Jump to content
gio-R-gos

Golf R + Evo Χ

Recommended Posts

Ρε φίλε μας ζάλισες τα παπάρια με τους "κουβάδες" σε κάθε πρόταση. Αλλά τι να πεις όταν ο κάθε άγνωστος αγνοεί τι εστί Πεζό 205 στα 80's στο παγκόσμιο πρωτάθλημα ράλλυ και στέκεται μόνο στα 10 χρόνια ιστορία που έχουν τα evo και τα impreza.

Σε λίγο θα μας πεις ότι ήταν άσχετος ο Enzo Ferrari και οι υπόλοιποι κατασκευαστές των supercars που δεν υιοθετήσαν το sedan αμάξωμα για τις κατασκευές τους...

Ότι να ναι εδώ μεσα, μετά το νούμερο του καλοκαιριού που γελάγαμε όλοι σκάνε σιγά σιγά καινούρια φρούτα..

Link to comment
Share on other sites

Αυτο για το Evo πηγαινε στον EVO_X, αφου δηλωνει κατοχος του, γιατι πειραχτηκε απο τα λεγομενα μας....

Η ουσια ειναι μια, παντου υπαρχουν οι λεγομενοι κολλημενοι, αυτοι που δεν βαζουν τα πραγματα κατω να σκεφτουν τι πως και γιατι ή καλυτερα να μελετησουν, παρα μονο ακουνε πιανονται απο αυτα που τους συμφερει κλπ.. Ολα εχουν τα θετικα και τα αρνητικα τους... Οι αυτοκινητοβιομηχανιες παιζουν το παιχνιδι τους καλα κι εμεις "ψαρωνουμε"... Υπαρχουν σοβαροτερα θεματα που πρεπει να μας απασχολησουν...

θα συμφωνησουν με αυτο..

οτι και να κοιταξεις γυρω σου ολα ειναι σχεδιασμενα ωστε να τα παιρνουν.

απο το αυτοκινητο μεχρι την τηλεοραση και το φαγητο μας.

τωρα οτι πληρωνει ο καθενας θα παρει..

μην ξεχναμε κιολας και το παραδεχομαστε ολοι αυτο οτι τα γερμανικα εχουνε παρα μα παρα πολυ ωραιο εσωτερικο.

(βλεπε opel astra opel isignia το αγαπημενο μου.polo gti golf 1.4 tsi-gti)

ειναι το τι εχει αναγκη ο καθενας.εγω θελω την σιγουρια του ιαπωνα και την τεχνολογια του γερμανου μπορειτε να μου τα δωσετε ολα σε 1 αμαξι?

α και την δυναμη του αμερικανου βλεπε mustang.

δωστε μου 1 αμαξι που να εχει ολα αυτα και θα το παρω που λεει ο λογος αυριο.χεχε

Ρε φίλε μας ζάλισες τα παπάρια με τους "κουβάδες" σε κάθε πρόταση. Αλλά τι να πεις όταν ο κάθε άγνωστος αγνοεί τι εστί Πεζό 205 στα 80's στο παγκόσμιο πρωτάθλημα ράλλυ και στέκεται μόνο στα 10 χρόνια ιστορία που έχουν τα evo και τα impreza.

Σε λίγο θα μας πεις ότι ήταν άσχετος ο Enzo Ferrari και οι υπόλοιποι κατασκευαστές των supercars που δεν υιοθετήσαν το sedan αμάξωμα για τις κατασκευές τους...

Ότι να ναι εδώ μεσα, μετά το νούμερο του καλοκαιριού που γελάγαμε όλοι σκάνε σιγά σιγά καινούρια φρούτα..

φιλε μου ace δεν το βαζω στην ακρη και σε πληροφορω οτι προσεχω συνεχεια τα ραλλυ γτ ειναι η λατρεια μου..αλλα δεν μιλαμε για αυτα τα αυτοκινητα στα ραλλυ..

