Jump to content
nikosstr

Golf 5 - Επιλογή Ζαντών [Γενική Συζήτηση]

Recommended Posts

ΕΥΑΓΓΕΛΟΥ

Ζάντες - Ελαστικά

ΒΥΖΑΝΤΙΟΥ 90, Καλογρέζα, ΤΚ: 142 35

Τηλ. 210 27 57 145

E-mail: apostolosevagelou@yahoo.gr

αντ/πος Ελλαδος

Ν. Παπουτσόγλου Α.Ε.

Μελά 48, Αγ. Ι. Ρέντης

Τ.Κ. 182 33, Πειραιάς

τηλ. 210 48 21 701, 10 48 21 922,

210 48 33 413 fax 210 48 33 015

Website: www.npapoutsoglou.gr

e-mail: info@npapoutsoglou.gr

e-mail: sales@npapoutsoglou.gr

http://www.npapoutsoglou.gr/index.html

και εδω http://www.karlis.gr/eykairies.asp

και εδω http://www.vast.gr/home/Vastindex.swf

Edited by joop.
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον άκυρο, κάπου πίρε το μάτι μου για 3500 η 18αρες. Αν είναι έτσι... :D

Καλή τιμή είναι! Το σημαντικό είναι ότι δεν βγαίνει στο δικό μας καρέ και έχει περίεργο offset. Θέλεις αντάπτορες και μετά προσοχή μήπως βρίσκει σε κανα θόλο μπροστά.

Link to comment
Share on other sites

Βγαίνει ρε... Δεν έχουν 3500 , 4200 έχουν σε 18αρες

Τρι-διαιρούμενες σχετικά ελαφρίες και μούνες...

Αγάπη, Work VS-XX...Axxxxxx

Link to comment
Share on other sites

Ναι τόσο έχει 4000++

Μόνο καλή τιμή δεν είναι, ιδικά για τσι.

Αλλά είναι ζανταρα.

Βρήκα με 700 ίδια αλλά άλλη μάρκα...

Link to comment
Share on other sites

Για κοιτάξτε και εδώ...

MRRwheels Κατά προτίμηση GT1 Black & HR5

KeiRacing Αυτή που βγαίνει πρώτη "Kei Force 10"

Konig Η LACE είναι κορυφή...

GTI Replica

Γενικά δείτε και εδώ, θα βρείτε ζαντάρες...

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα πηγα σημερα να ρωτησω για ζαντες (Gti mkv) και ζητησα τις oz ultraleggera και επειδη μπροστα φοραω φρενα απο R32 μου ειπε ο τυπος οτι δεν μπαινουν οι ζαντες σε 18 αρες που τις θελω.ισχυει αυτο η απλα δεν ηξερε?τωρα φοραω κατι Work διαιρουμενες κα θελω να τις αλαξω.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα πηγα σημερα να ρωτησω για ζαντες (Gti mkv) και ζητησα τις oz ultraleggera και επειδη μπροστα φοραω φρενα απο R32 μου ειπε ο τυπος οτι δεν μπαινουν οι ζαντες σε 18 αρες που τις θελω.ισχυει αυτο η απλα δεν ηξερε?τωρα φοραω κατι Work διαιρουμενες κα θελω να τις αλαξω.

μηπως εννοεις τα φρενα;αν ναι, μπαινουν μια χαρα,εδω μπαινουν και σε 17αρες ζαντες...

αγορασε τες αφοβα αλλα απο αλλον γιατι σε αυτον δεν μου αρεσει η ασχετοσυνη του...

αν παλι εννοεις βγαινουν σε 18αρες τοτε παλι ασχετος ειναι γιατι βγαινουν και σε 18αρες,οποτε παρτες απ'αλλου να γλιτωσεις απο τον ασχετο...

http://www.ozracing.com/at-team/wheels/rac...ultraleggera/en

Edited by joop.
Link to comment
Share on other sites

μηπως εννοεις τα φρενα;αν ναι, μπαινουν μια χαρα,εδω μπαινουν και σε 17αρες ζαντες...

αγορασε τες αφοβα αλλα απο αλλον γιατι σε αυτον δεν μου αρεσει η ασχετοσυνη του...

αν παλι εννοεις βγαινουν σε 18αρες τοτε παλι ασχετος ειναι γιατι βγαινουν και σε 18αρες,οποτε παρτες απ'αλλου να γλιτωσεις απο τον ασχετο...

http://www.ozracing.com/at-team/wheels/rac...ultraleggera/en

ναι εννουσα οτι δεν χωρανε τα φρενα στις 18 αρες oz. και εμενα μου εκανε εντυπωση αυτο που μου ειπε και γι αυτο μαλλον θα τον αποφυγω

Link to comment
Share on other sites

χωρανε ανετα,ειδικα στην συγκεκριμενη ζαντα μπαινουν και πολυπιστονες τερατωδεις δαγκανες χωρις προβλημα!απεφυγε τον και παρτες απο αλλον :)

Edited by joop.
Link to comment
Share on other sites

αυτες οι ζαντες γνωριζει καποιος απο που μπορω να τις προμηθευτω και ποσο περιπου στοιχιζουν?

