Jump to content
Tatosxan

Τελικο Σιλανσιε Για Golf V Tsi 1.4 140 Ps

Recommended Posts

Καλησπέρα παλικάρια θέλω να βάλω στο Golfaki μου ένα τελικό σιλανσιέ έτσι απλά για θέμα καλαισθησίας και λίγο απόδοσης θορύβου.Μη φανταστείτε ΘΟΡΥΒΟ-ΘΟΡΥΒΟ τρελά πράγματα έτσι λίγο να ακούω το μπάσο μου απλά,αλλά χωρίς απώλεια δύναμης.

Οι ερωτήσεις μου είναι οι εξής:

1.Φοράει ακριβώς το ίδιο ( Φ ) εξάτμισης ,το 140 ps με το 170 ps;

2.Σκέφτομαι γι' αυτό το τελικό το (I)με απόληξη Διπλή Inox 304 (2x ø63,5mm) ¤250,τι λέτε; Μόλις μπείτε στο SITE δείτε ... 3. ΤΕΛΙΚΟ ΣΙΛΑΝΣΙΕ

Προδιαγραφές:

Οβάλ σχήμα

διαστάσεις: 190x105x450mm

Inox 304

I) με απόληξη Διπλή Inox 304 (2x ø63,5mm) ¤250

ΙI) με απόληξη Στρογγυλή Τιτανίου (ø103mm) ¤220

III) με απόληξη Οβάλ Inox 304 (145x75mm) ¤220

IV) με απόληξη Οβάλ Τιτανίου (150x75mm) ¤320

Για να μπείτε κάντε το όλο COPY

http://www.exhaust-center.gr/component/option,com_virtuemart/page,shop.browse/category_id,339/Itemid,1//

Περιμένω απόψεις,σκέψεις και προτάσεις...Ευχαριστώ.

Ευστράτιος,

Edited by Tatos GT-SPORT
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παλικάρια θέλω να βάλω στο Golfaki μου ένα τελικό σιλανσιέ έτσι απλά για θέμα καλαισθησίας και λίγο απόδοσης θορύβου.Μη φανταστείτε ΘΟΡΥΒΟ-ΘΟΡΥΒΟ τρελά πράγματα έτσι λίγο να ακούω το μπάσο μου απλά,αλλά χωρίς απώλεια δύναμης.

Οι ερωτήσεις μου είναι οι εξής:

1.Φοράει ακριβώς το ίδιο ( Φ ) εξάτμισης ,το 140 ps με το 170 ps;

2.Σκέφτομαι γι' αυτό το τελικό το (I)με απόληξη Διπλή Inox 304 (2x ø63,5mm) ¤250,τι λέτε; Μόλις μπείτε στο SITE δείτε ... 3. ΤΕΛΙΚΟ ΣΙΛΑΝΣΙΕ

Προδιαγραφές:

Οβάλ σχήμα

διαστάσεις: 190x105x450mm

Inox 304

I) με απόληξη Διπλή Inox 304 (2x ø63,5mm) ¤250

ΙI) με απόληξη Στρογγυλή Τιτανίου (ø103mm) ¤220

III) με απόληξη Οβάλ Inox 304 (145x75mm) ¤220

IV) με απόληξη Οβάλ Τιτανίου (150x75mm) ¤320

Για να μπείτε κάντε το όλο COPY

http://www.exhaust-center.gr/component/option,com_virtuemart/page,shop.browse/category_id,339/Itemid,1//

Περιμένω απόψεις,σκέψεις και προτάσεις...Ευχαριστώ.

Ευστράτιος,

σε αυτό που ρωτάς δε γνωρίζω να σου απαντήσω! θεωρώ πως η διπλή απόληξη είναι η πιο ωραία! απλά μου φαίνονται πολλά τα λεφτά... στο honda jazz που είχα, είχα βάλει τελικό καζανάκι με διπλή απόληξη με 150 ευρώ... δεν ξέρω αν έχει διαφορά λόγω αυτοκινήτου αλλά για ψάξ'το λίγο. υπάρχουν και εδώ στο forum κάποια θέματα σχετικά αλλά δεν τα βρίσκω τώρα... θα φαίνεται αρκετά ωραίο πάντως!!!

Link to comment
Share on other sites

Το 140αρι με το 170αρι ειναι ακριβως τα ιδια (Φ). Οχι ομως με του gti για να μην υπαρχει παρεξηγηση.

Αν βρεις καζανακι απο 170αρι (καπου ειχα δει στις αγγελιες) το περνας και εισαι ετοιμος χωρις περιτα εξοδα. Μονο που θα πρεπει να κοψεις την πισω ποδια εκει που βγαινουν οι μπουκες η ακομα καλυτερα να παρεις μια ποδια απο GTI/GT (γυρω στα 70 ευρω, προτιμησε του gti που εχει και το νευρο και αν θελεις την βαφεις διχρωμη) και εισαι κομπλε.

Link to comment
Share on other sites

προτιμησε του gti που εχει και το νευρο και αν θελεις την βαφεις διχρωμη) και εισαι κομπλε.

υπαρχει καποια pic να δω αποτελεσμα γτ το ψηνω καιρο τωρα??σε μαυρο αν γινετε?? ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.