Jump to content
mourh

Οι Ζαντες Που Φοραμε Τωρα! [Φωτογραφίες - Όλα τα μοντέλα]

Recommended Posts

Καλησπέρα, εγω θα πω οτι η ωραιότερη ζάντα που εχω δει στο club μας είναι του Γιάννη Ντουμα...____

και για αυτούς που θέλουν να δουν τί εννοεί ο φίλος δημήτρης, η ζάντα μου είναι αυτή:

dsc8870l.jpg

Edited by doumasj
Link to comment
Share on other sites

και για αυτούς που θέλουν να δουν τί εννοεί ο φίλος δημήτρης, η ζάντα μου είναι αυτή:

dsc8870l.jpg

Είναι θειική!!!!! Πολλα μπραβο για τη επιλογή σου Γιάννη και για την υπομονή σου να έρθουν απο Αμερική!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

ναι παιδιά....18αρα είναι και είναι η AVANT GARDE M310....απλά απαντάω εδώ για το όνομα της ζάντας και στα παιδιά που μου χουν στείλει πμ...

Link to comment
Share on other sites

ναι παιδιά....18αρα είναι και είναι η AVANT GARDE M310....απλά απαντάω εδώ για το όνομα της ζάντας και στα παιδιά που μου χουν στείλει πμ...

Eιναι ιδια με την TSW Nurburgring RF.Να υποθεσω καμια σχεση σαν ποιοτητα ε??

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπερα και απο μενα.ειμαι νεο μελος και ειμαι κατοχος ενος ολοκαινουριου rline,και εχω κατι ζαντες sportec που θελω να της βαλω.το αμαξι μου ειναι μαυρο και θα ηθελα την γνωμη σας στο τι χρωμα θα μπορουσα να της βαψω πριν της βαλω και δευτερον ξερει κανει ποσο θα μπορουσα να πουλησω τη 17αρα μαλορι που φοραει με λαστιχα καινουρια?το αμαξι εχει 1800χλμ.

Link to comment
Share on other sites

Παιδες θελω την βοηθεια σας,ενδεχεται να προχωρησω σε αλλαγη στα ζαντολαστιχα στο golfaki μου κ σκεφτομαι τις mak Xlr 17"..Πως σας φαινονται οπτικα πανω στο αμαξι?

Υ.Γ. μιλαω για golf vi

Link to comment
Share on other sites

Σε 5αρι πάνε γαμάτα για ανοιχτή ζάντα! Σε 6αρι δεν έχω δει αλλά το φοβάμαι λίγο.

Εγώ σε αν είχα εξάρι θα έβαζα ή αυτήν

http://imageshack.us.../foto0353a.jpg/ :heart: :heart: :heart: :heart: :heart:

ή αυτήν

http://data.motor-ta...t-lv5-61707.jpg

Link to comment
Share on other sites

Καλα η πρωτη ζαντα μαμαει...Τελικα η κριση με εκανε να επιλεξω μεταχειρισμενες...Σε λιγες μερες θα φορεθουνε :drool::frantics: κ με το καλο θα ερθουν κ φωτο

Edited by kOrMi-6
Link to comment
Share on other sites

Οπως ειπα κ πιο πανω,η κριση με εκανε να επιλεξω μεταχειρισμενες ζαντες..Κατεληξα σε interlagos 18" με λαστιχα continental sp3 (τα οποια τα προοριζω για αλλαγη επειδη θελω καινουρια κ σκεφτομαι να δοκιμασω τα hankook V12, παρ'οτι ta συγκεκριμενα conti εχουν χλμ πανω)

11012012443

Edited by kOrMi-6
Link to comment
Share on other sites

Καταρχας καλοριζικες!Αν θες βαλε και καμια φωτο μερα να φαινεται καλυτερα γιατι τις ζαχαρωνα και εγω!Τι διασταση λαστιχο φορας:Τα ροκο ειναι 235/40/18!

Edited by fanicas
Link to comment
Share on other sites

Οι interlagos είναι απ' τα πιο εντυπωσιακά σχέδια της VW, μαζί με αυτές του Golf GTI :goodjob:

Μια ερώτηση όμως, καθαρά επαγγελματική-ενημερωτική

Τα Scirocco απ' ότι ξέρω έχουν μικρά offset (ET33-ET37)

Κάθονται καλά επάνω στο αυτοκίνητό σου ?

Link to comment
Share on other sites

Τις βλεπω να βγαινουν λιγο εξω απο το θολο σε σχεση με πριν..Φορουσα 195/65/15 πριν,τα συμπερασματα δικα σου απο την εμπειρια σου..Παντως σε θεμα ανεσης ειμαι ικανοποιημενος,το μονο προβλημα που εχς ειναι οτι δε θελω να μπω στο αμαξι,απλα να καθομαι απ'εξω κ να το χαζευω :wub: (ειναι κ αυτη η διαφορα απο τασι σε interlagos)

φιλε κορμι το δικο σου ειναι το 122?

