Jump to content
vband

Λεω Να Βαλω Revo

Recommended Posts

Λεω να βαλω revo.

850 euro στο Φιλοσιδη

Εχω 2 φοβιες

Μηπως μετα σπαει η τουρμπινα καθε 3 μηνες, αν ειναι να παραγγειλο καμμια 20αδα να χω stock

Μη χρειαστω να ληστεψω βυτιο με v power racing για να μπορω να το οδηγαω

Αυτα τα 2 σκεφτομαι αυτες τις δυσκολες ωρες πριν ανηφορησω για τη μαγευτικη πλαγια της Λεωφορου Καρεας

Link to comment
Share on other sites

δεν σπανε ετσι απλα τα 122αρια με ενα προγραμμα.

αν δεν κανω λαθος δεν εχεις ηδη προγραμμα;

αφου δεν θελεις costum το revo ειναι απο τα πλεον πολυφορεμενα στα tsi.

προχωρα αφοβα! μπορεις να βαλεις και για απλη το προγραμμα αν δεν θες για 100αρα εχει file η revo.

οσο δεν του πινεις το αιμα δεν θα δεις σοβαρη διαφορα στην καταναλωση.

με σκισιμο ομως εχω δει νουμερα που θελω να ξεχασω.. χαχαχα

βαλτο

Link to comment
Share on other sites

Εχω το παρακμιακο sp power

Δε μου παν οτι εχουν διαφορετικα, μονο ενα

Θα το βαζα με 750 στην Cargate αλλα θα χασω την εγγυηση αν δε παω στο Βυρωνα

Link to comment
Share on other sites

Εχω το παρακμιακο sp power

Δε μου παν οτι εχουν διαφορετικα, μονο ενα

Θα το βαζα με 750 στην Cargate αλλα θα χασω την εγγυηση αν δε παω στο Βυρωνα

xband εισαι γειτονακι?

βαλτο μη φοβασαι τιποτα ουτως η αλλως εχεις και εγγυηση!και απ οτι ξερω δε σπαει δε χαλαει!

Link to comment
Share on other sites

xband εισαι γειτονακι?

βαλτο μη φοβασαι τιποτα ουτως η αλλως εχεις και εγγυηση!και απ οτι ξερω δε σπαει δε χαλαει!

Οχι για το Βυρωνα εννοουσα το Φιλοσιδη.

Θα το βαλω και τερμα, κι οταν τελειωσει η εγγυηση αλλαζω καζανακι τουαλετα βαζω κι ενα φιλτρο και το αφηνω στα αξιοπρεπη 158 αλογα. Δε θα το κανω stage 2,3,4,5 NOS κτλ ,πιστευω καλυτερα να κρατησω τα λεφτα για ενα καινουργιο

Edited by xband
Link to comment
Share on other sites

Τοτε φιλος μη το κανεις καθολου, αν ειναι να παρεις καινουργιο και να πετας τα χρηματα σου σε κατι που ουτως ή αλλως καποια στιγμη θα δωσεις, να ξερεις πως χαμενα θα πανε. Κανενας δεν προκειται να σου δωσει παραπανω χρηματα γιατι εχει προγραμμα, φιλτρο, εξατμιση, καθως η τιμη καθοριζεται απο το μοντελο και την κατασταση του αυτοκινητου. Ενα παλιο ειναι ενα παλιο αυτοκινητο οταν πας να το παζαρεψεις για να το αγορασεις, δε πα να βγαζει και 500 αλογα!

Ασε που οσοι γουσταρουν να χωσουν χρηματα σε ενα παλιο αυτοκινητο δεκαετιας για να το βελτιωσουν και να το κατεβασουν σε φαναροκαταστασεις ψαχνουν για νορμαλ για να εχουν μια οσο το δυνατον πιο καθαρη βαση για μετατροπες.

Link to comment
Share on other sites

Εχω το παρακμιακο sp power

Δε μου παν οτι εχουν διαφορετικα, μονο ενα

Θα το βαζα με 750 στην Cargate αλλα θα χασω την εγγυηση αν δε παω στο Βυρωνα

Τι εννοεί ο ποιητης?

