Jump to content
Kaklios design Rodos

Προβλημα Οταν Στριβω Το Τιμονι Σε Golf Gt

Recommended Posts

σε GOLF GT >> σχεδον καθε φορα που στριβω το τιμονι ακουγετε ενα θορυβος κατω απο τα ποδια του οδηγου στις μικρες ταχυτητες 10-40 και πολλες φορες το νιωθω πολυ εντονα. το κανει εδω και πολυ καιρο αλλα τις τελευταιες μερες το κανει πιο εντονα!!!!! ξερουμε τι ειναι??? κρεμαργιερα?

Link to comment
Share on other sites

ακοθγεται ενασ θορυβος και σε μενα ιδιοσ οπωσ λεσ. αυριο πρωι θα παω στην αντιπροσωπεια να το δω. εμενα μου το κανει σε μικρεσ ταχυτητητεσ οπωσ λεσ καθωσ και οταν στριβω το τιμονι σταματημενοσ. ενα θορυβο σαν κατι να κτυπαει.

Link to comment
Share on other sites

μηπως ρε παιδια οταν παιρνεται σχετικα κλειστεσ στροφες με λιγα χιλιομετρα και εχει υσηχια ακουγεται απο το πατωμα ενα ντουκ ξερο ???? εχω τρελαθει ρε γ____ο απο τη μερα που το πηρα το κανει

Edited by Speedy
Μη επιτρεπόμενη λέξη
Link to comment
Share on other sites

λοιπον........... πηγα στην αντιπροσοπεια κ αφου εγινε ο ελεγχος μου ειπαν.. κρεμαργιερα και βεβαια ειναι μεσα στην εγγυηση και μαλιστα μου ειπαν οτι εκει τα golf "πονανε". :p

Link to comment
Share on other sites

λοιπον........... πηγα στην αντιπροσοπεια κ αφου εγινε ο ελεγχος μου ειπαν.. κρεμαργιερα και βεβαια ειναι μεσα στην εγγυηση και μαλιστα μου ειπαν οτι εκει τα golf "πονανε". :p

Για πες μας και χιλιόμετρα που έχεις ήδη διανύσει. Σχετικά συντηρητική χρήση ή βάρβαρη?

Link to comment
Share on other sites

πηγα σημερα στην αντιπροσωπει με ακριβως το ιδιο προβλημα στο golf gt sport tsi που εχω.

το προβλημα βρισκεται στην κρεμαγιερα μου ειπαν. συγκεκριμενα μπηκαμε σε 3 golf 5 που

υπηρχαν στο χωρο του σερβις και τα τρια εκαναν τον ιδιο θορυβο. ο μηχανικος με διαβεβειωσε

πωσ δεν ειναι σημαντικο προβλημα και πωσ θελει ουσιαστικα αλλαγη η κρεμαγιερα. μου ειπε επισης

πως ακομα και αν την αλλαξει θα το κανει παλι σε λιγο καιρο. στο δικο μου εχω περιπου 31000 χλμ

με συντηρητικη χρηση κ χωρις χτυπηματα σε λακκουβεσ .

(οσο γινεται σε αυτη την χωρα με τους "υπεροχους" δρομους).

το προβλημα με εμενα ειναι πως η εγγυηση εχει ληξει εδω και 1 μηνα αρα... 1000 + τοποθετηση κανει...

ο αρχιμηχανικος μου ειπε πως θα δει αν μπορει να μου το περασει στην εγγυηση κ θα μου τηλεφωνησουν

για ενημερωση... κριμα...

προτρεπω ολους οσους εχετε ακουσει κατι τετοιο να το δειτε εγκαιρα πριν ληξει η εγγυηση!

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς η τιμή καινούργιας κρεμαργιέρας είναι κοντά στα 1.149 €(τοσο την εμφανίζει το ετκα) χωρίς εργασία .. όταν λες : " 1000 + τοποθέτηση κάνει..." τι εννοείς ?

Ps: Εαν μπορείτε ανεβάστε ένα βίντεο με τον ήχο που ακούτε για να γνωρίζουμε κι εμείς όταν έρθει η ώρα της ...

Edited by Speedy
Link to comment
Share on other sites

Αν προκειται να ξαναεμφανιστει ο ηχος μηπως ειναι ανουσιο να μπειτε στη διαδικασια αλλαγης της;Παντως στο στριψιμο δεν εχω ακουσει κατι στο δικο μου (48.000 χλμ).Απλα μερικες φορες και οταν ειναι κρυο, σε μικρες ταχυτητες και σε εγκαρσιες ανωμαλιες (αυλακια) ακουω ενα χτυπημα απο μπροστα το οποιο δεν ακουγεται οταν ζεσταθει το αυτοκινητο.Θα παω μια μερα να το κοιταξω.

Edited by NASOS_ea
Link to comment
Share on other sites

φιλε αστο.... παλι θα σου κανει προβλημα ...φιλος με golf 5 εχει αλλαξει 3 ~~~ και ειναι στα 90.000 εγω παω για την πρωτη πλεον ενωε χω το 6αρι΄.

Link to comment
Share on other sites

οποιος εχει εγγυηση ας παει, αλλωστε την εχουμε πληρωσει μαζι με το αμαξι, οποιος παλι δεν εχει ας μην αλλαξει 1000++ ¤ ειναι αυτα...

στο δικο μου μολισ στριβω το τιμονι σταματημενοσ ακουγονται πυροβολισμοι

Link to comment
Share on other sites

αυτο ειναι φυσιολογικο ακουμπανε οι δισκοπλακες και τριζει το αμαξι... ολα τα αλλα ειναι φυσιολογικα ...

Ειναι μερος της εξελιγμενης αξιοπιστιας της vw ...

Link to comment
Share on other sites

Εγω οταν στριβω το τιμονι, με το golf σταματημενο καναι γκρρρρ... συνεχες! Τι ειναι αυτο κρεμαγερα ή φυσιολογικο?

Οταν εισαι σταματημενος και πατας το φρενο εννοεις?

Link to comment
Share on other sites

Χωρις φρενο,απλα στριβωντας το τιμονι δεξια-αριστερα.

σε εμενα το κανει οταν ειμαι σταματημενος κ σε κατηφορα κ οχι παντα.προβλημα?

Link to comment
Share on other sites

Χωρις φρενο,απλα στριβωντας το τιμονι δεξια-αριστερα.

Χωρις φρενο αλλα μηπως με χειροφρενο; :good:

Link to comment
Share on other sites

Μου εκανε και εμενα θορυβο (τακ τακ) στο μπροστινο συστημα οταν εστριβα τερμα το τιμονι, το πηγα στην αντιπρωσοπεια και μετα απο ενα ελεγχο που του εκαναν δεν μπορεσαν να βρουν τι εχει και μου εκλεισαν ραντεβου να παω αλλη μερα απο το πρωι για να το λυσουν και να βρουν το προβλημα. Το πηγα και μιολις εβγαλαν το προστατευτικο πλαστικο που ειναι απο κατω ειδανε πως ητανε μια σφινομενη πετρα!τη εβγαλαν και ολα καλα.

Link to comment
Share on other sites

Καλο!!! Οχι, προς θεου.

Εννοουσα μηπως εχεις δεμενο χειροφρενο και στριβεις π.χ. για να ξεπαρκαρεις και το λυνεις πριν ξεκινησεις.Αφου δεν ειναι αυτο πηγαινε για εναν ελεγχο αντιπροσωπεια.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.