Jump to content
gio-R-gos

Golf R + Evo Χ

Recommended Posts

γιατι ειναι πιο φτηνα τα ροκο R ισως?

στον δρομο εχω δει ειδη 3 R rocco αλλα κανενα Golf…

δυστυχως ο ‘Γιωργακης’ κ το ΔΝΤ εβαλαν το χερι τους ώστε να κανουν το αμαξι μου ένα από τα σπανιοτερα στην Ελλαδα.

I feel like the kalamia tree in the kampos!! new_lol.gif

Link to comment
Share on other sites

κ να πω κ το οφτοπικ τα ροκο R ειναι λιγοτερο ομορφα απο ενα ροκο με full Rieger body kit

gioRgo αν δω κανενα golf R θα του πω να γινετε φιλοι :D

Link to comment
Share on other sites

ρε σεις ποιος θα δωσει 50 χιλιαρικα για ενα γκολφακι ετσι οπως εχουν κανει την αγορα αυτοκινητου..αν κοστιζε 35 ισως βλεπαμε περισσοτερα παντος πιστευω ακομα και ο γιωργος αν δεν το επερνε με την παλια τιμη σιγα μην εδινε 50 χιλ για το γκολφακι οταν μπορεις να παρεις εβο 10 με τα ιδια χρηματα.εδω εχουμε φτασει να κοστιζουν 30 χιλ τα τσι με 2-3 εξτρα..α ρε ελλαδαρα..θα φυγω και θα κλαις!

Link to comment
Share on other sites

ρε σεις ποιος θα δωσει 50 χιλιαρικα για ενα γκολφακι ετσι οπως εχουν κανει την αγορα αυτοκινητου..αν κοστιζε 35 ισως βλεπαμε περισσοτερα παντος πιστευω ακομα και ο γιωργος αν δεν το επερνε με την παλια τιμη σιγα μην εδινε 50 χιλ για το γκολφακι οταν μπορεις να παρεις εβο 10 με τα ιδια χρηματα.εδω εχουμε φτασει να κοστιζουν 30 χιλ τα τσι με 2-3 εξτρα..α ρε ελλαδαρα..θα φυγω και θα κλαις!

βασικα κοντα στα 50 το πηρα κ εγω αλλα evo δεν επερνα με τπτ!

Link to comment
Share on other sites

Γιατι δεν εχεις χωραφια για οργωμα???? ;):lol: :lol:

Νωμιζω τα evo βγαζουν και σταυρο απο πισω για φρεζα.!!! :lol: :lol: :lol:

xa xa xa αστειακια...εγινε ρε μεγαλοι golfakides..βγαλατε και τα golfakia καλυτερα απο το evo..βγαλτε παροπιδες ρε γαμωτο..σε λιγο θα συγκρινουμε τα κουβαδακια μας και με supercars..ελληναραδες.

υ.γ δεν εχω τιποτα μαζι σας μετην νοοτροπια αυτη που εχετε τα εχω..ειστε λαθος και το ξερετε!νυχτεεεεςς new_iloveyou.gifnew_iloveyou.gif

Link to comment
Share on other sites

και εγω 2 γκολφ εχω αλλαξει +την οικογενια που ειχε αρκετα γερμανικα και οχι της σειρας και εχω και ενα c55amg αυτη την στιγμη αλλα ομως κανενας γερμαναρας δεν μου κοβει μισθο για να υποστηριξω με παθος την εταιρια του..οπως και ιταλος οπως και ιαπωνας..το κακο θα το πω και το καλο παλι.εγω εχω το αυτοκινητο και οχι αυτο εμενα.

Edited by Ane-fastrabbit
Link to comment
Share on other sites

xa xa xa αστειακια...εγινε ρε μεγαλοι golfakides..βγαλατε και τα golfakia καλυτερα απο το evo..βγαλτε παροπιδες ρε γαμωτο..σε λιγο θα συγκρινουμε τα κουβαδακια μας και με supercars..ελληναραδες.

