Jump to content
johnsgou

Aytomato Χαμηλωμα Δεξιου Καθρεπτη

Recommended Posts

ΣΤΟ MANUAL TOY MkV GTI ΓΡΑΦΕΙ ΟΤΙ ΣΤΟ ΜΕΝΟΥ TOY MFD ΥΠΑΡΧΕΙ ΛΕΙΤΟΥΡΓΙΑ ΧΑΜΗΛΩΜΑΤΟΣ ΤΟΥ ΔΕΞΙΟΥ ΚΑΘΡΕΠΤΗ ΟΤΑΝ ΒΑΖΕΙΣ ΟΠΙΣΘΕΝ. ΣΤΟ ΔΙΚΟ ΜΟΥ ΛΕΙΠΕΙ ΑΠΟ ΤΟ ΜΕΝΟΥ ΑΥΤΗ Η ΕΠΙΛΟΓΗ. ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΤΙ? ΤΟ ΔΙΚΟ ΣΑΣ ΤΟ ΕΧΕΙ?

Link to comment
Share on other sites

Θελει αν θυμαμαι καλα εργοστασιακους αισθητηρες παρκαρισματος και ισως και ηλεκτρικα καθισματα..

Τα ηλεκτρικα καθισματα τα θελει σιγουρα για να γινει εκ των υστερων προγραμματισμος με vcds.

Link to comment
Share on other sites

πακετο καθρεφτων θελει μονο, το χω στο δικο μου!!!

ΕΝΝΟΕΙΣ ΟΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΧΕΙ ΑΥΤΟΜΑΤΑ ΑΝΑΔΙΠΛΟΥΜΕΝΟΥΣ ΚΑΘΡΕΠΤΕΣ?

ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΠΑΚΕΤΟ ΠΟΥ ΕΝΝΟΕΙΣ?

Link to comment
Share on other sites

το πακετο light and sight περιλαμβανει και την βυθιση του δεξιου καθρεπτη.ουτε αισθητηρες παρκιν ουτε ηλεκτρικα καθισματα ουτε πακετο καθρεφτων ουτε τιποτα.απλα πραγματα.

Edited by joop.
Link to comment
Share on other sites

εμενα στο golf μου ηταν με το πακετο καθρεφτων.. δλδ αναδιπλωση, θερμαινομενοι, φωτισμος στους καθρεφτες, στα περαλια κτλπ... εγω ετσι το πηρα στο 5αρι μου!

αισθητηρα φωτος εχεις;αισθητηρα βροχης;λειτουργια coming/leaving home;εσωτερικο και εξωτερικο καθρεπτη οδηγου με αντιθαμβωτικη λειτουργια;

Link to comment
Share on other sites

αισθητηρα φωτος εχεις;αισθητηρα βροχης;λειτουργια coming/leaving home;εσωτερικο και εξωτερικο καθρεπτη οδηγου με αντιθαμβωτικη λειτουργια;

ναι ολα αυτα ειναι στο πακετο με τους καθρεφτες!!

Link to comment
Share on other sites

ναι ολα αυτα ειναι στο πακετο με τους καθρεφτες!!

ολα αυτα ειναι στο πακετο light and sight !!

δεν υπαρχει πακετο καθρεπτων!

χαιρομαι που τα εχεις! :clapping:

Link to comment
Share on other sites

για το ιδιο μιλαγαμε τοσην ωρα, απλα το δικο μου ηταν μια "ελληνικη" εκδοχη... χαχα

δν με ξετρελανε κιολας, μονο αυτη η λειτουργια με τον καθρεφτη στο παρκαρισμα ειναι χρησιμη!!

Link to comment
Share on other sites

ναι ολα αυτα ειναι στο πακετο με τους καθρεφτες!!

ΕΜΕΝΑ ΕΧΕΙ ΚΑΙ ΑΙΣΘΗΤΗΡΕΣ ΦΩΤΩΝ ΚΑΙ ΒΡΟΧΗΣ ΚΑΙ ΦΩΤΑ ΣΤΑ ΠΕΤΑΛΙΑ ΚΑΙ ΠΗΓΕΝΕΛΑ ΣΠΙΤΙ ΑΛΛΑ ΤΟΝ ΚΑΘΡΕΠΤΗ ΔΕΝ ΤΟΝ ΧΑΜΗΛΩΝΕΙ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ

Link to comment
Share on other sites

ολα αυτα ειναι στο πακετο light and sight !!

