Jump to content
thanos.k

2011 Νέο Ford Focus St

Recommended Posts

http://www.autotriti.gr/data/news/preview_news/96852.asp

Εαν στριβει καλυτερα απο το προηγουμενο,εαν ειναι ποιο οικονομικο,εαν εχει και καλυτερες επιδοσεις ....νομιζω οτι ο ανταγωνισμος θα πρεπει να βαλει τα δυνατα του στις νεες παρουσιασεις ....

Link to comment
Share on other sites

http://www.autotriti.gr/data/news/preview_news/96852.asp

Εαν στριβει καλυτερα απο το προηγουμενο,εαν ειναι ποιο οικονομικο,εαν εχει και καλυτερες επιδοσεις ....νομιζω οτι ο ανταγωνισμος θα πρεπει να βαλει τα δυνατα του στις νεες παρουσιασεις ....

Δεν νομίζω να είναι αρκετά πιο οικονομικό. Ο κινητήρας των 1.976cc (Ecoboost) που θα του βάλουν φοριέται ήδη στα μοντέλα Galaxy & S Max με απόδοση 203 ίππους και έχει μικτή κατανάλωση 8+, λογικά το ST με τον ίδιο κινητήρα και 250ps θα έχει μεγαλύτερη κατανάλωση.

Edited by ACE2007
Link to comment
Share on other sites

Πόσο διαφορετικό είναι απο το νέο Mazda 3 MPS ?????

Τι μανία είναι αυτή με τις 5 πόρτες δεν μπορώ να καταλάβω...

Όμορφο σαλόνι πάντως, πολύ φουτουριστικό και επιτέλους 2λιτρα...Βαρέθηκα να βλέπω μόνο OPC και GTi...

Link to comment
Share on other sites

Guest Grouper_8L

Τις έχει συνηθίσει το μάτι μου πια όλες αυτές τις περίεργες καμπύλες στα αυτοκίνητα, οπότε καλό μου φαίνεται :unsure:. Επιτέλους 2λιτρα, ξύπνησαν!

Σε 3πορτο θα είναι πολύ γ/στερό :clapping:

Edited by Grouper
Link to comment
Share on other sites

Μπροστά είναι όμορφο με την μεγάλη εισαγωγή αέρα, πίσω έχει πολλά "περίεργα" κοψίματα στο σχέδιο και περίεργα φώτα. Μέσα είναι αρκετά φουτουριστικό & space σαν να ζήλεψαν από το civic.

Το θέμα είναι ότι θα είναι πολύ ογκώδες, όπως και το Astra που έχει μήκος όσο το τελευταίο ή προτελευταίο vectra αν θυμάμαι καλά. Όλο μεγαλώνουν σε διαστάσεις και βαραίνουν τα μοντέλα, το Focus δεν αποτελεί εξαίρεση.

Το ότι θα είναι δίλιτρο είναι καλό σε σχέση με το 2,5 που βγαίνει σήμερα, αν και στην εποχή που διανύουμε ακόμα και αν έχει προσιτή τιμή κτήσης - θα έχει υψηλά κόστη συντήρησης, έχω βαρεθεί να βλέπω στο car 6άρια Golf GTI του 2009 να πωλούνται, πιο πολλά από τα tsi είναι πια.

Link to comment
Share on other sites

Το αυτοκινητο ειναι αλλου, το εκανα test drive, εχει πολυ καλο τιμονι το οποίο βαραίνει αναλογα την ταχυτητα.Το εσωτερικο του ειναι καλης ποιοτητας και πολυ φουτουριστικο. Η εκδοση 1.6Τ με τα 150 αλογα ειναι οτι πρεπει για την Ελλαδα

Link to comment
Share on other sites

πολυ ωραιο ειναι εξωτερικα και εσωτερικα..λογικα σε στιψιμο και τιμονι οπως και οι προηγουμενες γενιες focus θα υπερτερουν σε συγκρηση με το golf.ποτε θα βγει στην παραγωγη και ποια η τιμη εκινησης?

Link to comment
Share on other sites

πολυ ωραιο ειναι εξωτερικα και εσωτερικα..λογικα σε στιψιμο και τιμονι οπως και οι προηγουμενες γενιες focus θα υπερτερουν σε συγκρηση με το golf.ποτε θα βγει στην παραγωγη και ποια η τιμη εκινησης?

σε στριψιμο και τιμονι η αμερικλανια?εχω οδηγησει...ανεστη τι λες!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!πες δυναμη οκ να το καταλαβω αλλα ομορφια?μονο λιγο μπροστα λεει το πισω ειναι σαν σαν βανακι αθλιο

Edited by Playmaker
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.