Jump to content
Kostas_GR

Αλοιφή Για Γδαρσίματα

Recommended Posts

Παιδια καλησπερα

Παρηγγειλα την μeguiars scratchx 2.0 για κατι γρατζουνιες που εχω σε επιπεδο βερνικιου απο γατες....το θεμα ειναι το παρηγγειλα απο ebay αλλα δεν ξερω τι υλικο να χρησιμοποιησω για να την απλωσω στο κομματι που ειναι οι γρατζουνιες.....εχετε να προτεινετε κατι???

Το αμαξι ειναι μαυρο golf....

Ευχαριστω

Edited by Speedy
Κεφαλαία
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα

Παρηγγειλα την μeguiars scratchx 2.0 για κατι γρατζουνιες που εχω σε επιπεδο βερνικιου απο γατες....το θεμα ειναι το παρηγγειλα απο ebay αλλα δεν ξερω τι υλικο να χρησιμοποιησω για να την απλωσω στο κομματι που ειναι οι γρατζουνιες.....εχετε να προτεινετε κατι???

Το αμαξι ειναι μαυρο golf....

Ευχαριστω

Με αυτά εδώ τα pads θα την χρησιμοποοιήσεις : http://www.meguiarsdirect.com/detail/MEG+X3070 .

p98193z.jpg

Edited by STELIOS_GOLF 6 TSI
Link to comment
Share on other sites

Με αυτά εδώ τα pads θα την χρησιμοποοιήσεις : http://www.meguiarsdirect.com/detail/MEG+X3070 .

p98193z.jpg

Φιλε

Ευχαριστω πολυ για την αμεση απαντηση!! :)

Απο οτι βλεπω η συγκεκριμενη συσκευασια εχει 2 κομματια,το καθε κομματι ειναι μιας χρησεως??

Και ενα δευτερο....απλα το πλενω καλα κ μετα το περναω με την αλοιφη στο σημειο σε σκιερο μερος σωστα??

Χρειαζεται να κανω κατι αλλο?

Ευχαριστω

Edited by Speedy
ΚΕΦΑΛΑΙΑ
Link to comment
Share on other sites

ΦΙΛΕ

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΜΕΣΗ ΑΠΑΝΤΗΣΗ!! :)

ΑΠΟ ΟΤΙ ΒΛΕΠΩ Η ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΗ ΣΥΣΚΕΥΑΣΙΑ ΕΧΕΙ 2 ΚΟΜΜΑΤΙΑ,ΤΟ ΚΑΘΕ ΚΟΜΜΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΜΙΑΣ ΧΡΗΣΕΩΣ??

ΚΑΙ ΕΝΑ ΔΕΥΤΕΡΟ....ΑΠΛΑ ΤΟ ΠΛΕΝΩ ΚΑΛΑ Κ ΜΕΤΑ ΤΟ ΠΕΡΝΑΩ ΜΕ ΤΗΝ ΑΛΟΙΦΗ ΣΤΟ ΣΗΜΕΙΟ ΣΕ ΣΚΙΕΡΟ ΜΕΡΟΣ ΣΩΣΤΑ??

ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ?

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

Τα pads δεν είναι μιας χρησεως αλλά τα πλένεις και τα χρησιμοποιείς όσες φορές θες.

Η διαδικασία είναι αυτή που ανέφερες.

Link to comment
Share on other sites

Που θα την βρουμε και εμεις την αλοιφη αυτη ρε παιδια ? Πρεπει να κανει μαγικα , και ο τυπος δεν αφησε και κανα τηλεφωνο επικοινωνιας rofl.gif

Link to comment
Share on other sites

Που θα την βρουμε και εμεις την αλοιφη αυτη ρε παιδια ? Πρεπει να κανει μαγικα , και ο τυπος δεν αφησε και κανα τηλεφωνο επικοινωνιας rofl.gif

πειτε μου οτι δεν ειναι η αλοιφη που παρηγγειλα..... :):D

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα

Παρηγγειλα την μeguiars scratchx 2.0 για κατι γρατζουνιες που εχω σε επιπεδο βερνικιου απο γατες....το θεμα ειναι το παρηγγειλα απο ebay αλλα δεν ξερω τι υλικο να χρησιμοποιησω για να την απλωσω στο κομματι που ειναι οι γρατζουνιες.....εχετε να προτεινετε κατι???

