Jump to content
panoskr

Golf Vi Tsi 160Ps

Recommended Posts

ας απαντησει καποιος να μου φυγει κ αυτο το αγχος!

Αυτή είναι μια παραγγελία και τα στάδια από τα οποία περνάει . Η συγκεκριμένη παραγγελία προοριζόταν για Αμερική . Κάθε dealer έχει πρόσβαση σΆ αυτόν τον πίνακα για κάθε παραγγελία ξεχωριστά αρκεί να του δώσεις τον αριθμό παραγγελίας .. και μπορει να σου πει ανα πασα στιγμή σε ποιο στάδιο βρίσκεται η παραγγελία σου .

picturev.png

Edited by Speedy
Link to comment
Share on other sites

εμενα ειναι το αμαξι εδω απλα ρωτησα εσασ που χετε περασει απο αυτη τη διαδικασια ποσο καιρο σας πηρε απο τη μερα που σας πηραν τηλ οτι το αμαξι ειναι στην αντιπροσωπια?1-2 μερες?

Link to comment
Share on other sites

Το 'εδω' συνηθως σημαινει τελωνειο και οχι αντιπροσωπεια. Ρωτησε που ακριβως ειναι.

Αν ειναι αντιπροσωπεια παντως θελεις 1-2 μερες.

Αν ειναι τελωνειο και εχεις τελειωσει με τα χρηματοδοτικα θελεις πανω απο 5 μερες και τωρα ειδικα με την απεργια.

Link to comment
Share on other sites

τελωνειο ειναι κ περιμενουν να ληξει η απεργια να το φερουν στην αντιπροσωπια κ μετα θελει περιπου 2 μερες μου ειπαν..αλλα ολα σ___α!σιγα μην ληξει η απεργια κ σιγα μην το παρω αυτη τη βδομαδα!απο ωδομαδα σε βδομαδα με πανε!δεν ξανα ασχολουμε..υπομονη κ τιποτα αλλο!

Edited by Speedy
Μη επιτρεπόμενη λέξη
Link to comment
Share on other sites

γενικοτερα ρε παιδια τι λεει απο γκαζακι?εχει δυναμη?γιατι απο ολα τα αλλα ξερω οτι απλα ειναι golf,αρα κορυφη!οσοι ειναι "μαμα"ας που την αποψη τους...ευχαριστω!!

Link to comment
Share on other sites

γενικοτερα ρε παιδια τι λεει απο γκαζακι?εχει δυναμη?γιατι απο ολα τα αλλα ξερω οτι απλα ειναι golf,αρα κορυφη!οσοι ειναι "μαμα"ας που την αποψη τους...ευχαριστω!!

Αυτό έλλειπε να μην έχει δύναμη με 160ps. :clapping:

Link to comment
Share on other sites

I.KAL εχεις τρελαθει να μαθεις ποιους περνας και ποιους οχι! Ολους τους περνας πυραυλος ειναι και θα περνας ολοι την παρεα σου!

Link to comment
Share on other sites

με τα mini cooper s τα παλια με τα 172-175 περιπου αλογα εχουμε μεγαλη διαφορα?γιατι με τα τελευταια mini δε το συζηταω ειναι κοντα 190 αλογα..

¶λλο αυτοκίνητο το ένα, άλλο το άλλο. Διαφορετικοί προσανατολισμοί. Αν θες αμάξι για κόντρες μόνο δε χρειάζεσαι γκολφ κ δε θα το ευχαριστηθείς γιατί θα απογοητευτείς από τον τάδε ή το δείνα που θα σου ρίξει καπέλο για χίλιους δυο λόγους.

Link to comment
Share on other sites

Ειναι δυνατο αλλα πολυ γραμμικο χωρις ξεσπασματα ... Μην σου παει το μυαλο να αφηνει ολη τη δευτερα κατω και τετοια..δεν συμβαινουν . Να σου πω οτι ταξιδευεις υπερ ανετα και οικονομικα με ταχυτητες 160-170 με 6 ...αρχοντας !!

