Jump to content
professor

Τοποθέτηση Αεροτομής Τύπου Trunk Lip Oem (Votex)

Recommended Posts

γιωργο τωρα το ειδα...μπραβο ειναι πολυ ωραια...η ecstuning βαζει κατι φοβερες εκπτωσεις αλλα δυο φορες που παρηγγειλα μου εστειλαν email και μου ζειτουσαν μεταφορικα τον μπαμπα τους την μαμα τους μαζι με τα παιδια..και ετσι τις ακυρωνα

αντε τωρα και τα φωτα του r-36.....

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ Φάνη,όσο για τα πίσω φώτα του R36 μάλλον δεν θα τα βάλω γιατί νομίζω ότι ταιριάζουν περισσότερο στα ανοιχτόχρωμα αυτοκίνητα.

Link to comment
Share on other sites

Συναδελφε υπεροχο.. Μη του αναβετε φωτιες.. Ο Σεπτεμβρης ερχεται, τα σχολεια ανοιγουν, τα παιδια μας περιμενουν.. χαχαχαχα

Link to comment
Share on other sites

Αυτό το τελευταίο τι το ήθελες και μου το θύμισες Βασίλη........

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς όχι ακόμη.Προς το παρόν πάω για 17άρες ζάντες και λάστιχα και βλέπουμε.

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς όχι ακόμη.Προς το παρόν πάω για 17άρες ζάντες και λάστιχα και βλέπουμε.

Γιώργο ποιες ζάντες θα βάλεις εχεις καταλήξει?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα Νίκο.Ψάχνομαι εδώ και καιρό με αυτό το θέμα στο ebay.de.Η αγαπημένη μου ζάντα είναι αυτή: http://cgi.ebay.de/V...=item35a9d10406

Αλλά έχει χειμερινά επάνω και ο Γερμανός ζητά 200 ευρώ μεταφορικά.

Η επόμενή μου επιλογή είναι αυτή:

http://cgi.ebay.de/A...=item3cafc1369d

Έχει καλό ελαστικό,τα μεταφορικά κυμαίνονται σε λογική τιμή και δεν μένει να του αρέσει και η προσφορά μου.Θα δείξει.

Αν και είμαστε offtopic έχει και για σένα 1-2 καλές προσφορές:

http://srx.de.ebayrt...=158288π=4340

http://srx.de.ebayrt...=158288π=4340

http://srx.de.ebayrt...=158288π=4340

Όλες τους είναι κουφέτο και με ελαστικά για πολλά χιλιόμετρα.

Edited by Professor
Link to comment
Share on other sites

ρε συ οχι 17 ειναι σα να κανεις μισες δουλειες και θα το μετανιωσεις...18 βαλε συνδιαζεις κρατημα και ανεση..επεισης μην λες δυστυχος..καλυτερα να βαλεις ζαντες παρα τις ποδιες...πολυ καλη κινηση..ανα και απ οτι βλεπω στα αμαξια βαζουμε και βαζουμε και να δω σε λιγους μηνες που θα παει η κατασταση και να θα εχουμε να συνεχιζουμε να βαζουμε!!!αντε κρα τα μας ενημερους φιλε.

Link to comment
Share on other sites

ρε συ οχι 17 ειναι σα να κανεις μισες δουλειες και θα το μετανιωσεις...18 βαλε συνδιαζεις κρατημα και ανεση..επεισης μην λες δυστυχος..καλυτερα να βαλεις ζαντες παρα τις ποδιες...πολυ καλη κινηση..ανα και απ οτι βλεπω στα αμαξια βαζουμε και βαζουμε και να δω σε λιγους μηνες που θα παει η κατασταση και να θα εχουμε να συνεχιζουμε να βαζουμε!!!αντε κρα τα μας ενημερους φιλε.

Off Topic

σοφές κουβέντες .....

18 ??? 1.6 Fsi είναι δεν είναι 2.0 ! Και μην ξεχνάμε ότι είναι πάνω απ' όλα οικογενειακό αμάξι και φανταστείτε το στα ταξίδια φουλαρισμένο με πράγματα και 4 άτομα μέσα και με τα 18άρια πάνω ... αφήστε που τα λάστιχα για τα 18άρια έχουν φεύγα τιμές ...

