Jump to content
ACE2007

Pioneer Avh-3200Dvd

Recommended Posts

Μετά από καιρό που το έψαχνα τελικά παρήγγειλα το νέο Pioneer AVH-3200DVD. Μόλις τοποθετηθεί θα μεταφέρω εντυπώσεις.

Links & Pics από την συγκεκριμένη 2din οθόνη :

http://www.pioneer.eu/uk/products/22/1865/281/AVH-3200DVD/index.html

http://www.gelisound.gr/ViewShopProduct2.aspx?Id=409280

92361.jpg

extprodmainimage1663.jpg

rszavhp3200btindash300d.jpg

Χαρακτηριστικά :

Τεχνικά χαρακτηριστικά

*

Maximum Power Output MOSFET 50W x 4

*

Tuner AM/FM Tuner (24 pre-set stations)

*

Plays • Your DVD film collection (including DVD-R/-RW discs in VR Mode)

• Your CD collection (including CD-R/-RW and Video CD)

• MP3, WMA, WAV, AAC compressed audio files on CD, USB and SD card

• DivX film and JPEG on CD, DVD, USB and SD card

• Your iPod, iPhone

• Your USB storage device via a front-in input

• An AV source (MP3 player or games console) via the Aux-in

*

5.8-inch anti-glare touch screen

*

Installation Type 2-DIN integrated entertainment hub

*

Button Illumination 113 colour variations

*

DVD Region Code 2

*

Dual Zone (-) Yes

*

Navigation Ready Yes

*

Multi-language Display Yes (English, Spanish, Portuguese and Russian)

*

Remote Control

Connections

· Aux In (+) Yes (Front AV)

The Aux-in allows you to connect external music and video sources (with RCA outputs). This means that you can connect your MP3 player, PDA or games console, for example.

· Direct sub drive (+) Yes

Instead of connecting 2 rear speakers, you can opt to connect a subwoofer in 2Ω mode to one of the rear speaker outputs. 70W power will be delivered to the woofer for a powerful bass sound experience, without the need for an extra amplifier.

It's an easy solution for lovers of booming bass.

· High voltage output (+) 4V

By providing a strong signal, with less noise and more definition, the Hi-Volt pre-outs reduce demand on the input circuit of the amps so they can work with lower gain settings, resulting in improved sound quality and a wider dynamic range.

· Input for rear camera Yes

· PAL/NTSC/SECAM Yes

· RCA preouts 3 (F + R and SW)

· RCA video 2 (VCR + AV mini jack)

· RGB input (+) 1

An additional RGB Input means that you can, for example, connect a navigation device to the system and have a truly integrated mobile navigation and entertainment system.

· Hard wired remote input (+) Yes

The Hard Wired Remote input allows you to connect the CD Tuner directly to your car’s own steering wheel remote control.

You can then control your CD Tuner with the steering wheel remote control.

· USB Input Yes (Front)

· Video output 1

Screen Features

*

Selectable wide screen modes Yes

*

Auto display brightness & backlight adjustment Yes

*

Rear camera switching Yes

*

Aspect ratio 16:9

*

Effective display area 155.2 x 81.3 mm

Audio Features

· Advanced Sound Retriever (+) Yes

ASR stands for Advanced Sound Retriever.

Our ASR sound technology automatically restores the harmonics which were lost during the audio compression process.

ASR adjusts frequency response and sound pressure, especially in the high and low frequency ranges, to revitalise the density and presence of the compressed signal.

The result is an improved sound quality with its staging, density and feeling restored to the level of the original CD.

· Auto EQ (+) Yes

Let your system take care of your sound. Our new Auto EQ feature monitors and analyses the acoustics inside of your car and uses the measurements to automatically adjust your audio equalisation levels.

Using a 3-band parametric equaliser Auto EQ adjusts the front and rear speakers separately. The result is audio perfectly suited to your in-car environment. (Please note: an optional microphone is required.)

· D/A Convertor 1-bit

· Dolby Digital Yes

· DTS (Digital out) Yes

· Equaliser 8-band graphic equaliser with 7 presets

· High Pass Filter Yes

· Low Pass Filer Yes

· Loudness Yes

· Sonic Center Control (+) Yes

Sonic Center Control is a listening position adjustment tool, which lets you optimally tune the audio output based on where you (or your passengers) are sitting.

