Jump to content
Panos277

Vw Polo 6R Gti 2010 - Εντυπώσεις [Γενική Συζήτηση]

Recommended Posts

αν σε πιασουν π.χ με 200 σε αυτοκινητοδρομο που το οριο ειναι 130 τοτε τρως 350 ευρωπουλα τα οποια εντος 10 ημερων πληρωνεις 175 και επισης σου περνουν αδεια διπλωμα και λοιπα για 60 ημερες.

αν είναι έτσι τότε δεν ύπαρχει λόγος άγχους :startle: νόμιζα ότι σου έκαναν πολύ χειρότερα πράγματα :(

Link to comment
Share on other sites

αν είναι έτσι τότε δεν ύπαρχει λόγος άγχους :startle: νόμιζα ότι σου έκαναν πολύ χειρότερα πράγματα :(

οχι οχι αυτα ειναι...με ταχυτητα ας σε πιασουν με ποτο μην σε πιασουν γιατι βαρανε

Link to comment
Share on other sites

οχι οχι αυτα ειναι...με ταχυτητα ας σε πιασουν με ποτο μην σε πιασουν γιατι βαρανε

οκκκκ μου έφτιαξες τη μέρα :startle: δεν υπάρχει λόγος τότε για να πάρω αντιραντάρ, φαντάζομαι θα έχει και κάποια ποινή στο point system...

Link to comment
Share on other sites

Τον Κ.Ο.Κ. μπορείτε να τον βρείτε εδώ: http://www.sefeaa.gr/downloads/2009/KOK.pdf

Για να μην πιαστεί ο λαιμός σας πάτε : View->Rotate View -> Clockwise

σελίδα 191 είναι οι ποινές για τις ταχύτητες, αντιρανταρ

σελίδα 188 είναι το πρόστιμο για Αυτοσχέδιους αγώνες(700€)

σελίδα 190 είναι ο Συναγωνισμός οδηγών στην ταχύτητα(100€)

σελίδα 197 είναι για το αλκοόλ

συνήθως εάν σε πιάσουν να κάνεις κόντρες δεν σε γράφουν για συναγωνισμό αλλά για αυτοσχέδιους αγώνες ...δλδ 700...

Edited by Speedy
Link to comment
Share on other sites

οκκκκ μου έφτιαξες τη μέρα :startle: δεν υπάρχει λόγος τότε για να πάρω αντιραντάρ, φαντάζομαι θα έχει και κάποια ποινή στο point system...

οχι δεν εχει ποντους,ποντους εχει μονο αν εισαι απο 20 εως 30 χλμ πανω απο το οριο του εκαστοτε δρομου.

δηλαδη αν π.χ σε ενα δρομο που εχει οριο 60 σε πιασουν με 81χλμ εως 90 εχεις 100 ευρωπουλα 5 ποντους χωρις να σου παρουν τιποτα.επισης αν σε ενα δρομο που εχει οριο 130 σε πιασουν με 151 εως 160 παλι τα ιδια και παει ετσι..οκ?

οποιος θελει κατι αλλο σχετικα με παραβασεις ας μου πει

Link to comment
Share on other sites

Τον Κ.Ο.Κ. μπορείτε να τον βρείτε εδώ: http://www.sefeaa.gr/downloads/2009/KOK.pdf

Για να μην πιαστεί ο λαιμός σας πάτε : View->Rotate View -> Clockwise

σελίδα 191 είναι οι ποινές για τις ταχύτητες, αντιρανταρ

σελίδα 188 είναι το πρόστιμο για Αυτοσχέδιους αγώνες(700€)

σελίδα 190 είναι ο Συναγωνισμός οδηγών στην ταχύτητα(100€)

σελίδα 197 είναι για το αλκοόλ

συνήθως εάν σε πιάσουν να κάνεις κόντρες δεν σε γράφουν για συναγωνισμό αλλά για αυτοσχέδιους αγώνες ...δλδ 700...