αλλα για τα αυτοκινητα που κυκλοφορουν στους ελληνικους δρομους για τους πιτσιρικαδες που πανε και φτιαχνουν τα σαχο ραλλα 200-300 αλογα και πανε και σκοτωνονται..αυτο απεχθανομαι.και μακαρι να μπορουσα να τους βαλω μυαλο αλλα ελληνες βλεπεις ειμαστε ξεροκεφαλοι.

εκτος θεματος..ειχα διαβασει πριν καιρο οτι θα βγει Polo r βγηκε καθολου κυκλοφορησε εχω τρελη περιεργεια να το δω..πρεπει να ειναι τρελο τουμπανο.

p.s παιδια αν ειναι να ανεβαινουν οι τονοι και να παρεξηγουμαστε καλυτερα να μην λεμε την αποψη μας και να το αφησουμε εδω το θεμα.

καλο θα ητανε επισης φιλε ace να προσεχεις λιγο τον τροπο που μιλας δεν νομιζω να προσβαλα κανενα με τον τροπο τον οποιο μιλαω.

Edited by *Kezar*
Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλα εμεις εχουμε λιμο κ04 που βγαζει 0-400 σε 13.6! :getlost::baby:

α δεν ξερω εσεις τι κανετε αλλα εγω βγαζω 0-100khm σε 11.9 δευτερολεπτα και ειμαι περηφανος..οχι οτι περιμενα κατι παραπανω..χεχεχε

εχω τους χωρους μου το air condition Μου για μοντελο του 99 ηλεκτρικα παραθυρα και βουρ στο ταξιδι χαλαρουιτα..

Edited by *Kezar*
Link to comment
Share on other sites

ειχα διαβασει πριν καιρο οτι θα βγει Polo r βγηκε καθολου κυκλοφορησε εχω τρελη περιεργεια να το δω..πρεπει να ειναι τρελο τουμπανο.

p.s παιδια αν ειναι να ανεβαινουν οι τονοι και να παρεξηγουμαστε καλυτερα να μην λεμε την αποψη μας και να το αφησουμε εδω το θεμα.

Οσον αφορα το Polo R, ολα δειχνουν οτι θα βγει στην παραγωγη... Ιδωμεν!

Οσο για τους τονους, η αποψη μας να λεγεται και δεν την κατακρινει κανεις, αν επιχειρηματολογειται σωστα και δεν υποβαθμιζει τη νοημοσυνη του αλλου... Χρησιμοποιηθηκαν εκφρασεις που μπορει να ειχαν καλοβουλο χαρακτηρα, ο τροπος διατυπωσης ομως εφερε τα αντιθετα αποτελεσματα.....

Πιστευω οτι πρεπει να κλεισει εδω το θεμα.... Και να συνεχιστει η κουβεντα με καλυτερη θεληση για πραγματικο διαλογο και επιχειρηματολογια.

Ναι αλλα εμεις εχουμε λιμο κ04 που βγαζει 0-400 σε 13.6! :getlost::baby:

χαχαχαχαχαχαχα Να κι ενα σωστο επιχειρημα!!!

Edited by Billgr4
Link to comment
Share on other sites

για να μην λετε οτι ειμαι κολλημενος ΕΙΠΑ ΣΕ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΠΟΣΤ ΠΩΣ ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΑΡΩ GOLFAKI.....enhmervthka kai mono ειχαμε Α4 03' Α3 05 Golf 4 και τωρα ενα Α5.το Εβο το πηρα γιαυτο που ειναι για την τετρακινηση την οδηγικη συμπεριφορα και την βελτιωση,οχι για κυριλα.κολλημενος δεν ειμαι απλος δεν μαρεσε που πολυ απο εσας εδω παραγραφετε καποια χρονια ιστοριας.καθε αμαξι εχει ιστορια ακομα και τα Yugo.επισης ποτε δεν αναφερθηκα σε χρηματικα ποσα....μπορει ενα Γκολφακι βελτιωμενο να ξεπερνα σε αξια Πορσε...ΜΗΝ ΑΡΠΑΖΕΣΤΕ δεν μπηκα εδω για φασαριες,δημοκρατια εχουμε ο καθενας μπορει να εχει μια αποψη και μπορουμε να την εκφερουμε εφοσον δεν προσβαλει καποιον.αμα νομιζετε οτι σας προσβαλα ζητω συγγνωμη και αποχωρω.