Link to comment
Share on other sites

Καταρχην εχεις το 122αρι;

Εχω revo αλλα να εχεις υποψιν οτι με 95αρα χτυπαει τρελα πυρακια οταν το ζορισεις και εχει +1λιτρο καταναλωση σε σχεση με τη 100αρα. Προσωπικα βαζω φθηνη 100αρα με +0,10λεπτα/λιτρο και δεν ειχα κανενα προβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Καταρχην εχεις το 122αρι;

Εχω revo αλλα να εχεις υποψιν οτι με 95αρα χτυπαει τρελα πυρακια οταν το ζορισεις και εχει +1λιτρο καταναλωση σε σχεση με τη 100αρα. Προσωπικα βαζω φθηνη 100αρα με +0,10λεπτα/λιτρο και δεν ειχα κανενα προβλημα.

Αυτο πρωτη φορα το ακουω, μηπως εχει καποιο προβλημα?

Link to comment
Share on other sites

και γω πρωτη φορα το ακουω εκτος αν σου εβαλαν το file 100αρας και με 95αρα πνιγετε αλλα και παλι πρωτακουστο .. τεσπα οσο για το sppower εχω αποψη αλλα οχι σε 122αρι οτι ειναι απο τα πιο επιθετικα custom που κυκλοφορουν τουλ στα αμαξια που πετυχα ......

Link to comment
Share on other sites

Λεω να βαλω revo.

850 euro στο Φιλοσιδη

Εχω 2 φοβιες

Μηπως μετα σπαει η τουρμπινα καθε 3 μηνες, αν ειναι να παραγγειλο καμμια 20αδα να χω stock

Μη χρειαστω να ληστεψω βυτιο με v power racing για να μπορω να το οδηγαω

Αυτα τα 2 σκεφτομαι αυτες τις δυσκολες ωρες πριν ανηφορησω για τη μαγευτικη πλαγια της Λεωφορου Καρεας

για να σπάσει πρέπει να βάλεις avans με το τσουβάλι ,, δεν έχεις πρόβλημα , όσο για τα πειρακια ,, δες τι παίζει σε κανένα διαγνωστικό , γιατί δεν φταιει πάντα το πρόγραμμα ,

Link to comment
Share on other sites

Εχω το παρακμιακο sp power

Δε μου παν οτι εχουν διαφορετικα, μονο ενα

Θα το βαζα με 750 στην Cargate αλλα θα χασω την εγγυηση αν δε παω στο Βυρωνα

Μια χαρά είναι το sp power, γιατί παρακμιακό?? Και το Revo αν το βάλεις μια χαρά είναι πάλι, απλά δεν βλέπω νόημα στην αλλαγή..

Μήπως καλύτερα να κράταγες τα χρήματα σου για εξάτμιση ή μια καλή εισαγωγή κλπ?

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον

Το αυτοκινητο ειναι του Απριλη του 2009 και του χω κανει 40000 χμ, εχω επεκταση εγγυησης οποτε εχω ακομα 3 χρονια

SP Power το σουταρω επειδη ο Παζαροπουλος ξηλωθηκε απο τη Κοσμοκαρ, και επειδη δεν ειναι

και καμμια εντυπωσιακη αλλαγη στο αυτοκινητο μη πω οτι η ροπη μου φαινεται ολοιδια

ενω υποστηριζαν οτι παει απο 20 σε 24

Τα πυρακια τι ειναι ?

Επισης η revo με ψηνει επειδη εχει και αυτο το χειριστιριο που το επαναφερω στο stock,

αν θελω να παω supermarket η βολτα τον 3χρονο ανηψιο μου δε το χρειαζομαι το revo

Καζανακι δε μπορω να βαλω μου παν χανω την εγγυηση

Φιλτρο μου παν δε χρειαζεται

Link to comment
Share on other sites

βαλε φίλτρο , καζανάκι , κράτησε τα εργοστασιακά , και όταν πας να στην καρεντα ξανά κουμποσέτα επάνω ,, τώρα εάν βρουν ότι έχεις ξηλώσει φύσες από το διαγνωστικό ,, εσύ δεν ξέρεις τίποτα,, παντός σου περνάω εγγύηση και με ότι θες επάνω ,, ,, karenta στον Πειραιά .. ( δεν δουλεύω εκεί καμία σχέση )

Link to comment
Share on other sites

Αφου εχεις προγραμμα για εμενα ειναι τσαμπα λευτα να το ξαναπληρωσεις.

