Jump to content
_notis

Κινητήρας - Φωλιά

Recommended Posts

Καλημέρα σε όλους .

Θα σας πώ μια ιστορία που μου έτυχε για να την έχετε υπόψην όλοι. Μετα απο ένα σύντομο ταξίδι στο χωριό με το καινούριο αμάξι γύρισα αθήνα και μου έιχε τελείωσει το νερό στους γυαλοκαθαριστήρες το οποιό βαριόμουν να γεμίσω επι μία βδομάδα και έτσι έβρισκα και ευκαιρία να πήγαινω στο πλυντήριο πιο συχνά. Το σάββατο αποφάσισα να βάλω νερό και ανοίγοντας το καπό βλέπω μέσα στον κινητήρα κλαδία φύλλα ξύλα και τι δεν έιχε . Στην αρχή σοκαρίστηκα έπειτα έρχιζα να βγάζω λίγα λίγα και γέμισα μια σακούλα μεσαιου μεγέθους , το πρόβλημα δεν ήταν μόνο οτι υπήραν μεγάλα κομμάτια ξύλα που θα μπορούσαν άνετα να μπούν στους ιμάντες αλλα πιάνοντας τα έκαιγαν κιόλας σε σημείο που μπορούσαν να πάρουν φωτιά!!! Ισως με έσωσε οτι είχε πολύ χαμηλές θερμοκράσιες στο ταξίδι και οτι το πηγαινέ -έλα το έκανα βράδυ,

Αυτά τωρα τί μετέφερε εκεί όλα αυτά δεν ξέρω , το μόνο σίγουρο είναι οτι δεν ξέρεις απο που θα σου έρθεί :thumbsup: :thumbsup: :thumbsup:

Link to comment
Share on other sites

Τι λες τώρα ....ούτε καμελ τροφι να το είχες πάει το καημένο το αμάξι. :p

πέρα από την πλάκα γενικά με το εσωτερικό έχω πρόβλημα...πολύ σκόνη ρε παιδί και μιλάω σε σχέση με τα αλλά αυτοκίνητα που έχω.

Μεγάλη ποσότητα και τα σουϊφερ έχουν πιάσει φωτιά αλλά δεν παλεύετε...

Απο περιέργια τα φύλλα και τα ξυλαράκια σε πια σημεία είχαν μαζευτεί?

Link to comment
Share on other sites

Μου έχει τύχει παίδες,

Το είχα παρκάρει κάτω απο ένα υπόστεγο στη δουλειά μου για δυο μέρες και την μέρα που πήγα να το πάρω να φύγω μπαινω μέσα και ακούω ένα φρρρρρ lol και βλέπω ένα σπουργίτι να βγαίνει απο την μάσκα. Αμέσως την κατάλαβα την φάση και άνοιξα το καπώ βλέποντας έκπληκτος μια ολόκληρη φωλιά απο ψιλά κλαδάκια ανάμεσα στην μπαταρία και το φίλτρο αέρος.

Το αποτέλεσμα ήταν να κάθομαι να καθαρίζω με το χέρι 10' περίπου, ενώ θα μπορούσα με έναν αναπτήρα να την έχω κάνει πιο γρήγορα τη δουλειά και με μεγαλύτερη ασφάλεια... new_lol.gifnew_lol.gifnew_lol.gif

Link to comment
Share on other sites

κλαδια,ξυλα,φυλλα,,τι εγινε κανενας καστορας μπηκε....

να παθεις ζημια και να μην ξερεις απο που.....

κατσε να κοιταξω και εγω μην βρω τπτ ,δεν το εχω κοιταξει εδω και πολυ καιροο......παωωωωω

Link to comment
Share on other sites

Εσεις τουλαχιστον βρηκατε φωλια, ενας φιλος μου που βρηκε νυχτεριδα :rolleyes: σφηνωμενη τι να πει?

Edited by svouras
Link to comment
Share on other sites

αυτο με την γατα μου εχει τυχει και μενα.και το αποτελεσμα οταν εβαλα μπροστα το αμαξι αρχισε να τρεμει ολοκληρο το αμαξι και να ακουγονται ουρλιαχτα απο τον χωρο της μηχανης, βλεπεις η γατα ειχε φωλιασει στον ιμαντα με αποτελεσμα να κανει καμποσες σβουρες να γεμισει το μηχανοστασιο με ολο της το τριχωμα και να χρειαστω και αλαγη ιμαντα δυναμο.

