Jump to content
andag

Golf 5 Gt 170Hp

Recommended Posts

είμαι σε αναζήτηση μεταχειρισμένου και απότι φαίνεται καταλλήγω στο golf gt. το αυτοκίνητο μου αρέσει καιρό οπτικά και αφού το οδήγησα με εξέπληξε θετικά και η οδηκή συμπεριφορά του που τν βρήκα σχετική με του λεόν 2 που ήταν το προηγούμενο αυτοκίνητό μου αλλα καλύτερη και φυσικά με περισσότερη ισχύ. στο δια ταύτα τωρα: το αμάξι είναι 7/2006 με 62000χλμ και φαίνεται άψογο όσο μπορώ να κρίνω. έχει 4 μήνες ακόμα εγγύηση και η τιμή που μπορώ να το πάρω είναι 15300 που τη θεωρώ αρκετα καλή για αγορά απο ιδιώτη. μεθαύριο λέω να πάω σε επίσημη για έλεγχο. μπορείτε να μου πείτε πού αλλού να έχω την προσοχή μου και τι να ελένξω? ποιά είναι τα σημάδια των πιο συνηθισμένων βλαβών σεαυτό τον κινητήρα? να αναφέρωπως το αμάξι ανήκε στην παρτίδα που είχε γίνει ανάκληση για σασμάν. η "αναβάθμιση" είναι σίγουρο πως θα έχει γινει?

Link to comment
Share on other sites

Πάρε το βιβλίο σέρβις ανά χείρας, πήγαινε σε μία αντιπροσωπεία και θα στα πουνε όλα, μάλλον.

Το αυτοκίνητο αυτό πάσχει στα συχρονιζέ του σασμάν και στις βαλβίδες του μοτέρ Ν249 και Ν75. Ζήτησε να σου κάνουνε φουλ έλεγχο, έστω και με κόστος, ώστε να αποκαλυφθεί τι έχει το αμάξι.

Link to comment
Share on other sites

Οι βαλβιδες παντως φιλε να μην σε απασχολουν ιδιαιτερα γιατι το κοστος τους ειναι χαμηλο.Στο συγχρονιζε δωσε βαση.Επισης, αν το αυτοκινητο κινουνταν επαρχια το πιθανοτερο να μην εχει προβλημα στο συγχρονιζε καθοτι αυτο ταλαιπωρειται κυριως σε πολεις με κυκλοφοριακο προβλημα οπου η πρωτη-δευτερα παει συννεφο.

Link to comment
Share on other sites

σήμερα ελέγθηκε το αυτοκίνητο. το πρώτο που θα ήθελα να πώ είναι η αδιαφορία και η καθυστέρηση στο συνεργίο... είναι χαρακτηριστικό πως το ραντευού ήταν στις 12 και φύγαμε στις 2:30 ενώ ο "έλεγχος" τους διήρκησε σκάρτο ένα τέταρτο. ο φανοποιός μιλώντας στο τηλέφωνο (!) έριξε μια ματια στο αυτοκίνητο και με βεβαίωσε πως ήταν ατρακάριστο (ευτυχώς για αυτό είμαι σιγουρος) και στη συνέχεια ο έλεγχος σε κινητήρα-ηλεκτρικά ήταν να συνδέσουν το αμάξι με το διαγνωστικό δλδ 1 λεπτού δουλειά. μάλιστα όταν τους ρώτησα για αναρτήσεις, φρένα, ελαστικά φάνηκαν τελείως απρόθυμοι για περετέρο εξηγήσεις και τους έβγαζα της πληροφορίες με το τσιγγέλι. τέλος αφου ζήτησα να πάμε και μια βόλτα το αυτοκίνητο (άρχικα πήρα την αξέχαστη απάντηση "το ξεχάσαμε" ή κατι παρόμοιο) ο έλεγχος που έγινε εκεί ήταν ένα παλικαράκι να μας κάνει ένα τετράγωνο με 1-2 ξερογκαζιές για να άκουσει τον κινητήρα... τέλος πάντων δεν θέλω να επεκταθώ άλλο επι του θέματος του συνεργείου μόνο επειδή εγώ θα το αποφύγω στο μέλλον θα ήθελα να μην ταλαιπωρηθεί και άλλος κόσμος πηγαίνοντας εκεί. το μόνο πρόβλημα που βρήκαν στο αυτοκίνητο είναι η μπαταρία η οποία είχε χαμηλή τάση επειδή το αυτοκίνητο είναι σε ακινησία τους τελευταίους 2-3 μήνες και ίσως χρειαστεί αλλαγή και τα τακάκια τα οποία θέλουν σιγα σιγά αλλαγή. ποιά είναι η γνώμη σας για την τιμή του αυτοκινήτου (15.300)?

Link to comment
Share on other sites

ξέχασα να προσθέσω πως επειδή είδα τις απαντήσεις σας μετά τον έλεγχο δεν ρώτησα για τις βαλβίδες και το συγχρονιζέ. θα είχε φανεί στο διαγνωστικό κάποια βλάβη? αναφέρω πάντως πως σε αυτη την παρρτίδα αυτοκινήτων είχε γίνει ανάκληση για αλλαγή σασμάν όπως με ενημέρωσε ο ιδιοκτήτης. μήπως αυτό σχετίζεται με το συγχονιζέ??