By changing the position to the right (as shown in the screenshot), the sound image will move to the right. The driver’s side speaker timing is adjusted, with the result of an improved sound stage based on your listening position.

This feature takes the sound delay data used by DSPs and translates it into an analogue version using phase delays. However, in order to mimic a DSP’s sound delay, frequencies can only be altered up until midrange.

· Source Level Adjuster (+) Yes

Allows you to independently adjust the volume ratio between all of the headunit's sources (using the FM volume level as a reference), so the start-up volume between sources will always be the same.

· Time Alignment Yes

iPod Compatibility

Edited by ACE2007
Link to comment
Share on other sites

Νομιζω πως εκανες λαθος τον τιτλο.. 3200DVD δεν ειπες οτι πηρες; ;)

Την φοραω αρκετο καιρο απο το καλοκαιρι... Απιστευτες ηχητικες και λειτουργικες δυνατοτητες.. Αψογη οθονη αφης, ευχρηστη και τελεια εικονα σε HD Video (ολα τα τραγουδια μου πλεον τα ακουω μονο ως Video Clips... :p

).... Επισης, δενει αρκετα μπορω να πω με το εσωτερικο του αυτοκινητου εχοντας παραπλησια σε ΟΕΜ χαρακτηριστικα..

Υ.Γ Εχω κανει τα δικα μου, βαζοντας ως background το λογοτυπο "Welcome to Volkswagen".. Και τους χρωματισμους ωστε να συναδει με τον χρωματισμο του εσωτερικου..

Link to comment
Share on other sites

Ουπς, έχεις δίκιο για τον τίτλο του topic, ας το διορθώσει κάποιος moderator! :p Ναι το 3200 παρήγγειλα, ούτως ή άλλως το 3100 έχει εξαντληθεί από εκεί που το πήρα, υπήρχε ένα ψιλοστοκ μέχρι τον προηγούμενο μήνα.

Αν και η διαφορά τους νομίζω είναι η κάρτα sd βασικά. Φαίνεται όντως αρκετά ποιοτικό, είχα και σε παλαιότερα αυτοκίνητα 2 φορές Pioneer και ήμουν αρκετά ευχαριστημένος. Ειδικά στο Polo 2001 facelift που είχα ήταν σούπερ, η Pioneer ήταν από τις πρώτες εταιρείες που είχαν βγάλει rcd με μπλε φωτισμό (ομοιόμορφο με τον φωτισμό καντράν κλπ).

Παραλίγο πάντως να "αλλαξοπιστήσω" για χάρη της Kenwood!! ;)

Την μοντίφα με το background πως την έκανες?? Video clip παίζει σε μορφή avi, mp4 ή τα πάντα?? Σε Kenwood φίλου που γράψαμε δοκιμαστικά ένα dvd με video clip σε μορφή avi τα έπαιζε μια χαρά.

Πάντως όταν το παραλάβω τότε είναι που αρχίζει η περιπέτεια που λέγεται "σωστός ηλεκτρολόγος για τοποθέτηση", γιατί κάποιοι "φημισμένοι" στην Αθήνα είναι εντελώς για τα μπάζα.

Αν έχει κανείς να προτείνει κανέναν σοβαρό Μεταμόρφωση - Φιλαδέλφεια - Μενίδι καλοδεχούμενη η πρόταση!

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι τιποτα η τοποθετηση... Με εναν φιλο τη βαλαμε... Απλα οταν ειναι να συνδεσεις το καλωδιο του handbrake να το πιασεις σε καποιο "σωμα", ωστε να παιζει DVD χωρις να εχεις το χειροφρενο τραβηγμενο..

Οσο για το background μπορεις να βαλεις οτι θελεις, αρκει να εχει τις ακολουθες αναλυσεις: 360x293, 450x366, 540x439, 630x512, 720x585, 810x658, 900x731, 990x804, 1080x878, 1170x951, 1260x1024, 1350x1097, 1440x1170.