υ.γ δεν εχω τιποτα μαζι σας μετην νοοτροπια αυτη που εχετε τα εχω..ειστε λαθος και το ξερετε!νυχτεεεεςς new_iloveyou.gifnew_iloveyou.gif

ελεος πια με το εβο

Αν το golf θεωρειται κουβας τοτε το lancer είναι στην καλυτερη καθικι !

Αν εξαιρεσεις ότι το αμαξι είναι φτηνα γκαζια σε όλα τα αλλα βρωμαει …σαν σαπιο σουσι.

Σε γενικες γραμμες ένα lancer θα πουλαγε κ την μανα του την γκεισα για να ηταν golf, και κατι παρομοιο θα εκαναν και ολοι οι ιδιοκτητες lancer για να ειχαν golf. Ποσο μαλλον η Mitsubishi η ιδια!! Να συγκρινουμε πωλησεις?? Π-π-ς θα περνανε !!

Φιλικα παντα, απλα εχω βαρεθει να ακουω συνεχως για το αποτυχημενο εβο που καμια 20αρια χρονια στο wrc –για το οποιο κατασκευατσηκε- εχει μονο ένα πρωταθλημα κατασκευαστων να επιδειξει κ μερικοι το θεωρουν το υπεραμαξο επειδη εχει περισσοτερα αλογα κ λιγοτερα λεφτα από το καλυτερο golf. Η συγκριση αυτή είναι εντελως λαθος από την αρχη ετσι κ αλοιως.

Τεσπα η κουβεντα μπορει να παει κ πιο μακρια αλλα ειμαστε κ σε λαθος τοπικ… new_iloveyou.gif all! :p

Link to comment
Share on other sites

ελεος πια με το εβο

Αν το golf θεωρειται κουβας τοτε το lancer είναι στην καλυτερη καθικι !

Αν εξαιρεσεις ότι το αμαξι είναι φτηνα γκαζια σε όλα τα αλλα βρωμαει …σαν σαπιο σουσι.

Σε γενικες γραμμες ένα lancer θα πουλαγε κ την μανα του την γκεισα για να ηταν golf, και κατι παρομοιο θα εκαναν και ολοι οι ιδιοκτητες lancer για να ειχαν golf. Ποσο μαλλον η Mitsubishi η ιδια!! Να συγκρινουμε πωλησεις?? Π-π-ς θα περνανε !!

Φιλικα παντα, απλα εχω βαρεθει να ακουω συνεχως για το αποτυχημενο εβο που καμια 20αρια χρονια στο wrc –για το οποιο κατασκευατσηκε- εχει μονο ένα πρωταθλημα κατασκευαστων να επιδειξει κ μερικοι το θεωρουν το υπεραμαξο επειδη εχει περισσοτερα αλογα κ λιγοτερα λεφτα από το καλυτερο golf. Η συγκριση αυτή είναι εντελως λαθος από την αρχη ετσι κ αλοιως.

Τεσπα η κουβεντα μπορει να παει κ πιο μακρια αλλα ειμαστε κ σε λαθος τοπικ… new_iloveyou.gif all! :D

