Jump to content
free4you

Ποια Η Καλύτερη Αντιπροσωπεία Vw?

???? ????? ? ???????? ????????????? Vw? (???? ??????)  

3 members have voted

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Γεια σας παιδιά,

Παρότι οι καιροί που ζούμε είναι δύσκολοι, πολλοί από εμάς εδώ μέσα σκεφτόμαστε την αγορά ενός καινούριου αυτοκινήτου και καθώς ξέρουμε ότι ο κλάδος περνάει κρίση φανταζόμαστε ότι στις αντιπροσωπίες προσπαθούν να προσελκύσουν πελάτες με δελεαστικές προσφορές. Γνωρίζω ότι η VW πολύ δύσκολα κάνει κάτι τέτοιο αλλά παρόλα αυτά θα ήθελα να ρωτήσω αν έχετε ακούσει ή αν έχετε προσωπική εμπειρία για κάποια συγκεκριμένη αντιπροσωπία VW (εντός Αττικής) που να είναι καλύτερη σε σχέση με κάποια άλλη στον τομέα των προσφορών, της εξυπηρέτησης και γενικότερα σαν αντιπροσωπία συνολικά (Δηλαδή: Σας έδωσε ακριβά δώρα, είχατε μεγάλη χρηματική έκπτωση για αγορά τοις μετρητοίς ή αγορά ετοιμοπαράδοτου, χαμηλό επιτόκιο σε περίπτωση δόσεων, πολύ καλό Test drive, ευγενικούς και εξυπηρετικούς dealer κτλ)

Ευχαριστώ!

Edited by free4golf
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω καλή γνώμη για KARENTA, Γρατσία, Παζαρόπουλο φυσικά (με όλα τα πρόσφατα γεγονότα), AUTOCLUB (από εκεί πήρα το GOLF, έχω πολλά παράπονα από την εξυπηρέτηση τους). Καλά λόγια ακούω συχνά για τον Φιλοσίδη στον Καρέα και για τον Ρώρη (αν κι έκλεισε το μαγαζί με τα μεταχειρισμένα που είχε στο Γαλάτσι.Δεν ξέρω αν σημαίνει κάτι αυτό).

Κάνε μία βόλτα στον καθένα να έχεις δική σου άποψη.

Edited by JOHNL
Link to comment
Share on other sites

Το topic το άνοιξα όχι μόνο για να βοηθήσει εμένα που όντως ενδιαφέρομαι για την αγορά ενός VW αλλά και για να βοηθηθούν και άλλοι που πιθανόν τους ενδιαφέρει κάτι παρόμοιο καθώς ένα τέτοιο topic (νομιζο δεν υπαρχει καποιο παρομοιο στο forum) μπορεί να φανεί πολύ χρήσιμο και να γλιτώσει ένα πιθανό αγοραστή από κόπο και ίσως και χρήμα.

Από μια πολύ μικρή έρευνα αγοράς που έκανα δεν έμεινα ευχαριστημένος από την KARENTA (Συγγρού & Βουλιαγμένης), όπως επίσης και δεν πιστεύω ότι ο Παζαρόπουλος είναι καλή λύση μετά το πρόσφατο περιστατικό της παρολίγον χρεωκοπίας του. Για τον Ρώρρη έχω ακούσει καλά λόγια αλλά δεν έχω προσωπική εμπειρία...

Link to comment
Share on other sites

¶νοιξα αυτό το topic με γνώμονα να βοηθηθώ εγώ αλλά και όλοι όσοι ενδιαφέρονται για την αγορά ενός καινούριου VW... Τις τελευταίες μέρες όμως έχω αρχίσει να πιστεύω ότι μπορεί να θεωρηθεί από κάποιους ως αθέμιτη διαφήμιση/δυσφήμηση καθώς η ψηφοφορία αναφέρει ονομαστικά τις αντιπροσωπίες όπως επίσης είναι πιθανό να εναντιώνεται και στους όρους χρήσης αυτού του forum. Για τους παραπάνω λόγους ζητώ από κάποιον υπεύθυνο (mod, admin) αν πιστεύει ότι οι ισχυρισμοί μου έχουν κάποια βάση, να κλειδώσει ή να διαγράψει το topic...