Link to comment
Share on other sites

παντως η καταναλωση που εχει το νεο golf r ειναι εξαιρετηκα χαμηλη.

golf r:

Αστικός Κύκλος (λίτρα/100 χλμ.) 11.2

Εκτός πόλης (λίτρα/100 χλμ.) 6.8

Μικτός Κύκλος (λίτρα/100 χλμ.) 8.4

lancer evolution x:

Αστικός Κύκλος (λίτρα/100 χλμ.) 13.9

Εκτός πόλης (λίτρα/100 χλμ.) 8.5

Μικτός Κύκλος (λίτρα/100 χλμ.) 10.5

Link to comment
Share on other sites

για να μην λετε οτι ειμαι κολλημενος ΕΙΠΑ ΣΕ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΠΟΣΤ ΠΩΣ ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΑΡΩ GOLFAKI.....enhmervthka kai mono ειχαμε Α4 03' Α3 05 Golf 4 και τωρα ενα Α5.το Εβο το πηρα γιαυτο που ειναι για την τετρακινηση την οδηγικη συμπεριφορα και την βελτιωση,οχι για κυριλα.κολλημενος δεν ειμαι απλος δεν μαρεσε που πολυ απο εσας εδω παραγραφετε καποια χρονια ιστοριας.καθε αμαξι εχει ιστορια ακομα και τα Yugo.επισης ποτε δεν αναφερθηκα σε χρηματικα ποσα....μπορει ενα Γκολφακι βελτιωμενο να ξεπερνα σε αξια Πορσε...ΜΗΝ ΑΡΠΑΖΕΣΤΕ δεν μπηκα εδω για φασαριες,δημοκρατια εχουμε ο καθενας μπορει να εχει μια αποψη και μπορουμε να την εκφερουμε εφοσον δεν προσβαλει καποιον.αμα νομιζετε οτι σας προσβαλα ζητω συγγνωμη και αποχωρω.

Ο λόγος για τον οποίο γράφτηκες σε αυτό το φόρουμ είναι επειδή σκοπεύεις να πάρεις golf???

Link to comment
Share on other sites

ειναι τραγικο αυτο που κανετε.....εχετε μονο ενα εσωτερικο καλητερο κσι νομιζετε οτι πιασατε τον παπα απο τασ @ρχδι@.εγω σας εδωσα επειχηρηματα για το Golf-θεο-απροβληματιστο-τα παντα ολα αμαξι.δωστε παραδειγματα....αερολογιες δεν ειπε κανενας απο εμενα και τον Kezar εσεις λετε αερολογιες γιατι δεν εχετε να πειτε ΤΙΠΟΤΑ.εξαλου φαινετε και απο την εγγυηση σας 2 χρονια με περιορισμο χιλιομετρων.......

π.σ εγω πριν αναφερθηκα στο Σουμπαρου που εχει μποξερ μοτερ και θελει 2πλασιο μπατζετ σε σχεση με το Εβο.ξηγουμε να μην γινουν παρεξηγησεις....