Οποτε, θα χρειαστει να μετατρεψεις καποια εικονα που βρεις απο 16:9 σε 16:13 συμφωνα με τα παραπανω.. Επειτα την διαβαζει το Pioneer κ επιλεγεις Capture. Στην συνεχεια, πηγαινεις στην επιλογη Backgrounds κι επιλεγεις αυτη που θελεις ως φοντο..

Βιντεο οπως ειπες παιζει τα παντα.. Κυριως ομως avi χρησιμοποιω εγω..

Υ.Γ Μεσω του θεματος αυτου θα ηθελα να ευχαριστησω τον Doctordim και δημοσια που με βοηθησε στην αγορα της οθονης..

Link to comment
Share on other sites

Φίλε ρίξε φως γιατί προς το παρόν κατεβάζω τα πάντα όλα!! new_lol.gif

Έχω ψιλοφρικάρει ταυτόχρονα γιατί μερικά αρχεία avi είναι 250mb!! ενώ τα αντίστοιχα mp4 ή mkv είναι π.χ. 50mb.

Θα μου πεις τώρα με 4gb το φλασάκι και 4,7 το dvd disc δεν κολλάς και στα 250mb του avi, άλλο όμως 18-20 video clips και άλλο 90-100 για να έχουμε και μία ποικιλία στα ακούσματα!!

Thanks πάντως για τις πληροφορίες!! ;)

Edited by ACE2007
Link to comment
Share on other sites

Τιποτα, οτι θελησεις εδω ειμαι!!

Στο ζουμι τωρα, ειναι οντως πολυ μεγαλα αρχεια.. Ταινιες κατεβαζεις; χαχα

Π.χ εγω στην SD μου εχω τωρα σχεδον 50 Video Clips με ουτε 1GB χωρο να καταλαμβανουν ολα μαζι!

Απο που κατεβαζεις, αν επιτρεπεται, και με ποιο τροπο;

Link to comment
Share on other sites

Bill 210mb είναι μόνο το κλιπάκι των Eminem & Rihanna στο Love the way you lie σε avi μορφή αρχείου!! Πάει ο σκληρός!!

Edited by ACE2007
Link to comment
Share on other sites

Οκ, το ειδα..

Θα σου προτεινα αφου πλεον το youtube αναβαθμιστηκε κ αναβαθμιζεται συνεχως, να προσπαθεις να βρεις τα βιντεο κλιπς που θελεις απο εκει σε HD & HQ και να τα κατεβαζεις μεσω του Clip Extractor....

Δοκιμασμενο.. :thumbsup:

Link to comment
Share on other sites

Να σου πω το έχω δοκιμάσει, έχω και το συγκεκριμένο προγραματάκι! :thumbsup:

Απλά από φέτος ορισμένες εταιρείες (η EMI για παράδειγμα) έχει κλειδωμένα ορισμένα κλιπάκια. Θα μου πεις τώρα το καλό το παλικάρι ξέρει και άλλο μονοπάτι ---> βλέπε youtube Κύπρου. :thumbsup:

Αλλά συνήθως ότι είχα βρει από εκεί είχε ψιλοάθλια ποιότητα, κυρίως στην εικόνα και όχι τόσο στον ήχο! :thumbsup:

Link to comment
Share on other sites

Ναι καποια ειναι οντως αθλια.. Θελει ψαξιμο ομως! Επισης αλλο το να βλεπεις στο pc κι αλλο στην 3200DVD...

Με το καλο να σου ερθει πανω απ'ολα και να την βαλεις σωστα.... Τ' αλλα τα βρισκεις στην πορεια... :thumbsup:

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν την οθονίτσα τη παρέλαβα προχθές και φαίνεται super!!

pioneeravh3200dvd.jpg

Με το που την παρέλαβα βέβαια άρχισε η "περιπέτεια" του να βρούμε σωστό ηλεκτρολόγο για εγκατάσταση και να φτάσουμε να έχουμε με συγκεκριμένα και απόλυτα νούμερα το κόστος για εγκατάσταση + παρελκόμενα. Ώρες και ημέρες εγκατάστασης είναι το μόνο εύκολο της υπόθεσης αφού οι περισσότεροι ηλεκτρολόγοι κάνουν και Σάββατο εγκαταστάσεις.

