Jump to content
lancias

Αλλαξα Ζαντολαστιχα-Να Ακουσω Γνωμες?

Recommended Posts

Καλησπερα,

εχωντας 3 χρονια το gt sport μου ειπα να κανω μια μικρη αλλαγη ..θελω γνωμες ,ελπιζω να μην εχω καγκουριασει επικυνδινα.... new_killother.gif

Ζαντα + λαστιχο 1000 euros- (300 euros που εδωσα την παλια μου ζαντα)=700 ευρω το συνολο.

ακουω....

post-7530-128749425729_thumb.jpg

post-7530-128749426925_thumb.jpg

post-7530-128749428589_thumb.jpg

post-7530-128749429645_thumb.jpg

Edited by lancias
Link to comment
Share on other sites

Ωραίο σχεδιάκι φίλε, μοιάζουν με τις Dotz Shuriken!

Με γεια πάντως και δεν έχει καγκουριάσει, είναι τολμηρό αλλά ωραίο το look!!

Link to comment
Share on other sites

16αρες ειναι?

ναι φιλε μου 16αρες......δεν ηθελα να αλλαξω διασταση...απλα με λιγο χαμηλωμα αργοτερα θα δειξουνε....πυστευω

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα,

εχωντας 3 χρονια το gt sport μου ειπα να κανω μια μικρη αλλαγη ..θελω γνωμες ,ελπιζω να μην εχω καγκουριασει επικυνδινα.... new_killother.gif

Επικινδυνα οχι, λιγακι παντως ναι.

Πιστευω ειναι λιγο πιο μοντερνες σαν σχεδιο (με τον συνδυασμο μαυρης ματ ακτινας και νικελασημι) απ'οτι το αμαξωμα.Αν ηταν μονο ασημι η μονο μαυρες οι ακτινες νομιζω θα ταιριαζε καλυτερα.

Αφου πηγες για αλλαγη σετ (ζαντα/λαστιχο) κατα την γνωμη μου θα επρεπε να προχωρησες σε 17αρι σετ. Και πιο ωραιο θα εδειχνε και καλυτερο κρατημα/φρενο θα ειχες.

Καλοριζικες.

Edited by KIRRA
Link to comment
Share on other sites

Επικινδυνα οχι, λιγακι παντως ναι.

Πιστευω ειναι λιγο πιο μοντερνες σαν σχεδιο (με τον συνδυασμο μαυρης ματ ακτινας και νικελασημι) απ'οτι το αμαξωμα.Αν ηταν μονο ασημι η μονο μαυρες οι ακτινες νομιζω θα ταιριαζε καλυτερα.

Αφου πηγες για αλλαγη σετ (ζαντα/λαστιχο) κατα την γνωμη μου θα επρεπε να προχωρησες σε 17αρι σετ. Και πιο ωραιο θα εδειχνε και καλυτερο κρατημα/φρενο θα ειχες.

Καλοριζικες.

δεν ηθελα να χαμηλωσω το profil γιατι με τοσες λακουβες που εχει η Λευκαδα κ με ακτινωτη ζαντα καθε εβδομαδα στο βουλκανιζατερ θα ειμουνα....αναλογα σε τι δρομους κινειται ο καθενας ...χιχι sillyhorse1rb5.gif

Link to comment
Share on other sites

Επικινδυνα οχι, λιγακι παντως ναι.

Πιστευω ειναι λιγο πιο μοντερνες σαν σχεδιο (με τον συνδυασμο μαυρης ματ ακτινας και νικελασημι) απ'οτι το αμαξωμα.Αν ηταν μονο ασημι η μονο μαυρες οι ακτινες νομιζω θα ταιριαζε καλυτερα.

Αφου πηγες για αλλαγη σετ (ζαντα/λαστιχο) κατα την γνωμη μου θα επρεπε να προχωρησες σε 17αρι σετ. Και πιο ωραιο θα εδειχνε και καλυτερο κρατημα/φρενο θα ειχες.

Καλοριζικες.

συμφωνω απολυτα!

