Jump to content
mixalisk

Περίεργος Ήχος Σε Golf Vi

Recommended Posts

Καλημέρα στο forum

Τον τελευταίο καιρό έχω παρατηρήσει ένα περίεργο ήχο στο Golf vi highline .Όταν ανάβω τα φώτα, σε οποιαδήποτε σκάλα, και κατεβάσω την φωτεινότητα του καντράν ακούγεται ενα εκνευριστικό "βββζζζζζζζζ" αλλά δεν έχω καταλάβει από που έρχεται αυτός ο ήχος ( από τον διακόπτη για τα φώτα ή απο το αριστερό χειριστήριο στο τιμόνι) όταν γυρίσω την φωτεινότητα στο maximum σταματάει.Το έχει παρατηρήσει κανένας άλλος??Τι μπορέι να είναι αυτό??

Link to comment
Share on other sites

Και σε εμένα το κάνει, στην αρχή δεν το έκανε.

Ο ήχος ειναι από τον ροοστάτη.

Παλιά οταν φτιαχναμε ηλεκτρονικα κυκλώματα μερικες φορες οι ρεοστάτες εκαναν "βομβο" με το golf λετε να γυρίσαμε τοσο πισω την τεχνολογία.

Κριμα την πρόοδο τοσα χρονια.

Link to comment
Share on other sites

Ειναι πρόβλημα αυτό? ή να το περάσω στο ντούκου?? new_killpc.gif

Αν μπορουν να τον αντικαταστησουν με καποιον που δεν κανει θορυβο ναι.Αμφιβαλλω ομως...τον ιδιον θα σου βαλουν ξανα οποτε δεν εχει νοημα αφου κι ο νεος θα το κανει.

Link to comment
Share on other sites

"Πιας το αυγό και κούρευτο" δηλαδή.....

Κι εμένα μου κάνει έναν περίεργο ήχο, που έρχεται από τον χώρο του τιμονιού...δεν έχω εντοπίσει από που προέρχεται ούτε αν επηρρεάζεται από κάτι άλλο...ένας βόμβος είναι, και φοβάμαι μην τυχόν προέρχεται από κανένα airbag και μου ανοίξει καθώς πηγαίνω με 120 στην εθνική ή και με λίγα στην πόλη...και τα δω όλα κωλυόμενα!!!

Σκοπεύω να παω στην αντιπ/πία να το τσεκάρουν! Το κάνει από την αρχή που το πήρα!

Link to comment
Share on other sites

ακουγεται και σε μενα και ειναι απο τα αριστερα χειριστηρια...το πηγα στην αντιπροσωπεια και ειπαν ειναι απο τον ροοστατη οταν δεν ειναι στο μαξιμουμ ο φωτισμος...δεν εκαναν κατι μια και ειναι καινουριο και δεν ηθελα κι εγω να το πειραξει η μαστοραντζα απο τωρα....ομως το κατεγραψαν στην αποδειξη οποτε πριν ληξει η εγγυηση θα αλλαχτει....κρατησα και μια φωτοτυπια των σχολιων οποτε ολα οκ

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.