Δεν πρόλαβα λοιπόν χθες να πεταχτώ σε 1-2 καταστήματα που έχω υπόψιν, επικοινώνησα όμως τηλεφωνικά με 1 κατάστημα και τελικά το συνολικό κουστουμάκι (από το συγκεκριμένο κατάστημα) βγαίνει ως εξής :

1. Φίσσα εμπορίου : 10 ευρώ.

2. Βάση στήριξης εμπορίου : 65 ευρώ (το πλαίσιο δηλ. που ταιριάζει στο Golf).

3. Χειριστήρια τιμονιού : 129 ευρώ (canbus αντάπτορας).

4. Αντάπτορας κεραίας : 39 ευρώ (το άτιμο 6άρι έχει διπλή κεραία, ο αντίστοιχος αντάπτορας για ΜΚ5 που έχει μονή κεραία κοστίζει 18 ευρώ!).

5. Εργασία : 60 ευρώ.

303 ευρώ σύνολο δηλ. για να γίνει η εγκατάσταση με τα βασικά παρελκόμενα. Δηλ. δεν περιλαμβάνονται π.χ. κάμερες οπισθοπορείας, navi, tv tuner που δεν με ενδιαφέρει να μπουν.

Συνοψίζοντας λίγο, θα πέσει πολύ ψάξιμο όπως είναι ευνόητο για να βρεθεί συνδυασμός καλού μάστορα & καλής τιμής. Από την άλλη η Pioneer στα περιφερειακά της είναι λίγο ακριβή, οπότε ένα κάποιο "δάγκωμα" δεν το γλιτώνουμε. Άλλη εταιρεία για παράδειγμα έχει αντάπτορα για το τιμόνι με 60 ευρώ. Η Alpine ετοιμάζει αντάπτορα που θα τροφοδοτήσει το εμπόριο σε λίγο καιρό και θα βγάζει και επιπλέον ενδείξεις στην οθόνη.

Υ.Γ. Αν μπορεί κάποιος moderator ας διορθώσει τον τίτλο του topic, ο σωστός είναι "Pioneer AVH-3200DVD".

Edited by ACE2007
Link to comment
Share on other sites

Το κοστος της βασης μου φαινεται υπερβολικο.

Η αντιστοιχη για το 5αρι αν θυμαμαι ειχε 15-20 ευρω.

Ο ανταπτορας χειριστηριων καπου εκει παιζει. Εγω τον ειχα παρει απο Αγγλια μαζι με την μοναδα και μου ειχε ερθει στα 80 ευρω (για Kenwood).

Για την κεραια τοσα ειχα πληρωσει και εγω αν και ειχα ανταπτορα που παλι ειχα παρει απο Αγγλια 20 ευρω αλλα το παιδι δεν καταλαβε και εβαλε τον δικο του, ακριβως ιδιο, για 40.

Αυτο με την διπλη κεραια δεν καταλαβαινω. Ξερω οτι τα μαμα εχουν διπλο δεκτη, οπως το rcd 300 του 5αριου αλλα οχι διπλη κεραια.Μηπως εννοει με ενισχυτη σηματος οπως του 5αριου?

Εργατικα 60 ευρω μονο για τοποθετηση μοναδας οθονης μου φαινονται ενταξει αρκει να γινει καλη δουλεια.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια

το παρηγγειλα κ εγω,περιπου 60 ευρω η φισα κεραιας με το πλαισιο κ αλλα 60 ευρω ο μαστορας.δεν εχω χειρηστηρια για τιμονι.

Να ρωτησω κατι..?Θα εχω κανα θεμα με τη διαρροη ρευματος που εμφανηζουν κατι κινεζικα??Επειδη το αυτοκινητο δεν χρησιμοποιω αρκετα συχνα σκεφτομαι μην εχω τιποτα θεμα με την μπαταρια...κ αν πρεπει να κανω καμια πατεντα,.,,, new_killother.gif

Link to comment
Share on other sites

Μα γι'αυτο δεν παιρνεις κινεζακι.

Αν ο μαστορας ειναι καλος δεν θα εχεις ποτε προβλημα.

Εγω που εχω και ενεργο sub πανω στην μοναδα ποτε δεν ειχα προβλημα διαρροης.