Link to comment
Share on other sites

αν ηθελα ξεσπασματα κ τρελο νευρο θα κοιταγα αλλου..πανω απ ολα μαρεσει η ανεση.η χλιδα,η ποιοτητα κ για αυτο κατευθειαν πηγα σε golf,απλα οσο να ναι ειναι 160 ιπποι,που δεν ειναι καθολου λιγοι για μενα τουλαχιστον,για αυτο ρωταω πως ειναι το γκαζι του!να μπορω να κανω μια προσπεραση ανετα κ γρηγορα..αλλιως να τα βρασω τα 160 αλογα,που λενε πωσ ειναι κ παραπανω!!αυτο προσπαθω να μαθω απο σασ ποθ το χετε ειδη κ οχι για το πωσ θα ανιγω απο φαναρι σε φαναρι!ελπιζω να μην παρεξηγηθω κ παλι...

Link to comment
Share on other sites

αν ηθελα ξεσπασματα κ τρελο νευρο θα κοιταγα αλλου..πανω απ ολα μαρεσει η ανεση.η χλιδα,η ποιοτητα κ για αυτο κατευθειαν πηγα σε golf,απλα οσο να ναι ειναι 160 ιπποι,που δεν ειναι καθολου λιγοι για μενα τουλαχιστον,για αυτο ρωταω πως ειναι το γκαζι του!να μπορω να κανω μια προσπεραση ανετα κ γρηγορα..αλλιως να τα βρασω τα 160 αλογα,που λενε πωσ ειναι κ παραπανω!!αυτο προσπαθω να μαθω απο σασ ποθ το χετε ειδη κ οχι για το πωσ θα ανιγω απο φαναρι σε φαναρι!ελπιζω να μην παρεξηγηθω κ παλι...

Τα άλογα είναι αρκετά. ¶μα δεν σου φτάνουν βάλε και ένα πρόγραμμα και είσαι στα 200+ άλογα.

Link to comment
Share on other sites

αν ηθελα ξεσπασματα κ τρελο νευρο θα κοιταγα αλλου..

Φιλε μου απο τα λεγομενα σου πρεπει να εισαι αρκετα νεαρος στην ηλικια.

Ειχες αυτοκινητο πριν και τι?

Βλεπω οτι κανεις την ιδια ερωτηση αρκετες φορες παροτι εχεις παρει αρκετες απαντησεις.

Γιατι δεν κανεις οτι πιο απλο και σιγουρο γινεται, δηλαδη να κανεις ενα test drive ειτε απο

αντιπροσωπεια ειτε απο φιλο/γνωστο που εχει και να παρεις ολοκληρωμενη εικονα στα γουστα σου και οχι εικονα απο τα γουστα μας και τις συνηθειες μας (κατι το οποιο μπορει να απεχει πολυ απο αυτο που θελεις και εννοεις).

Δεν πιστευω να αγορασεις μονο και μονο απο τις αποψεις μας?Αυτο θα ηταν ΜΕΓΑ λαθος!

Οσο για το να κοιταγες αλλου αν ηθελες πιο πολυ νευρο και ξεσπασματα τι εχεις κατα νου και το λες?

Γιατι σε συγκριση με το 160αρι για κατι με πιο πολυ νευρο και ξεσπασματα μονο σε κανα corsa opc/seat ibiza cupra/vw polo gti θα κοιταζα που ειναι και πιο οικονομικα διαφορετικα σε λυση μεγεθους golf θα επρεπε να διαθεσεις μερικα χρηματα παραπανω απο το 160αρι για να βρεις αυτο που θελεις.

Link to comment
Share on other sites

λοιπον δεν ειμαι μικρος σε ηλικια ουτε κ το πρωτο μου αμαξι εινα,απλα ειναι το πρωτο μου αμαξι με αρκετουτσικα αλογα για αυτο κ ρωταω!εξαλλου το αμαξι κ το χω παραγγειλει..