εχεις οδηγησει??εγω εχω και ενα c55amg και δεν πιανει μια μπροστα στο εβο χ τι θες να πεις οτι το αμαξι σου ειναι καλυτερο απο ενα c 55 kai ena evo x?? Αγαπητε μου εχεις ενα απο τα καλυτερα golf οχι ομως ενα απο τα καλυτερα αμαξια.φυσικα και το αμαξι σου ειναι παρα πολυ καλο αλλα το να λες οτι ενα evo x δεν αξιζει οσο ενα γκολφ θα το χαρακτηριζα το λιγοτερο αστειο.μαλλον σε εχει συνεπαρει το καινουριο γκολφακι σου,ολοι τα ιδια εχουμε περασει μεχρι να οδηγησουμε κατι καλυτερο.αν παλι νομιζεις οτι ειμαι λαθος δεν θα επιμηνω αλλο.θα πω οτι εχεις δικιο αφου αυτο θελεις να ακουσεις..να ξερεις ομως οτι δεν λεω λογο ιποδυναμης οτι ενα εβο ειναι καλυτερα,μεχρι πριν λιγο καιρο 330 αλογα το ειχα το gti.και 370 στο c55..αλλα ειναι καλυτερο επειδη εχει καλυτερη οδηκη συμπεριφορα καλυτερο στησιμο καλυτερο τιμονι καλυτερο μοτερ και σου προσφερει ενα συναισθημα οταν το οδηγεις που δεν μπορει να σου προσφερει ενα αλλο καινουριο αυτοκινητο των 50-60 χιλιαδων..Γιωργο δεν θελω να ερθω σε αντιπαραθεση μαζι σου ουτε θελω να υπαρχουν παρεξηγησεις σου μιλαω φιλικα και στο λεω για να μην νομιζεις οτι εχει κατι το υφος των γραφομενων μου.τελος στο οφ τοπικ.αν καποιος θελει να το συζητησουμε εκτενεστερα ας ανοιξουμε ενα τοπικ καινουριο.

Link to comment
Share on other sites

εχεις οδηγησει??

ναι, ενα 8αρι σε ορεινη διαδρομη

εγω εχω και ενα c55amg και δεν πιανει μια μπροστα στο εβο χ

τοτε ρε συ ειλικρινα δεν καταλαβαινω γιατι δεν το σπρωχνεις να παρεις το εβο αφου σε κ@β__νει τοσο πολυ? απο τα αμαξια που εχεις καταλαβαινω οτι οικονομικο προβλημα δεν παιζει, οποτε κατι σε κανει κ σενα να το ζαχαρωνεις αλλα να μην το αγοραζεις οπως και πολλους αλλους...

μηπως τελικα το εβο ειναι το γκομενακι που ολοι γουσταρουν να περασουν μαζι της μια νυχτα επειδη κανει καλο κρεβατι αλλα κανενας δεν θελει να την παντρευτει γιατι εκτος απο το κρεβατι σε ολα τα αλλα ειναι αχρηστη? :p

τι θες να πεις οτι το αμαξι σου ειναι καλυτερο απο ενα c 55 kai ena evo x??

Σε επιδοσεις κ στησιμο σιγουρα οχι, η διαφορα οπως σωστα ειπες ειναι μεγαλη και δικαιολογημενα αλλωστε αφου, εκτος απο το οτι οι αριθμοι μιλανε απο μονοι τους, το γκολφ εχει σχεδιαστει να σε πηγαινει απο το ενα σημειο στο αλλο με ανεση, ασφαλεια, λιγο σβελτα, και με -σχετικη- οικονομια, και το εβο εχει σχεδιαστει με γνομωνα τον συναγωνισμο σε ενα πολυ απαιτητικο σπορ οπως ειναι το wrc ..ασχετως που δεν εχει καταφερει κ πολλα σε αυτον τον τομεα για πολλα χρονια! :whistling:

Ομως παρολη την υπεροχη του εβο στις επιδοσεις, 100 φορες να με ξαναρωταγες παλι θα προτιμουσα το γκολφ... για να καταλαβεις το γιατι χωρις να πλατιαζουμε παρε ενα απλο γκολφ κ ενα αντιστοιχο λανσερ συγκρινε τα και πεσμου ποιο ειναι καλυτερο αυτοκινητο. Εκει κ αν πεφτουν πολλα LOLia !! :clapping:

Το γκολφ πριονακι γινεται, το αντιθετο οχι!!!

Αγαπητε μου εχεις ενα απο τα καλυτερα golf οχι ομως ενα απο τα καλυτερα αμαξια.