Link to comment
Share on other sites

δεν ηθελα να χαμηλωσω το profil γιατι με τοσες λακουβες που εχει η Λευκαδα κ με ακτινωτη ζαντα καθε εβδομαδα στο βουλκανιζατερ θα ειμουνα....αναλογα σε τι δρομους κινειται ο καθενας ...χιχι sillyhorse1rb5.gif

Παραλληλα με το χαμηλωμα του προφιλ , αλλαζεις και το φαρδος του ελαστικου (ωστε να διατηρησεις τον κυκλο του τροχου στο ιδιο μεγεθος) οποτε δεν θα ειχες προβλημα κραδασμων αφοτου θα ειχες περισσοτερο λαστιχο να απορροφαει τους κραδασμους.

Επρεπε να πας για 17αρες.

Η VW εχει πανεμορφες εργοστασιακες , γιατι πηγες σε aftermarket?

Link to comment
Share on other sites

δεν ηθελα να χαμηλωσω το profil γιατι με τοσες λακουβες που εχει η Λευκαδα κ με ακτινωτη ζαντα καθε εβδομαδα στο βουλκανιζατερ θα ειμουνα....αναλογα σε τι δρομους κινειται ο καθενας ...χιχι sillyhorse1rb5.gif

Πάντως επειδή οι ακτίνες τελειώνουν στην άκρη της ζάντας και όχι στο εσωτερικό δείχνουν πιο μεγάλες από ότι είναι. Αυτό βασικά είναι και το μυστικό αν θέλουμε οι ζάντες μας να δείχνουν μεγαλύτερες από ότι είναι. Στην δική σου περίπτωση μόνο με 2η ματιά και εφόσον προσέξει κανείς το λάστιχο φαίνεται ότι είναι 16άρες.

Οπότε καλή επιλογή!

Link to comment
Share on other sites

κοιτα ασχημο αποτελεσμα δεν το λες!ειναι ομορφο!και προσωπικα πιστευω του ταιριαζει το σχεδιο.αλλα οι ζαντες ειναι μικρες.και φενεται με την πρωτη ματια ace2007!ηθελε 17αρα το λιγοτερο.

Link to comment
Share on other sites

Παραλληλα με το χαμηλωμα του προφιλ , αλλαζεις και το φαρδος του ελαστικου (ωστε να διατηρησεις τον κυκλο του τροχου στο ιδιο μεγεθος) οποτε δεν θα ειχες προβλημα κραδασμων αφοτου θα ειχες περισσοτερο λαστιχο να απορροφαει τους κραδασμους.

Επρεπε να πας για 17αρες.

Η VW εχει πανεμορφες εργοστασιακες , γιατι πηγες σε aftermarket?

Υπηρχε κ το οικονομικο στη μεση ,ετσι? Με 320 ευρω + ( εκπτωση των 300 ευρω απο τις παλιες του gt sport) θεωρω οτι εκανα ενα καλο Value of money.

Δεν εψαχνα κατι super,απλα κατι να ομορφυνει το αμαξι κ να φυγω απο την κλασικη ζαντα.... new_killpc.gif

κ για να καγκουριασω τελειως σκεφτομαι κ αυτο :

http://cgi.ebay.co.uk/4-x-Wheel-Centres-60mm-suitable-VW-Wolfsburg-owners-/260620666097?pt=LH_DefaultDomain_3&hash=item3cae33c4f1

εχει βαλει κανενας?ξεκολανε ευκολα???ειμαι πορωμενος με τη VW κ Wolfsburg κ γουσταρω πολυ... sillyhorse1rb5.gif

Edited by lancias
Link to comment
Share on other sites

Υπηρχε κ το οικονομικο στη μεση ,ετσι? Με 320 ευρω + ( εκπτωση των 300 ευρω απο τις παλιες του gt sport) θεωρω οτι εκανα ενα καλο Value of money.

Δεν εψαχνα κατι super,απλα κατι να ομορφυνει το αμαξι κ να φυγω απο την κλασικη ζαντα.... new_killpc.gif

κ για να καγκουριασω τελειως σκεφτομαι κ αυτο :

http://cgi.ebay.co.uk/4-x-Wheel-Centres-60mm-suitable-VW-Wolfsburg-owners-/260620666097?pt=LH_DefaultDomain_3&hash=item3cae33c4f1

εχει βαλει κανενας?ξεκολανε ευκολα???ειμαι πορωμενος με τη VW κ Wolfsburg κ γουσταρω πολυ... sillyhorse1rb5.gif

ναι ναι , έχει βάλει μέλος μας με ένα κόκκινο 5 tsi 122.... ονόματα δεν λέμε , οικογένειες δν θίγουμε ...

