Jump to content
drmdtsap

Αγορα Ζαντων 18'' Detroit Απο Αγγλια?

Recommended Posts

τι λετε για αγορα απο αγγλια απο εδω?φιλος μου αγορασε για το audi του και ηρθαν κουτατες και μεχρι στιγμης ουτε στραβωματα ουτε τιποτα... κανεις εχει να παραθεσει εμπειριες απο ρεπλικα?

Link to comment
Share on other sites

τι λετε για αγορα απο αγγλια απο εδω?φιλος μου αγορασε για το audi του και ηρθαν κουτατες και μεχρι στιγμης ουτε στραβωματα ουτε τιποτα... κανεις εχει να παραθεσει εμπειριες απο ρεπλικα?

http://www.vwclub.gr/vwforum/index.php?showtopic=38861

Link to comment
Share on other sites

τι λετε για αγορα απο αγγλια απο εδω?φιλος μου αγορασε για το audi του και ηρθαν κουτατες και μεχρι στιγμης ουτε στραβωματα ουτε τιποτα... κανεις εχει να παραθεσει εμπειριες απο ρεπλικα?

Καλή και η Αγγλία καλή όμως και η Μεταμόρφωση!! Και πέφτει πιο κοντα!! ;):lol:

Μίλα με την Βαγγέλη (μέλος koumparos) που τις εμπορεύεται, από εκεί τις πήρα και εγώ. Έχω την εντύπωση ότι με την τοποθέτηση που θα σε χρεώσουν αν τις φέρεις απ΄έξω έρχεται μία η άλλη με το να τις βάλεις εδώ.

Είναι και άλλοι έμποροι που τις έχουν όπως karlis, groupa κλπ.

Link to comment
Share on other sites

εγώ αγόρασα από το συγκεκριμενο μαγαζί τις 18" του r32 για το 4άρι μου. Μου ήρθε με τα μεταφορικά 425 ευρώ. Οι ζάντες εννοείται είναι κινέζικες και ζύγιζαν η μία 13 με 14 κιλά. Πάντως τις φοράω από τον Ιούνιο και μέχρι τωρα είναι όλα οκ. Δεν τις πήρα από το onlineshop τους, αλλά από τις καταχωρήσεις τους στο ebay.co.uk το ίδιο πράγμα είναι.

http://myworld.ebay.co.uk/wheelbase

Edited by archon_rc
Link to comment
Share on other sites

χτυπα τις φιλε χωρις δευτερη σκεψη,απο εκει ετοιμαζομαι να παρω και γω και ειναι πολυ εμπιστο. απο ελλαδα οι ιδιες ζαντες τις πουλανε 600 ευρω,ενω αυτες με 450 ευρω μαζι με μεταφορικα εχεις καθαρισει...

Link to comment
Share on other sites

εγώ αγόρασα από το συγκεκριμενο μαγαζί τις 18" του r32 για το 4άρι μου. Μου ήρθε με τα μεταφορικά 425 ευρώ. Οι ζάντες εννοείται είναι κινέζικες και ζύγιζαν η μία 13 με 14 κιλά. Πάντως τις φοράω από τον Ιούνιο και μέχρι τωρα είναι όλα οκ. Δεν τις πήρα από το onlineshop τους, αλλά από τις καταχωρήσεις τους στο ebay.co.uk το ίδιο πράγμα είναι.

http://myworld.ebay.co.uk/wheelbase

OMG ! dizzy2.gif Είναι δυνατόν 425¤ 18άρα ??? ;) Θα τρελαθώ , θα πηδιχτώ απ' το παράθυρο !

Πραγματικά αξιέπαινο το site εάν είναι όπως τα λέτε παίδες !

Βέβαια αυτή που είδα εγώ έχει 629 ¤ στην πόρτα μου αλλά δεν παύει να είναι 18άρα και καινούργια ..... sillyhorse1rb5.gif

Link to comment
Share on other sites

OMG ! dizzy2.gif Είναι δυνατόν 425¤ 18άρα ??? ;) Θα τρελαθώ , θα πηδιχτώ απ' το παράθυρο !

Πραγματικά αξιέπαινο το site εάν είναι όπως τα λέτε παίδες !