δεν διαφωνω! συμβιβασμους κανουμε ολοι, εκτος βεβαια απο τους κατοχους εβο που αντιπροσωπευουν -στο ντουκου- λιγοτερο ακομα κ απο το 5% οσων αγορασαν καινουργιο αμαξι με 50-60χιλ κ μονιμως προσπαθουν να βγαλουν το υπολοιπο 95% μ@λ@κες επειδη εχουν καλυτερο 0-100 λες κ στο αμαξι μετραει μονο αυτο...

..αλλα ειναι καλυτερο επειδη εχει καλυτερη οδηκη συμπεριφορα καλυτερο στησιμο καλυτερο τιμονι καλυτερο μοτερ και σου προσφερει ενα συναισθημα οταν το οδηγεις που δεν μπορει να σου προσφερει ενα αλλο καινουριο αυτοκινητο των 50-60 χιλιαδων..

κ παλι ομως ενα ξερο πριονι θα ειναι κ τπτ αλλο, ενα αυτοκινητο εχει πολλα περισσοτερα να σου προσφερει απο σκετες επιδοσεις, και μπορει να σε ικανοποιησει με πολλους αλλους τροπους.

Γιωργο δεν θελω να ερθω σε αντιπαραθεση μαζι σου ουτε θελω να υπαρχουν παρεξηγησεις σου μιλαω φιλικα και στο λεω για να μην νομιζεις οτι εχει κατι το υφος των γραφομενων μου.

φιλε μου ειλικρινα δεν παιζει καμια παρεξηγηση, φιλικα μιλαμε παντα, οπως πολυ σωστα ειπωθηκε στην ταινια Platoon 'opinions are like assholes, everyone has one' και καλο ειναι να λεμε την γνωμη μας ελευθερα κ να συζηταμε, ακομα και λιγο εντονα new_lol.gifnew_lol.gifnew_iloveyou.gif

Link to comment
Share on other sites

εχεις οδηγησει??εγω εχω και ενα c55amg και δεν πιανει μια μπροστα στο εβο χ τι θες να πεις οτι το αμαξι σου ειναι καλυτερο απο ενα c 55 kai ena evo x?? Αγαπητε μου εχεις ενα απο τα καλυτερα golf οχι ομως ενα απο τα καλυτερα αμαξια.φυσικα και το αμαξι σου ειναι παρα πολυ καλο αλλα το να λες οτι ενα evo x δεν αξιζει οσο ενα γκολφ θα το χαρακτηριζα το λιγοτερο αστειο.μαλλον σε εχει συνεπαρει το καινουριο γκολφακι σου,ολοι τα ιδια εχουμε περασει μεχρι να οδηγησουμε κατι καλυτερο.αν παλι νομιζεις οτι ειμαι λαθος δεν θα επιμηνω αλλο.θα πω οτι εχεις δικιο αφου αυτο θελεις να ακουσεις..να ξερεις ομως οτι δεν λεω λογο ιποδυναμης οτι ενα εβο ειναι καλυτερα,μεχρι πριν λιγο καιρο 330 αλογα το ειχα το gti.και 370 στο c55..αλλα ειναι καλυτερο επειδη εχει καλυτερη οδηκη συμπεριφορα καλυτερο στησιμο καλυτερο τιμονι καλυτερο μοτερ και σου προσφερει ενα συναισθημα οταν το οδηγεις που δεν μπορει να σου προσφερει ενα αλλο καινουριο αυτοκινητο των 50-60 χιλιαδων..Γιωργο δεν θελω να ερθω σε αντιπαραθεση μαζι σου ουτε θελω να υπαρχουν παρεξηγησεις σου μιλαω φιλικα και στο λεω για να μην νομιζεις οτι εχει κατι το υφος των γραφομενων μου.τελος στο οφ τοπικ.αν καποιος θελει να το συζητησουμε εκτενεστερα ας ανοιξουμε ενα τοπικ καινουριο.