αα μπράβο Speedy σε ευχαριστούμε :startle:

Link to comment
Share on other sites

παιδια σκεφτομαι να κανω μικτη στο πολακι και ξεθαψα σημερα απο περιεργια την προηγουμενη ασφαλεια που ειχα στο γκολφ για να δω ποσο ποσο bonus malus εχω και με μεγαλη εκπληξη μου ειδα πως ειχα 1.ειναι δυνατον?μου ειχαν πει πως οσο πιο μικρο εχεις τοσο πιο εμπειρος και καλα εισαι.οδηγαω μολις 3 χρονια πως γινεται να εχω το ιδιο με τον πατερα μου που οδηγαει 40 χρονια???

Link to comment
Share on other sites

Παιδια να κανω μια ερωτηση καπως ασχετη.....Σε ποια ασφαλιστικη εταιρια ειστε?Ειστε ευχαριστημενοι με τα λεφτα που δινετε και με αυτα που σας προσφερουν? :D

Link to comment
Share on other sites

Οχι δν ειμαι σε αυτη την ασφαλιστικη. Μεχρι το κλαμα αξιζει..!

Edited by diMake
Link to comment
Share on other sites

παιδια σκεφτομαι να κανω μικτη στο πολακι και ξεθαψα σημερα απο περιεργια την προηγουμενη ασφαλεια που ειχα στο γκολφ για να δω ποσο ποσο bonus malus εχω και με μεγαλη εκπληξη μου ειδα πως ειχα 1.ειναι δυνατον?μου ειχαν πει πως οσο πιο μικρο εχεις τοσο πιο εμπειρος και καλα εισαι.οδηγαω μολις 3 χρονια πως γινεται να εχω το ιδιο με τον πατερα μου που οδηγαει 40 χρονια???

Το Bonus-malus ειναι ενα τρικ για τις ασφαλιστικες για να ανεβαζουν τις τιμες τους. Οταν αρχιζει ομως ο ανταγωνισμος μεταξυ τους τοτε το χρησιμοποιουν σαν "δικαιολογια" για να τις κατεβασουν. Γι'αυτο, δεν εχουν ολες οι ασφαλιστικες το ιδιο κατωτερο bonus. Ο μονος λογος που εχεις 1 ειναι γιατι σου καναν την καλυτερη δυνατη τιμη στη συγκεκριμενη εταιρια. Το μονο που εχει ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΗ ΑΞΙΑ ειναι το ΤΕΛΙΚΟ ΠΟΣΟ που θα τους ακουμπησεις :getlost:

Link to comment
Share on other sites

Το Bonus-malus ειναι ενα τρικ για τις ασφαλιστικες για να ανεβαζουν τις τιμες τους. Οταν αρχιζει ομως ο ανταγωνισμος μεταξυ τους τοτε το χρησιμοποιουν σαν "δικαιολογια" για να τις κατεβασουν. Γι'αυτο, δεν εχουν ολες οι ασφαλιστικες το ιδιο κατωτερο bonus. Ο μονος λογος που εχεις 1 ειναι γιατι σου καναν την καλυτερη δυνατη τιμη στη συγκεκριμενη εταιρια. Το μονο που εχει ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΗ ΑΞΙΑ ειναι το ΤΕΛΙΚΟ ΠΟΣΟ που θα τους ακουμπησεις :getlost:

+1

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανείς κωδικούς & τιμές για etxra που να έχουν βγει για το Polaki μας?

Αναφέρομαι σε αυτά που έρχονται σαν ανταλλακτικά π.χ foot rest κλπ.

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανείς κωδικούς & τιμές για etxra που να έχουν βγει για το Polaki μας?

Αναφέρομαι σε αυτά που έρχονται σαν ανταλλακτικά π.χ foot rest κλπ.

στο παρόν θέμα 2 σελίδες πίσω...

Link to comment
Share on other sites

στο παρόν θέμα 2 σελίδες πίσω...