Βέβαια αυτή που είδα εγώ έχει 629 ¤ στην πόρτα μου αλλά δεν παύει να είναι 18άρα και καινούργια ..... sillyhorse1rb5.gif

ειναι top seller στο ebay! και με λαστιχα toyo t1r απ οτι ειδα,στα χρεωνει ολα μαζι καπου στο 850... χαχαχα,και εδω παιρνεις μονο 600 ζαντες και 600 λαστιχα

Link to comment
Share on other sites

OMG ! dizzy2.gif Είναι δυνατόν 425¤ 18άρα ??? :) Θα τρελαθώ , θα πηδιχτώ απ' το παράθυρο !

Πραγματικά αξιέπαινο το site εάν είναι όπως τα λέτε παίδες !

Βέβαια αυτή που είδα εγώ έχει 629 ¤ στην πόρτα μου αλλά δεν παύει να είναι 18άρα και καινούργια ..... sillyhorse1rb5.gif

χαχα, μην πηδήξεις από παράθυρο - απλά προχώρα την παραγγελία!! new_lol.gif

Τις προάλλες ένα παιδί με Golf ΜΚ6 λίγων μηνών μου έλεγε ότι είχε πάρει από εκεί για το Α3 που είχε πριν το Golf και εννοείται πως θα ξαναπάρει για να βάλει και στο Golf, πάντα από το ίδιο μαγαζί.

Γενικά από Αγγλία οι τιμές είναι "πάτωμα" σε πολλά είδη.

Link to comment
Share on other sites

ace αλλο 425 με τα μεταφορικα κ αλλο 700

οταν κ οι 2 ειναι ρεπλικες ποιος παπας ποιος κουμπαρος πιστευω οι διαφορες ειναι ελαχιστες κ το εξτρα ποσο δεν δικαιολογει την διαφορα

Link to comment
Share on other sites

ace αλλο 425 με τα μεταφορικα κ αλλο 700

οταν κ οι 2 ειναι ρεπλικες ποιος παπας ποιος κουμπαρος πιστευω οι διαφορες ειναι ελαχιστες κ το εξτρα ποσο δεν δικαιολογει την διαφορα

Διαφωνούμε κάπου?? Και εγώ στον Speedy ανέφερα "προχώρα για παραγγελία από Αγγλία".

Μετά από συζήτηση που είχα προχθές με άνθρωπο που είχε ήδη πάρει 1 σετ από Αγγλία για Audi A3 και ετοιμάζεται για 2ο για το Golf, έμαθα ότι σε θέμα ποιότητας, ανθεκτικότητας κλπ δεν είχε θέμα. Επομένως για όποιον θέλει να προχωρήσει είναι μια συμφέρουσα αγορά και αυτό έγραψα και στον Speedy.

Πέραν όμως της διαφοράς τιμής να πούμε και μια αλήθεια που δεν έχει να κάνει με το όφελος, την τσέπη σου φίλε ή την τσέπη του χ,ψ. Αφού ζάντες Ελληνικές δεν βγαίνουν, τουλάχιστον όσες αγοράζουμε αν τα χρήματα πηγαίνουν σε Ελληνικό μαγαζί βγαίνει το μεροκάματο για 1,2 ή 5 οικογένειες. Οπότε και ο παππάς και ο κουμπάρος τουλάχιστον θα έχουν ένα μεροκάματο για να στείλουν τα παιδιά στο φροντιστήριο που ενδεχομένως διδάσκεις εσύ, στο κατάστημα με ρούχα που έχει ο χ συμφορουμίτης και στο κατάστημα τάδε που έχει ο ψ συμφορουμίτης πάλι.

Το χρήμα κύκλο κάνει, το κακό είναι ότι όταν ανοίγει πολύ η καμπύλη και φεύγει έξω δεν ξαναγυρίζει στην Ελλάδα, καθώς ως γνωστόν τα τελευταία 2 χρόνια με την κρίση ελάχιστοι από τους ξένους που τα ακουμπάμε επενδύουν στην Ελλάδα πλην του Κινέζου γίγαντα με Cosco κλπ (που θα είναι και η σανίδα σωτηρίας μας).

Link to comment
Share on other sites

Διαφωνούμε κάπου?? Και εγώ στον Speedy ανέφερα "προχώρα για παραγγελία από Αγγλία".