ελατε να σφαχτουμε αλλου γιατι εδω εμποδιζουμε τα αλλα παιδακια :clapping::p:whistling:sillyhorse1rb5.gif

http://www.vwclub.gr/vwforum/index.php?showtopic=38512

Link to comment
Share on other sites

εγω ξερω οτι τα εβο και τα Μ3 ειναι το ονειρο του καθε καγκουρα.

δεν εχω παρει στα χερια μου εβο να πω την αληθεια αλλα εχω βρεθει μεσα σε 5αρι (v)

περα απο το ξερο του γκαζι εμενα δεν εχει να μου πει κατι. ουτε μεσα ουτε εξω!

δεν ξερω για τα μετα απο αυτο αλλα κανενα δεν μου αρεσε ακωμη και το X

ρε Ανεστη αφου ειναι και τα ριμαδια τα αλφα και τα ριμαδια τα μιτσουμπισι τοσο καλυτερα απο την κασα το γκολφ γιατι δεν πηρες ενα απο τα δυο;

χαχαχαχα περα απο την πλακα στανταρ δεν υπαρχουν ειναι θεμα γουστου και τι ζητα ο καθενας! αναμεσα στα δυο θα αγοραζα σιγουρα το R αν ομως επρεπε να διαλεξω ενα απο τα δυο σε track day θα ειχα θεμα.

Edited by poen
Link to comment
Share on other sites

ναι, ενα 8αρι σε ορεινη διαδρομη

τοτε ρε συ ειλικρινα δεν καταλαβαινω γιατι δεν το σπρωχνεις να παρεις το εβο αφου σε κ@β__νει τοσο πολυ? απο τα αμαξια που εχεις καταλαβαινω οτι οικονομικο προβλημα δεν παιζει, οποτε κατι σε κανει κ σενα να το ζαχαρωνεις αλλα να μην το αγοραζεις οπως και πολλους αλλους...

μηπως τελικα το εβο ειναι το γκομενακι που ολοι γουσταρουν να περασουν μαζι της μια νυχτα επειδη κανει καλο κρεβατι αλλα κανενας δεν θελει να την παντρευτει γιατι εκτος απο το κρεβατι σε ολα τα αλλα ειναι αχρηστη? ^_^

Σε επιδοσεις κ στησιμο σιγουρα οχι, η διαφορα οπως σωστα ειπες ειναι μεγαλη και δικαιολογημενα αλλωστε αφου, εκτος απο το οτι οι αριθμοι μιλανε απο μονοι τους, το γκολφ εχει σχεδιαστει να σε πηγαινει απο το ενα σημειο στο αλλο με ανεση, ασφαλεια, λιγο σβελτα, και με -σχετικη- οικονομια, και το εβο εχει σχεδιαστει με γνομωνα τον συναγωνισμο σε ενα πολυ απαιτητικο σπορ οπως ειναι το wrc ..ασχετως που δεν εχει καταφερει κ πολλα σε αυτον τον τομεα για πολλα χρονια! :whistling:

Ομως παρολη την υπεροχη του εβο στις επιδοσεις, 100 φορες να με ξαναρωταγες παλι θα προτιμουσα το γκολφ... για να καταλαβεις το γιατι χωρις να πλατιαζουμε παρε ενα απλο γκολφ κ ενα αντιστοιχο λανσερ συγκρινε τα και πεσμου ποιο ειναι καλυτερο αυτοκινητο. Εκει κ αν πεφτουν πολλα LOLia !! :D

Το γκολφ πριονακι γινεται, το αντιθετο οχι!!!

δεν διαφωνω! συμβιβασμους κανουμε ολοι, εκτος βεβαια απο τους κατοχους εβο που αντιπροσωπευουν -στο ντουκου- λιγοτερο ακομα κ απο το 5% οσων αγορασαν καινουργιο αμαξι με 50-60χιλ κ μονιμως προσπαθουν να βγαλουν το υπολοιπο 95% μ@λ@κες επειδη εχουν καλυτερο 0-100 λες κ στο αμαξι μετραει μονο αυτο...