:yes:

Edited by kOrMi-6
Link to comment
Share on other sites

Οι interlagos είναι απ' τα πιο εντυπωσιακά σχέδια της VW, μαζί με αυτές του Golf GTI :goodjob:

ξεχνας και κάποιες άλλες Βαγγέλη που είναι πολύ ωραίες :crazy:

Τις βλεπω να βγαινουν λιγο εξω απο το θολο σε σχεση με πριν..Φορουσα 195/65/15 πριν,τα συμπερασματα δικα σου απο την εμπειρια σου..Παντως σε θεμα ανεσης ειμαι ικανοποιημενος,το μονο προβλημα που εχς ειναι οτι δε θελω να μπω στο αμαξι,απλα να καθομαι απ'εξω κ να το χαζευω :wub: (ειναι κ αυτη η διαφορα απο τασι σε interlagos)

:yes:

πολύ ωράιες οι ζαντες καλορίζικες ,ίσως με το 122 να εβαζες 17αρα ,θα σε κοψει λιγο η 18αρα -αποψη μου

Link to comment
Share on other sites

Οι interlagos είναι απ' τα πιο εντυπωσιακά σχέδια της VW, μαζί με αυτές του Golf GTI :goodjob:

Μια ερώτηση όμως, καθαρά επαγγελματική-ενημερωτική

Τα Scirocco απ' ότι ξέρω έχουν μικρά offset (ET33-ET37)

Κάθονται καλά επάνω στο αυτοκίνητό σου ?

8J X 18 με 42 offset.

Τις βλεπω να βγαινουν λιγο εξω απο το θολο σε σχεση με πριν..Φορουσα 195/65/15 πριν,τα συμπερασματα δικα σου απο την εμπειρια σου..Παντως σε θεμα ανεσης ειμαι ικανοποιημενος,το μονο προβλημα που εχς ειναι οτι δε θελω να μπω στο αμαξι,απλα να καθομαι απ'εξω κ να το χαζευω :wub: (ειναι κ αυτη η διαφορα απο τασι σε interlagos)

Καταρχάς με γεια. Να ξέρεις πως επειδή η ζάντες βγαίνουν πολύ έξω (πιο έξω και από τις δικές μου τις utraleggera κατά 0,3cm) θα έχεις πρόβλημα αν χαμηλώσεις το αμάξι. Συγκεκριμένα θα βρίσκει το λάστιχο στο θόλο εμπρός - πίσω σε περίπτωση που πέφτεις σε λακούβα, εκτός και αν βάλεις τέρμα σκληρή ανάρτηση.

Edited by STELIOS_GOLF 6 TSI
Link to comment
Share on other sites

ξεχνας και κάποιες άλλες Βαγγέλη που είναι πολύ ωραίες :crazy:

πολύ ωράιες οι ζαντες καλορίζικες ,ίσως με το 122 να εβαζες 17αρα ,θα σε κοψει λιγο η 18αρα -αποψη μου

επισης η 16 αρα απο το προηγούμενο jetta ειναι φοβερή

σύμφωνω οτι θα κόψει σε απόδοση... αλλά επειδή κ εγω απο τάσι πήγα σε 17αρα δεν αλλάζω με τπτ τα κρατήματα που απέκτησε το αμάξι σε σχέση με πριν!

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω παίδες,μακαρι να εχουν ασφαλη χλμ.Φιλε dimiv και οι δικες σου μου αρεσουν πολυ :thumbsup: ,ηταν μεσα στις προτιμησεις μου,γεμικα ομως εχω δει παλιοτερα την παρουσιαση σου κ το αμαξι ειναι super..Τωρα στο θεμα των επιδοσεων θα το δω στην πορεια,περιμενω πως θα κοψει παντως για να ειμαι ειλικρινης..Αν κ οι 15αρες σιδερενιες απο to trendline που ειχα πριν,δεν νομιζω να ηταν κ πουπουλο...Επισης να πω πως τωρα με τη βενζινη να βρισκεται στο Θεο,το γκαζι δεν παει πολυ βαθια :db:

8J X 18 με 42 offset.

Καταρχάς με γεια. Να ξέρεις πως επειδή η ζάντες βγαίνουν πολύ έξω (πιο έξω και από τις δικές μου τις utraleggera κατά 0,3cm) θα έχεις πρόβλημα αν χαμηλώσεις το αμάξι. Συγκεκριμένα θα βρίσκει το λάστιχο στο θόλο εμπρός - πίσω σε περίπτωση που πέφτεις σε λακούβα, εκτός και αν βάλεις τέρμα σκληρή ανάρτηση.

Μετα τις ζαντες σκεφτομουν για αναρτησεις κ χαμηλωμα,ομως μου δινει την εντυπωση οτι δεν χρειαζεται (το ματι καποιου αλλου ισως με βοηθησει αν χρειαζεται χαμηλωμα)..Anyway,επειδη εχω προχωρησει σε αλλη αγορα,τις αναρτησεις τις αφηνω για το μελλον..Αυτο που αναρωτιεμαι ειναι μηπως τωρα με τη 18¨ τα "παιξουν" πιο ευκολα τα αμορτισερ?? :unknw:

επισης η 16 αρα απο το προηγούμενο jetta ειναι φοβερή

σύμφωνω οτι θα κόψει σε απόδοση... αλλά επειδή κ εγω απο τάσι πήγα σε 17αρα δεν αλλάζω με τπτ τα κρατήματα που απέκτησε το αμάξι σε σχέση με πριν!

Εσυ ειδες διαφορα απο τασι σε 17αρα στο θεμα επιδοσεων?? Ποια ζαντα φορας στο δικο σου?

Edited by kOrMi-6
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.