Μετά από συζήτηση που είχα προχθές με άνθρωπο που είχε ήδη πάρει 1 σετ από Αγγλία για Audi A3 και ετοιμάζεται για 2ο για το Golf, έμαθα ότι σε θέμα ποιότητας, ανθεκτικότητας κλπ δεν είχε θέμα. Επομένως για όποιον θέλει να προχωρήσει είναι μια συμφέρουσα αγορά και αυτό έγραψα και στον Speedy.

Πέραν όμως της διαφοράς τιμής να πούμε και μια αλήθεια που δεν έχει να κάνει με το όφελος, την τσέπη σου φίλε ή την τσέπη του χ,ψ. Αφού ζάντες Ελληνικές δεν βγαίνουν, τουλάχιστον όσες αγοράζουμε αν τα χρήματα πηγαίνουν σε Ελληνικό μαγαζί βγαίνει το μεροκάματο για 1,2 ή 5 οικογένειες. Οπότε και ο παππάς και ο κουμπάρος τουλάχιστον θα έχουν ένα μεροκάματο για να στείλουν τα παιδιά στο φροντιστήριο που ενδεχομένως διδάσκεις εσύ, στο κατάστημα με ρούχα που έχει ο χ συμφορουμίτης και στο κατάστημα τάδε που έχει ο ψ συμφορουμίτης πάλι.

Το χρήμα κύκλο κάνει, το κακό είναι ότι όταν ανοίγει πολύ η καμπύλη και φεύγει έξω δεν ξαναγυρίζει στην Ελλάδα, καθώς ως γνωστόν τα τελευταία 2 χρόνια με την κρίση ελάχιστοι από τους ξένους που τα ακουμπάμε επενδύουν στην Ελλάδα πλην του Κινέζου γίγαντα με Cosco κλπ (που θα είναι και η σανίδα σωτηρίας μας).

αναφερομαι στο "και η Μεταμόρφωση!! Και πέφτει πιο κοντα!!"

οσο για τις οικογενειες αυτο δε το ακουω καν.δλδ ο αγγλος δεν εχει οικογενεια?γιατι να ειναι 425 μαζι με τα μεταφορικα κ εδω να πληρωνουμε αλλα 300?δεν μιλαω για το μαγαζι που ανεφερες αλλα ΓΕΝΙΚΑ για την ελληνικη αγορα γιατι κ εγω επειδη ειχα κανει μια ερευνα τοσο πανε σε ολα τα μαγαζια απο 700 εως 800(τωρα εβαλαν μυαλο κ τις πηγανε στα 650 μερικοι)

αν δινω απο δω κ απο κει τοσα πολλα κερατιατικα τοτε στο τελος ΕΓΩ θα ειμαι αυτος χωρις λεφτα

αλλα για να μην βγουμε οφ εντελως να πω οτι ενας φιλος μου πηρε απο εκει ενα σετ 18ρια κ ενω εχει πεσει σε 2 ταφρους κ εσκασε 2 λαστιχα οι ζαντες αντεχουν ακομα

Link to comment
Share on other sites

καλημερα. παιδια μπορει καποιος να μου πει για αυτη τη ζαντα τι εννοει οταν λεει offset 35 - 45?

Link to comment
Share on other sites

ΝΑΙ.λοιπον το πιο κοντινο σε σενα οφσετ ειναι το 45..βεβαια το σωστο ειναι 51..αλλα ρεπλικα λιγο δυσκολο να βρεις..οποτε παραγγελνεις με 45.

Link to comment
Share on other sites

ΝΑΙ.λοιπον το πιο κοντινο σε σενα οφσετ ειναι το 45..βεβαια το σωστο ειναι 51..αλλα ρεπλικα λιγο δυσκολο να βρεις..οποτε παραγγελνεις με 45.

Να ηταν ολες οι απαντησεις ετσι σε αυτο το φορουμ καθαρες,κοφτες και με περιεχομενο ;):xmas:;)

Link to comment
Share on other sites

ΝΑΙ.λοιπον το πιο κοντινο σε σενα οφσετ ειναι το 45..βεβαια το σωστο ειναι 51..αλλα ρεπλικα λιγο δυσκολο να βρεις..οποτε παραγγελνεις με 45.

δεν υπαρχει 45 σε ρεπλικα αυτου του site(wheelbase). 42 ειναι το μεγαλυτερο,και ας γραφει απο 35-45,το εχω εξακριβωσει στελνωντας τους mail.βεβαια υπαρχουν και αλλες μαρκες ρεπλικα που βγαζουν 45 max.

Edited by nick_1987
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.