Το αμαξι ειναι μαυρο golf....

Ευχαριστω

με βαμβάκι θα είσαι μια χαρά

δοκίμασε και αν δε σε βολεύει τότε αγοράζεις άλλα αξεσουάρ

Link to comment
Share on other sites

με βαμβάκι θα είσαι μια χαρά

δοκίμασε και αν δε σε βολεύει τότε αγοράζεις άλλα αξεσουάρ

Συμφωνω.Παρε βαμβακι.Αλλιως μπορεις να χρησιμοποιησεις πανακια μικροινων και μετα τα πλενεις.Παντως παιδια εγω ειμαι αντιθετος με αλοιφες για γρατζουνιες.Κατεβαζουν το βερνικι με αμφιβολα αποτελεσματα.Καποιες αφηνουν θαμπαδα που φαινεται στον ηλιο.Εγω τις αποφευγω.

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνω.Παρε βαμβακι.Αλλιως μπορεις να χρησιμοποιησεις πανακια μικροινων και μετα τα πλενεις.Παντως παιδια εγω ειμαι αντιθετος με αλοιφες για γρατζουνιες.Κατεβαζουν το βερνικι με αμφιβολα αποτελεσματα.Καποιες αφηνουν θαμπαδα που φαινεται στον ηλιο.Εγω τις αποφευγω.

κ εγω αντιθετος ειμαι αλλα αν δεις το καπο πως εχει γινει απο τις ξεκ....ρες τις γατες.....θα μου ελεγες....

τεσπα παρηγγειλα κ τα pads απο την ιδια την αλοιφη κ περιμενω απο ebay....φυσικα πρωτα θα δοκιμασω στο κινεζικο το παπακι....χαχα :unsure:

Link to comment
Share on other sites

κ εγω αντιθετος ειμαι αλλα αν δεις το καπο πως εχει γινει απο τις ξεκ....ρες τις γατες.....θα μου ελεγες....

τεσπα παρηγγειλα κ τα pads απο την ιδια την αλοιφη κ περιμενω απο ebay....φυσικα πρωτα θα δοκιμασω στο κινεζικο το παπακι....χαχα :whistling:

Παντως παιδια δεν ξερρω τι λετε εσεις εγω κουραστηκα να καθομαι καθε τοσο να κερωνω-γυαλιζω-αφαιρω γρατζουνιες απο το αμαξι. Με την πρωτη ευκαιρια θα παω να βαψω το καπο μιας και εχει 2-3 σημαδακια, δωρο των ευρωπαικων οδων που εχουμε και μετα γυαλισμα με αλοιφαδορο.

Link to comment
Share on other sites

κ εγω αντιθετος ειμαι αλλα αν δεις το καπο πως εχει γινει απο τις ξεκ....ρες τις γατες.....θα μου ελεγες....

τεσπα παρηγγειλα κ τα pads απο την ιδια την αλοιφη κ περιμενω απο ebay....φυσικα πρωτα θα δοκιμασω στο κινεζικο το παπακι....χαχα :D

Δεν ξερω ποσο σοβαρες ειναι οι γρατζουνιες αλλα θα σου προτεινα να δοκιμασεις πρωτα με μια γυαλιστικη αλοιφη.

Link to comment
Share on other sites

Βρηκα σημερα ενα σημειο στο καπο που ειναι μεσα στις γρατζουνιες (φαινονται πολυ αν χτυπαει ο ηλιος αλλιως οχι πολυ σχεδον καθολου) απο γατα μαλλον λες και σε εκεινο το σημειο σκαλιζε κατι η γατα με το ποδι της new_grrrr.gifnew_grrrr.gif αυτη η meguiars scratch 2.0 θα κανει τιποτα την εχει δοκιμασει κανεις για να μας πει;

Link to comment
Share on other sites

αν οι γρατζουνιες δεν ειναι βαθιες κατι θα κανει.θα αφαιρεσει τις επιφανειακες αλλα στις βαθυτερες δεν θα κανει τιποτα.την εχω δοκιμασει.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.