Jump to content
dimitris777

Ερωτηση Για Αντιστρεπτικες Και Ελατηρια

Recommended Posts

καλησπερα παιδια.μηπως γνωριζει κανεις αν το 5αρι gt με το gti εχουν διαφορά στα ελατηρια και τις αντιστρεπτικες?ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Δημήτρη νομίζω είναι διαφορετικά και τα ελατήρια και οι αντιστρεπτικές (είναι ελάχιστα πιο χοντρές του gti). Αν θυμάμαι καλά είχε γραφεί σε κάποιο θέμα, ότι ειδικά τα μπροστινά ελατήρια του gti είναι μόνο για την συγκεκριμένη έκδοση γιατί το gti έχει περισότερο βάρος (λόγω μηχανής κυρίως) στον μπροστινό άξονα. Αποτέλεσμα είναι ότι αν μπουν τα ελατήρια του gti σε gt/tsi το αμάξι είναι σαν κατσίκι μπροστά.

Μπορεί και να κάνω και λάθος όμως! Αν ξέρει κάποιος κάτι πιο σίγουρο ας ποστάρει! :)

Link to comment
Share on other sites

Το Σαββατο μπηκαν οι αντιστρεπτικες τηs eibach(26/23mm)στο γκολφακι και αρχικα αυτο που καταλαβα ειναι οτι πλεον το body roll μειωθηκε στο ελαχιστο!οταν το πιεσα αρκετα σε στροφιλικι αρχισε να μου εμφανιζει σημαδια γλυκιας υπεστροφης,υπεστροφη που απλα σου εδειχνε πως το αμαξι τοποθετειται!αυτα βεβαια με λιγη διαφορετικη γεωμετρια στην ευθυγραμμιση!επειδη δεν ηθελα να το ρισκαρω επανεφερα το αμαξι στις εργοστασιακες τιμες οπου απλα το αμαξι εχει γινει ενα ενιαιο συνολο χωρις ψαρεματα,ελαφρωματα ακομα και οταν κανεις καγκουριες πανω στο apex της στροφης και μαλιστα στην μαλακη της ρυθμιση με μαμα αναρτηση!!!μπορω να μιλησω για μια τρομερη value for money μετατροπη χωρις υποχωρησεις στην ανεση οπου και την συνιστω ανεπιφυλακτα!!!

Link to comment
Share on other sites

Το Σαββατο μπηκαν οι αντιστρεπτικες τηs eibach(26/23mm)στο γκολφακι και αρχικα αυτο που καταλαβα ειναι οτι πλεον το body roll μειωθηκε στο ελαχιστο!οταν το πιεσα αρκετα σε στροφιλικι αρχισε να μου εμφανιζει σημαδια γλυκιας υπεστροφης,υπεστροφη που απλα σου εδειχνε πως το αμαξι τοποθετειται!αυτα βεβαια με λιγη διαφορετικη γεωμετρια στην ευθυγραμμιση!επειδη δεν ηθελα να το ρισκαρω επανεφερα το αμαξι στις εργοστασιακες τιμες οπου απλα το αμαξι εχει γινει ενα ενιαιο συνολο χωρις ψαρεματα,ελαφρωματα ακομα και οταν κανεις καγκουριες πανω στο apex της στροφης και μαλιστα στην μαλακη της ρυθμιση με μαμα αναρτηση!!!μπορω να μιλησω για μια τρομερη value for money μετατροπη χωρις υποχωρησεις στην ανεση οπου και την συνιστω ανεπιφυλακτα!!!

κόστος?

Link to comment
Share on other sites

πρεπει να εχουν περιπου 400-500 ευρω ... υπαρχουν και της apr που ειναι 27/27 μπρος πισω και εχουν απο οτι ξερω 650 ..... και εγω σιγουρα θα προχωρισω στην αγορα τους εχω ακουσει τα καλυτερα λογια.. στη στροφη το αμαξι ειναι βιδωμενο κατω.. μονο θετικα σχολια ακουω

οσο για τις αντιστρεπτικες του gti ειναι 21/21 .. στις υπολοιπες εκδοσεις golf ειναι 19/19... για του gt με τα 170 αλογα δε ξερω σιγουρα τι παιζει

Edited by Detuner
Link to comment
Share on other sites

υπαρχουν και της apr που ειναι 27/27 μπρος πισω και εχουν απο οτι ξερω 650

Αν είναι να τις αγοράσεις αγόρασε τες από το ξένο site! Αν θυμάμαι καλά βγαίνουν 380 ευρώ μαζί με τα έξοδα αποστολής!

Δίνεις και ένα ποσό για την τοποθέτηση και είσαι κομπλέ!!!

Link to comment
Share on other sites

Αν είναι να τις αγοράσεις αγόρασε τες από το ξένο site! Αν θυμάμαι καλά βγαίνουν 380 ευρώ μαζί με τα έξοδα αποστολής!

Δίνεις και ένα ποσό για την τοποθέτηση και είσαι κομπλέ!!!

σε ευχαριστω!! εχεις δικιο.. με γλιτωσες απο αρκετα χρηματα.. 200+ euro .. δε το ειχα σκεφτει οτι εχει τοση διαφορα

Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστω!! εχεις δικιο.. με γλιτωσες απο αρκετα χρηματα.. 200+ euro .. δε το ειχα σκεφτει οτι εχει τοση διαφορα

παιδια το κοστος ηταν 360 ευρω!απο μαγαζι στην Αθηνα
Link to comment
Share on other sites

της apr .. στειλε μου pm το μαγαζι

Με ενδιαφέρει και εμένα αυτό το μαγαζί. Περιμένω και 'γω pm!

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Με ενδιαφέρει και εμένα αυτό το μαγαζί. Περιμένω και 'γω pm!

Ευχαριστώ.

Ηταν το σετ της eibach!στελνω παντως pm με τα στοιχεια

Edited by fanicas
Link to comment
Share on other sites

Ηταν το σετ της eibach!στελνω παντως pm με τα στοιχεια

φανη στειλε και σε μενα..το περασμα ποσο?

θα βαλω και εγω...τις h&r λενε ειναι καλυτερες..τρυγμους η τιποτα τετοιο εχεισ?οταν αλαζεις αλαζεις ουσιαστικα και τα συνεμπλοκ?

η Bsh εχει κατι endlinks Που ενισχυουν τι ειναι αυτα?

http://www.bshspeedshop.com/store/bsh-race-billet-rear-sway-bar-end-links.html

Edited by Playmaker
Link to comment
Share on other sites

παιδια απο εξωτερικο βρισκω τις h&r 437υρο με μεταφορικα...εχει κανεις καλυτερη τιμη?

γιατι υπαρχει επιλογη αλλη αν εχεις xenon και αλλη αν δεν(αισθητηρες?)?εγω που εχω φαναρια hella και xenon οχι μαμα παιρνω τα χωρις?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.