε το GTI σου στο manual και αλλαξε 3η/4η/5η στις 5800 να ακουσεις κλανίδι σαν αυτο στο βιντεο ΕΙΝΑΙ ΑΠΟΛΑΥΣΗ !

Link to comment
Share on other sites

Λογικα σε εσας που ακουγεται εντονα γενικως το αμαξι θα ακουγετε και το ΘΕΙΚΟ σκασιμο του DSG στην αλλαγη κοντα στις 5800 ,ειδικα στο manual

Κανει ενα τελειο σκασιμο σαν πορδακι(σορρυ κιολας) ΕΙΝΑΙ ΟΛΑ ΤΑ ΛΕΦΤΑ

το πολο σε μαμα καταστασεις πολυ πιο μαχητικο σε ολα του απο γκολφ σιροκο τσι.

αλλα το συγκεκριμενο σιροκκο στο βιντεο ωραιο.

Edited by δημ.gti
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια σημερα καθως επλενα το αμαξι ειδα ενα βαθουλωματακι που ειναι μεταξυ της πορτας του συνοδηγου και της οροφης.στο κομματι εκεινο πανω ακριβως απο το παραθυρο που ειναι σταθερο και δεν ανοιγει μαζι με την πορτα.δεν εχει φυγει χρωμα ουτε γδαρσιμο μονο ενα βαθουλωματακι πολυ μικρο. σπαω το κεφαλι μου να βρω πως σκατα εγινε μιας και με το χερι εκεινο το σημειο δεν ζουπιεται.επισης εαν ειχε πεσει κατι πανω θα εφευγε το χρωμα. εχει κανεις καμια ιδεα?ξερετε ποσο θα κοστισει να το φτιαξω περιπου?δεν μπορω να το βλεπω ετσι(οχι οτι φαινεται αλλα λεμε τωρα) μιλαμε για 1 εκατοστο μπορει και μισο διαμετρο.

Edited by spiros!!!
Link to comment
Share on other sites

στην κολονα ναι.λες μπουνια ε?πετρα δυσκολο. να τον πιασω τον πουστη εκεινη την ωρα και να τον αρχισω στις κλοτσιες/.....

εκει που ειναι φτιαχνεται?και αν ναι ποσο περιπου κοστιζει και ποια η διαδικασια?δηλαδη αξιζει να μπω στον κοπο να το φτιαξω η οχι?

βρηκα αυτο

http://www.metacafe....with_airduster/

διοξειδιο του ανθρακα που μπορω να βρω?

ειναι αυτο?

http://www.plaisio.gr/Furntiture/Computer-Accessories/Cleaning-Products/Q-Connect-Ozone-Friendly-Air-Duster-400Ml-KF04499B.htm

Edited by spiros!!!
Link to comment
Share on other sites

σε μαγαζί με ηλεκτρονικά ανταλλακτικά

ειναι αυτο που χρησιμοποιουμε για να καθαρισουμε το pc η οχι?αν ειναι θα το δοκιμασω προσεχως αξιζει

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.