για να μην λετε οτι ειμαι κολλημενος ΕΙΠΑ ΣΕ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΠΟΣΤ ΠΩΣ ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΑΡΩ GOLFAKI.....enhmervthka kai mono ειχαμε Α4 03' Α3 05 Golf 4 και τωρα ενα Α5.το Εβο το πηρα γιαυτο που ειναι για την τετρακινηση την οδηγικη συμπεριφορα και την βελτιωση,οχι για κυριλα.κολλημενος δεν ειμαι απλος δεν μαρεσε που πολυ απο εσας εδω παραγραφετε καποια χρονια ιστοριας.καθε αμαξι εχει ιστορια ακομα και τα Yugo.επισης ποτε δεν αναφερθηκα σε χρηματικα ποσα....μπορει ενα Γκολφακι βελτιωμενο να ξεπερνα σε αξια Πορσε...ΜΗΝ ΑΡΠΑΖΕΣΤΕ δεν μπηκα εδω για φασαριες,δημοκρατια εχουμε ο καθενας μπορει να εχει μια αποψη και μπορουμε να την εκφερουμε εφοσον δεν προσβαλει καποιον.αμα νομιζετε οτι σας προσβαλα ζητω συγγνωμη και αποχωρω.

Ελα πες την αλήθεια πόσο είσαι ;

Link to comment
Share on other sites

Καλο το evo στο granturismo δεν λεω.τι επιπεδο εχεις φτασει?

ραδιενεργεια εχει μεσα γι αυτο ολοι που οφηγουν χαλαει το μυαλο τους?μηπως το evo τελειωσε και το golf παει για τα 40 χρονια?μηπως η subaru ειναι καλυτερη σε τετρακινηση και design?

μηπως ο αναπτηρας ηταν στα extra?

Link to comment
Share on other sites

η subaru στην τετρακινηση δεν νομιζω..πολλα αρθρα γραφουν οτι εχει κορυφαια τετρακινηση η Mitsubishi..

αν τα βρω θα τα ποσταρω.

μια συμβουλη παιδια..επειδη υπαρχουνε πολλες κατινες σε διαφορα φορουμ μηχανοκινητου αθλητισμου..προσεξτε το λετε γιατι ηδη σας σχολιαζουνε.

φαινεται εχετε κινηση το ενδιαφερον.χεχε

απλα σας το λεω να το γνωριζεται

Link to comment
Share on other sites

Οπότε δηλαδή εσύ είσαι μια από αυτές.. μμμαλιστα

Link to comment
Share on other sites

Αν ήρθατε να μιλήσουμε πολιτισμένα είστε καλοδεχούμενοι, αλλιώς τα φτιαράκια και τα καβουδάκια σας και σε άλλη παραλία.

Edited by STELIOS_GOLF 6 TSI
Link to comment
Share on other sites

περαστικα υπηρχε το evo Οταν βγηκε αυτο το golf?mpaaaaaa

δεν νομιζω ουτε εγω

φαντασου το golf efage to evo..

και εδω το evo τρωει ferrari χεχεχε..

αφου ποσταρουμε ετσι χυμα βιντεο ας ποσταρω και εγω..

μου ποσταρεις βιντεο στα οποια δεν ξερεις ποσα αλογα ειναι το καθενα..

δλδ αν σου ερθω εγω me evo 1200 αλογα και εσυ με golf 300 aloga θα σε φαω και θα σου πω ειμαι καλυτερος?δεν πας βημα?

μα ειναι εντελως ανισο..αφου δεν ξερεις ποσα αλογα ειναι το golf Που εβαλες στο βιντεο kai posa to evo γτ το ποσταρες?και καλα οτι το golf τρωει το evo? πολυ παιδιαριστικοα αδερφε μου.

πηγαινεις σε αλλου παππα ευαγγελιο οποιος εχει τα ποιο πολλα λεφτα τα ριχνει και φτιαχνει τουμπανο αμαξι..

εφυγες εκτος γραμμης.

kαι για να μην ξεχνιομαστε. http://www.zougla.gr/page.ashx?pid=2&aid=391105&cid=12 πολυ evo re παιδια..

α και κατι αλλο.

Καλύτερα τα Hyundai από VW και BMW!

http://www.zougla.gr/page.ashx?pid=2&aid=389713&cid=12

καμμια σχεση με τα ιαπωνικα..ΚΟΡΕΑΤΙΚΑ....