Link to comment
Share on other sites

κ για να καγκουριασω τελειως σκεφτομαι κ αυτο :

http://cgi.ebay.co.uk/4-x-Wheel-Centres-60mm-suitable-VW-Wolfsburg-owners-/260620666097?pt=LH_DefaultDomain_3&hash=item3cae33c4f1

εχει βαλει κανενας?ξεκολανε ευκολα???ειμαι πορωμενος με τη VW κ Wolfsburg κ γουσταρω πολυ... sillyhorse1rb5.gif

Οχι απο εμενα, φιλε μου. Δεν κολλαει πουθενα και σιγουρα θα δειχνει καγκουρικο αλλα αν ειναι αυτο που θελεις τοτε καντο.

Αυτο που ξεχασα να σου πω ειναι οτι θα πρεπει να προσεχεις επαφες με πεζοδρομια γιατι οι ασημι ακτινες βγαινουν πανω στην περιφερεια της ζαντας και με την παραμικρη επαφη θα εχεις σημαδακια.

Link to comment
Share on other sites

κοιτα ασχημο αποτελεσμα δεν το λες!ειναι ομορφο!και προσωπικα πιστευω του ταιριαζει το σχεδιο.αλλα οι ζαντες ειναι μικρες.και φενεται με την πρωτη ματια ace2007!ηθελε 17αρα το λιγοτερο.

εσυ να κανεις προταση για 18αρα κ κατω....??????δε το πιστευω... :-)))))) παντως αφου στο παλικαρι αρεσε το σχεδιο που εβαλε θα επρεπε να παει οντως σε μεγαλυτερη...!!!!!

Edited by cadmaw fsi
Link to comment
Share on other sites

Υπηρχε κ το οικονομικο στη μεση ,ετσι? Με 320 ευρω + ( εκπτωση των 300 ευρω απο τις παλιες του gt sport) θεωρω οτι εκανα ενα καλο Value of money.

Δεν εψαχνα κατι super,απλα κατι να ομορφυνει το αμαξι κ να φυγω απο την κλασικη ζαντα.... new_killpc.gif

κ για να καγκουριασω τελειως σκεφτομαι κ αυτο :

http://cgi.ebay.co.uk/4-x-Wheel-Centres-60mm-suitable-VW-Wolfsburg-owners-/260620666097?pt=LH_DefaultDomain_3&hash=item3cae33c4f1

εχει βαλει κανενας?ξεκολανε ευκολα???ειμαι πορωμενος με τη VW κ Wolfsburg κ γουσταρω πολυ... sillyhorse1rb5.gif

Φίλε νομίζω ότι τα συγκεκριμένα ταιριάζουν πιθανόν σε εργοστασιακές ζάντες. Αν τα βάλεις σε after market θα είναι λίγο καγκούρικο.

Δηλ. είναι σαν να λες OZ WOLFSBURG EDITION ή MOMO, ADVANTI, ENKEI WOLFSBURG EDITION που δεν υπάρχει τέτοια ζάντα και είναι λίγο καγκούρικο να την "βαφτίζεις".

Link to comment
Share on other sites

Πολυ ωραια η ζαντουλα σου με γεια!!!! αλα πιστευω και εγω πως εφ'οσον εφτασες στο σημειο να αλαξεις και ζαντες και λαστιχα θα επρεπε να πας σε 17ρα!!!!!!!! :pardon:

Edited by NickmanGT
Link to comment
Share on other sites

το σχεδιο σου ειναι πολυ ωραιο. sillyhorse1rb5.gif αλλα οπως σου ειπαν και τα παιδια θα συμφωνησω στο οτι επρεπε να βαλεις 17αρες... το golf ειναι ενα ογκωδες αμαξι κ η 16αρα το <αδικει> καπως το αυτοκινητο...

Edited by tsampikos gt
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.



×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.