Link to comment
Share on other sites

Θα έβαζα Παζαρόπουλος, αφού όμως έκλεισε τότε δε ψηφίζω κάποιον...

Karenta Συγγρού και Μαρούσι που είχα πάει ήταν του στυλ να σου πάρουμε τα λεφτά και χάρη σου κάνουμε, οπότε μακρυά. Πλάκα είχε όταν με είχε πάρει τηλέφωνο ο πωλητής από Karenta Συγγρού και του είχα πει την προσφορά που μου είχε κάνει ο Παζαρό και καράφλιασε! Εγώ όμως το ευχαριστήθηκα!

Edited by Z3RatuL
Link to comment
Share on other sites

Με βάση τα δεδομένα του 2011 (και σε λίγες ώρες 2012) σε ποιες αντιπροσωπείες να πάω να ρίξω ένα βλέφαρο έρευνας αγοράς?

Ρωρη φιλοσίδη και βλέπουμε?

επίσης γιατί σε κάποιες επιλογές έχει ερωτηματικά?Εγινε edit ?

Link to comment
Share on other sites

Με βάση τα δεδομένα του 2011 (και σε λίγες ώρες 2012) σε ποιες αντιπροσωπείες να πάω να ρίξω ένα βλέφαρο έρευνας αγοράς?

Ρωρη φιλοσίδη και βλέπουμε?

επίσης γιατί σε κάποιες επιλογές έχει ερωτηματικά?Εγινε edit ?

Πήγαινε σε όλους και όποιος σου κάνει την καλύτερη προσφορά, αγόρασέ το από αυτόν!

Link to comment
Share on other sites

Πήγαινε σε όλους και όποιος σου κάνει την καλύτερη προσφορά, αγόρασέ το από αυτόν!

Ξεκινάω απο άυριο. Ρωρρης-AUTOCLUB-KARENTA -ΦΙΛΙΠΠΑΙΟΣ-ΑΥΤΟ ΜΑΡΙΝ που βολέυουν λόγο απόστασης και βλέπουμε. και φυσικά θα ζητήσω την προσφορά αν γίνεται γραπτώς γραπτά ώστε να κάνω ότι παζαρι μπορώ με τον καθένα..

ΥΓ ξέρετε αν κάποια άλλη αντιπρωσοπεια εκτος της μαριν προσφέρει την απόσυρση με δικό τους όχημα? Και κατα πόσο αυτο θα γίνει η θα βγεί καμία μπαρούφα? Είναι πολλά τα 960 άρη

Edited by naruel
Link to comment
Share on other sites

Παρότι αντιμετώπισα στην αρχή πρόβλημα με την αντιπροσωπεία του Γρατσία σχετικά με το χρόνο παράδοσης νέου αυτοκινήτου, στο τέλος όλα πήγαν καλά και το αυτοκίνητο παραδόθηκε στον προβλεπόμενο χρόνο.

Ο πωλητής ήταν ευγενέστατος και κατατοπιστικός.

Edited by spilios
Link to comment
Share on other sites

Έχω πάει σε καρέντα και φιλοσίδη.Στην καρέντα τους είπα να με βοηθήσουν να βάλω κάτι που πήρα και μου λέει μόλις έρθει ο τεχνικός θα αρχίσει και θα μετράει χρόνος και του πα καλά άστο θα το κάνω μόνος μου.Αντίθετα στο φιλοσίδη του είπα να μου τοποθετήσει το ανταλλακτικό και μου το τοποθέτησε αμέσως χωρίς δεύτερη κουβέντα και καμιά χρέωση.Εννοείτε ότι αναφέρομαι σε ψιλοπράγματα, μην πας και πάρεις ic για παράδειγμα και τους πεις να στο βάλουν τζάμπα :Ρ

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.