Jump to content
ioann

Golf V Gti Μπλε Γραφιτης Vs Golf V Tsi Μπλε Γραφιτης

Recommended Posts

Καλησπερα

Ημουν κατοχος ενος Golf V tsi αλλα λογω διαφορων συνθηκων το πουλησα.Βεβαια το μικροβιο του Golf μπηκε μεσα μου. Τωρα ψαχνω ενα Golf V GTI Μπλε γραφιτης.το χρωμα ειναι αρκετα σπανιο στις αγγελιες κ δεν το βρισκω καθολου.Ειχα μαυρο χρωμα κ δεν θελω παλι , το κοκκινο δεν με αντιπροσωπευει, το ασπρο ωραιο αλλα δεν θα το αγοραζα κ το γκρι με δυσκολια θα το επαιρνα.

Θα ηθελα την γνωμη σας στο αν θα αξιζε να ψαξω κατι σε Γρμανια...δεν θελω να ξοδεψω πανω απο 19-20 χιλ

η

να παω παλι στο παλιο κ δικιμασMενο ΤSI.

Oi διαφορες σε καταναλωση ασφαλιστρα σερβις οδηγικη συμπεριφορα ???

Αξιζει να κανω το βημα για GTI????

K τι πρεπει να προσεξω σε ενα μεταχειρισμενο GTI

Σας ευχαριστω εκ τοων προτερων για οποιες απαντησεις!!!!

Ιωαννης

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα

Ημουν κατοχος ενος Golf V tsi αλλα λογω διαφορων συνθηκων το πουλησα.Βεβαια το μικροβιο του Golf μπηκε μεσα μου. Τωρα ψαχνω ενα Golf V GTI Μπλε γραφιτης.το χρωμα ειναι αρκετα σπανιο στις αγγελιες κ δεν το βρισκω καθολου.Ειχα μαυρο χρωμα κ δεν θελω παλι , το κοκκινο δεν με αντιπροσωπευει, το ασπρο ωραιο αλλα δεν θα το αγοραζα κ το γκρι με δυσκολια θα το επαιρνα.

Θα ηθελα την γνωμη σας στο αν θα αξιζε να ψαξω κατι σε Γρμανια...δεν θελω να ξοδεψω πανω απο 19-20 χιλ

η

να παω παλι στο παλιο κ δικιμασMενο ΤSI.

Oi διαφορες σε καταναλωση ασφαλιστρα σερβις οδηγικη συμπεριφορα ???

Αξιζει να κανω το βημα για GTI????

K τι πρεπει να προσεξω σε ενα μεταχειρισμενο GTI

Σας ευχαριστω εκ τοων προτερων για οποιες απαντησεις!!!!

Ιωαννης

Δες εδώ : http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/showDetails.html?id=124337883&__lp=46&scopeId=C&sortOption.sortBy=searchNetGrossPrice&sortOption.sortOrder=ASCENDING&makeModelVariant1.makeId=25200&makeModelVariant1.modelId=14&makeModelVariant1.searchInFreetext=false&makeModelVariant2.searchInFreetext=false&makeModelVariant3.searchInFreetext=false&minPowerAsArray=147&minPowerAsArray=KW&maxPowerAsArray=184&maxPowerAsArray=KW&vehicleCategory=Car&segment=Car&maxPrice=22501&siteId=GERMANY&damageUnrepaired=ALSO_DAMAGE_UNREPAIRED&export=ALSO_EXPORT&maxMileage=100000&customerIdsAsString=〈=en&pageNumber=6

και εδώ : http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/showDetails.html?id=124385284&__lp=46&scopeId=C&sortOption.sortBy=searchNetGrossPrice&sortOption.sortOrder=ASCENDING&makeModelVariant1.makeId=25200&makeModelVariant1.modelId=14&makeModelVariant1.searchInFreetext=false&makeModelVariant2.searchInFreetext=false&makeModelVariant3.searchInFreetext=false&minPowerAsArray=147&minPowerAsArray=KW&maxPowerAsArray=184&maxPowerAsArray=KW&vehicleCategory=Car&segment=Car&maxPrice=22501&siteId=GERMANY&damageUnrepaired=ALSO_DAMAGE_UNREPAIRED&export=ALSO_EXPORT&maxMileage=100000&customerIdsAsString=〈=en&pageNumber=7

Ψάχνοντας στην ιδία σελίδα θα βρεις και αλλά Gti σε μπλε χρώμα.

Αν είσαι διατιθέμενος να δώσεις 500+ Euro τέλη κυκλοφορίας και να βάζεις παραπάνω βενζίνη αξίζει σίγουρα.