δεν υπαρχει πακετο καθρεπτων!

χαιρομαι που τα εχεις! :good:

+1

Link to comment
Share on other sites

ΕΜΕΝΑ ΕΧΕΙ ΚΑΙ ΑΙΣΘΗΤΗΡΕΣ ΦΩΤΩΝ ΚΑΙ ΒΡΟΧΗΣ ΚΑΙ ΦΩΤΑ ΣΤΑ ΠΕΤΑΛΙΑ ΚΑΙ ΠΗΓΕΝΕΛΑ ΣΠΙΤΙ ΑΛΛΑ ΤΟΝ ΚΑΘΡΕΠΤΗ ΔΕΝ ΤΟΝ ΧΑΜΗΛΩΝΕΙ ΜΕ ΤΙΠΟΤΑ

λγκ θα το χεις και εσυ... οταν βαζεις οπισθεν το εχεις στη θεση R??? επιπλεον μπορει να μν τον εχεις ρυθμισει ποτε και να στεκετε ψηλα, βαλε οπισθεν οταν το χεις στη θεση R κατεβασε τον και δες αν οταν βαλεις πρωτη σου ανεβει πανω παλι και μετα ξανα οπισθεν να δεις αν κρατησε τις ρυθμισεις! καντο και πες μας τι εγινε...

Link to comment
Share on other sites

Mετα απο αερκετη συζητηση σε αλλο φορουμ για τη λειτουργια αυτη το συμπερασμα ειναι το εξης,

στο menu mirrors πρεπει να εχει και την επιλογη mirror down και η οποια να ειναι στο ΟΝ.

Εγω δεν την εχω αλλα με vagcom μπαινει.

Ψαχνουμε για τη κωδικοποιηση,υπαρχει μια αλλα αφορα καθισματα με μνημες αρα δεν μας κανει,παντως γινετε......

Link to comment
Share on other sites

Mετα απο κωδικοποιηση με vag com εμφανιστηκε στην οθονη μου η επιλογη mirror down,το εβαλα στο ΟΝ αλλα δεν γινετε τιποτα δεν κατεβαινει ο καθρεφτης.

Μηπως δεν κανω κατι σωστα,η διαδικασια για τη ρυθμιση ποια ειναι?

Link to comment
Share on other sites

Eνας φιλος το εκανε,κωδικοποιησε ετσι ωστε ο εγκεφαλος εκτος απο την επιλογη που εμφανισα στην οθονη να βλεπει οτι εχω και καθισματα με μνημες(κι'ας μην εχω)

Link to comment
Share on other sites

Eνας φιλος το εκανε,κωδικοποιησε ετσι ωστε ο εγκεφαλος εκτος απο την επιλογη που εμφανισα στην οθονη να βλεπει οτι εχω και καθισματα με μνημες(κι'ας μην εχω)

Μήπως είναι εύκολο να μας πει τους κωδικούς του VAGCOM?

Link to comment
Share on other sites

Aυτο ψαχνουμε να βρουμε,παντως πρεπει να ηταν απο τους τυχερους που για καποιον λογο το αυτοκινητο του ηρθε με το καταλληλο module.

Link to comment
Share on other sites

Eνας φιλος το εκανε,κωδικοποιησε ετσι ωστε ο εγκεφαλος εκτος απο την επιλογη που εμφανισα στην οθονη να βλεπει οτι εχω και καθισματα με μνημες(κι'ας μην εχω)

δεν γινεται λεμεεεεεεεεεεε ο καθρπτης θα πρεπει να εχει μια λαλακια που ονομαζεται memory κατι "δεν θυμαμαι το υπολοιπο" οποιος εχει ΕΤΚΑ ας κανει το κοπο να το τσεκαρει.....

Link to comment
Share on other sites

Καλό βράδυ σε όλους, χρειάζεται καινούργιο μοτέρ καθρέπτη (με μνήμη) με κωδικό 3D0 959 578 C  αυτοσχέδιο 8πινο φισάκι με 7 καλώδια , κωδικοποίηση εγκεφάλου πόρτας και εγκεφάλου άνεσης.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.