Link to comment
Share on other sites

Μα γι'αυτο δεν παιρνεις κινεζακι.

Αν ο μαστορας ειναι καλος δεν θα εχεις ποτε προβλημα.

Εγω που εχω και ενεργο sub πανω στην μοναδα ποτε δεν ειχα προβλημα διαρροης.

Εχει ξαναγραφεί αλλά ας ειπωθει και εδώ

1." Για τη διαρροή ρευματος δεν ευθυνεται η συσκευή (βλ."Κινεζάκι" για σένα) , αλλά η επικοινωνία μεταξύ του can bus controller του αυτοκινήτου σου και του can bus module που διαθετει η συσκευή ,έτσι ιδια μοντελα διαφορετικης χρονολογικής παραγωγής παρουσιάζουν διαφορετικά αποτελέσματα " αυτό σημαινει ότι μόνον καποιο ποσοστό θα έχει αυτό το προβλημα

2.Αν ακόμη παρουσιασει προβλημα διαρροής και οφείλετε σε αυτό το λόγο ,το θεμα λύνεται απλά εδώ και καιροοό και με ελάχιστο κόστος με επεμβαση στη φυσαα ,επαναλαμβανω ΟΧΙ ΣΤΗ ΣΥΣΚΕΥΗ ΣΟΥ ,αλλά στη φυσσα ,δες εδώ

( www.naviexperts.gr) για λεπτομερειες αλλά και αλλού προφανώς

googlarise..και Θα βρεις ενα σωρό πλέον..

3.Αν τωρα δεν έχεις χειριστηρια τιμονιού ή park oem sensors δεν υπάρχει θεμα μια και εγκαθιστας τη συσκευή και χωρίς τη μεσολάβηση του can bus Module .

4.Στο χωριό μου λένε " περι ορέξεως κολοκυθόπιτα.." ,ο καθενας κρινει και αγοραζει εγω εχω ηδη "κινεζάκι" πάνω σε seat leon/audi a3/golf 5 ,χωρίς κανενα προβλημα α π ο λ ύ τ ω ς και ειναι συνδεδεμενο και με BOSE enisxyth -sub ( βΛ.AUDI) Kai exei navigation kai games kai windows , wifi adaptor αν βρισκω κανα ελευθερο νετ να μπαινω στο youtube να χαζεύω ..( όταν περιμένω τα παιδια απο τα αγγλικά τους π.χ..)

Δεν ειμαι ειδικός αλλά 2 χρόνια τωρα καθισα - εψαξα - έμαθα και λέω τα παραπανω ( χωρίς παρεξηγηση ετσι ..)

ειδικά για το Golf 5/6 ,με 500- 550 ευρώ από δω κομπλέ κεραιες tv ,καρτες sd ,προγραμματα κ.τ.λ ( ή γυρω στα 400 απο Κινα ,μόνο τη συσκευή ) βαζεις τα πάντα έχεις OEM LOOK και ξεμπερδευεις ,βέβαια υπάρχει και η αλλη αποψη ,οκ και μενα μου κανε κατι κουλα αρχικά αλλά γι' αυτο και το συζηταμε μεταφεροντας ο καθενας τις εμπειριες του ...

Αυτά

Edited by Skorpios
Link to comment
Share on other sites

Και ένα unofficial demo / review της συσκευής :

Awesome ... εεεε συγνώμη ... παρασύρθηκα από το βίντεο... new_lol.gif ... Φανταστικό !

Περιμένουμε κι εμείς το δικό σου review video ή φωτογραφίες όταν με το καλό το περάσεις :good:

Link to comment
Share on other sites

Awesome ... εεεε συγνώμη ... παρασύρθηκα από το βίντεο... new_lol.gif ... Φανταστικό !

Περιμένουμε κι εμείς το δικό σου review video ή φωτογραφίες όταν με το καλό το περάσεις :good:

παιδια δεν ξερω....πειτε μου την γνωμη σας...

Σημερα πηγα κ συνδεσα το pioneer σε ενα μαστορα.