Link to comment
Share on other sites

κλαδια,ξυλα,φυλλα,,τι εγινε κανενας καστορας μπηκε....

να παθεις ζημια και να μην ξερεις απο που.....

κατσε να κοιταξω και εγω μην βρω τπτ ,δεν το εχω κοιταξει εδω και πολυ καιροο......παωωωωω

new_lol.gif

Link to comment
Share on other sites

Με γάτα το έχω ακούσει και από μία φίλη μου και γενικότερα προτιμούν τα αμάξια που έχουν χώρο πίσω από το θόλο του ελαστικού. Πηγαινοερχότανε με μία γάτα στα κύθηρα για αρκετές ώρες. Το κατάβε κατευθείαν αλλά το ζώο ήταν πολύ αγριεμένο για να το βγάλουν. Έκανε την δουλειά της και όταν πάρκαρε η γάτα βγήκε μόνη της...μετά από 2 ώρες

Πάντως επειδή έχω πολλές γάτες στην πυλοτή και έχω ακούσει αρκετές ιστορίες η καλύτερη λύση είναι μπαίνοντας να χτυπάω με λίγη περισσότερη δυνάμη την πόρτα...

Link to comment
Share on other sites

Σε έμμενα ήταν μαζέμενα δίπλα στην μπαταρία που έχει ένα μικρό χώρο και κάποια κομμάτια είχαν πεσει και πιο κάτω.

Με γάτα την πάτησα στο τζίπ που έκει βέβαια έπαθα μεγάλη ζημιά γιατι την πήρε μέσα ο ιμάντας του βεντιλατέρ που ήταν μηχανικός και μου έσπασε ιμάντα , βεντιλατερ , ψυγείο νερού , ιμάντα δυναμό και δυναμό!! , ευτυχώς τωρα δεν ήταν έτσι αλλα φοβόμουν για φωτιά

Link to comment
Share on other sites

Με γάτα το έχω ακούσει και από μία φίλη μου και γενικότερα προτιμούν τα αμάξια που έχουν χώρο πίσω από το θόλο του ελαστικού. Πηγαινοερχότανε με μία γάτα στα κύθηρα για αρκετές ώρες. Το κατάβε κατευθείαν αλλά το ζώο ήταν πολύ αγριεμένο για να το βγάλουν. Έκανε την δουλειά της και όταν πάρκαρε η γάτα βγήκε μόνη της...μετά από 2 ώρες

Πάντως επειδή έχω πολλές γάτες στην πυλοτή και έχω ακούσει αρκετές ιστορίες η καλύτερη λύση είναι μπαίνοντας να χτυπάω με λίγη περισσότερη δυνάμη την πόρτα...

η λυση ειναι να κατεβαινεις κ πριν μπεις να χτυπας με περισσοτερη δυναμη τη γαταnew_lol.gifrofl.gifnew_lol.gif

Link to comment
Share on other sites

δυστυχως βλεπω οι περισσοτεροι ειστε φιλοι των ζωων.

απλα αν βρεις γατα ΔΕΝ πας βολτα οπως η φιλη σου αλλα περιμενεις να φυγει. σεβαστειτε τα ζωα γιατι ζωα ειμαστε και εμεις.

Edited by DrYannisK
Link to comment
Share on other sites

¶μα υπάρχει ανάγκη τι γίνεται???Πχ πρέπει να φύγεις γρήγορα για τον προορισμό σου και δεν έχεις αντιληφθεί τπτ....!!!!?????

Link to comment
Share on other sites

Άμα υπάρχει ανάγκη τι γίνεται???Πχ πρέπει να φύγεις γρήγορα για τον προορισμό σου και δεν έχεις αντιληφθεί τπτ....!!!!?????

εκει που το εχεις τσιτωσει για να φτασεις γρηγορα στη δουλεια σου....ξαφικα...μπουμμμμ... το καπο στον αερα και η γατα απο πισω! μπορεις αν θες ,πριν μπεις στο αμαξι να πετας ενα ψαρακι απο μακρια και να δεις αν θα βγει τπτ απο τη μηχανη να το μαζεψειnew_lol.gifnew_lol.gifnew_lol.gif ...

Υ.Γ. περα απο την πλακα, οσο φιλοζωος κ να ειμαι τα γατια απαγορευονται να κινουνται γυρω κ πανω στο αυτοκινητο μου...αααα κ μεσα εννοειται! ακουτε γατια? ακουμε να λετε

Edited by ksalex
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.