http://www.harrisonmotorsports.com/shop/im...1%20Black_m.jpg

ρωτα εδω,οι ζαντες που θες ειναι οι pro race 1 black. Ζάντες - Ελαστικά

ΜΥΤΑΚΙΔΗΣ & ΣΙΑ Ο.Ε. Ζάντες-Ελαστικά

ΣΤΕΡΕΑ ΕΛΛΑΔΑ,

Ν. Αττικής,

Νίκαια

Γρ.Λαμπράκη 58

ΤΚ: 185-45

Τηλ. 210-56.19.272 -210 49.08.938

Fax.210-54.49.283

Edited by joop.
Link to comment
Share on other sites

ρωτα εδω,οι ζαντες που θες ειναι οι pro race 1 black. Ζάντες - Ελαστικά

ΜΥΤΑΚΙΔΗΣ & ΣΙΑ Ο.Ε. Ζάντες-Ελαστικά

ΣΤΕΡΕΑ ΕΛΛΑΔΑ,

Ν. Αττικής,

Νίκαια

Γρ.Λαμπράκη 58

ΤΚ: 185-45

Τηλ. 210-56.19.272 -210 49.08.938

Fax.210-54.49.283

ευχαριστω για την βοηθεια

Link to comment
Share on other sites

Guest basilis81

570 € για τις 16αρες του Gt sport με λαστιχα michelin A3E,καινουργιο σετ οχι μεταχειρισμενο,θεωρειται καλη τιμη ??

Link to comment
Share on other sites

Ρε σεις παιδιά να ρωτήσω κάτι...

Έχω δει φωτογραφίες από Golfάκια τα οποία φοράν ποιο λεπτά λάστιχα από την ζάντα... Δηλαδή η ζάντα είναι ποιο φαρδιά.

Αυτό έχει επιπτώσεις στα κρατήματα? Θετικές ή αρνητικές?

Επίσης αν το κάνεις αυτό και κάνεις και το ανάλογο χαμήλωμα στους δρόμους μας θα διαλυθεί το αμάξι λογικά ε?

Link to comment
Share on other sites

Για το κάθε πλάτος ζάντας μπορείς να επιλέξεις από ένα εύρος πλάτους ελαστικών. Επιλέγοντας φαρδιά σχετικά ζάντα με σχετικά στενό λάστιχο (εντός προδιαγραφών όμως) καταφέρνεις να χρησιμοποιείς περισσότερο λάστιχο καθώς αυτό <<απλώνει>> πάνω στη ζάντα χωρίς να πληρώνεις φαρδύτερο που στοιχίζει έχεις επομένως περισσότερη πρόσφυση απότι σε μια στενότερη ζάντα. Την άνεση την επηρεάζει κυρίως το προφίλ των ελαστικών και όχι το πλάτος. Αυτό που έχεις δει εντείνεται μάλλον οπτικά από το χαμηλό προφίλ και φαίνεται σαν το λάστιχο να τεντώνεται .

Link to comment
Share on other sites

Για το κάθε πλάτος ζάντας μπορείς να επιλέξεις από ένα εύρος πλάτους ελαστικών. Επιλέγοντας φαρδιά σχετικά ζάντα με σχετικά στενό λάστιχο (εντός προδιαγραφών όμως) καταφέρνεις να χρησιμοποιείς περισσότερο λάστιχο καθώς αυτό <<απλώνει>> πάνω στη ζάντα χωρίς να πληρώνεις φαρδύτερο που στοιχίζει έχεις επομένως περισσότερη πρόσφυση απότι σε μια στενότερη ζάντα. Την άνεση την επηρεάζει κυρίως το προφίλ των ελαστικών και όχι το πλάτος. Αυτό που έχεις δει εντείνεται μάλλον οπτικά από το χαμηλό προφίλ και φαίνεται σαν το λάστιχο να τεντώνεται .

Συμφωνώ και να συμπληρώσω οτι για το κάθε πλάτος ζάντας αν επιλέξεις την φαρδιά διάσταση ελαστικού εκτός απο τα παραπάνω εχεις και ενα ακομα συν δεν βρίσκουν εύκολα οι ζαντες σου στα πεζοδρομία γιατι καλύπτονται απο το ελαστικό, πράγμα πολυ χρήσιμο αν μιλάμε για ακριβές ζάντες.

.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα.απο λιγο ψαξιμο που εκανα οι pro race αποδειχτηκαν τελικα μη αξιοπιστες οποτε και αυτη η επιλογη μου βουλιαξε.δεν ξερω που αλλου να βρω τις μαυρες ζαντες (DETROIT) του ED 30 εκτος αντιπροσωπειας.γνωριζει κανεις?επισης ψαχνομουν για τις advanti

ρωτησα σε ενα μαγαζι που τις βρηκα και μου ειπε πως δεν βγαινουν σε 18''.στο προηγουμενο powertechnics εχει ενα golf με αυτες τις ζαντες σε 18'' και αναρωτιεμαι αν υπαρχει αλλο καταστημα που να εμπορευεται advanti ζαντες .

post-5494-1244205435_thumb.jpg

Edited by tsoupra
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα ερωτεύτηκα αυτή την BBS, ποιός ξέρει πώς λέγεται και πόσο πάει?

CM

http://www.bbs.com/en/showroom/showroom.html :D

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.