Μου ειπε οτι εχω 2 ρευματα,ενα για τις μνημες που ειναι μονιμο κ ενα για ανοιγοκλεινει το Pioneer που το πηρε απο το διακοπτη των φωτων!Ετσι το ηχοσυστημα ανοιγει μονο με το διακοπτη στη θεση "ON".

Να σηνειωθει οτι το pioneer δεν εχει διακοπτη on/off!

Link to comment
Share on other sites

παιδια δεν ξερω....πειτε μου την γνωμη σας...

Σημερα πηγα κ συνδεσα το pioneer σε ενα μαστορα.

Μου ειπε οτι εχω 2 ρευματα,ενα για τις μνημες που ειναι μονιμο κ ενα για ανοιγοκλεινει το Pioneer που το πηρε απο το διακοπτη των φωτων!Ετσι το ηχοσυστημα ανοιγει μονο με το διακοπτη στη θεση "ON".

Να σηνειωθει οτι το pioneer δεν εχει διακοπτη on/off!

Τελικά πόσο σου πήρε και τι σε χρέωσε?? αντάπτορα canbus έβαλες??

Link to comment
Share on other sites

Awesome ... εεεε συγνώμη ... παρασύρθηκα από το βίντεο... new_lol.gif ... Φανταστικό !

Περιμένουμε κι εμείς το δικό σου review video ή φωτογραφίες όταν με το καλό το περάσεις ;)

Με την Στικούδη με το ψιλοκοντούλι σορτς στα βραβεία του MAD, είναι καλό το video ή λες να μπλοκάρει το σύστημα?? new_lol.gif Λες να μην πολυδώσει ο κόσμος σημασία στο ακουστικό του συστήματος και να επικεντρωθεί στο οπτικό??

Υ.Γ. Αφού ξέρεις ότι βάζω ανεβαίνει και φωτογραφία, δεν είμαι παρτάκιας ούτε τα κρύβω για να κάνω παρουσίαση kinder έκπληξη και να κλέψω τις εντυπώσεις! :(

Link to comment
Share on other sites

Τελικά πόσο σου πήρε και τι σε χρέωσε?? αντάπτορα canbus έβαλες??

Τελικα ο μαστορας μου πηρε 60 ευρω για βαση+ΑΝΤΑΠΤΟΡΑ και 40 ευρω εργασια.ειχα βαλει κ τα ηχεια εκει κ πυστευω οτι μου εκανε καλη τιμη.

Σε εσας γινεται να πεζει χωρις να ειναι το κλειδι στηυ θεση "on"?

Y.Γ. Ανταπτορα can bus δεν εβαλα,δεν εχω χειρηστηρια σε τιμονι.χρειαζοταν?

post-7530-128819239425_thumb.jpg

post-7530-128819240552_thumb.jpg

Edited by lancias
Link to comment
Share on other sites

Με την Στικούδη με το ψιλοκοντούλι σορτς στα βραβεία του MAD, είναι καλό το video ή λες να μπλοκάρει το σύστημα?? new_lol.gif Λες να μην πολυδώσει ο κόσμος σημασία στο ακουστικό του συστήματος και να επικεντρωθεί στο οπτικό??

Υ.Γ. Αφού ξέρεις ότι βάζω ανεβαίνει και φωτογραφία, δεν είμαι παρτάκιας ούτε τα κρύβω για να κάνω παρουσίαση kinder έκπληξη και να κλέψω τις εντυπώσεις! :(

;)

Έλα πανελλήνια να κάνουμε χαβαλέ χοντρό !! :(

Κάτι άλλο , η πρόσοψη είναι αποσπώμενη ή κάθεται μόνιμα εκεί ?

Εάν δεν είναι αποσπώμενη είναι μεγάλος πειρασμός .... για τα κλεφτρόνια .... χωρίς να θελω να σας κανω την καρδια περιβόλι δείτε εδω : http://download.00long.net/GTI/langstaff-breakin/photo3.jpg , http://download.00long.net/GTI/langstaff-breakin/photo4.jpg

Lancias το μόνο που σου λείπει είναι ένα GTi τιμόνι με χειριστήρια και έχεις τελειώσει από εσωτερική βελτίωση !! Πολύ ωραίο αποτέλεσμα αν και αυτό με τον διακόπτη στο ON με χάλασε λίγο μπορώ να σου πω ...

