Jump to content
Detuner

Βρηκε Απο Κατω Golf 5 Gti

Recommended Posts

Γεια σας.. βρηκε απο κατω το golf μου και η μια βιδα που το κραταει το πλαστικο κατω απο τη μηχανη(μια βιδα που βρισκεται μεσα στο θολο της ζαντας που εχει απο πισω ενα πλαστικο που κουμπωνει και οταν το βιδωνεις ανοιγει για να πιαστει στη λαμαρινα) εσπασε με αποτελεσμα τωρα εκει να χτυπαει το πλαστικο και να κανει εναν ηχο που με εχει τρελανει.. τετοια βιδα δε βρισκω πουθενα.. βασικα το πλαστικο απο πισω που βιδωνει η βιδα δε βρισκω.. μονο αντιπροσωπεια θα βρω?? (θα μου τη χρεωσουν 50 ευρω εκει) .. επισης στο λεβιε ταχυτητων dsg εγδαρα καταλαθως τη βαση . εκει διπλα απο το R N D S και φαινεται ασπρο .και τελος η θηκη των γυαλιων στην οροφη χαλαρωσε το κουμπωμα και ανοιγει μονη τησ συνεχεια.. αυτο φτιαχνετε??. αυτο ποσο κοστιζει να το αλλλαξω.. ευχαριστω εκ των προτερων

Edited by Detuner
Link to comment
Share on other sites

Δεν χρεωνουν 50 ευρω για μια βιδα. Αν προκειται μονο γι'αυτο μπορει να ειναι και τσαμπα.

Αλλα και για τα υπολοιπα καλο ειναι να πας πρωτα απο αντιπροσωπεια.

Link to comment
Share on other sites

Δεν χρεωνουν 50 ευρω για μια βιδα. Αν προκειται μονο γι'αυτο μπορει να ειναι και τσαμπα.

Αλλα και για τα υπολοιπα καλο ειναι να πας πρωτα απο αντιπροσωπεια.

Βιδα θα σε βολεψουν στην αντιπροσωπεια εχουν μπολικες απο αλλα αυτοκινητα η μετατροπες και λογικα δεν θα σε χρεωσουν,το ιδιο και μαλλον με τα θηκη των γυαλιων θα στο φτιαξουν δωρεαν.Για το λεβιε τωρα υπαρχουν 2-3 λυσεις.1)να το αφησεις ετσι εαν δεν σε χαλαει που ειναι και το πιο οικονομικο.2)να βρεις μεταχειρισμενο,λιγο αλμυρο.3)να το ντυσεις με κατι πχ carbon 3m film.

Link to comment
Share on other sites

Βιδα θα σε βολεψουν στην αντιπροσωπεια εχουν μπολικες απο αλλα αυτοκινητα η μετατροπες και λογικα δεν θα σε χρεωσουν,το ιδιο και μαλλον με τα θηκη των γυαλιων θα στο φτιαξουν δωρεαν.Για το λεβιε τωρα υπαρχουν 2-3 λυσεις.1)να το αφησεις ετσι εαν δεν σε χαλαει που ειναι και το πιο οικονομικο.2)να βρεις μεταχειρισμενο,λιγο αλμυρο.3)να το ντυσεις με κατι πχ carbon 3m film.

Δηλαδη αν παω αντιπροσωπεια πρεπει να αλλαξω ολο το λεβιε?? δεν αλλαζει μονο το κατω μερος??? αν και η τελευταια λυση μου αρεσει σαν ιδεα ;)

Edited by Detuner
Link to comment
Share on other sites

φιλε μου οσο αφορα τον ηχο απο κατω που λες επαθα και εγω το ιδιο και επειδη ειναι σε ενα σημειο που δεν φαινεται θα σου συνηστουσα να πας σε ενα οποιο να΄ναι συνεργειο και πες του να σου πιασει αυτα τα δυοπλαστικα με ενα συρμα...Με αυτο τον τροπο γλυτωνεις χρημα και εχεις και ελαστικοτητα σε εκεινο το σημειο που χρειαζεται γιατι τυχαινει να βρει και να ξεπιαστουν εκει τα πλαστικα ενω το συρμα τα κραταει ποιο σιγουρα οποτε δεν θα σου ξανασυμβει και εφοσων ειναι σε σημειοπου δεν φαινεται αυτο θα σου προτεινα...Το εχω κανει και εγω για αυτο σου λεω...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.