Edited by *Kezar*
Link to comment
Share on other sites

αγορι μου το evo ειναι 2.000κυβικα το r32 3.200.τι θες να σου πουμε?δεν θα φτασει ποτε τα νουμερα ενος r32 bi-turbo χωρις να γινει μπαμ

και λοιπον?το 1 2000 κυβικα το αλλο 3200 και?

ξερεις τι βλεπω? το evo 10 5.9 0-100 και το r32 0-100 σε 6,5 sec και τι παει να πει αυτο το evo ειναι καλυτερο? @@ριες φιλε μου λεω εγω.

Νομιζετε οτι θα παρετε 1 αμαξι και θα πηγαινετε με 200 χιλιομετρα την ωρα για πλακα λες και εισαστε στην γερμανια.

Ξυπνατε ρεεεεεεε στην ελλαδα εισαστε..

και λοιπον τι?http://www.in2life.gr/indulgence/car/articles/104917/article.aspx

το εχεις στα χερια σου το οδηγεις?το εχεις φτιαξει τι σκ@τ@ και μας λες λες λες..

αμα ειναι ετσι να πουμε για το pagani zonda r η και το F και να φυγουμε εκτος θεματος..

αντε γειααααααα.ξεφυγαμε εντελως.

ειπαμε καλο χρυστο το golf kαλο χρυσο το evo καλες χρυσες ολες αυτες οι λαμαρινες αλλα για χαλαρωστε λιγο..λες και σας κλεψανε το σπιτι κανετε ελεος.

ηρεμηστε λιγο και συζητηστε λιγο ανθρωπινα εχθρα αμεσως μην θιξουμε 1 αμαξι η πουμε καποιο αρνητικο σχολιο.α ρε ελληναρες αχχχχ

p.s δεν ειμαι αγορι σου..εκτος αν εχεις αλλες διαθεσεις και μας τα λες αυτα.

Edited by *Kezar*
Link to comment
Share on other sites

ειστε πολυ τραγικο φορουμ......Ελεος μαλλον κανα Εβο σας τα εριξε στον κολο με τα ΚΟΥΒΑΔΑΚΙΑ(προσβαλετε θα το κανω και εγω)Το εβο δεν τελειωσε εγω ειμαι 19 Στο Playstation το εχω καπου 500αλογα και στο δρομο οταν βλεπω γκολφακια τα περναω απο πανω δινω δωρο ΓΕΡΜΑΝΙΚΑ ΚΥΑΛΙΑ και σε μερικες περιπτοσεις ΤΗΛΕΣΚΟΠΙΟ.εσεις δεν ειστε ατομα για συζητηση.ειναι σαν να λεω εγω τωρα σιγα μορε τη Φερραρι πολλα κ.εκ και πολυ ακριβω σερβισ δεν εχει ανταλακτικα μαπα ειναι χαχαχαχα θα θελατε ενα Εβο η ενα Σκουμπι αλλα αυτα τα αμαξια δεν πρεπει μονο να ξερεις γκαζι φρενο θελει μυαλο αυτογνωσια και σεβασμο.καθιστε με τα 1,4 με φουλ ζορι τομοτερ σας και εγω θα δινω λαδακια δωρο να εχετε καβατζα.Αυτα απο μενα ΣΕ ΑΥΤΟΥΣ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΑΝΑΞΙΟΙ ΣΥΖΗΤΗΣΕΟΣ ΣΕ ΦΙΛΙΚΑ ΕΠΙΠΕΔΑ.

Π.Σ ΜΕ ΤΟΝ ΚΕΖΑΡ ΔΕΝ ΕΧΩ ΣΧΕΣΕΙΣ.....ΔΕΝ ΤΟΝ ΞΕΡΩ.