Link to comment
Share on other sites

Δες εδώ : http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/showDetails.html?id=124337883&__lp=46&scopeId=C&sortOption.sortBy=searchNetGrossPrice&sortOption.sortOrder=ASCENDING&makeModelVariant1.makeId=25200&makeModelVariant1.modelId=14&makeModelVariant1.searchInFreetext=false&makeModelVariant2.searchInFreetext=false&makeModelVariant3.searchInFreetext=false&minPowerAsArray=147&minPowerAsArray=KW&maxPowerAsArray=184&maxPowerAsArray=KW&vehicleCategory=Car&segment=Car&maxPrice=22501&siteId=GERMANY&damageUnrepaired=ALSO_DAMAGE_UNREPAIRED&export=ALSO_EXPORT&maxMileage=100000&customerIdsAsString=〈=en&pageNumber=6

και εδώ : http://suchen.mobile.de/fahrzeuge/showDetails.html?id=124385284&__lp=46&scopeId=C&sortOption.sortBy=searchNetGrossPrice&sortOption.sortOrder=ASCENDING&makeModelVariant1.makeId=25200&makeModelVariant1.modelId=14&makeModelVariant1.searchInFreetext=false&makeModelVariant2.searchInFreetext=false&makeModelVariant3.searchInFreetext=false&minPowerAsArray=147&minPowerAsArray=KW&maxPowerAsArray=184&maxPowerAsArray=KW&vehicleCategory=Car&segment=Car&maxPrice=22501&siteId=GERMANY&damageUnrepaired=ALSO_DAMAGE_UNREPAIRED&export=ALSO_EXPORT&maxMileage=100000&customerIdsAsString=〈=en&pageNumber=7

Ψάχνοντας στην ιδία σελίδα θα βρεις και αλλά Gti σε μπλε χρώμα.

Αν είσαι διατιθέμενος να δώσεις 500+ Euro τέλη κυκλοφορίας και να βάζεις παραπάνω βενζίνη αξίζει σίγουρα.

Αυτά ειναι στην Γερμανία ή κανω λάθος? Τι να τα κάνει αυτά ο άνθρωπος?

Αν πας για μεταχειρισμένο θα σού πρότεινα:

1. Να μην είναι πριν το 2005

2. Σκανάρισε την λαμαρίνα γύρο-γύρο για το πάχος της μπογιάς (σε περίπτωση τρακαρισμένου)

3. Να μην ξεπερνάει τα 50-60.000 χιλιόμετρα.

4. Να συνοδεύεται απο το βιβλίο των σέρβις

...αυτα

Link to comment
Share on other sites

Αυτά ειναι στην Γερμανία ή κανω λάθος? Τι να τα κάνει αυτά ο άνθρωπος?

Αν πας για μεταχειρισμένο θα σού πρότεινα:

1. Να μην είναι πριν το 2005

2. Σκανάρισε την λαμαρίνα γύρο-γύρο για το πάχος της μπογιάς (σε περίπτωση τρακαρισμένου)

3. Να μην ξεπερνάει τα 50-60.000 χιλιόμετρα.

4. Να συνοδεύεται απο το βιβλίο των σέρβις

...αυτα

+1000

Edited by STELIOS_GOLF 6 TSI
Link to comment
Share on other sites

ΤΕΛΗ - ΤΕΛΗ - ΤΕΛΗ Φοβερο το gti αλλα δυστυχως θα μας γυρισουνε σε εποχες οπου εβλεπες 1600αρι και ελεγες "Πωπω πολλα κυβικα αδελφακι μου" Παρε tsi να μην τους δωσεις την χαρα να σου πιασουν τον κ@λο...

Link to comment
Share on other sites

ΤΕΛΗ - ΤΕΛΗ - ΤΕΛΗ Φοβερο το gti αλλα δυστυχως θα μας γυρισουνε σε εποχες οπου εβλεπες 1600αρι και ελεγες "Πωπω πολλα κυβικα αδελφακι μου" Παρε tsi να μην τους δωσεις την χαρα να σου πιασουν τον κ@λο...

+1000!

Link to comment
Share on other sites

σορρυ αλλα προτεινω με τα χιλια GTI.. δεν ειναι απλα τα αλογα και τα κυβικα.. ειναι ο ηχος, το στησιμο της αναρτησης, η σιγουρια των φρενων, τα καθισματα, οι ραφες, τα παντα που αξιζουν...