Link to comment
Share on other sites

Off Topic

σοφές κουβέντες .....

18 ??? 1.6 Fsi είναι δεν είναι 2.0 ! Και μην ξεχνάμε ότι είναι πάνω απ' όλα οικογενειακό αμάξι και φανταστείτε το στα ταξίδια φουλαρισμένο με πράγματα και 4 άτομα μέσα και με τα 18άρια πάνω ... αφήστε που τα λάστιχα για τα 18άρια έχουν φεύγα τιμές ...

Την πεθερά που κάθετε μπροστά την ξέχασες :D

Link to comment
Share on other sites

δεν εχει σχεση αν ειναι 18 αφου διαμετρος ειναι ιδια..δεν θα κοψει καπου ουτε θα χασει αντι για 45 προφιλ που παιρνει η 17αρα βαζουμε 40(αυτο προτεινει ο κατασκευαστης) πλατος το ιδιο 225 αρα αν παρει και μια ελαφρια ζαντα ισως κερδισει κι ολας.δεν ειναι υπερβολη η 18αρα εντελος φυσιολογικη διασταση για 16 fsi το 225 40 18.οσο για το κοστος ελαστικων το πολυ 70-100 ευρο παραπανω απο τα 17αρια και σε αποζημιωνουν με το παραπανω απο την οδικη συμπεριφορα..ξεχαστε αυτα που λεγανε οι παπουδες οτι δεν βαζω πανω απο 14αρα ζαντα γιατι θα κοψει και αλλες μακακιες..διβαστε λιγο και δειτε για να καταλαβετε τι παιζει γιατι ορισμενοι εχετε μπερδεψει λιγο τα πραγματα σχετικα με το θεμα ζαντες-λαστιχα!οχι μονο εσεις αλλα και πολλοι αλλοι που εχω δει κατα καιρους στο κλαμπ και γι αυτο φταινε οι ανενημερωτοι αεριολογοι που το ανοιγουν και κατεβαζουν οτι τους ερθει!!.φιλικα Ανεστης.

Link to comment
Share on other sites

Την πεθερά που κάθετε μπροστά την ξέχασες :D

Πάντα μπροστά παιδιά την πεθερά χα,χα,χα,βλέπω συμφωνείτε όλοι ε???!!!

Link to comment
Share on other sites

δεν εχει σχεση αν ειναι 18 αφου διαμετρος ειναι ιδια..δεν θα κοψει καπου ουτε θα χασει αντι για 45 προφιλ που παιρνει η 17αρα βαζουμε 40(αυτο προτεινει ο κατασκευαστης) πλατος το ιδιο 225 αρα αν παρει και μια ελαφρια ζαντα ισως κερδισει κι ολας.δεν ειναι υπερβολη η 18αρα εντελος φυσιολογικη διασταση για 16 fsi το 225 40 18.οσο για το κοστος ελαστικων το πολυ 70-100 ευρο παραπανω απο τα 17αρια και σε αποζημιωνουν με το παραπανω απο την οδικη συμπεριφορα..ξεχαστε αυτα που λεγανε οι παπουδες οτι δεν βαζω πανω απο 14αρα ζαντα γιατι θα κοψει και αλλες μακακιες..διβαστε λιγο και δειτε για να καταλαβετε τι παιζει γιατι ορισμενοι εχετε μπερδεψει λιγο τα πραγματα σχετικα με το θεμα ζαντες-λαστιχα!οχι μονο εσεις αλλα και πολλοι αλλοι που εχω δει κατα καιρους στο κλαμπ και γι αυτο φταινε οι ανενημερωτοι αεριολογοι που το ανοιγουν και κατεβαζουν οτι τους ερθει!!.φιλικα Ανεστης.