Link to comment
Share on other sites

ξέχασα να προσθέσω πως επειδή είδα τις απαντήσεις σας μετά τον έλεγχο δεν ρώτησα για τις βαλβίδες και το συγχρονιζέ. θα είχε φανεί στο διαγνωστικό κάποια βλάβη? αναφέρω πάντως πως σε αυτη την παρρτίδα αυτοκινήτων είχε γίνει ανάκληση για αλλαγή σασμάν όπως με ενημέρωσε ο ιδιοκτήτης. μήπως αυτό σχετίζεται με το συγχονιζέ??

Ανακληση για αλλαγη ολοκληρου του σασμαν δεν υπηρξε.Απλα το συγχρονιζε αλλαζαν.Ελεγξες μεσω της αντιπροσωπειας αν οντως εχει γινει αλλαγη;

Link to comment
Share on other sites

Πάντως εγώ όταν αγόρασα το Golf μεταχειρισμένο κι επειδή ξέρω τί είδους "έλεγχο" κάνουν στις αντιπροσωπείες, επέλεξα εξ αρχής ανεξάρτητο δικό μου συνεργείο, εξειδικευμένο όμως σε VAG. Λιγότερα χρήματα, καλύτερες υπηρεσίες.

Link to comment
Share on other sites

ποιά είναι η γνώμη σας για την τιμή του αυτοκινήτου (15.300)?

Αν σε ενδιαφέρει και δεν έχεις κλείσει το συγκεκριμένο αυτοκίνητο μπορώ να σου προτείνω ένα άριστο GT που πουλάει φίλος (εντελώς μαμά, με αρκετά έξτρα).

Link to comment
Share on other sites

φίλε μου το αγόρασα το αυτοκίνητο και είμαι απόλυτα ικανοποιημένος. τι να λέμε είναι ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ αυτοκίνητο το gt και γενικά το golf τελικά... πολύ καλή ποιότητα κύλησης, αθόρυβο, αμορτισέρ σπόρ αλλά χωρίς κραδασμούς, άψογο τιμόνι και πολύ όμορφο. ελπίζω και σε πολλά απροβλημάτιστα χλμ. καμμία σχέση με το λεόν που είχα πάντως και νομίζω το προτειμώ και απο a3 που έκανα test drive.

Link to comment
Share on other sites

φίλε μου το αγόρασα το αυτοκίνητο και είμαι απόλυτα ικανοποιημένος. τι να λέμε είναι ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ αυτοκίνητο το gt και γενικά το golf τελικά... πολύ καλή ποιότητα κύλησης, αθόρυβο, αμορτισέρ σπόρ αλλά χωρίς κραδασμούς, άψογο τιμόνι και πολύ όμορφο. ελπίζω και σε πολλά απροβλημάτιστα χλμ. καμμία σχέση με το λεόν που είχα πάντως και νομίζω το προτειμώ και απο a3 που έκανα test drive.

:D

Link to comment
Share on other sites

φίλε μου το αγόρασα το αυτοκίνητο και είμαι απόλυτα ικανοποιημένος. τι να λέμε είναι ΑΠΙΣΤΕΥΤΟ αυτοκίνητο το gt και γενικά το golf τελικά... πολύ καλή ποιότητα κύλησης, αθόρυβο, αμορτισέρ σπόρ αλλά χωρίς κραδασμούς, άψογο τιμόνι και πολύ όμορφο. ελπίζω και σε πολλά απροβλημάτιστα χλμ. καμμία σχέση με το λεόν που είχα πάντως και νομίζω το προτειμώ και απο a3 που έκανα test drive.

Καλορίζικο και καλά χιλιόμετρα!!

Link to comment
Share on other sites

15.300 ??? ...πολλα.... με 15 πηρε φιλος golf 6 160 με 21.000 highl απο ιδιωτη . ΑΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΣΤΟ ΦΙΛΕ !!!!μονο αυτο σου ευχομαι..να κανεις το σταυρο σου καθε μερα!

Link to comment
Share on other sites

για σας παιδες.εχθες εφυγα απο κερκυρα για γυθειο,20κλμ απο πρεβεζα αναβε το τσεκ τις μηχανης και το αμαξι κομπιαζε .τηλ τοταλ,οδικη,φορτωμα και vw καψιοχας .κλμ32300 αλλαγη μπεκ κ' μπουζι ,και ολα καλα.αψογη εξυπιρ.καλη επαγγελματιες ,απο τα κεντρικα καληπτουν η ξενοδο/χειο η αμαξι[ενοικιασις]οχι και τα 2.ξερει κανεις κατι??????

Link to comment
Share on other sites

Πάρε το βιβλίο σέρβις ανά χείρας, πήγαινε σε μία αντιπροσωπεία και θα στα πουνε όλα, μάλλον.

Το αυτοκίνητο αυτό πάσχει στα συχρονιζέ του σασμάν και στις βαλβίδες του μοτέρ Ν249 και Ν75. Ζήτησε να σου κάνουνε φουλ έλεγχο, έστω και με κόστος, ώστε να αποκαλυφθεί τι έχει το αμάξι.

πως μπαινω στο κρυφο μενου;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.