Link to comment
Share on other sites

σορρυ αλλα προτεινω με τα χιλια GTI.. δεν ειναι απλα τα αλογα και τα κυβικα.. ειναι ο ηχος, το στησιμο της αναρτησης, η σιγουρια των φρενων, τα καθισματα, οι ραφες, τα παντα που αξιζουν...
αξιζουν....538 euro νομιζω...Φετος....Γιατι του χρονου....ποιος ξερει τι θα σκαρφιστουν να μας τα παρουν....Βασικα θεωρω μεγαλο λαθος της vw που κατηργησε σε golf τον 1,8T...Και βασικα αυτο ισχυει για την Ελλαδα...Δηλαδη μας χαλαγε ενα golf v gt η golf vi gt 1,8Τ με 200 αλογακια και χαρακτηριστικα gti????Και νομιζω ο 1,8Τ τα εχει τα 200 πολυ ευκολα και σε μαμα καταστασεις...
Link to comment
Share on other sites

538 euro τελη κυκλοφοριας new_grrrr.gif ...αυτα ειναι τελη να το κρατας μεσα......αχ με εχει φαει το σαρακι του GTI k δεν μπορω να βρω το μπλε γραφιτη..σας ευχαριστω για της απαντησεις.....δεν μου ειπατε βεβαια για καταναλωση μεσα σε πολη ..υπαρχει μεγαλη διαφορα..δεν ειμαι γκαζιαρης γενικα!!!!!

εμφανισιακα εκτος απο την μπροστα μασκα κ το χαμηλωμα τι αλλες διαφορες εχει το gti εναντι του tsi????

Link to comment
Share on other sites

538 euro τελη κυκλοφοριας new_grrrr.gif ...αυτα ειναι τελη να το κρατας μεσα......αχ με εχει φαει το σαρακι του GTI k δεν μπορω να βρω το μπλε γραφιτη..σας ευχαριστω για της απαντησεις.....δεν μου ειπατε βεβαια για καταναλωση μεσα σε πολη ..υπαρχει μεγαλη διαφορα..δεν ειμαι γκαζιαρης γενικα!!!!!

εμφανισιακα εκτος απο την μπροστα μασκα κ το χαμηλωμα τι αλλες διαφορες εχει το gti εναντι του tsi????

καμια σχεση το ενα με το αλλο. οι διαφορες ειναι παρα πολλες, αλλο αμαξι. θατο καταλαβεις οταν το παρεις.

επισης καταναλωση 11 υπολογιζε.

και ευτυχως που καταργηθηκε ο 1800 και εχουμε διλιτρο σπορ αμαξι.

και σιγα μην κατσω να ασχοληθω με τα τελη. δε θα παρω ενα αμαξι λιγοτερο ασφαλες επειδη τα τελη ειναι μεγαλυτερα στα πιο ασφαλη αμαξια. αν ειναι ετσι, παρε παπακι.

Link to comment
Share on other sites

Guest ΤΟ_ΕΠΙΠΛΟ

Τα τελη μια φορα το χρονο θα τα πληρωσεις.Δε νομιζω οτι ειναι κατι τραγικο.Αλλα δε νομιζεις οτι ειναι μεγαλο πισογυρισμα να παρεις παλι GOLF 5?Τι εχεις τωρα?Περιμενε 1-2 χρονια τουλαχιστον να παρεις το GTI 6 μεταχειρισμενο που εχει κυκλοφορησει σε μπλε γραφιτη.Σε 5 δεν εχω δει προσωπικα κανενα σ'αυτο το χρωμα.

Link to comment
Share on other sites

φιλε μη μασας και παρε GTI, σιγα την διαφορα τωρα με τα τελη θα δινεις 300 ευρω παραπανω τον χρονο, so what?

μπλε γραφιτης σε GTI δεν πουλαγε σχεδον καθολου δεν ειναι και απο τα πιο εμπορικα χρωματα, σε αντιθεση με τα TSI που ηταν πολυ δημοφιλες χρωμα.

σε μεταχειρισμενο προσεξε βασικα να μην ειναι τρακαρισμενο, να εχει κανει σωστη συντηρηση, και σε τι κατασταση μηχανικη βρισκεται. γενικα δεν ειχαν τιποτα φοβερα προβληματα τα GTI.

Link to comment
Share on other sites

Τα τελη μια φορα το χρονο θα τα πληρωσεις.Δε νομιζω οτι ειναι κατι τραγικο.Αλλα δε νομιζεις οτι ειναι μεγαλο πισογυρισμα να παρεις παλι GOLF 5?Τι εχεις τωρα?Περιμενε 1-2 χρονια τουλαχιστον να παρεις το GTI 6 μεταχειρισμενο που εχει κυκλοφορησει σε μπλε γραφιτη.Σε 5 δεν εχω δει προσωπικα κανενα σ'αυτο το χρωμα.

Dεν μου αρεσει το 6αρι...προσωπικα ημουν ευχαριστημενος με το 5αρι.....τωρα δεν εχω τιποτα...ποδηλατο γιατι μενω εδιμβουργο κ γυριζω συντομα.....

11 εχει διαφορα στην καταναλωση με το tsi.

χμμμμ θα σα ς ενημερωσω ...ευχαριστω πολυ ....