Sorry, μιλάω για τα extra που έρχονται στα ανταλλακτικα όπως foot rest αλουμινίου καλυμμα χώρου αποσκευών, bluetooth & δεν περιλαμβάνονταν στον προαιρετικό εξοπλισμό.

Link to comment
Share on other sites

Sorry, μιλάω για τα extra που έρχονται στα ανταλλακτικα όπως foot rest αλουμινίου καλυμμα χώρου αποσκευών, bluetooth & δεν περιλαμβάνονταν στον προαιρετικό εξοπλισμό.

Για τιμες δεν ξερω...λογικα αυτο θα εννοεις!

http://www.volkswagen.gr/media/country/gr/x/services.Par.0016.File.pdf/polo_accessories.pdf

Link to comment
Share on other sites

Για τιμες δεν ξερω...λογικα αυτο θα εννοεις!

http://www.volkswagen.gr/media/country/gr/x/services.Par.0016.File.pdf/polo_accessories.pdf

Αυτό δεν το είχα δει. Για το GTI μας να υποθέσω οτι δεν έχουν κάτι παραπάνω?

Link to comment
Share on other sites

Αυτό δεν το είχα δει. Για το GTI μας να υποθέσω οτι δεν έχουν κάτι παραπάνω?

Να σου πω και κατι?Παιρνεις GTi και θα σκεφτεις να αλλαξεις κατι απ την αντιπροσωπια που θα σου πιασουν το ΜΠΙΠΠΠΠ....πιστευω πως απο κει και περα πηγαινεις σε ψαγμενα πραγματα και οχι του εργοστασιου...!

Link to comment
Share on other sites

Σωστός ο φίλος...

Από εδώ και πέρα παιδιά πάμε για aftermarket...

Σιγά σιγά θα αρχίσουν να βγάζουν εξτρά όλες οι γνωστές εταιρίες..

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχει αλλαξει κανενας που να εχει κανει πανω απο 6-7.000 χιλιομετρα λαδια???Απο οσους εχουν ηδη το αυτοκινητο σε ποσα ΧΛΜ σκοπευετε να αλλαξετε τα λαδια???

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχει αλλαξει κανενας που να εχει κανει πανω απο 6-7.000 χιλιομετρα λαδια???Απο οσους εχουν ηδη το αυτοκινητο σε ποσα ΧΛΜ σκοπευετε να αλλαξετε τα λαδια???

Κανονικά ... Δηλαδή 15000 χιλ. Τουλάχιστον έτσι μου είπαν από αντιπροσωπία..dry.gif

Αλλά επειδή δεν τους εμπιστεύομαι μάλλον θα πάω νωρίτερα. (10000 χιλιόμετρα)

Link to comment
Share on other sites

Για να σας τρελενω λιγο.

Πολυ δυνατο...ριξε κ μια ματια σε αυτο το βιντεο..

ελπιζω να δουμε και το polaki μας συντομα τουλαχιστον με ενα ΦΠΕ να δουμε τι κανει.. :thumbsup:

Link to comment
Share on other sites

Πολυ δυνατο...ριξε κ μια ματια σε αυτο το βιντεο..

ελπιζω να δουμε και το polaki μας συντομα τουλαχιστον με ενα ΦΠΕ να δουμε τι κανει.. :thumbsup:

το 2ο video ειναι πριν κανει update ο φιλος Βαγγελης που εχει το cupra στο προγραμμα του μονο με τη φτερωτη κλπ απο κ04.

ε το Polo τι να κανει! τι ιδια οτι και το cupra!!!

ποκετ ροκετ :hyper:

Link to comment
Share on other sites

το 2ο video ειναι πριν κανει update ο φιλος Βαγγελης που εχει το cupra στο προγραμμα του μονο με τη φτερωτη κλπ απο κ04.

ε το Polo τι να κανει! τι ιδια οτι και το cupra!!!

ποκετ ροκετ :)

Ενα μεγαλο μπραβο στο παλικαρι για την δουλεια που εκανε στο cupraki του! :goodjob:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.