γενικα σε αυτο το μοτερ η αλλαγη μετα το προγραμμα δεν ειναι τοσο εντυπωσιακη οπως στα αλλα tsi-tfsi

πιστευω οτι θα το πληρωσεις τσαμπα. δεν θα αλαξει τοσο το αμαξι οσο περιμενεις.

για εμενα μη το βαλεις το 122αρι δεν ειναι για πολλα πολλα. ενα προγραμμα και ειναι μια χαρα.

αυτα.

Link to comment
Share on other sites

κ εγω για ρεβο ημουν μια που το βρισκουμε με 600 ευρω εδω αλλα μετα σκεφτηκα οτι θα χρειαστω καλυτερα φρενακια μη πω κ αναρτηση καθως η οεμ δε μου εμπνεει εμπιστοσυνη ουτε στις στροφες (μεγαλες κλισεις) ουτε στις ανωμαλιες του δρομου (τραμπολινο)

ενα catback δε κοστιζει πολλα καθως το τελικο το εχω ηδη

φιλτρο εχουμε μπαρομετρο εχουμε αλλα οπως ειπα κ πανω τα αλλα δεν εχουμε

Link to comment
Share on other sites

πως το ελεγχεις βασικα πια εκδοση εχεις ? Κ δεν βαζεις αλλη μπας κ σωθεις ?

Με προγραμμα που εχουν οι ντιλερς της ρεβο. Το performance 1 ειναι το πιο ηπιο, μετα εχει και 2 και 3...

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον

Το αυτοκινητο ειναι του Απριλη του 2009 και του χω κανει 40000 χμ, εχω επεκταση εγγυησης οποτε εχω ακομα 3 χρονια

SP Power το σουταρω επειδη ο Παζαροπουλος ξηλωθηκε απο τη Κοσμοκαρ, και επειδη δεν ειναι

και καμμια εντυπωσιακη αλλαγη στο αυτοκινητο μη πω οτι η ροπη μου φαινεται ολοιδια

ενω υποστηριζαν οτι παει απο 20 σε 24

Τα πυρακια τι ειναι ?

Επισης η revo με ψηνει επειδη εχει και αυτο το χειριστιριο που το επαναφερω στο stock,

αν θελω να παω supermarket η βολτα τον 3χρονο ανηψιο μου δε το χρειαζομαι το revo

Καζανακι δε μπορω να βαλω μου παν χανω την εγγυηση

Φιλτρο μου παν δε χρειαζεται

Επειδή σταμάτησε ο Παζαρόπουλος με την Κοσμοκάρ εσύ τι θέμα έχεις με το αυτοκίνητο σου?? Βρες τον Θεολόγη νομίζω που φτιάχνει τα προγράμματα SP Power για να σου λύσει τις όποιες απορίες. Σχετικά με το πόσο εντυπωσιακή είναι η αλλαγή που αναφέρεις κάνε καλύτερα μία δυναμομέτρηση, εκεί θα φανεί η αλήθεια.

Και πάλι μου φαίνονται τσάμπα τα λεφτά για Revo. Εξάτμιση και φίλτρο μπορείς να βάλεις και αργότερα. :)

Link to comment
Share on other sites

εξατμιση μη βαλεις. δεν αξιζει τα λευτα που θα δωσεις για αυτο το μοτερ.

βαλε μια εισαγωγη να ακους και τσαφ ταουφ να σε φτιαχνει λιγο γιατι δεν ειναι για πολλα πολλα το ριμαδι

Link to comment
Share on other sites

Οταν θα αλλαξουμε το σεσουαρ μας με μια κανονικη τουρμπινα και το fakecooler με ενα intercooler τοτε θα σηκωσουμε και εμεις κεφαλι!

Link to comment
Share on other sites

Οταν θα αλλαξουμε το σεσουαρ μας με μια κανονικη τουρμπινα και το fakecooler με ενα intercooler τοτε θα σηκωσουμε και εμεις κεφαλι!

δεν αξιζει χρηματικα

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.