Link to comment
Share on other sites

Dεν μου αρεσει το 6αρι...προσωπικα ημουν ευχαριστημενος με το 5αρι.....τωρα δεν εχω τιποτα...ποδηλατο γιατι μενω εδιμβουργο κ γυριζω συντομα.....

11 εχει διαφορα στην καταναλωση με το tsi.

χμμμμ θα σα ς ενημερωσω ...ευχαριστω πολυ ....

μιλαμε για διλιτρη αμαξαρα σπορ που θα το πατας και θα σου προσφερει τρελες συγκηνησεις.

δεν μιλαμε για 1400 κυβικα. επισης να σου τονισω πως σε μικτο κυκλο εχω 10λιτρα καταναλωση και παντα βαζω 95αρα βενζινη και παντα το παταω τερμα το γκαζι. εκτος πολης θα δεις και 6 ειδικα αν παρεις αυτοματο κιβωτιο διπλου συμπλεκτη. μεσα στην πολη εγω προσωπικα καιω 11 αλλα και με το 1600 που ειχα (το τεσσαρι), εκαιγα 9-10

Link to comment
Share on other sites

και ευτυχως που καταργηθηκε ο 1800 και εχουμε διλιτρο σπορ αμαξι.και σιγα μην κατσω να ασχοληθω με τα τελη.

Δηλαδη με την λογικη σου αν αυριο βγαλει η vw to gti 2500cc εσυ θα λες ευτυχως που καταργηθηκε ο 2000 και εχουμε δυομισαρι φορτηγο!!!(ετσι θα λενε και αυτοι με τα st που τα πουλανε σαν να εχουν την γριπη Η1Ν1!!!!)

δε θα παρω ενα αμαξι λιγοτερο ασφαλες επειδη τα τελη ειναι μεγαλυτερα στα πιο ασφαλη αμαξια. αν ειναι ετσι, παρε παπακι.

Δηλαδη θες να μου πεις πως τα κυβικα κανουν το αμαξι ασφαλες.Οποτε με την λογικη σου το δικο σου τεσσαρι 1,6 ηταν πιο ΕΠΙΚΥΝΔΥΝΟ απο το δικο μου τεσσαρι 1,8Τ

μιλαμε για διλιτρη αμαξαρα σπορ που θα το πατας και θα σου προσφερει τρελες συγκηνησεις.

ΤΩΡΑ ΜΙΛΑΣ ΣΩΣΤΑ ΑΓΟΡΙ ΜΟΥ!!!!Δεν νομιζω πως το θεμα διλιτρου εχει να κανει με την ασφαλεια ουτε με κανεναν αντικειμενικο παραγοντα... Απλα ειναι κ@υλα να εχεις διλιτρο και να νιωθεις την δυναμη του ειδικα σε ενα αυτοκινητο σαν το gti...Περα απο αυτο η ταση της παγκοσμιας αυτοκινητοβιομηχανιας ειναι μικροτεροι κινητηρες με αποδοση μεγαλύτερων...και το θεωρω και λιγο βλακωδες να παω να αγορασω πχ volvo 1,8 που βγαζει 125 αλογα οσο δηλαδη καποια 1,6 η 1,4!!!!

Τελικα νομιζω ο φιλος μας δεν ειναι τοσο της κ@υλας...Αφου ψαχνει για καταναλωση, τελη κλπ...Δεν ειμαστε ολοι γιατροι αλλωστε... :)

φιλικα,ε!

Link to comment
Share on other sites

Koιταξτε το γκαζι ολοι το θελουμε να υπαρχει εκει.......αλλα οχι γκαζιαρης δεν ειμαι απλως το gti με συγκινει κ εμφανησιακα οπωσ κ οδηγικα..απλως οπως το θελω 5-ρτο, μπλε γραφιτη δεν θα το βρω!!!!! :whistling: :whistling: :lol:

Link to comment
Share on other sites

φιλαρακι εψαχνα τον οκτωβρη για gti...Ειναι πολυ λιγα τα 5πορτα....Ειναι πολλα τα κοκκινου χρωματος...σκεφτηκα και τα τελη και τις εκτακτες εισφορες...και πηρα εξαρι 160...Το ξερω πως δεν ειναι το ιδιο...Αλλα μαλλον πρεπει να μεγαλωσω λιγο επαγγελματικα για να αντεχει η τσεπη μου διλιτρο και τις ορεξεις της καθε κυβερνησης... Μακαρι να βρεις αυτο που θες οπως το θες...Αντι το κρατος να κυνηγησει τα πραγματικα αυτοκινητα πολυτελείας, χτυπαει ΚΑΙ τα διλιτρα απαγορευοντας στον μικρομεσαιο αυτοκινητα που στην ευρωπη θεωρουνται μικρομεσαια....

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.