Link to comment
Share on other sites

ειστε πολυ τραγικο φορουμ......Ελεος μαλλον κανα Εβο σας τα εριξε στον κολο με τα ΚΟΥΒΑΔΑΚΙΑ(προσβαλετε θα το κανω και εγω)Το εβο δεν τελειωσε εγω ειμαι 19 Στο Playstation το εχω καπου 500αλογα και στο δρομο οταν βλεπω γκολφακια τα περναω απο πανω δινω δωρο ΓΕΡΜΑΝΙΚΑ ΚΥΑΛΙΑ και σε μερικες περιπτοσεις ΤΗΛΕΣΚΟΠΙΟ.εσεις δεν ειστε ατομα για συζητηση.ειναι σαν να λεω εγω τωρα σιγα μορε τη Φερραρι πολλα κ.εκ και πολυ ακριβω σερβισ δεν εχει ανταλακτικα μαπα ειναι χαχαχαχα θα θελατε ενα Εβο η ενα Σκουμπι αλλα αυτα τα αμαξια δεν πρεπει μονο να ξερεις γκαζι φρενο θελει μυαλο αυτογνωσια και σεβασμο.καθιστε με τα 1,4 με φουλ ζορι τομοτερ σας και εγω θα δινω λαδακια δωρο να εχετε καβατζα.Αυτα απο μενα ΣΕ ΑΥΤΟΥΣ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΑΝΑΞΙΟΙ ΣΥΖΗΤΗΣΕΟΣ ΣΕ ΦΙΛΙΚΑ ΕΠΙΠΕΔΑ.

Π.Σ ΜΕ ΤΟΝ ΚΕΖΑΡ ΔΕΝ ΕΧΩ ΣΧΕΣΕΙΣ.....ΔΕΝ ΤΟΝ ΞΕΡΩ.

:blink: :blink: :blink::baby::goodjob: :goodjob: :goodjob: :goodjob: :goodjob:

Link to comment
Share on other sites

αδερφε τι ακριβος θες να πεις δεν σε καταλαβαινω..δλδ θες να σου πουμε οτι το εβο ειναι το καλυτερο...οκ ειναι το καλυτερο μπραβο σου που το πειρες!μπραβο για την επιλογη σου τι αλλο θες?το καλυτερο αμαξι εχεις βρε!πολυ στεναχωριεμαι που δεν το εχω και λιωνω με το αργο καρο μου c55 AMG και τον κουβα μου to gti...πραγματικα σε ζηλευω!!ΤΙ ΤΥΧΕΡΟ ΑΓΟΟΟΟΟΥΥΥΙΙ ΠΟΥ ΕΙΣΑΙ ΒΓΕ!!

Link to comment
Share on other sites

εσυ δεν εισαι σοβαρος.πραγματικα να εχεις οδηγησει εστω και ποδηλατο χλωμο το βλεπω

θα μου επιτρεψετε να αποχωρησω απο την συζητηση και αμα στο μελλον δω καποιο σοβαρο ατομο να μιλαει λιγο ανθρωπινα θα ξανα εμφανιστω..

διοτι το επιπεδο εχει πεσει παρα πολυ σε ορισμενα ατομα..καλη συνεχεια.

Link to comment
Share on other sites

Επειδη ειστε μικροι σε ηλικια οπως δηλωνετε, που αυτο δεν μου λεει κατι, το κυριοτερο ειναι που δεν διαβαζετε ιστορια παρα ακουτε τον Α ή τον Β συζητησεις επιπεδου παρεας χωριου που το μονο που ξερει ειναι "τα ιαπωνικα δεν καινε λαδια", "ποσο εχει 0-100χλμ;" κλπ αλλες τετοιες ανωριμες κουβεντες, πριν ασχοληθειτε και πειτε κατι πρωτα να μελετατε......

Οριστε λοιπον εν ετη 1993 τι υπηρχε: Μετα το Lancia Delta EVO Integralle πολλοι το χαρακτηρισαν πως ειναι το επομενο "EVO" που βγηκε κι επειτα το γνωστο sedan lancer... Golf MK3 A59 , Golf MK3 A59 275hp

Σεβαστειτε την ιστορια πριν μιλησετε και κυριως διαβαστε πριν πειτε κατι..... Λαδια ,ξυδια, μυδια δεν ειναι επιχειρηματα το ξαναειπαμε...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.