κ παλι ομως ενα ξερο πριονι θα ειναι κ τπτ αλλο, ενα αυτοκινητο εχει πολλα περισσοτερα να σου προσφερει απο σκετες επιδοσεις, και μπορει να σε ικανοποιησει με πολλους αλλους τροπους.

φιλε μου ειλικρινα δεν παιζει καμια παρεξηγηση, φιλικα μιλαμε παντα, οπως πολυ σωστα ειπωθηκε στην ταινια Platoon 'opinions are like assholes, everyone has one' και καλο ειναι να λεμε την γνωμη μας ελευθερα κ να συζηταμε, ακομα και λιγο εντονα new_lol.gifnew_lol.gifnew_iloveyou.gif

λοιπον φιλε!απαντηση και σε σενα και στον ποεν.1ον το 5αρι gti moy δεν το δινω πλεον για συναισθηματικους λογους.2ον το εβο το κοιταζω σαν εργαλειο και οχι αν ειναι καγκουρικο..οντως ειναι.εγω απλα μετρησα την οδηγικη ευχαριστηση που σου προσφερει..σε ψυχικη ευχαριστηση το gti μου προσφερει περισσοτερη και απο το c55.τωρα γιατι δεν δινω το c55 για εβο..το εχω εδω και ποσους μηνες αγγελεια για πουλημα..μπορεις να το δεις στο καρ.αλλα και παλι εβο δεν θα παρω.κανενα c63 h m6 mporei.το γιατι??φαντασου μονο να πηγαινω εκει που εχω υποχρεωση λογο δουλειας και να σκαω με το εβο η με κανενα φοκους rs!!τρελα χαλια!θα με περασουν για ψυχικα διαταραγμενο ατομο.ειναι προτιμοτερο να παω με το gti οπως και το κανω!μιας και το αλλο εχω να το βαλω μπροστα κανα 2μηνο(πλακα κανω!)απλα ειναι ακριβη η βενζινη!!αν ειχα την δυνατοτητα θα αγοραζα και ενα εβο10.δεν την εχω!οποτε θα μεινουμε σε αυτο το φορουμ να συνεχισουμε να μιλαμε για τα ριμαδια που αγαπησαμε και δεν μπορουμε να τα χωρισουμε!την λεξη ριμαδι την λεω καλοπροερετα και οχι για να προσβαλω το αμαξι το δικο μου η το δικο σας!οτι σας εκτιμω και δεν εχω τιποτα να χωρισω μεταξυ σας ειναι δεδομενο ακομα και αν διαφωνουμε καπου!

υ.γ και για να αναψω λιγο τα αιματα μην σας πετυχω πουθενα,δεν θα σας κερασω τσα'ι η κολονες αλλα θα σας κερασω καροτσες απο επικαθημενο!! new_killother.gifnew_killother.gif χαχαχ(σας πειραζω!! :p )και χαιρομαι που κανουμε αυτον τον διαλογο για να ακουστουν και αλλες αποψεις! ;)

Link to comment
Share on other sites

θελω το εβο κ ας ειμαι καγκουρας.τα σερβις κ τα λοιπα προβληματα ομως τα πληρωνετε εσεις?

Link to comment
Share on other sites

θελω το εβο κ ας ειμαι καγκουρας.τα σερβις κ τα λοιπα προβληματα ομως τα πληρωνετε εσεις?

+1 και εγω σε λευκο με χρυσαφί rays ζαντες και να είναι μονομπουκο........