Link to comment
Share on other sites

το εκλεισα χωρις να το κανω τεστ ντραιβ γιατι οπωσ σας ειπα ειναι το πρωτο μου με αρκετουτσικα αλογα για αυτο ειμαι κ σιγουρος θα μαι ικανοποιημενοσ..απλα εχω αγωνια μεχρι να το παρω κ κανω συνεχως ερωτησεις!ασχολουμαι με μηχανεσ για αυτο κ δεν ειχα αμαξια με αλογα!βλεπω καποιοι στραβωνουν που κανω καποιες ερωτησεις μαλλον επανελημενα..για αυτο θα μαι πιο τυπικοσ απο δω κ περα!καλο μηνα σε ολους σας..

Link to comment
Share on other sites

το εκλεισα χωρις να το κανω τεστ ντραιβ γιατι οπωσ σας ειπα ειναι το πρωτο μου με αρκετουτσικα αλογα για αυτο ειμαι κ σιγουρος θα μαι ικανοποιημενοσ..απλα εχω αγωνια μεχρι να το παρω κ κανω συνεχως ερωτησεις!ασχολουμαι με μηχανεσ για αυτο κ δεν ειχα αμαξια με αλογα!βλεπω καποιοι στραβωνουν που κανω καποιες ερωτησεις μαλλον επανελημενα..για αυτο θα μαι πιο τυπικοσ απο δω κ περα!καλο μηνα σε ολους σας..

Δεν στραβώνει κανείς απλά οι απαντήσεις αυτές έχουν δωθεί πολλές φορές στο forum. Άμα θες κάνε ένα κόπο και ψάξε λίγο στο forum.

Φιλικά, Στέλιος

Edited by STELIOS_GOLF 6 TSI
Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστω πολυ ετσι λεω κ γω!ελπιζω τελοσ τησ αλλησ βδομαδασ να το χω γιατι ακουσα πωσ σταματισαν οι απεργιες γιατι ηταν κολλημενο στο τελωνειο τοσο καιρο!ουφ..

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω στελιο κ συγνωμη για την ανακατωσουρα..απλα δεν εχω βρει κατι!!

(κουκλι το δικο σου)

Δεν τα βρίσκεις γιατί είναι σκόρπια μέσα στο forum. Φια να διαβάσεις όλο το forum θες κανένα αιώνα. :)

Ευχαριστώ πολύ φίλε. Θα το χαρείς απίστευτα το Golf 6 160ps που πήρες :)

Edited by STELIOS_GOLF 6 TSI
Link to comment
Share on other sites

φιλε μου καλοριζικο το αμαξι σου να ξερεις οτι εχει αρκετα γκαζια απλως θα τα δεις οταν ανοιξει το μοτερ γυρω στα 15000 χλμ . τωρα αν θες κατι παραπανω φυσικα με προγραμμα και εξατμιση γινεται πιο αμεσο στο πατημα του γκαζιου χωρις μεγαλη διαφορα στην καταναλωση.ειναι θεμα προσωπικο τι θα αποφασισεις.και γω ελεγα δεν θα το πειραξω και μετα απο μερικα τσαγακια στο δρομο το εκανα τουμπανο και τωρα τα χωνω σε αρκετους. το γκαζι ειναι παντα γλυκο να ξερεις.

Link to comment
Share on other sites

θα δω..αν κ γω ειμαι της φασης να μην πειραξω κατι γιατι πιστευω ειναι αρκετα τα 160 αλογα κ 25κιλα ροπης!θα δειξει η πορεια αν κ η μεγαλυτερη τρελα ειναι απο ωπου περνασ να το χαζευουν γιατι ειναι κουκλι κ ασ περνασ κ με 20χιλιομετρα..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.