Link to comment
Share on other sites

Η παροχή ρεύματος "εποπτευόμενο" από το can-bus είναι πονεμένη και δύσκολη ιστορία.

Αν και προσωπικά δεν έχω χρησιμοποιήσει, ξέρω ότι υπάρχουν κάποιοι αντάπτορες γι' αυτή τη δουλειά. Με ένα γρήγορο ψάξιμο κάτι που πλησιάζει την ΟΕΜ λειτουργία είναι κάτι σαν κι αυτό http://enfigcarstereo.com/shopsite_sc/store/html/METRA_XSVI_9003.html

Επίσης, αφού σου ευχηθώ καλορίζικο, θα σου πω και τη γνώμη μου ως προς το αισθητικό αποτέλεσμα (υποθέτω γι' αυτό παρέθεσες τις φωτογραφίες). Τέτοιου είδους πηγές (με γωνίες που απαιτούν τη χρήση πλαισίου) θεωρώ ότι υποβαθμίζουν πολύ το εσωτερικό του αυτοκινήτου, θυμίζοντας ιαπωνικά περασμένων ετών. Δε λέω, θετικά η τιμή και οι δυνατότητές του, αλλά από εμφάνιση...

Ναι ειναι αληθεια οτι δεν ειναι το καλυτερο αισθητικο αποτελεσμα γιατι ειναι aftermarket (μεχρι να κανω την επομενη κινησ),αλλα να το υποβαθμηζει περισσοτερο απο το ασπρομαυρο RCD300 με τα ασημι πληκτρα δεν νομιζω....

Link to comment
Share on other sites

Το κοστος της βασης μου φαινεται υπερβολικο.

Η αντιστοιχη για το 5αρι αν θυμαμαι ειχε 15-20 ευρω.

Ο ανταπτορας χειριστηριων καπου εκει παιζει. Εγω τον ειχα παρει απο Αγγλια μαζι με την μοναδα και μου ειχε ερθει στα 80 ευρω (για Kenwood).

Για την κεραια τοσα ειχα πληρωσει και εγω αν και ειχα ανταπτορα που παλι ειχα παρει απο Αγγλια 20 ευρω αλλα το παιδι δεν καταλαβε και εβαλε τον δικο του, ακριβως ιδιο, για 40.

Αυτο με την διπλη κεραια δεν καταλαβαινω. Ξερω οτι τα μαμα εχουν διπλο δεκτη, οπως το rcd 300 του 5αριου αλλα οχι διπλη κεραια.Μηπως εννοει με ενισχυτη σηματος οπως του 5αριου?

Εργατικα 60 ευρω μονο για τοποθετηση μοναδας οθονης μου φαινονται ενταξει αρκει να γινει καλη δουλεια.

Με τον αντάπτορα για τα χειριστήρια στο τιμόνι ξέρω ότι παίζουν εκεί οι τιμές. Τώρα για την βάση Kirra θα το ψάξω όπως είπα, με την κεραία πιθανόν να εννοούσε διπλό δέκτη, πάντως χωρίς αντάπτορα κεραίας δεν παίζει ραδιόφωνο οπότε είναι must!

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω πως εκανες λαθος τον τιτλο.. 3200DVD δεν ειπες οτι πηρες; :(

Την φοραω αρκετο καιρο απο το καλοκαιρι... Απιστευτες ηχητικες και λειτουργικες δυνατοτητες.. Αψογη οθονη αφης, ευχρηστη και τελεια εικονα σε HD Video (ολα τα τραγουδια μου πλεον τα ακουω μονο ως Video Clips... :p

).... Επισης, δενει αρκετα μπορω να πω με το εσωτερικο του αυτοκινητου εχοντας παραπλησια σε ΟΕΜ χαρακτηριστικα..

Υ.Γ Εχω κανει τα δικα μου, βαζοντας ως background το λογοτυπο "Welcome to Volkswagen".. Και τους χρωματισμους ωστε να συναδει με τον χρωματισμο του εσωτερικου..

Φιλε εσενα το ηχοσυστημα δουλευει οταν ειναι σβηστο το αυτοκινητο?

Εβάλες καποιον ανταπτορα? ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.