μου τρέχει το σκαλάκι τώρα που το λέω

http://4.bp.blogspot.com/_qUlzeGBAVr8/TB9_CoIsupI/AAAAAAAABQs/SzDJErMhQmQ/s1600/Mitsubishi_Lancer_Evo_X_RS_by_HKS%5B1%5D.jpg sillyhorse1rb5.gifsillyhorse1rb5.gifsillyhorse1rb5.gif

και να μην ξεχάσω της προσφορές που βγάζει η AMS κάθε 6 μήνες περίπου …… χταπόδι , gt30/71 , 2 external και dp για EVO 700euro χωρίς μεταφορικά …… με πονά η καρδιά κάθε φορά που βλέπω evo .. όσοι έχουν μακάρι να τα χαίρονται γιατί εγώ θέλω αλλά δεν μπορώ ΑΚΟΜΑ …..

Edited by sta8or
Link to comment
Share on other sites

τα λόγια είναι φτώχια λένε, εγώ θα μιλήσω με video

1)

2)

τα αγαπημένα μου evo είναι της TOP LEVEL μιλάμε για 600 άλογα και κάτω τροχό …

3) http://www.youtube.com/watch?v=IBns68FscHg

Edited by sta8or
Link to comment
Share on other sites

xa xa xa αστειακια...εγινε ρε μεγαλοι golfakides..βγαλατε και τα golfakia καλυτερα απο το evo..βγαλτε παροπιδες ρε γαμωτο..σε λιγο θα συγκρινουμε τα κουβαδακια μας και με supercars..ελληναραδες.

υ.γ δεν εχω τιποτα μαζι σας μετην νοοτροπια αυτη που εχετε τα εχω..ειστε λαθος και το ξερετε!νυχτεεεεςς new_iloveyou.gifnew_iloveyou.gif

EVO… τα EVO αξίζουν μόνο ΒΕΛΤΙΩΜΕΝΑ!!! Διαδρομούλα ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ-ΕΔΕΣΣΑ με 4 άτομα η «γκόλφο» και 100ρα στο ντεπόζιτο τον Μάρτιο αν θυμάμαι καλά (μπορεί και Απρίλιο) με ψιλόβροχο στο δρόμο τα άνοιξα με ένα EVO μπλέ που αυτός είχε 3 άτομα μέσα… αποτέλεσμα εγώ εντελώς «μαμά» να κοντράρω αμάξι με 280ps και να μου ανοίγει στην στροφή (είχε ο π… την εσωτερική μη χέσω) «λες και κατέβηκε ο οδηγός να σπρώξει μπας και ανέβει καμιά ανηφόρα» (ευθεία ήταν ισιάδι…) το 8ρακι αυτό το πέτυχα έξω από τον Αγ. Αθανάσιο (έξω από τη Θεσσαλ.) και προσπαθούσε να με κάνει να τον πιστέψω ότι φορούσε και πρόγραμμα χώρια που έβαλε και ένα τελικό λες και είχε πύραυλο… οι Ιάπωνες ας φτιάχνουν μοτέρ και οι γερμανοί ας τα εξελίσουν πάνω σε γκόλφο!!

xa xa xa αστειακια...εγινε ρε μεγαλοι golfakides..βγαλατε και τα golfakia καλυτερα απο το evo..βγαλτε παροπιδες ρε γαμωτο..σε λιγο θα συγκρινουμε τα κουβαδακια μας και με supercars..ελληναραδες.

υ.γ δεν εχω τιποτα μαζι σας μετην νοοτροπια αυτη που εχετε τα εχω..ειστε λαθος και το ξερετε!νυχτεεεεςς new_iloveyou.gifnew_iloveyou.gif