40άρι προφίλ και ελαφριά ζάντα(=ελαφρύ κράμα) θα στραβώνουν σε κάθε λακκούβα που θα πέφτει μέσα .. κι όπως είναι γνωστό στην Ελλάδα έχουμε πολλές .... οπότε προσωπικά θα προτιμούσα 45 προφίλ παρά 40αρι . Αφήστε που με το 40 όλο το σύστημα διεύθυνσης θα τρώει TO ζόρι στις ανωμαλίες του δρόμου κι αντί το λάστιχο να απορροφάει ένα μέρος , το λάστιχο θα τα μεταφέρει όλα στο σύστημα διεύθυνσης . Το 40 προφίλ το θεωρώ για πιστά και μόνο . Όσο για τα περί παππούδων κλπ τα θεωρώ απλά αστείο και μόνο .

Φιλικά ,

Speedy

Πάντα μπροστά παιδιά την πεθερά χα,χα,χα,βλέπω συμφωνείτε όλοι ε???!!!

xaxaxa Μπορούμε να κάνουμε κι αλλιώς ?? χαχαχαχα

Ας μην συνεχίσουμε το off topic και χαλάμε το θέμα ...

Edited by Speedy
Link to comment
Share on other sites

40άρι προφίλ και ελαφριά ζάντα(=ελαφρύ κράμα) θα στραβώνουν σε κάθε λακκούβα που θα πέφτει μέσα .. κι όπως είναι γνωστό στην Ελλάδα έχουμε πολλές .... οπότε προσωπικά θα προτιμούσα 45 προφίλ παρά 40αρι . Αφήστε που με το 40 όλο το σύστημα διεύθυνσης θα τρώει TO ζόρι στις ανωμαλίες του δρόμου κι αντί το λάστιχο να απορροφάει ένα μέρος , το λάστιχο θα τα μεταφέρει όλα στο σύστημα διεύθυνσης . Το 40 προφίλ το θεωρώ για πιστά και μόνο . Όσο για τα περί παππούδων κλπ τα θεωρώ απλά αστείο και μόνο .

Φιλικά ,

Speedy

xaxaxa Μπορούμε να κάνουμε κι αλλιώς ?? χαχαχαχα

Ας μην συνεχίσουμε το off topic και χαλάμε το θέμα ...

Εισαι ωραιος ρε Speedy απο την πεθερα χαλασε το θεμα? αλλα ετσι ειναι οι πεθερες σας πειραζουν

Προς Speedy το θεμα ειναι "Τοποθέτηση Αεροτομής Τύπου Trunk Lip Oem (Votex)" με ακουυυυυς!!!

Link to comment
Share on other sites

Εισαι ωραιος ρε Speedy απο την πεθερα χαλασε το θεμα? αλλα ετσι ειναι οι πεθερες σας πειραζουν

Προς Speedy το θεμα ειναι "Τοποθέτηση Αεροτομής Τύπου Trunk Lip Oem (Votex)" με ακουυυυυς!!!

χαχα , οκ , ειπαμε τερμα το offtopic ..

Link to comment
Share on other sites

εγω 19αρες ειχα..225 35 19 εμπρος και 255 30 19 πισω..5ποντους χαμηλομα ταξιδια πολλα..λακουβες επησεις..δεν επαθαν τπτ ουτε συστηματα διευθυνσης ουτε ζαντες ουτε λαστιχα ουτε η ανεση μου χαλασε δραματικα.βεβαι δεν ειχα στριψιμο..γι αυτο λεω 18αρα για να τα συνδιαζει ολα.τεσπα ο καθενας εχει τα λεφτα του και τα διαχιριζετε πως θελει..για μενα ειναι πεταμα χρηματων για μεσοβεζικες λυσεις οπως οι 17αρες και για τον αλλον η καλυτερη λυση..οποτε περι ορεξεος...

Link to comment
Share on other sites

νικο για κοιτα και στο *μη επιτρεπόμενο @ URL* που βγαζουν τις 17 και τις πουλανε και 500 ευρω μαζι με λαστιχα και καλα λαστιχα, αν ακομα θες 17..χεχε εγω παντος τις αγορασα

τις 18 και αυτη την εβδομαδα ισως να βαλω και λαστιχα και φωτο εδω.....λεω για toyo r1r

Link to comment
Share on other sites

τελικα continental sport contact 3 εκλεισα πιστευω ωσ την παρασκευη να μου τα φερουν και να τα βαλω....θα σας βαλω φωτο....

Μεγειές Φάνη αναμένουμε τις φωτό.:lol:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.