EVO… τα EVO αξίζουν μόνο ΒΕΛΤΙΩΜΕΝΑ!!! Διαδρομούλα ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ-ΕΔΕΣΣΑ με 4 άτομα η «γκόλφο» και 100ρα στο ντεπόζιτο τον Μάρτιο αν θυμάμαι καλά (μπορεί και Απρίλιο) με ψιλόβροχο στο δρόμο τα άνοιξα με ένα EVO μπλέ που αυτός είχε 3 άτομα μέσα… αποτέλεσμα εγώ εντελώς «μαμά» να κοντράρω αμάξι με 280ps και να μου ανοίγει στην στροφή (είχε ο π… την εσωτερική μη χέσω) «λες και κατέβηκε ο οδηγός να σπρώξει μπας και ανέβει καμιά ανηφόρα» (ευθεία ήταν ισιάδι…) το 8ρακι αυτό το πέτυχα έξω από τον Αγ. Αθανάσιο (έξω από τη Θεσσαλ.) και προσπαθούσε να με κάνει να τον πιστέψω ότι φορούσε και πρόγραμμα χώρια που έβαλε και ένα τελικό λες και είχε πύραυλο… οι Ιάπωνες ας φτιάχνουν μοτέρ και οι γερμανοί ας τα εξελίσουν πάνω σε γκόλφο!!

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μη συγκρινετε ανομοια πραγματα το ενο ειναι supercar και το golf r ειναι απλο car αλλα διαφερουν σε ποιοτητα παρα πολυ οπως γνωριζετε ο ιαπωνας δινει πολλα αλογα αλλα ο γερμανος δινει ομορφια ποιοτητα πλαστικων στο εσωτερικο και πολλα εξτρα που πολλοι απο εσας τα ξερουν γιατι εχουν golf 5 golf 6 scirroco και αλλα καινουρια μοντελα. να πω ενα παραδειγμα το passat που εχω ειναι μοντελο 1998 και εχει αυτοματο κλιματισμο, ολα τα παραθυρα ηλεκτρικα και ξυλινη επενδυση παντου το 1998 τα ιαπωνικα αυτοκινητα ειχαν με το ζορι aircondition και αυτο μετα απο παραγγελια. τα ηλεκτρικα παραθυρα ηταν ανυπαρκτα. Μη τα συγκρινετε μεταξυ τους.

Link to comment
Share on other sites

Για να βάζουμε λίγο τα πράγματα στην θέση τους, supercar το evo δεν είναι, χωρίς παρεξήγηση αλλά δεν έχει σχέση με Ferrari, Lamborghini, Porsche. Είναι ένα Rally Replica αυτοκίνητο όπως και το Impreza. Είναι σαφέστατα αναγνωρίσιμο, έχει γράψει την δική του ιστορία. Για μένα αν βγάλεις την αεροτομή - σιδερώστρα και τους αεραγωγούς στο καπό είναι ίδιο με της κυρά Μαρίκας και του μπάρμπα Θόδωρα που πηγαινοέρχονται στο super market και αυτό από μόνο του με ξενερώνει. Δεν κλέβει καρδιές από σχεδίαση, είναι το γνωστό αξιόπιστο σκυλί - ιαπωνικό πλυντήριο που τα κάνει όλα εύκολα στον δρόμο. Έχει απόλυτη οδηγική συμπεριφορά, στήσιμο και γκάζι και γίνεται εύκολα και κτήνος με 500-600 άλογα.

Επαναλαμβάνω όμως ΔΕΝ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕΙ. Σε αντίθεση βέβαια με το Μ3 που δεν το θεωρώ καγκούρικο ίσα - ίσα που εκεί αρχίζεις και προσεγγίζεις πιο πολύ τα super cars (που και πάλι δεν είναι super car αλλά sport saloon).

Σχετικά με τα Golf R & Scirocco R που κυκλοφορούν είναι άλλο τα 50χιλ. που απαιτούνται για το Golf και άλλα τα 36 -4 = 32.000 ευρώ (με τις πρόσφατες εκπτώσεις) που στοιχίζει ένα Scirocco R. Το Scirocco είναι δηλ. σχετικά πιο προσιτό από το Golf.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μη συγκρινετε ανομοια πραγματα το ενο ειναι supercar και το golf r ειναι απλο car.

ενα απλο αμαξι ειναι το R και ο το evo ειναι σουπερ car?

...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.